Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Močení
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2012 6:32 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Pane Jardo, chtěl bych Vás poprosit o jednu radu. Nic akutního, jen taková otázka, kterou ale už přes půl roku nosím v hlavě. Dovolil jsem si založit nové téma, ale pokud špatně koukám a hodilo by se to někam jinam, prosím přesuňte.
Jde o klientku, necelých 30letou ženu, která absolvovala první ozdravná opatření ze stavu, po pravdě řečeno, dosti zanedbaného (i když v tomto věku to ještě nebývá ani vidět ani subjektivně cítit, pokud to nepřerůstá v klinickou nemoc). Má před sebou dlouhou cestu a za sebou měla (ve chvíli toho rozhovoru) cca půl roku těch nejzákladnějších opatření.
Řekla mi tehdy, mimo nadšení, jak se cítí o hodně lépe, toto: Docela šokovaná jsem si taky uvědomila jednu nádhernou změnu. Předchozích asi 5 let jsem žila ve stavu, který není inkontinence, ale taky byl nepříjemný - když se mi začalo chtít čůrat, musela jsem ihned, do minuty až dvou, protože jinak bych se vážně připočůrala. Což se mi párkrát taky stalo, než jsem se na to adaptovala. Ani jsem si teď sama nevšimla, že to úplně odeznělo. Upozornil mě až přítel, když mi říká, že jsem si z něj asi dřív dělávala srandu, musel třeba v autě zastavit i na nevhodném místě atd. Protože teď třeba řeknu počkej, dojdu se vyčůrat, ale pak na to zapomenu a jdu třeba za půlhodinu. (konec citace)
Asi budete chtít vědět, co jsem jí půl roku před tímto referátem radil. Jsou to ale ta úplně první opatření. Za nejdůležitější považuju hydrataci, protože kdo nevypije ani litr (žádná výjimka), tomu nemůžou fungovat ani ty nejlepší rady a léky. Dále radím všem ženám, aby vyzkoušely vypustit bez pardonu veškeré mléko (až po zmrzlinu a sušenky se sušeným). Nejzákladnější fáze výživy (nepřežírat se, adaptovat se postupně na zeleninu, nejíst aspoň 2 hod před spánkem, když musí sladit, nahradit stévií, solit KCl+NaCl.....) Nepomůže-li hydratace na na úpravu defekace, naučit se pracovat s psylliem. Suplementace: ostrpestřcová kůra, C (/v této fázi jen 2-3 g), B, D, jód (zatím kelp), hořčík.
Doplním, že si na nic konkrétního nestěžovala, přišla po nadšených zprávách kamaráda. HA neužívá už asi 8 let (problém s trombózou). Těhotná nikdy nebyla. Podle mě mírná (podle vitariánů spíš větší) nadváha, ale nic nehezkého.

A teď otázku. Jsem zvyklý, že už takto základní opatření dělají u lidí zázraky. Mě by ale zajímalo, jestli jsme schopni říct, co z uvedených opatření takhle rychle (necelý půlrok) vyřešilo ten problém s močením. Holky podobný (i větší) problém mívají a rád bych byl schopen poradit víc cíleně. A samozřejmě, může to pomoct i někomu zde z fóra. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To co popisujete se stává při ledvinových kamenech - nemá náhodou nějaké? A něco podobného dělá i candida.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 11:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Vševěd píše:
To co popisujete se stává při ledvinových kamenech - nemá náhodou nějaké? A něco podobného dělá i candida.

Díky za reakci. Ale uvítal bych, kdyby byla "povídavější". "To co popisujete..." - mluvíte o tom problému s močením jako takovém? Předpokládám že ano. Já ale hlavně pátrám po tom, čím se to tak rychle opravilo.
Nicméně, je pravda, že k tomu by jistě bylo dobře vědět, co předtím bylo příčinou. A to zatím nerozluštím - vyšetření na kamínky bych jí napřed musel doporučit a na kandidu se teprve dostaneme (včetně diagnostiky). Myslíte, že u některé z těchto potencionálních příčin by se dalo očekávat zlepšení nahoře uvedenými opatřeními?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2012 8:34 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
říká se tomu tuším "urgentní inkontinence". že člověk musí hned, nebo se po...
zkuste brusinky, ze všeho nejdřív. zadržuje tekutiny? tzn. když vypije naráz větší množství vody,
odchází to normálně, nebo zpomaleně? viděl bych to spíš na candidu, zkuste udělat ten základní
nejprimitivnější test - tj. slinový... pokud vyjde negativně je to fajn, pokud vyjde silně pozitivně,
zkusil bych dietu, tzn. vyřadit sladké a bílou mouku, pro začátek...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2012 5:17 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
Vševěd píše:
říká se tomu tuším "urgentní inkontinence". že člověk musí hned, nebo se po...
zkuste brusinky, ze všeho nejdřív. zadržuje tekutiny? tzn. když vypije naráz větší množství vody,
odchází to normálně, nebo zpomaleně? viděl bych to spíš na candidu, zkuste udělat ten základní
nejprimitivnější test - tj. slinový... pokud vyjde negativně je to fajn, pokud vyjde silně pozitivně,
zkusil bych dietu, tzn. vyřadit sladké a bílou mouku, pro začátek...

Díky. Já jí nemám po ruce, abych se mohl na tyto věci vyptat. A nějakou diagnostiku teprve zahájíme (vytrvá-li...).
Nicméně, stále mám dojem, že si trochu nerozumíme. Stav se už upravil a já jen pátrám, co bylo tak rychlým lékem (z opatření uvedených v úvodním příspěvku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
Díky. Já jí nemám po ruce, abych se mohl na tyto věci vyptat. A nějakou diagnostiku teprve zahájíme (vytrvá-li...).
Nicméně, stále mám dojem, že si trochu nerozumíme. Stav se už upravil a já jen pátrám, co bylo tak rychlým lékem (z opatření uvedených v úvodním příspěvku).

To už nyní asi nezjistíte, ale dle mého názoru velice prudká změna hladiny pH, třeba noční močení s ní souvisí bezprostředně a čím kyselejší moč, tím častější močení a i urgence močení. Vyzkoušejte jak ji chodí acidobazický píst a uvidíte, předtím podle všeho nechodil a tělo takto reagovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 3:20 pm 
Offline

Registrován: pon led 28, 2013 3:02 pm
Příspěvky: 1
Ja mam uz par rokov problemy s castym mocenim. Napriek tomu, ze som uzivala detoxikacne preparaty na oblast obliciek, zmenu som nepocitila. Jedine, co som si vsimla je, ze ked som na surovej strave, tento problem je miernejsi.
Nedavno som si zacala merat pH mocu a zistujem, ze je vacsinou zasadity.
Len ma zaraza, ze niekedy su hodnoty vyssie nez 8 (mozno az 9). Zistovala som na internete, ake by mali byt optimalne hodnoty a tam bolo uvedene, ze ranny moc ma bezne pH okolo 6 a v priebehu dna sa jeho acidita znizuje (hlavne po jedle). A bolo tam aj niekde uvedene, ze ak ma niekto pH ranneho mocu zasadite, jedna sa o bakterialnu infekciu. Moj moc mava rano vacsinou zasadite pH! Moze to byt sposobene surovou stravou?
Mate s tymto nejake skusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ivusik píše:
Ja mam uz par rokov problemy s castym mocenim. Napriek tomu, ze som uzivala detoxikacne preparaty na oblast obliciek, zmenu som nepocitila. Jedine, co som si vsimla je, ze ked som na surovej strave, tento problem je miernejsi.
Nedavno som si zacala merat pH mocu a zistujem, ze je vacsinou zasadity.
Len ma zaraza, ze niekedy su hodnoty vyssie nez 8 (mozno az 9). Zistovala som na internete, ake by mali byt optimalne hodnoty a tam bolo uvedene, ze ranny moc ma bezne pH okolo 6 a v priebehu dna sa jeho acidita znizuje (hlavne po jedle). A bolo tam aj niekde uvedene, ze ak ma niekto pH ranneho mocu zasadite, jedna sa o bakterialnu infekciu. Moj moc mava rano vacsinou zasadite pH! Moze to byt sposobene surovou stravou?
Mate s tymto nejake skusenosti?

Tak může to způsobovat silně zásadotvorná strava a není to dobré, moč má být ráno opravdu pod hodnotou 7 pH, optimálně i pod 6 pH a v průběhu dne vystoupat nad 7,5 pH. Trvale vysoké pH není pro ledviny nic dobrého, je to filtr na kyseliny a louh jim moc dobře nedělá. Vyzkoušejte pH snížit a uvidíte jak se budou chovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: stř úno 21, 2018 4:58 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Pane Jardo,

jak by se dala prosím řešit inkontinence? Pouze jelením cvikem a derivačními koupelemi, nebo existují i jiné cesty např přes doplňky stravy a podobně? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: stř úno 21, 2018 5:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Pane Jardo,

jak by se dala prosím řešit inkontinence? Pouze jelením cvikem a derivačními koupelemi, nebo existují i jiné cesty např přes doplňky stravy a podobně? Děkuji

Tak záleží z čeho je pokud to dělá zánět můžete řešit ten zánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: stř úno 21, 2018 5:22 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Jarda píše:
Tak záleží z čeho je pokud to dělá zánět můžete řešit ten zánět.

Děkuji za odpověď. No objevila se z ničeho nic, když jsem začal brát vitamin C a Bkomplex forte kvůli vyčerpaným nadledvinkám, takže je možné že je i ze zánětu. Koupím tedy ještě nějaký bylinný čaj na močové cesty, to by taky mohlo pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: stř úno 21, 2018 5:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Děkuji za odpověď. No objevila se z ničeho nic, když jsem začal brát vitamin C a Bkomplex forte kvůli vyčerpaným nadledvinkám, takže je možné že je i ze zánětu. Koupím tedy ještě nějaký bylinný čaj na močové cesty, to by taky mohlo pomoci.

Tak pročistit močové cesty není nikdy od věci a pohyb také může být prospěšný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 9:05 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Mam trochu slabsi prud mocu, mozno tak 50cm. Mam 31 rokov, vela z vas ma tu pozna...
Ale skor mi je zvlastna ina vec.... Dnes vecer, po vypiti cca 2,4l vody pocas dna, som sa vymocil do vane postojacky, aby som lepsie odhadol svoj prud... No a...moc bol zlty...tmavy.... Ked mocim do WC (zvyknuty som odjakziva posediacky...je to chyba ? ...), nevsimal som si to, nehodnotim to... Ale...ako je mozne ze aj po vypiti 2,4L vody, a pri jedeni NESUCHYCH jedal (dostatok vody a tuku v jedle) mam tak silny moc ? ... Doobeda vypijem 1,2L vody, poobede dalsich 1,2L. Potim sa malo teraz v zime... Doobednajsie mocenie je svetle (ale vzdy viac zlte nez bezfarebne).... Poobednajsie je uz vzdy tmave... Poslednych asi 5 dni solim namiesto 15g himalajskej soli denne polovicu...nejakych 7g. Ale nic sa nezmenilo. Nemam ziadne palenie, ziadnu bolest... Len nerozumiem preco mam tak silny moc... Aky ho potom maju kulturisti, ktori denne zjedia 3-4g bielkovin na kg hmotnosti ?? ..Ja zjem tak 1,5g bielkovin na kg hmotnosti... To je nic... A cvicim kazdy den...
Nie som v ketoze, prijimam nejakych 180g sacharidov denne...
Hmmm...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 9:18 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Jednorazovy_Nick píše:
Ako vies ze mam zväcsenu prostatu ??? Precital som si clanok o zväcsenej prostate a roznych problemoch s prostatou.... Pose sa tam aj o horuckach, bolesti roznych casti tela "tam dole", s bolestivou ejakulaciou, o problemoch s erekciou.....JA NEMAM NIC Z TOHO MENOVANEHO....
Ale mozme to riesit v teme tomu urcenej....

A čemu jinému než prostatě bys připsal slabý proud moči s nutností sedět na malé straně, pokud je tvůj svěrač močového měchýře funkční a stačíš doběhnout...? Právě bylinkář Janča bere vážně problémy mladých mužů s prostatou a nebagatelizuje je jako lékaři, když se nejedná o stařecké zbytnění, ale prostatitidu.

https://www.mygenefood.com/yes-can-cure-prostatitis-proven-strategies-maintaining-prostate-health/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Močení
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 11:21 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Alopat píše:
A čemu jinému než prostatě bys připsal slabý proud moči s nutností sedět na malé straně, pokud je tvůj svěrač močového měchýře funkční a stačíš doběhnout...? Právě bylinkář Janča bere vážně problémy mladých mužů s prostatou a nebagatelizuje je jako lékaři, když se nejedná o stařecké zbytnění, ale prostatitidu.

https://www.mygenefood.com/yes-can-cure-prostatitis-proven-strategies-maintaining-prostate-health/

\":roll:\" Pri moceni sedim PRETO, lebo som bol tak vychovany... Zvykol som obstat WC ako maly chlapec.... Ked som vyrastol, mocil som postojacky len v skole do pisoaru. Do skoly nechodim uz 12 rokov, mocim z 99% doma. A posediacky...
Mozno je chyba, zs ako muz mocim posediacky... Moze toto oslabit prostatu ?
Mocim posediacky, vyprazdnujem sa locupiacky.... Aj v tejto kombinacii som v Europe jeden z...10 000 ? \":D\" ... \":-(\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz