Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 12:26 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Pozor na lidi s celiakií, mohli by být infekční (ostatně tak jako většina nemocemi prolezlých). Pan Jarda dělá dobře, že konzultace poskytuje telefonicky na dálku a neohrožuje tak všemi těmito churavějícími svou rodinu. Přestaňme si jako společnost hrát na to, že oslabení jedinci nejsou napadáni breberkami - to je příroda, pokud tělo stráda a nedáte mu vitamíny a minerály, co pro svou obranyschopnost potřebuje. Hodně lidí si nyní uvědomilo, že není dobré na sebe v dospělosti nechat prskat, kupovat poplivané a omakané zboží a používat společné příbory, ale ani toalety.

Giardiáza napodobující celiakii u pacienta s běžnou variabilní imunodeficiencí
Giardiasis mimicking celiac disease in a patient of common variable immunodeficiency
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5652052/
N-Acetyl-d-glucosamine is present in cysts and trophozoites of Giardia lamblia and serves as receptor for wheatgerm agglutinin
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0166685190901418
Extra-intestinal and long term consequences of Giardia duodenalis infections
https://www.wjgnet.com/1007-9327/full/v19/i47/8974.htm

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne úte kvě 18, 2021 1:40 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Pozor na lidi s celiakií, jsou infekční (ostatně tak jako většina nemocemi prolezlých). Pan Jarda dělá dobře, že konzultace poskytuje telefonicky na dálku a neohrožuje tak všemi těmito churavějícími svou rodinu. Přestaňme si jako společnost hrát na to, že oslabení jedinci nejsou napadáni breberkami - to je příroda, pokud tělo stráda a nedáte mu vitamíny a minerály, co pro svou obranyschopnost potřebuje. Hodně lidí si nyní uvědomilo, že není dobré na sebe v dospělosti nechat prskat, kupovat poplivané a omakané zboží a používat společné příbory, ale ani toalety.

Giardiáza napodobující celiakii u pacienta s běžnou variabilní imunodeficiencí
Giardiasis mimicking celiac disease in a patient of common variable immunodeficiency
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... lucosamine is present in cysts and trophozoites of Giardia lamblia and serves as receptor for wheatgerm agglutinin
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0166685190901418

V tom máte bohužel pravdu že mnohé nemoci hodnocené medicínou jako nepřenosné, nebo dědičné souvisí s deficiencí živin a zamořením nějakým šmejdem, ale doba na veřejné přijetí tohoto celkem nevyvratitelného faktu ještě evidentně nedozrála. Jinak ten můj přístup ke klientům nebyl primárně takto nastaven z uvedeného důvodu, ale kvůli tomu že mě řešení klientů při osobním setkání z mého pohledu značně omezovalo a měnilo velice nevhodně můj osobní čas v můj neprospěch. Tedy tento telefonní přístup mě vyřešil více faktorů najednou a klienty spíše zvýhodnil, nemusí ztrácet spoustu času cestováním a lépe pochopí předkládané informace a rady podávané v kratších dávkách. Člověk většinou udrží pozornost s bídou jednu hodinu a za tu dobu se při osobním setkání v žádném případě nedalo vysvětlit vše podstatné tedy to trvalo déle a klientům se pak vařila hlava a vznikal jim v hlavách chaos.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2021 4:02 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:29 am
Příspěvky: 26
pv33 píše:
V knizce Dark Side Wheat, temna stranka psenice, pisou neco jako ze celiakie je zdrava a spravna reakce organizmu na nezdrave jidlo, psenici, a ne naopak jak se uvadi, nezdrava reakce na normalni jidlo. A pisou tam, ze psenice zpusobuje skodu i ostatnim, ale ti ostatni nemaji tak vyvinutou obranu a psenice jim skodi tise a nenapadne a casto mnohem hur. Takze vice mene chvaleji lidi co maji tuto nemoc, ze se jim jeste normalne a spravne telo brani blbymu jidlu, psenici, a ze je ta "nemoc" nebo lepe obrana tela vlastne vyhoda.

Knizku jsem necetl, jen jsem si vzpomnel ze tu je to vlakno kdyz jsem o ni zakopnul. Muzu poslat e-mailem.

--------
People with celiac may actually have an advantage over the apparently unafflicted because those
who are “non-symptomatic” and whose wheat intolerance goes undiagnosed or misdiagnosed
because they lack the classical symptoms and may suffer in ways that are equally or more
damaging, but expressed more subtly, or in distant organs.viii Within this view celiac disease
would be redefined as a protective (healthy?) response to exposure to an inappropriate substance,
whereas “asymptomatic” ingestion of the grain with its concomitant “out of the intestine” and
mostly silent symptoms, would be considered the unhealthy response insofar as it does not signal
in an obvious and acute manner that there is a problem with consuming wheat.ix

Tal tohle je trefa... pořád že mi na tom něco nesedí, pořád takové podezření, že to je nějaké čudné.. jelikož mě to svinstvo vadí od mala.. dělá to ze mě debila, byl jsem podrážděn, unavený, nevěděl jsem co je to zdraví, obrovské boláky.. a psychika v tahu.. a právě... ty problémy jsem měl vždy když jsem hodně přemýšlel.. a už jsem konečně na stopě... To svinstvo mě málem zabilo, ale na druhou jak jsem se ho zbavil připadám si neskutečně... Dokonalost, a navíc.. jsem případ.. protože to jak jsem ji léčil, mělo jeden jistý vedlejší účinek... když 15 let v kuse přemýšlíte, od rána do večera, píšete, hledáte, zkoušíte, kombinujete.. na účinném stimulantu.. ( ps: měl jsem z pekla štěstí) Všichni okolo si vysokými dávkami perníku odrovnali mozek, já místo toho užívám celý život nízké dávky.. mohu spolehlivě říct, ta látka mi zachránila život.. V životě bych nepřišel na tu příčinu.. perník mě doslova nutil tohle vyřešit... to by jste nevěřili co jsem zažil.. a až ve 32 letech to pochopil.. ovšem stala se zvláštní věc, všechno to zlé, mě vlastně od zlého uchránilo.. a vlastně já už dávno před tím našel sám sebe.. prozřel jsem... ne to nejde takhle říct na jednou vytvořím o tom příběh... to je totiž unikát co jsem zažil, na co jsem všechno přišel, prakticky jsem na úrovni... prostě. do nedávna jsem neměl práci.. a teď už mám hned 3 a do dalších věcí se chci pustit.. Všechny zdravotní problémy zmizely. Nikdy v životě jsem se necítil tak skvěle.. a teĎ to nejlepší.. po 15 letech užívání perníku, zjišťuji že už ho vůbec nepotřebuji.. měl jsem k tomu pádné důvody.. .všichni okolo mi říkali že si vymyšlam, každý je unavený... ale já prostě věděl že je ve mě něco špatně a za Boha nemohl zjistit co, tolik slepých uliček vyzkoušel jsem všechno ! Doktoři ti ty jasné příznaky od začátku ignorovali.. nikdo nebyl kdo by mi pomohl a nejhorší byla psychika.. aby toho nebylo málo ADHD taky.. nevím možná spojitost s lepek.. ehm asi ne, adhd mám stále, ale to je mi úplně šumák, hold jsem aktivní člověk, mě spíš přijde divné všechny ty apatické nudné pomalé existence okolo.. adhda vadí jen v debilních společenských pravidlech, někam chodit na čas.. nebo celkově, zjistil jsem že nejsem člověk stavěny do této otrocké společnosti. A vzhledem k tomu že jsem věřil, a snažil se dal do toho vše a hlavně pochopil... považuji tohle vysvobození za jakýsi dar, odměnu za to všechno.. vidím všechny okolo, ti už v životě skončili já teprve v plné síle začínám a hlava mi připadá jak super počítač.. ten mozek pracuje o 30% lépe... \":)\" Ještě o mě uslyšíte, chystám se dělat velké věci které nepůjde přehlédnout.. .)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celiakie a očistné kůry
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2021 4:17 am 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:29 am
Příspěvky: 26
mickyn píše:
Dobrý den Jardovi i všem ostatním,
mám na vás dotaz. Zda je možné dělat nějaké očistné kůry i při celiakii? A jak obnovit vyhlazené mikroklky duodena?
Mám ji nyní nově diagnostikovanou (2 týdny). Avšak s největší pravděpodobností ji mám už od dětství (nyní je mi 32 let). Neprojevuje se u mě klasickými střevními problémy, ale hlavně maloabsorbcí živin (např. železa, vápníku), hubeností, anémií, únavou. Dle biopsie mám sliznici duodena v nejvyšším stupni poškození. Ihned jsem najela na bezlepkovou dietu. Piji rakytníkový olej (3x denně) na podporu obnovení střevních tkání.
Na jaře letošního roku (to jsem o celiakii ještě nevěděla) jsem začala dšlat před plánovaným těhotenstvím očistu jater (vč. klystýrů). Avšak vydržela jsem pouze do 3. opakování. Přestala jsem, neb jsem měla divné pocity právě v oblasti střev. Přišlo mi, že se tam děje něco špatně. Nevíc jsem si připadala po očistách velmi unavená a zesláblá. Příliv energie se nekonal. Nyní mě napadá, že to může mít spojitost s tím, že v mých střevech vlastně panovala léta zánětlivá reakce (vlivem reakcí na lepek) a tak nemusela očista probíhat úplně vpořádku.
Je možné, že když se střevní sliznice obnoví, že bych mohla klystýry následně znovu provádět? A udržovat tak i následně dobrou kondici sttřev? Napadá mne, že nyní, když jsem s bezlepkovou dietou terpve v začátcích bych asi žádné očistné kůry příliš dělat neměla. Spíš asi až v horizontu několika měsíců, až se má střeva poněkud obnoví.
Nehledě na to, že jsem se před týdnem dozvěděla, že jsem v 5 tt těhotenství. Takže se chci teď velmi zaměřit na zvýšení přísunu živin do těla. Což právě potřebuji hodně posílit vstřebávací funkci střeva a během těhotenství ani žádné očisty už nedělat.
Máte prosím někdo nějakou radu jak pomoci na obnovení střevních mikroklků, abych mohla lépe vstřebávat potřebné živiny?
Děkuji moc za případné rady. Míša

Tyvole, :O A jmenuje se Míša... Já Michal... Tohle je přesně totožně můj případ... jen s tím rozdílem, že mě perník bránil v jídlu, prostě vím proč jsem nejedl.. kdybych jedl, tak mám střevo jak dotyčná. Přesně má pravdu. Celé tělo celý život dostávalo zabrat, nevyrostl jsem a vyzábl jsem téměř k smrti, a to je jen začátek.. Zajímalo by mě jak to dotyčné našli ? To je přesně můj případ, u mě taky únava, proto jsem bral ten perník, a na něm hledal cestu ven a našel sám sebe.. Podle všeho.. toho jak se cítím, a co se ve mě děje, normálně doslova cítím jak se mi opravuje střevo, konečně jsem začal nabírat svalovou hmotu, baví mě posilování.. to jsem nechápal... svaly mě po posilování bolely týden, to byla sebevražda, posilovat.. divím se že žiju, ale to jen proto že jsem se šprajcnul proti celému životu a nezačal žít dokud jsem nezjistil příčinu a zjistil, dlouho to trvalo vytrpěl jsem si jak kůň, ale díky tomu mám obrovskou výhodu, neboť já byl i s tímto handicapem schopnější a dovedl si poradit.. teď se pustím do všech.. Mám hodně témat které musím uvézt na pravou míru.. hodně hodně moc..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz