Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 2:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jaroslave prosím Vás, během mailování s kamarádem jsem zjistil, že má jít na operaci kyčelního kloubu a já osobně nevěřím, že je to nezbytné, ale možná už je opravdu pozdě. Kamarád měl boreliózu a píše mi: "...jsem uz totiz pres mesic zase na neschopence, tentokrat kvuli kycelnimu kloubu, kterej mi diky lecbe te boreliozy natolik zmenil sve vlastnosti, ze budu muset asi na operaci. Musim dostat umelej kloub a neni o tom uz vubec pochyb ... byl jsem mimo jine i na magneticke rezonanci, takze neni uniku. Zadna lecba neprichazi v uvahu, protoze mam mrtvou kloubni hlavici, a to se bohuzel rozchodit ani vylecit neda ..."
Podle toho, co tady kamarád píše (mrtvá kloubní hlavice), už je tedy opravdu pozdě, jakékoli odkyselování těla už nepomůže? Troufnete si takhle "na dálku" usoudit, zda mu je pomoci?
Děkuji předem za názor, Jindra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon kvě 24, 2010 7:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jaroslave prosím Vás, během mailování s kamarádem jsem zjistil, že má jít na operaci kyčelního kloubu a já osobně nevěřím, že je to nezbytné, ale možná už je opravdu pozdě. Kamarád měl boreliózu a píše mi: "...jsem uz totiz pres mesic zase na neschopence, tentokrat kvuli kycelnimu kloubu, kterej mi diky lecbe te boreliozy natolik zmenil sve vlastnosti, ze budu muset asi na operaci. Musim dostat umelej kloub a neni o tom uz vubec pochyb ... byl jsem mimo jine i na magneticke rezonanci, takze neni uniku. Zadna lecba neprichazi v uvahu, protoze mam mrtvou kloubni hlavici, a to se bohuzel rozchodit ani vylecit neda ..."
Podle toho, co tady kamarád píše (mrtvá kloubní hlavice), už je tedy opravdu pozdě, jakékoli odkyselování těla už nepomůže? Troufnete si takhle "na dálku" usoudit, zda mu je pomoci?
Děkuji předem za názor, Jindra

To se takto odhadnout nedá, ale já bych na jeho místě vyzkoušel cokoliv jiného, než operaci. Vzal bych to od hořčíku, přes omega 3 mastné kyseliny, až po parazity a domnívám se, že hlavně u těch parazitů má velice slušnou šanci to rozchodit, pokud se jich zbaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2010 10:14 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ráda bych si tu přihřála svojí polívčičku.

V půlce ledna tohoto roku mě začaly bolet kyčle. O týden později se přidala kolena, za další týden část páteře...a tak to šlo dál a dál, až se nakonec rozbolely všechny. Bolest byla výrazně stěhovavá s tím, že když jsem kloub používala, rozbolel se na nějakou dobu nastálo. K tomu se přidala výrazná únava. Jo a také se to netýká jen kloubů, ale i šlach a svalů.

3 měsíce jsem strávila v posteli a obíháním doktorů. Díky tomu jsem proklepnutá na vše možné - chlamydie, borelie, EBv, toxoplasmosa, střevní paraziti, krev, alergie, imunita. Prakticky vše ok, jen 2 autoimunitní ukazatele trochu zvýšení, ale podle revmatologa to může mít i pár procent zdravých lidí.
Taky trošku odchylky v diferenciálu bílých krvinek, málo neutrofilů a moc eozinofilů.

Po 3 měsících jsem se dostala k vitariánství, takže baštím ovozel, klíčím, odšťavňuju, jim ořechy a pod.. Myslím, že mi to dost pomohlo s tou únavou, zvláště po ovoci jsem jak králíček Duracel. Klouby se snad o něco zlepšily, méně bolí. Ale zhruba v době, kdy jsem začala přecházet na vita mi klouby začaly vrzat, přeskakovat a praskat a to se bohužel stále drží. Nejvíc nepříjemné je to u čelistního kloubu a kolena také nic moc. Doktoři tvrdí, že to nic neni, ale jim se to říká, jejich tělo to není.

Ještě nějaké info - je mi 24, před onemocněním jsem hodně sportovala a cítíla se zcela fit. Byla jsem vegetariánka, ale nijak extra zdravě nejedla (ačkoli jsem jedla zdravěji než všichni okolo). Teď jsem na vita, občas si dám uvařené vajíčko (na syrové moc nemám odvahu ani chuť), občas kozí kefír. Trochu se bojím, abych neměla málo bílkovin.

Dnes jsem si zkusmo dala odvar z bobkového listu, zatím jen poloviční dávku, aby to se mnou nešvihlo, uvidím, zdali to něco provede.

Faktem je, že nikdo z doktorů netuší, co by mi mohlo být. Teorií je vícero:
- reaktivní artropatie - reakce na podzimní asichřipku
- reakce na vysazení HA - to mi všichni doktoři vyvraceli, ale časově by to možné bylo.
- psychosomatika (ze stresu, kdo ho dnes nemá, že)
- usazeniny čehosi v kloubech (to ale asi nevysvětluje to, že mi to chytá i šlachy a svaly).

Napadá vás k tomu něco?
Díky

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 7:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ráda bych si tu přihřála svojí polívčičku.

V půlce ledna tohoto roku mě začaly bolet kyčle. O týden později se přidala kolena, za další týden část páteře...a tak to šlo dál a dál, až se nakonec rozbolely všechny. Bolest byla výrazně stěhovavá s tím, že když jsem kloub používala, rozbolel se na nějakou dobu nastálo. K tomu se přidala výrazná únava. Jo a také se to netýká jen kloubů, ale i šlach a svalů.

3 měsíce jsem strávila v posteli a obíháním doktorů. Díky tomu jsem proklepnutá na vše možné - chlamydie, borelie, EBv, toxoplasmosa, střevní paraziti, krev, alergie, imunita. Prakticky vše ok, jen 2 autoimunitní ukazatele trochu zvýšení, ale podle revmatologa to může mít i pár procent zdravých lidí.
Taky trošku odchylky v diferenciálu bílých krvinek, málo neutrofilů a moc eozinofilů.

Po 3 měsících jsem se dostala k vitariánství, takže baštím ovozel, klíčím, odšťavňuju, jim ořechy a pod.. Myslím, že mi to dost pomohlo s tou únavou, zvláště po ovoci jsem jak králíček Duracel. Klouby se snad o něco zlepšily, méně bolí. Ale zhruba v době, kdy jsem začala přecházet na vita mi klouby začaly vrzat, přeskakovat a praskat a to se bohužel stále drží. Nejvíc nepříjemné je to u čelistního kloubu a kolena také nic moc. Doktoři tvrdí, že to nic neni, ale jim se to říká, jejich tělo to není.

Ještě nějaké info - je mi 24, před onemocněním jsem hodně sportovala a cítíla se zcela fit. Byla jsem vegetariánka, ale nijak extra zdravě nejedla (ačkoli jsem jedla zdravěji než všichni okolo). Teď jsem na vita, občas si dám uvařené vajíčko (na syrové moc nemám odvahu ani chuť), občas kozí kefír. Trochu se bojím, abych neměla málo bílkovin.

Dnes jsem si zkusmo dala odvar z bobkového listu, zatím jen poloviční dávku, aby to se mnou nešvihlo, uvidím, zdali to něco provede.

Faktem je, že nikdo z doktorů netuší, co by mi mohlo být. Teorií je vícero:
- reaktivní artropatie - reakce na podzimní asichřipku
- reakce na vysazení HA - to mi všichni doktoři vyvraceli, ale časově by to možné bylo.
- psychosomatika (ze stresu, kdo ho dnes nemá, že)
- usazeniny čehosi v kloubech (to ale asi nevysvětluje to, že mi to chytá i šlachy a svaly).

Napadá vás k tomu něco?
Díky

Už jsem vám to psal, vyzkoušel bych na tyto potíže velké dávky hořčíku a sirnou patlanici. Další možnost je aplikovat kostival lékařský v podobě obkladu. Vyberte si jeden zkušební kloub a ideální jsou čerstvé kostivalové listy, nebo kořen rozdrcený na kašičku. Kašičku dáte na gázu, dáte jako obklad a navrch igelit, necháte nějakou dobu působit a aplikuje se i několikrát denně. Solidní možnosti poskytuje také stejnosměrný proud o malém napětí, je to na netu popsáno jako Godzila, tak si celou věc nastudujte, není nutné být zrovna inženýrem na zhotovení tak jednoduché věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 8:42 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Oki, nastuduju to a zkusím.

Aktuálně pro mě skoro větší problémy tvoří svaly - hlavně žvýkací, na vita je potřeba dobře kousat.
Předevčírem večer jsem zkusmo byla na bowlingu, včera nic nebolelo, tak jsem si myslela, že je to ok... a dnes od probuzení zjišťuju, že není, zas mě bolí svaly na vnitřní straně ruky.

Přemýšlím, jestli to neni příznak nedostatku bílkovin. Jsem vegetarián, vždy jsem to doháněla značnými porcemi vařených luštěnin a sýry, tvarohy, vajíčky a pod.. Teď jím jen večer nějaké naklíčené mungo. Mlíko prakticky žádné, vajíčko výjimečně.

K SP - za ty 4 měsíce, co se s tím potýkám, jsem do sebe nalila půl litru lněného oleje a přes kilo a půl lněných semínek, takže nějaký výrazný deficit bych mít neměla, i když jsem ten lněný olej většinou nepatlala s jogurtem, ale dávala do zeleninového salátu, o SP jsem tehdy nic nevěděla, jen se bála revmatoidní artritidy a dočela se, že je len protizánětlivý. Nějakou dobu jsem lněných věcí užívla víc, když jsem měla pocit, že se to nelepší, ustanovila jsem se na symbolických 15ti gramech čerstvě mletého semínka do snídaně (rozmačkaný banán, hrst naklíčených obilovin, 15gr máku a 15gr lněného sem.).

K tomu si dám do večerního salátu avokádo nebo pomletých 20gr sezamu a 20gr slunečnice a přes den zpravidla hrst oříšků a mám pocit, že jsem těhle olejnatých věcí zbaštila až kam. Na vita jsem zhubla necelé 2 kg a teď si držím váhu 65/177.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Oki, nastuduju to a zkusím.

Aktuálně pro mě skoro větší problémy tvoří svaly - hlavně žvýkací, na vita je potřeba dobře kousat.
Předevčírem večer jsem zkusmo byla na bowlingu, včera nic nebolelo, tak jsem si myslela, že je to ok... a dnes od probuzení zjišťuju, že není, zas mě bolí svaly na vnitřní straně ruky.

Přemýšlím, jestli to neni příznak nedostatku bílkovin. Jsem vegetarián, vždy jsem to doháněla značnými porcemi vařených luštěnin a sýry, tvarohy, vajíčky a pod.. Teď jím jen večer nějaké naklíčené mungo. Mlíko prakticky žádné, vajíčko výjimečně.

K SP - za ty 4 měsíce, co se s tím potýkám, jsem do sebe nalila půl litru lněného oleje a přes kilo a půl lněných semínek, takže nějaký výrazný deficit bych mít neměla, i když jsem ten lněný olej většinou nepatlala s jogurtem, ale dávala do zeleninového salátu, o SP jsem tehdy nic nevěděla, jen se bála revmatoidní artritidy a dočela se, že je len protizánětlivý. Nějakou dobu jsem lněných věcí užívla víc, když jsem měla pocit, že se to nelepší, ustanovila jsem se na symbolických 15ti gramech čerstvě mletého semínka do snídaně (rozmačkaný banán, hrst naklíčených obilovin, 15gr máku a 15gr lněného sem.).

K tomu si dám do večerního salátu avokádo nebo pomletých 20gr sezamu a 20gr slunečnice a přes den zpravidla hrst oříšků a mám pocit, že jsem těhle olejnatých věcí zbaštila až kam. Na vita jsem zhubla necelé 2 kg a teď si držím váhu 65/177.

Jak to celé čtu, tak mě z toho vychází nedostatek hořčíku a rozhodně bych si vyzkoušel velké dávky na samé hranici snesitelnosti organizmu, tedy těsně před stavem průjmu. Bílkovin člověk potřebuje opravdu směšné množství a ty tabulkové hodnoty jsou zcela nesmyslně vysoké, což zajišťuje dostatek zdravotních potíží a živí lékařský byznys. Mimo jiné, vysoké dávky bílkovin demineralizují organizmus a problémy jako máte vy na sebe nenechají dlouho čekat. Na dodávku bílkovin bohatě stačí domácí kefír, což je nejen chutné, ale i mimořádně zdravé. Také s ořechy a semínky opatrně, tak do 0,75 kg týdně, což patrně překračujete a bílkoviny opravdu extrémně škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 10:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Domácím kefírem myslíte kravské mléko zkvašené tou květákoidní houbou?

Po jaké době užívání hořčíku by se mohlo projevit zlepšení?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2010 8:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Domácím kefírem myslíte kravské mléko zkvašené tou květákoidní houbou?

Po jaké době užívání hořčíku by se mohlo projevit zlepšení?

Ano, jde o tibetskou-kefírovou houbu a ještě lepší je když máte čerstvé kozí mléko, ale kravské také vyhovuje. U hořčíku by měl efekt nastat prakticky okamžitě, ale srovnání deficitu trvá běžně 3-5 měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 9:34 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Chtěla bych se zeptat, zdali jste se s něčím takovým setkal:
Od ledna mě bolely klouby, začalo to kyčlema a postupně se přidávaly další a další, až mě bolely skoro všechny. V dubnu se zlepšila únava (možná vliv přechodu na více méně vitariánství) a pak se i zlepšovaly bolesti. Myslela jsem si, že se prostě uzdravuji. ALE když se na to zpětně podívám, tak jak mizela bolest, tak se objevovalo vrzání, lupání, praskání a přeskakování v kloubech. Nyní bolest kloubů není veliká, ale čím víc klouby používám, tím jsou horší ty jiné problémy (kromě vrzání, to je stejné pořád). Jak si to vysvětlit???

Také se mi stále zhoršují šlachy, z práce na PC mi tento týden rozbolely šlachy na zápěstí a asi i svaly, co je ovládají. Zvláštní, že se to pořád zhoršuje, ačkoli mám tak kvalitní stravu (minimálně oproti všem lidem co znám, ačkoli vím, že by ještě bylo co zlepšovat).
Od pondělního večera do sebe láduju hořčík, včera jsem měla 5 plochých lžiček a bez průjmu, tak asi budu navyšovat na hlubší lžičky, ale tyhle jsou ve 3 dcl vody tak na hranici poživatelnosti.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 2:18 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Pane Jardo, můžou být kloubní problémy způsobené plísněmi, aniž by se to projevovalo jinak?

Pořád pátrám po příčině svých problémů, týden piju hořčík a zatím žádná změna k lepšímu.
Ale teď při pročítání tématu o krvi jsem si vzpoměla, že cca 6 týdnů před začátkem mých potíží jsem nejenom měla chřipku, ale také jsem byla v kontaktu s koťaty, která, jak jsem později zjistila, měla plíseň microsphorum canis.

Na netu jsem žádnou souvislost s klouby nenašla, ale ta koťata klidně mohla mít i něco jiného. Je možné, že by se to projevilo až po takové době a jen únavou a bolestí kloubů?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Chtěla bych se zeptat, zdali jste se s něčím takovým setkal:
Od ledna mě bolely klouby, začalo to kyčlema a postupně se přidávaly další a další, až mě bolely skoro všechny. V dubnu se zlepšila únava (možná vliv přechodu na více méně vitariánství) a pak se i zlepšovaly bolesti. Myslela jsem si, že se prostě uzdravuji. ALE když se na to zpětně podívám, tak jak mizela bolest, tak se objevovalo vrzání, lupání, praskání a přeskakování v kloubech. Nyní bolest kloubů není veliká, ale čím víc klouby používám, tím jsou horší ty jiné problémy (kromě vrzání, to je stejné pořád). Jak si to vysvětlit???

Také se mi stále zhoršují šlachy, z práce na PC mi tento týden rozbolely šlachy na zápěstí a asi i svaly, co je ovládají. Zvláštní, že se to pořád zhoršuje, ačkoli mám tak kvalitní stravu (minimálně oproti všem lidem co znám, ačkoli vím, že by ještě bylo co zlepšovat).
Od pondělního večera do sebe láduju hořčík, včera jsem měla 5 plochých lžiček a bez průjmu, tak asi budu navyšovat na hlubší lžičky, ale tyhle jsou ve 3 dcl vody tak na hranici poživatelnosti.

Klouby můžou bolet z usazených kyselin a z nedostatku minerálních látek. První řeší odkyselení a druhé srovnání HCl v žaludku, což vlastně také řeší i odkyselení. Jako remineralizaci v tomto případě bych doporučil kromě hořčíku i křemík, který je třeba v okurkách, ale bezkonkurenčně nejlepší zdroj je bílý jíl-kaolín, který vám prodají v lékárně a můžete od kávové lžičky, do polévkové lžíce denně, rozpuštěné ve sklenici vody, přičemž obnova většinou vyžaduje vypít cca 25 dkg, někdy i více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Pane Jardo, můžou být kloubní problémy způsobené plísněmi, aniž by se to projevovalo jinak?

Pořád pátrám po příčině svých problémů, týden piju hořčík a zatím žádná změna k lepšímu.
Ale teď při pročítání tématu o krvi jsem si vzpoměla, že cca 6 týdnů před začátkem mých potíží jsem nejenom měla chřipku, ale také jsem byla v kontaktu s koťaty, která, jak jsem později zjistila, měla plíseň microsphorum canis.

Na netu jsem žádnou souvislost s klouby nenašla, ale ta koťata klidně mohla mít i něco jiného. Je možné, že by se to projevilo až po takové době a jen únavou a bolestí kloubů?

I to je jedna z možností, ale ne moc častá, to by jste musela být promořena opravdu důkladně a již jsem takový případ také řešil. Dokonce nemusí jít ani o plíseň, ale může to být nějaký parazit, čili zde to chce jít vylučovací metodou a postupně se zaměřit na jednotlivé možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 10:42 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Chtěla jsem zkusit tu mikroskopii temného pole, ale tento týden mají dovolenou a pak, pokud se mi dramaticky nezhorší zdravotní stav, bych ráda jela na 2 týdny na dovolenou. Koupání v moři by mi teoreticky taky mohlo v nějak prospět, ne?
Tak ale nevím, jak tyhle věci zjišťovat a ověřovat.

Nehrozí u křemíku vedlejší účinky? Narazila jsem na varování před ledvinovými kameny.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Chtěla jsem zkusit tu mikroskopii temného pole, ale tento týden mají dovolenou a pak, pokud se mi dramaticky nezhorší zdravotní stav, bych ráda jela na 2 týdny na dovolenou. Koupání v moři by mi teoreticky taky mohlo v nějak prospět, ne?
Tak ale nevím, jak tyhle věci zjišťovat a ověřovat.

Nehrozí u křemíku vedlejší účinky? Narazila jsem na varování před ledvinovými kameny.

Moře je určitě vhodné, jak slunce, tak slaná voda proti těmto potížím jednoznačně pomáhá. To máte těžké, protože u všeho hrozí nějaké riziko a nedostatek čehokoliv je určitě stejně nebezpečný jako přebytek, čili obava není na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 12:27 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Pokračování z tématu "HUMÁTY, rašelina":
Petr 2 píše:
Kometa píše:
Ono je největší problém to, že doktoři neví, co mi je. Revmatoidní artritidu nemám, to teď vím už asi jistě - klouby mi neotékají. Nicméně mi začaly ze dne na den vrzat (což naopak znamená, že jsou suché-tedy opak otoků) a praskat a lékaři vylučují, že bych najednou dostala v tak mladém věku do všech kloubů artrózu. Ale jak říkám, seženu si suroviny a budu si koupat kotníky, uvidím, co to provede.
No napada me uz jen dlouhodoby nedostatek esencialnich stopovych prvku a aminokyselin, anebo at uz nevhodnou stravou tak treba malabsorpci, tedy poskozenym travenim zivin.

Napr. o manganu se pise:
"Mn se uplatňuje při tvorbě chrupavky, srážení krve, metabolismu sacharidů a lipidů."

Ja osobne si cas od casu dopravam specielni tucne a proteinove diety ve forme podomacku nalozenych utopencu. Sice me zato kazdy nemocny v diskuzich kamenuje argumenty jak je to strasne nezdrave kaloricke, ale me ty octem promacene proteiny a lipidy krasne travi a metabolismus zaplesa, takze kde je pravda ptam se?
doporucuji prostudovat neco odbornejsiho na
http://ciselniky.dasta.mzcr.cz/cd_ds4/h ... /AJBYH.htm
a hlavne pochopit z toho ze dlouhodobe pretezovani a nevyvazena strava (nepestra) vedou podle mne k podobnym problemum s klouby. Chce to vic pri skladani jidelnicku premyslet a drzet se tradic a vlastni intuice, nenechat se manipulovat demagogickymi medii a reklamou.

Ovšem netuším, čeho bych měla mít nedostatek - před onemocněním jsem jedla běžnou vařáckou vegetariánskou stravu, od dubna jsem hlavním objemem na živé stravě, od června znám tyto stránky a řeším pH a od srpna řeším kandidózu. Nutno přiznat, že od cca půlky června se můj stav nijak nezlepšil (od dubna do června se zlepšoval).

Divný na těch kloubech je, jak se to stěhuje, objevuje a mizí a zase objevuje... třeba dnes jsem šla po nákupním centru a asi čtvrt hodiny mi jedno koleno jakoby plavalo - lupání s nepříjemným, jakoby volným pocitem v koleni. A jak to přišlo tak to zase přestalo. Nebo kolena některé týdny neskutečně drhly, pak nedrhly vůbec, teď drhnou trochu. Bolest se taky někdy objeví, i u kloubu který v tu chvíli vůbec nezatěžuju. Pochopitelně když zatěžuju, objeví se taky a dlouhodobější.

Jestli mám málo manganu netuším, ale krev se mi prý sráží skoro až moc. Co se masa týče - našla jsem holku, která má dost podobný projevy, taky jí doktoři nic konkrétního nediagnostikovali a ta maso jí, takže na to bych to hned nesváděla.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz