Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 11:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pát dub 12, 2013 8:01 pm 
Offline

Registrován: pát dub 12, 2013 1:49 pm
Příspěvky: 1
Zdravím. Trpím častými záněty močového měchýře :-/. Nemáte zkušeností s nějakými tabletami, které by vám pomohly třeba v začátcích, když jste je začaly brát? V začátcích mám většinou takové to pálení při močení, kdy hnedka začnu teda popíjet čaj,ale chtělo by k tomu ještě něco. Popřípadě nějaké vitamíny, které bere preventivně každý den? Uvítám každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 10:37 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ema1 píše:
Zdravím. Trpím častými záněty močového měchýře :-/. Nemáte zkušeností s nějakými tabletami, které by vám pomohly třeba v začátcích, když jste je začaly brát? V začátcích mám většinou takové to pálení při močení, kdy hnedka začnu teda popíjet čaj,ale chtělo by k tomu ještě něco. Popřípadě nějaké vitamíny, které bere preventivně každý den? Uvítám každou radu.

Preventivně užívat brusinky. V počátcích není špatný Triprim, což je chemoterapeutikum, ne antibiotikum. Neničí mikroflóru.
Jinak bych se díval na ostatní ukazatele signalizující, že máte přemnoženou candidu, od té se hodně odvíjí problémy s močovými cestami.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 11:05 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Ema1 píše:
Zdravím. Trpím častými záněty močového měchýře :-/. Nemáte zkušeností s nějakými tabletami, které by vám pomohly třeba v začátcích, když jste je začaly brát? V začátcích mám většinou takové to pálení při močení, kdy hnedka začnu teda popíjet čaj,ale chtělo by k tomu ještě něco. Popřípadě nějaké vitamíny, které bere preventivně každý den? Uvítám každou radu.

Oslabovať močový mechúr (a veci okolo toho) a tým spôsobovať jeho zápaly, môže aj príliš časté orgazmovanie. Ak sa Ťa to náhodou týka, skús sa zamerať aj na to... Ahoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 3:41 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Ema1 píše:
Zdravím. Trpím častými záněty močového měchýře :-/. Nemáte zkušeností s nějakými tabletami, které by vám pomohly třeba v začátcích, když jste je začaly brát? V začátcích mám většinou takové to pálení při močení, kdy hnedka začnu teda popíjet čaj,ale chtělo by k tomu ještě něco. Popřípadě nějaké vitamíny, které bere preventivně každý den? Uvítám každou radu.

Moč má být mírně kyselá aby se tam nemnožili prevíti. Tak to chce ubrat zeleninu a víc masa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 4:20 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Moč má být mírně kyselá aby se tam nemnožili prevíti. Tak to chce ubrat zeleninu a víc masa.

POTLESK........... Myslím, že si prvý, kto tu napísal takú MÚROSŤ... A zase sa tu potvrdzuje, že NEVIEME O ÚLOHE pH V PODSTATE NIČ..... Asi tak, ako o LDL a HDL cholesterole vieme len VEĽMI SKESLENÉ INFORMÁCIE (teda, už ani nie, viď môj posledný príspevok z jedného článku v téme "cholesterol").......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 5:07 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
S cholesterolem to není zase tak složité. Jde tam hlavně o ty malé LDL, které vznikají, když člověk jí hodně sacharidů - respektivě, když je krevní cukr nahoře. A tyto malé LDL jsou náchylné k oxidaci. Tahle zoxidovaná částice se potom přilepí k cévní steně, kde potom může vzniknout zánět.
Vysoký cholesterol = větší pravděpodobnost, že je i více LDL = špatně
No a HDL slouží k tomu, aby ten přebytečný cholesterol odváděl zpátky do jater, takže ta je taky závislý na celkovém množství cholesterolu.

http://thefatnurse.wordpress.com/2012/0 ... ous-combo/
tady vzali 2 skupiny lidí... dali je na nízkosacharidovou stravu .. u obou skupin došlo ke zlepšení hodnot .. ale ta skupina, která jedla hodně nasycených tuků, tak měli i více malých LDL = špatně \":wink:\"

So based off those results it seems that both Low Carb options here perform much better than the Baseline diet that was higher in carbohydrate right? Not so fast. While it’s true that the LCHSF yielded much lower triglycerides, it also yielded increases in LDL than the baseline group. This shouldn’t be surprising tho due to the saturated fats. However, what concerns TheFatNurse is the types of LDLs raised. The LCHSF group had increases in the large LDLs and medium LDLs (as expected) but also in the small LDLs!
LCHSF- low carb high saturated fat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 5:47 pm 
Offline

Registrován: pon dub 15, 2013 5:35 pm
Příspěvky: 2
při zánětu močových cest jsem si potírala kůži 1x za 2 hodiny v oblasti močového měchýře roztokem MMS s 6 kapek s přidáním poloviny lžíce DMSO a zabralo to, stačil 1 den. Takto udělaný roztok vydrží 4 hodiny, pak je třeba udělat nový. K tomu hodně pít nejlépe urologický čaj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 2:23 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="smajliss":2njw37ji]S cholesterolem to není zase tak složité. Jde tam hlavně o ty malé LDL, které vznikají, když člověk jí hodně sacharidů - respektivě, když je krevní cukr nahoře. A tyto malé LDL jsou náchylné k oxidaci. Tahle zoxidovaná částice se potom přilepí k cévní steně, kde potom může vzniknout zánět.
Vysoký cholesterol = větší pravděpodobnost, že je i více LDL = špatně
No a HDL slouží k tomu, aby ten přebytečný cholesterol odváděl zpátky do jater, takže ta je taky závislý na celkovém množství cholesterolu.

http://thefatnurse.wordpress.com/2012/0 ... ous-combo/
tady vzali 2 skupiny lidí... dali je na nízkosacharidovou stravu .. u obou skupin došlo ke zlepšení hodnot .. ale ta skupina, která jedla hodně nasycených tuků, tak měli i více malých LDL = špatně \":wink:\"

[i:2njw37ji]So based off those results it seems that both Low Carb options here perform much better than the Baseline diet that was higher in carbohydrate right? Not so fast. While it’s true that the LCHSF yielded much lower triglycerides, it also yielded increases in LDL than the baseline group. This shouldn’t be surprising tho due to the saturated fats. However, what concerns TheFatNurse is the types of LDLs raised. The LCHSF group had increases in the large LDLs and medium LDLs (as expected) [b:2njw37ji]but also in the small LDLs![/b:2njw37ji][/i:2njw37ji]
LCHSF- low carb high saturated fat[/quote:2njw37ji]
BLUD................ "špatně" to bolo len podľa ICH ZAUŽÍVANEJ TEÓRIE, že viac malých LDL = ZLE........ Je to ale BLUD...... Už chcem vidieť prírodných ľudí, ako si budú robiť olej z repky, slnečnice, orechov, a ako im všade rastú olivovníky, z ktorých si robia olej......... PROSTE JE TO BLUD, tak sa to posnaž pochopiť... TUKY Z RASTLÍN SÚ ZLÉ RIEŠENIE, olivový a kokosový tuk sú taký "kompromis"....dobré na spestrenie, nehádam sa...
Ty si urobil len jednu vec, Smajliss.... Dal si tu ďalšiu "štúdiu"..... A ???? Existujú tisíce štúdií na cholesterol...... Všetky sa od seba líšia buď v detailoch, alebo veľmi výrazne..... A na vine je to, že niektoré štúdie zámerne klamú, druhé sú "naučené lži" a klamú tak "nevedomky", a iné zas píšu PRAVDU.
Mimochodom, vedel si, že športovci majú viac LDL (čítaš správne - LDL) cholesterolu, než ľudia, ktorí necvičia ??? ........ ZVLÁŠTNE, ČO ???? ZAMYSLI SA NAD TÝM..... \":wink:\" \":wink:\" \":wink:\" \":)\"

Prečítaj si toto :

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 3:13 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Já neříkám že LDL je špatně. Píšu, že malé LDL jsou špatně, protože oxidují a pak se z toho stane zánět, který zabíjí. A to že vyšší LDL je špatně je jenom předpoklad, protože se dá předopkládat, že když bude zvýšený, tak tam bude i více těch malých nebezpečných. A už vůbec nepíšu, že by lidi měli jíst rostlinné oleje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Ema1 píše:
Zdravím. Trpím častými záněty močového měchýře :-/. Nemáte zkušeností s nějakými tabletami, které by vám pomohly třeba v začátcích, když jste je začaly brát? V začátcích mám většinou takové to pálení při močení, kdy hnedka začnu teda popíjet čaj,ale chtělo by k tomu ještě něco. Popřípadě nějaké vitamíny, které bere preventivně každý den? Uvítám každou radu.

Mnohokrát jsem zde zmiňoval brusinkový džus, nebo lichořeřišnici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
andrejka píše:
při zánětu močových cest jsem si potírala kůži 1x za 2 hodiny v oblasti močového měchýře roztokem MMS s 6 kapek s přidáním poloviny lžíce DMSO a zabralo to, stačil 1 den. Takto udělaný roztok vydrží 4 hodiny, pak je třeba udělat nový. K tomu hodně pít nejlépe urologický čaj.

Tak DMSO to natlačí dovnitř, čili asi dobrý postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 12:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Ema1 píše:
Zdravím. Trpím častými záněty močového měchýře :-/. Nemáte zkušeností s nějakými tabletami, které by vám pomohly třeba v začátcích, když jste je začaly brát? V začátcích mám většinou takové to pálení při močení, kdy hnedka začnu teda popíjet čaj,ale chtělo by k tomu ještě něco. Popřípadě nějaké vitamíny, které bere preventivně každý den? Uvítám každou radu.

Treba aby Ti zistili príčinu zápalov. Tvoje príznaky ktoré opisuješ vôbec nemusia byť spôsobené baktériami a tak prípadné ATB by si brala zbytočne. Okrem baktérií dokáže močový mechúr disharmonizovať porucha nervových ciest a to sa prejavuje tiež pálením. Niekdy sa spustí autoimunitná reakcia napadne stenu MM a tá začne zvonku hrubnúť a vnútri sa budú vytvárať v sliznici trhlinky čo spôsobuje zase pálenie. Na posledné dva prípady, čo som sa snažila veľmi zjednodušene popísať, by bolo brať brusinky a piť močopudné čaje peknou blbosťou. Keď nezistíš pravú príčinu, liečba nebude správna a tak si uženieš chronickú cystitídu a si do konca života v háji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 10:53 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 3
Chronické záněty močáku jsou bohužel věčné téma, hlavně u nás, žen. Každopádně jak tady píšeš o tabletkách do začátku - já jsem odpůrce antibiotik, protože pokaždé mi kromě toho, že vyléčí zánět, způsobí v těle také pořádnou paseku, navíc, když mi je lékař předepisoval v podstatě každý měsíc, tak už ztrácely účinnost. A tenkrát mi pani v lékárně poradila uroval akut. Musim říct, že opravdu kdykoli jsem cítila počáteční příznaky (všechny to jistě moc dobře známe), tak jsem si ho nasadila na nějakou dobu a zatím se už zhruba rok úspěšně vyhýbám antibiotikům. Důležitý je ale taky nespoléhat jen na léky, které nastoupí až když je zle, ale nedávat tomu zánětu vůbec příležitost - tzn. neprochladnout, nikde nesedat na studené a hlavně hodně pít (spíše neslazené nápoje, znám spoustu lidí, kterým se spustil zánět poté, co konzumovali sladké nápoje).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 4:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Michalka píše:
Chronické záněty močáku jsou bohužel věčné téma, hlavně u nás, žen. Každopádně jak tady píšeš o tabletkách do začátku - já jsem odpůrce antibiotik, protože pokaždé mi kromě toho, že vyléčí zánět, způsobí v těle také pořádnou paseku, navíc, když mi je lékař předepisoval v podstatě každý měsíc, tak už ztrácely účinnost. A tenkrát mi pani v lékárně poradila uroval akut. Musim říct, že opravdu kdykoli jsem cítila počáteční příznaky (všechny to jistě moc dobře známe), tak jsem si ho nasadila na nějakou dobu a zatím se už zhruba rok úspěšně vyhýbám antibiotikům. Důležitý je ale taky nespoléhat jen na léky, které nastoupí až když je zle, ale nedávat tomu zánětu vůbec příležitost - tzn. neprochladnout, nikde nesedat na studené a hlavně hodně pít (spíše neslazené nápoje, znám spoustu lidí, kterým se spustil zánět poté, co konzumovali sladké nápoje).

Tak cukry a zánět to je opravdu blbá kombinace, ale jinak chlad nevadí pokud je dostatečná imunita a ta se zase odvíjí od stavu střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: sob srp 03, 2013 9:59 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Dobrej by měl být nefrovaxin, je volně prodejnej. Je to trochu na způsob očkování.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz