Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 6:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2022 6:22 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Dobrý večer,
prosím o radu. Včera večer sa mi po celom tele začala objavovať žihľavka. Mal som to prvý krát v živote. Asi poľ hodinu pred tým som jedol ryžu z bravčovou masťou a domácu kvasenú kapustu. Do hodiny som bol celý obsypaný okrem nôh, len vďaka alpe som sa z toho svrbenia nezbláznil. Do rána to všetko zmizlo a ja som začal deň vodou s citrónom a začalo to znovu, ale nie tak ako včera, ale dnes už to bolo aj na nohách. Dávam už pozor na akékoľvek jedlo, ale akosi mi to nefunguje. Dnes sa k tomu pripojila aj hnačka. Občas mávam návaly tepla spojený s pocitom slabosti ,akoby mi klesol cukor a to som doteraz vždy vyriešil nejakou sladkosťou. Snažím sa byť v kľude, ale vždy to nejde. Už od detstva mávam lupiny vo vlasoch a posledných pár mesiacov riešim suchú pokožku v oblasti brady a fúzov. Cez víkend prečistím črevá šánkou, ale čo ďalej. Ďakujem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2022 12:28 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Dobrý deň, tak mám nové skúsenosti. Toto bola najhoršia noc v mojom živote .Vyrážka aj so svrbením sa vrátila, ale teraz na celé telo. Zabral mi iba acylpyrin. Asi do tretej hodiny ráno svrbenie a zimnica v tele a k tomu búšenie srdca. Potom som trošku zaspal .Ráno len malí fliačik na stehne, to asi ten acylpyrin, ale čo to znamená? Dnes som skúsil očistu čriev(šanku),ale žiadny syfónový efekt nenastal ani pri pití čaju. Všetko to išlo pomaly a z prestávkami a to som sa pri tom krútil a masíroval črevá. Prvé dva poháre som musel spustiť klystýrom. Do toho sa pridalo ešte aj nepríjemné grganie po vode aj po čaji. Mám dojem, že som neskutočne zanesený, len ako to čistiť, keď šánka nemá u mňa ten efekt? Chcem ju zopakovať za dva týždne ,možno to pôjde lepšie. Ak má niekto nejaký nápad budem veľmi vďačný.Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2022 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Dobrý deň, tak mám nové skúsenosti. Toto bola najhoršia noc v mojom živote .Vyrážka aj so svrbením sa vrátila, ale teraz na celé telo. Zabral mi iba acylpyrin. Asi do tretej hodiny ráno svrbenie a zimnica v tele a k tomu búšenie srdca. Potom som trošku zaspal .Ráno len malí fliačik na stehne, to asi ten acylpyrin, ale čo to znamená? Dnes som skúsil očistu čriev(šanku),ale žiadny syfónový efekt nenastal ani pri pití čaju. Všetko to išlo pomaly a z prestávkami a to som sa pri tom krútil a masíroval črevá. Prvé dva poháre som musel spustiť klystýrom. Do toho sa pridalo ešte aj nepríjemné grganie po vode aj po čaji. Mám dojem, že som neskutočne zanesený, len ako to čistiť, keď šánka nemá u mňa ten efekt? Chcem ju zopakovať za dva týždne ,možno to pôjde lepšie. Ak má niekto nejaký nápad budem veľmi vďačný.Ďakujem.

Podle všeho je potřeba přeformátovat slizniční hlenovitou bariéru protože podle toho co popisujete vlastně procházíte prakticky trvalým stavem intoxikace. Ten hlen je tvořen z bakterií a patrně jde o nějaké ne zrovna prospěšné druhy. Ideální by pochopitelně bylo vědět jak je mikrobiom střeva rozházený a co vám tam vlastně dělá ten problém, ale hlen se dá u lidí kteří nemají amalgámové plomby pomalu rozpustit pomocí denních dávek N-acetylcysteinu u nás prodávaného jako ACC Long a současně vyzkoušet dodávat bifidobakterie které střevo silně zklidňují. Vhodné je přidat některé rozpustné vlákniny které tyto bakterie živí třeba na e-schopu máme HMO tak můžete vyzkoušet nebo bych dal minimálně psyllium.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2022 9:12 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Ďakujem za odpoveď. Práve tieto plomby mám a nie je ich málo. Iná cesta ako to rozpustiť ,alebo celé vyriešiť nie je? Keď budem opakovať tieto očisty každé dva týždne ani tak s tým hlienom nepohnem? A ešte ma zaujíma ,či tento môj stav nemôže pochádzať z dlhodobého stresu a vyčerpaných nadľadviniek ? A prečo mi podľa Vás zabral ten acylpyrin, ktorý je protizápalový. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2022 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Ďakujem za odpoveď. Práve tieto plomby mám a nie je ich málo. Iná cesta ako to rozpustiť ,alebo celé vyriešiť nie je? Keď budem opakovať tieto očisty každé dva týždne ani tak s tým hlienom nepohnem? A ešte ma zaujíma ,či tento môj stav nemôže pochádzať z dlhodobého stresu a vyčerpaných nadľadviniek ? A prečo mi podľa Vás zabral ten acylpyrin, ktorý je protizápalový. Ďakujem.

Acylpyrin likviduje docela dost široké spektrum malých šmejdů tedy asi jste něco vymlátil. Ty nadledvinky v tom asi budou, ovšem odhadl bych že nejsou příčinou, ale důsledkem protože šmejdi je nutí produkovat nesmyslně kortizol na tlumení zánětů a tím je vyčerpávají. Osobně bych řešil primárně ta střeva. Šanka sice něco vymete, ale pokud nezměníte skladbu toho hlenu z bakteriálního hlediska pak se zase bude tvořit hlen prakticky stejné struktury. Vyzkoušejte to psyllium to krmí bakterii faecalibacterium prausnitzii, která dovede poměrně dobře kolonizovat střevní stěnu a mění tak strukturu toho hlenu. Pomoci by mohlo i pití tymiánového čaje ten také odhleňuje nicméně to dovede více bylin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2022 6:52 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Ďakujem za odpoveď. To psyllium môžem dávať aké množstvo a koľko krát za deň? Na obale je jedna lyžica jeden krát za deň, a treba sa toho držať, alebo to môžem piť aj viac krát. A mám si k tomu kúpiť tie laktobacily (bakterii faecalibacterium prausnitzii), alebo to nie je treba
a aké množstvo? Najprv treba piť nejakú dobu ten odhleňovací čaj, alebo sa to dá brať súbežne ? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2022 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Ďakujem za odpoveď. To psyllium môžem dávať aké množstvo a koľko krát za deň? Na obale je jedna lyžica jeden krát za deň, a treba sa toho držať, alebo to môžem piť aj viac krát. A mám si k tomu kúpiť tie laktobacily (bakterii faecalibacterium prausnitzii), alebo to nie je treba
a aké množstvo? Najprv treba piť nejakú dobu ten odhleňovací čaj, alebo sa to dá brať súbežne ? Ďakujem.

Dá se to souběžně a s tím psylliem pomalu zvyšovat od jedné kávové lžičky protože pokud to přeženete a budete málo pít vyvolá takovou divnou zácpu. Ta bakterie se nedá dodávat tu pěstuje ve střevech právě to psyllium.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2022 10:40 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Skúsim to teda po menších dávkach a zároveň budem piť ten tymián. Najhoršie je, že vôbec neviem, čo je spúšťačom tých svrbivých pľuzgierov. Dnes som pracoval a pil len vodu a po práci som si urobil klystír s HCL. Potom sme boli na prechádzke, užil som to psyllium a už sa zase objavujú svrbiace pľuzgiere. Včera po jedle kvôli šánke ani jeden. Dal som si teraz znovu acylpirín ,ale čo keď nezaberie ,alebo mi po dlhšom užívaní niečo poškodí. Ako sa dá zastaviť to svrbenie, veď sa s tým musím naučiť žiť, kým nájdem príčinu .Ďakujem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2022 11:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Skúsim to teda po menších dávkach a zároveň budem piť ten tymián. Najhoršie je, že vôbec neviem, čo je spúšťačom tých svrbivých pľuzgierov. Dnes som pracoval a pil len vodu a po práci som si urobil klystír s HCL. Potom sme boli na prechádzke, užil som to psyllium a už sa zase objavujú svrbiace pľuzgiere. Včera po jedle kvôli šánke ani jeden. Dal som si teraz znovu acylpirín ,ale čo keď nezaberie ,alebo mi po dlhšom užívaní niečo poškodí. Ako sa dá zastaviť to svrbenie, veď sa s tým musím naučiť žiť, kým nájdem príčinu .Ďakujem za pomoc.

Acylpyrin se dá brát dlouhodobě, pochopitelně záleží na denní dávce, ale krátkodobě klidně 6 tablet denně a dlouhodobě se bere cca 100-200 mg tak to berou srdcaři na ředění krve tedy zhruba čtvrt tablety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2022 11:54 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
To som rád, že sa dá brať dlhodobo. Ak bi mi už nezaberal skúsim nejaké antihistaminikum, lebo pred včerom som zobral 3 acylpyríny a prestalo to až neskoro v noci. Neviem ako to zvládajú iný, ale toto je na psychiatriu. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
To som rád, že sa dá brať dlhodobo. Ak bi mi už nezaberal skúsim nejaké antihistaminikum, lebo pred včerom som zobral 3 acylpyríny a prestalo to až neskoro v noci. Neviem ako to zvládajú iný, ale toto je na psychiatriu. Ďakujem.

Pokud jde o histamin můžete vyzkoušet i tento recept:
Přírodní antihistaminikum
Autor: Dr. Janice Joneja
Složky
2 lžíce hydrogenuhličitanu sodného (jedlá soda není prášek do pečiva)
1 polévková lžíce hydrogenuhličitanu draselného (k dostání ve většině lékáren)
Instrukce
1. Dobře promíchejte, vložte směs do vzduchotěsné nádoby.
2. Vezměte ½ lžičky zcela rozpuštěné v teplé vodě.
3. Příznaky by měly být vyřešeny poměrně rychle.
4. Druhá dávka může být užita o 20-30 minut později, pokud symptomy nebyly zcela vyřešeny. Neopakujte po dobu 24 hodin.
5. Přírodní směs antihistaminika může být také vmíchána do pasty, třena na kůži a ponechána.
Poznámky
Zatímco v detoxikačních lázních se často používá jedlá soda, není obvykle používána s hydrogenuhličitanem draselným. Zahrnutí obou do tohoto receptu je důležité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 12:17 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Dobrý deň, ďakujem za recept určite ho vyskúšam. Jedlú sódu máme a možno nájdem aj ten draslík. Dnes som si začal prevárať vodu na pitie. Možno to nepomôže ale skúsim, keď pijem ráno vodu z vodovodu musím potom chvíľu vypľúvať hlieny. Nemám inú možnosť, len skúšať a som vďačný za Vás a toto fórum. Ešte rozmýšľam nad jedlom. Dnes už pôst neplánujem. Zatiaľ budem robiť jeden krát v týždni o vode, nedal by som to. Chodím do práce a už dnes som sa cítil slabí. Aj kávu som prestal piť čo bola moja droga dlhé roky . Veľmi mi chutí ryža z bravčovou masťou, ale viem že to nie je vhodná kombinácia pre nikoho a k tomu nejakú zeleninu. Zatiaľ asi skúsim tú bravčovú masť so zeleninou, prípadne nejaké mäso. Je ale zaujímavé, že po šanke som tri krát jedol ryžu s maslom a nič mi nebolo. Ešte možno jedna hlúposť.
Po šánke (v stredu) som sa úplne nevyprázdnil, lebo včera po obede som pociťoval pálenie konečníku. Môže byť, že mi tam niekde v črevách zostala soľ a tá blokovala tvorbu vyrážok? Alebo to pálenie je z nejakých šmejdov? Nečudoval by som sa, keby mi chýbal sodík aj keď solím celkom dosť. Asi je to hlúposť, ale tak som si to pospájal. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 1:38 pm 
Offline

Registrován: pon bře 28, 2016 10:26 pm
Příspěvky: 32
Pán Jarda a ešte jedna vec . Asi pred mesiacom sme s manželkou užívali Vetom 1 a 2. Mali sme žalúdočné problémy a niekde som sa na internete dočítal, že by to mohlo pomôcť. Nenašiel som žiadne negatívne informácie. Je možné, že som nám viac ublížil? Teraz som jedol šalát ,kúsok mrkvy a lyžicu bravčovej masti a potom HCL a už cítim po tele svrbenie a žalúdok škŕka. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 3:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Dobrý deň, ďakujem za recept určite ho vyskúšam. Jedlú sódu máme a možno nájdem aj ten draslík. Dnes som si začal prevárať vodu na pitie. Možno to nepomôže ale skúsim, keď pijem ráno vodu z vodovodu musím potom chvíľu vypľúvať hlieny. Nemám inú možnosť, len skúšať a som vďačný za Vás a toto fórum. Ešte rozmýšľam nad jedlom. Dnes už pôst neplánujem. Zatiaľ budem robiť jeden krát v týždni o vode, nedal by som to. Chodím do práce a už dnes som sa cítil slabí. Aj kávu som prestal piť čo bola moja droga dlhé roky . Veľmi mi chutí ryža z bravčovou masťou, ale viem že to nie je vhodná kombinácia pre nikoho a k tomu nejakú zeleninu. Zatiaľ asi skúsim tú bravčovú masť so zeleninou, prípadne nejaké mäso. Je ale zaujímavé, že po šanke som tri krát jedol ryžu s maslom a nič mi nebolo. Ešte možno jedna hlúposť.
Po šánke (v stredu) som sa úplne nevyprázdnil, lebo včera po obede som pociťoval pálenie konečníku. Môže byť, že mi tam niekde v črevách zostala soľ a tá blokovala tvorbu vyrážok? Alebo to pálenie je z nejakých šmejdov? Nečudoval by som sa, keby mi chýbal sodík aj keď solím celkom dosť. Asi je to hlúposť, ale tak som si to pospájal. Ďakujem.

Někdo má po šance jeden dva dny trochu citlivá střeva, to je celkem normální když se vypláchne ten hlen. Jinak nasycené tuky - sádlo a zdroj sacharidů - rýže může docela zhoršovat trávení cukrů vyzkoušejte to s oliváčem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 3:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinl458 píše:
Pán Jarda a ešte jedna vec . Asi pred mesiacom sme s manželkou užívali Vetom 1 a 2. Mali sme žalúdočné problémy a niekde som sa na internete dočítal, že by to mohlo pomôcť. Nenašiel som žiadne negatívne informácie. Je možné, že som nám viac ublížil? Teraz som jedol šalát ,kúsok mrkvy a lyžicu bravčovej masti a potom HCL a už cítim po tele svrbenie a žalúdok škŕka. Ďakujem.

Vetom jsou dobrá probiotika v nich bych asi problém neviděl i když někomu sednout zrovna nemusí. Vyzkoušejte do toho jídla nedávat to sádlo ale olivový olej.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz