Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 4:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sarkom s metastázami
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 3:30 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 11, 2013 3:08 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň.
Chcela by som Vás požiadať o radu. Priateľovi (29r.) diagnostikovali epiteloidný sarkóm na prste. Kým sa rozhýbal a dal si ho amputovať, začal mu metastázovať. Aktuálne je takmer mesiac po operácií pľúc, kde mu jedno ložisko operovali nanonožom (pre svoju polohu sa nedalo vyrezať) a ďalšie 2 miniložiská mu vyrezali. Po návšteve onkológa nám bolo oznámené, že chemoterapiu nenasadia, lebo žiadna účinná neexistuje a práve riešia možnosti rádioterapie. Je mi však jasné, že metastázy sa rádioterapiou spália lokálne, no nezabráni to ich ďalšiemu šíreniu. Z lekárskeho hľadiska nemáme nádej na pomoc. Veľa sme si už naštudovali o "alternatívnej liečbe", o príčinách, prečo choroby vznikajú, o zmene stravy (bez mäsa, mliečnych výrobkov, cukrov, múky..) a začali sme to aplikovať (cca mesiac je prevažne surovú stravu a šťavy, budwigov mix a občas trochu bezlepkových cestovín). Zároveň berie vitamíny a doplnky (niektoré sme objednávali a ešte neprišli, zatiaľ berie B17, E, A&E, žraločiu chrupavku, mladý jačmeň, preven ca, multivitamín a vitamín C vo väčších dávkach), tiež byliny (tahuari, vilcacora a anona). Už takmer týždeň mu býva denne ťažko od žalúdka, niekedy sprevádzané zvracaním, a nie je mi celkom jasný dôvod a hlavne, čo s tým. Mal by robiť aj klystír, ale na toto ho neviem nijako presvedčiť. Ja som dnes sama na sebe skúšala sankhapraksalanu, aby som mu ukázala, že sa to dá..
A vlastne mám tým pádom viacero otázok: Je spôsob, akým by sa dalo pomôcť pri tejto diagnóze? Je cesta, ktorou sme sa vybrali, vhodná? Je možné kombinovať vitamíny s bylinami? Môžu súvisieť nevoľnosti s absenciou klystíru alebo skôr s kombináciou vitamínov a bylín (tie už inak vysadil a nevoľnosti pretrvávajú)? Nemáte nejakú fintu, ktorou ho na klystír presvedčím? Že je to v jeho záujme zatiaľ nezaberá... \":(\" A ešte možno - pomohlo by do tohto všetkého zapojiť aj MMS kvapky či sódu bicarbónu? Ph v moči sa mu už inak pohybuje okolo 8.
Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše rady.
S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sarkom s metastázami
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 6:39 am 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 9:05 pm
Příspěvky: 22
Podobny problem som mala aj ja, aj ked nie so sablovym tancom. Neviem cim to bolo, lebo som prave vtedy zacala so surovou stravou a tiez s novymi bylinami. Tak sme to vyriesili tak, ze mi moj akupunkturista znizil davky bylin na tri dni na polovicu a potom sa to upravilo same. Asi si organizmus potreboval zvyknut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sarkom s metastázami
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 8:25 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Sasi píše:
Dobrý deň.
Chcela by som Vás požiadať o radu. Priateľovi (29r.) diagnostikovali epiteloidný sarkóm na prste. ...... Veľa sme si už naštudovali o "alternatívnej liečbe", o príčinách, prečo choroby vznikajú, o zmene stravy (bez mäsa, mliečnych výrobkov, cukrov, múky..) a začali sme to aplikovať (cca mesiac je prevažne surovú stravu a šťavy, budwigov mix a občas trochu bezlepkových cestovín). Zároveň berie vitamíny a doplnky (niektoré sme objednávali a ešte neprišli, zatiaľ berie B17, E, A&E, žraločiu chrupavku, mladý jačmeň, preven ca, multivitamín a vitamín C vo väčších dávkach), tiež byliny (tahuari, vilcacora a anona). Už takmer týždeň mu býva denne ťažko od žalúdka, niekedy sprevádzané zvracaním, a nie je mi celkom jasný dôvod a hlavne, čo s tým. Mal by robiť aj klystír, ale na toto ho neviem nijako presvedčiť. Ja som dnes sama na sebe skúšala sankhapraksalanu, aby som mu ukázala, že sa to dá..
A vlastne mám tým pádom viacero otázok: Je spôsob, akým by sa dalo pomôcť pri tejto diagnóze? Je cesta, ktorou sme sa vybrali, vhodná? Je možné kombinovať vitamíny s bylinami? Môžu súvisieť nevoľnosti s absenciou klystíru alebo skôr s kombináciou vitamínov a bylín (tie už inak vysadil a nevoľnosti pretrvávajú)? Nemáte nejakú fintu, ktorou ho na klystír presvedčím? Že je to v jeho záujme zatiaľ nezaberá... \":(\" A ešte možno - pomohlo by do tohto všetkého zapojiť aj MMS kvapky či sódu bicarbónu? Ph v moči sa mu už inak pohybuje okolo 8.
Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše rady.
S.

Za prve nestaci jen prejit na syrovou stravu, ale chce to i ocisty. Neni ani tak dulezity co clovek sni, ale co z toho stravi. Pri nejmensim bych doporucoval kvalitni ocistu strev, napriklad Sank Praksalanu, ktera na rozdil od klystyru ocisti celou travici trubici, nejen cast tlusteho streva. A ocistu jater.
Doporucoval bych procist si celou protirakovinovou dietu Budwigove, neni to jen mix lneneho oleje a tvarohu, viz viewtopic.php?p=37863#p37863 a prolezt si tam uvadenou diskuzi flaxseedoil2 z yahoo. Mimo jine je tam i uvedeny pripad uspesneho vyleceni sarkomu s metastazami do plic. Nemam cas to prekladat, ale dam sem cely popis lecby Kathy v anglictine. Jen aby vas nematla zkratka FOCC, znamena to Flaxseed Oil and Cottage Cheese (v USA neni tvaroh), tedy smes lneneho oleje a tvarohu podle Budwigove.

===============================================
May 2, 2008 - Sarcoma and lung mets - Kathy wrote:

"I just returned from my Dr. appt to review my recent scan results. I am happy to report that there is no evidence of recurrent disease. I am a Sarcoma patient. I had a Peripheral Nerve Sheath tumor removed from my upper thigh in
Oct 2006. There were no mets at the time of surgery but at my one year scan, a 4-6mm lung nodule was found. I started Budwig afterwards. After 2 scans full of bad news, it was so good to hear that they see no evidence that there is any
active cancer in my body right now! I'm ready to celebrate!!! Thank GOD!!

http://health.groups.yahoo.com/group/Fl ... sage/61478

Details on how Kathy did it http://health.groups.yahoo.com/group/Fl ... sage/61498

She wrote:
I started with just the FOCC and slowly became more and more compliant as I went along. The first thing I did was eliminate sugar, vegetable oil, and anything partially hydrogenated as I saw those aspects of the plan as the most important. I will admit that I had some seafood at Christmas and I had lamb at Easter but do not consume meat on a
regular basis and save it only for holidays or celebrations. That has been twice in the 6 months I have been following the protocol. I read Flax Oil As a True Aid and read that Dr. Budwig did allow meat to those "not at deaths door" as long as it was without hormones and only on occasion. I will also admit to drinking one cup of coffee in the morning. I love coffee and I look forward to that cup I have in the morning. Good coffee gives me great pleasure and is
one of the stress reducing things I enjoy. But before the coffee, I start with a cup of buttermilk and have sauerkraut on salads and sometimes with my dinner. Between 8-9, I have my first serving of FOCC which I mix with strawberries, blackberries or blueberries. Between 10:30 and 11, I have a cup of vegetable juice which I juice myself. My veggie juice is a combo of carrot, radish, beet, celery, tomato, lemon and parsnips. I have my salad around noon which is usually Romaine and Spinach mix with tomatoes, broccoli sprouts, cucumber, avocado, shitake mushroom and
carrot and sometimes peppers, cauliflour or squash. I sprinkle it with nutritional yeast and make a dressing out of yogurt, apple cider vinegar, dijon mustard or whatever herbs and spices I have. Between 2 -3, I have my second serving of FOCC with berries. An hour later, I have my fresh pressed fruit juice usually a combo of pineapple, pear and apple. Dinner is Quinoa, vegetables, soup or whatever is easy to prepare and on hand. I lead a busy life and making fresh isn't always possible. I have some Amy's organic soups without sugars or oils that I will eat if I'm pressed for time. About once a month, I treat myself to some buckwheat pasta and fresh made sauce. I also také extra DHA. I know Dr. Budwig discouraged supplements but research has shown that nerve sheath tumor (which I had) growth may be thwarted by high doses of straight DHA. I know the ALA in Flaxoil is converted to EPA/DHA but I take an additional 2 grams for
insurance. I enjoy one glass of red wine every other day. I would say I'm 90-95% compliant with the complete protocol and the one cup of coffee is my main "cheat" so to speak. I discussed these ideas with my Oncologist and he just
said to keep doing what I'm doing. He is open to the idea of using nutrition as a weapon in the cancer arsenal as he admitted mainstream medicine does not study the effect of foods on the body and little is known about it. I plan on sticking with this and hopefully, my scan in October will be just as successful. I pray to God at least a few times a week
and pray for all of the member of this board and others for success and healing. I don't do it perfectly but I feel good about the changes that I have made and I feel absolutely wonderful!

Kathy

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sarkom s metastázami
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 10:23 am 
Offline

Registrován: sob kvě 11, 2013 3:08 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň.
Veľmi pekne Vám ďakujem za radu. Chcela by som sa ešte spýtať - pri celej Budwig terapii je možné užívať doplnky, ktoré som spomínala (B15, B17, AHCC, preven-ca, žraločia chrupavka, A&E, E, a byliny Vilcacora, Anona a Tahuari)? Nebude sa to biť navzájom?
Ďakujem
S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sarkom s metastázami
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 11:14 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Sasi píše:
Dobrý deň.
Veľmi pekne Vám ďakujem za radu. Chcela by som sa ešte spýtať - pri celej Budwig terapii je možné užívať doplnky, ktoré som spomínala (B15, B17, AHCC, preven-ca, žraločia chrupavka, A&E, E, a byliny Vilcacora, Anona a Tahuari)? Nebude sa to biť navzájom?
Ďakujem
S.

K B17 pisou na flaxseedoil2, moderator Sandra, ze Budwigova nezahrnula merunkovy jadra obsahujici B17 do sveho protokolu a ze B17 je i v lnenych seminkach. B15 bude obdobny. Predevsim nechtela antioxidanty, coz je asi vit. E. S bylinama asi neni problem, ale nehledal jsem to.
Zkuste se zaregistrovat na te diskuzi a procist si detaily, tedy pokud nemate problem s anglictinou.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sarkom s metastázami
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 11:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sasi píše:
Dobrý deň.
Chcela by som Vás požiadať o radu. Priateľovi (29r.) diagnostikovali epiteloidný sarkóm na prste. Kým sa rozhýbal a dal si ho amputovať, začal mu metastázovať. Aktuálne je takmer mesiac po operácií pľúc, kde mu jedno ložisko operovali nanonožom (pre svoju polohu sa nedalo vyrezať) a ďalšie 2 miniložiská mu vyrezali. Po návšteve onkológa nám bolo oznámené, že chemoterapiu nenasadia, lebo žiadna účinná neexistuje a práve riešia možnosti rádioterapie. Je mi však jasné, že metastázy sa rádioterapiou spália lokálne, no nezabráni to ich ďalšiemu šíreniu. Z lekárskeho hľadiska nemáme nádej na pomoc. Veľa sme si už naštudovali o "alternatívnej liečbe", o príčinách, prečo choroby vznikajú, o zmene stravy (bez mäsa, mliečnych výrobkov, cukrov, múky..) a začali sme to aplikovať (cca mesiac je prevažne surovú stravu a šťavy, budwigov mix a občas trochu bezlepkových cestovín). Zároveň berie vitamíny a doplnky (niektoré sme objednávali a ešte neprišli, zatiaľ berie B17, E, A&E, žraločiu chrupavku, mladý jačmeň, preven ca, multivitamín a vitamín C vo väčších dávkach), tiež byliny (tahuari, vilcacora a anona). Už takmer týždeň mu býva denne ťažko od žalúdka, niekedy sprevádzané zvracaním, a nie je mi celkom jasný dôvod a hlavne, čo s tým. Mal by robiť aj klystír, ale na toto ho neviem nijako presvedčiť. Ja som dnes sama na sebe skúšala sankhapraksalanu, aby som mu ukázala, že sa to dá..
A vlastne mám tým pádom viacero otázok: Je spôsob, akým by sa dalo pomôcť pri tejto diagnóze? Je cesta, ktorou sme sa vybrali, vhodná? Je možné kombinovať vitamíny s bylinami? Môžu súvisieť nevoľnosti s absenciou klystíru alebo skôr s kombináciou vitamínov a bylín (tie už inak vysadil a nevoľnosti pretrvávajú)? Nemáte nejakú fintu, ktorou ho na klystír presvedčím? Že je to v jeho záujme zatiaľ nezaberá... \":(\" A ešte možno - pomohlo by do tohto všetkého zapojiť aj MMS kvapky či sódu bicarbónu? Ph v moči sa mu už inak pohybuje okolo 8.
Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše rady.
S.

Tak jednoznačně tělo čistit ze všech stran, jak vám správně píše člen pv33 a pak si uvědomit, že na většinu druhů rakovin můžete aplikovat protirakovinovou dietu Budwigové a funguje i bezsacharidová dieta, čili to můžete vyzkoušet, zpravidla se tím růst metastáz dost omezí a často i zastaví, ale základ vidím v tom čištění.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz