Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Už cca týžden ma bolí oblast na ľavej ruke, konkrétne je to oblast cca 5cm za laktom smerom ku dlani.
Neviem či to je nejaká šľacha alebo čo. Doteraz som tomu nevenoval žiadnu pozornost. Myslel som, že to prejde samo ale nestalo sa tak. Tá oblast je mierne napuchnutá a pri stlačení značne bolí. Zvláštne je, že s tou rukou som absolútne nič nerobil, nijako ju nenamáhal. Začalo to spontánne. Možno to je nejaká banalita, a síce ma značne obťažuje
Ďakujem pekne

Hodně záleží, zda je to povrchové, či hluboko ve svalovině, nebo až u kosti. Jedná se patrně o zánětlivý proces, který na povrchu můžete řešit pomocí potírání aktivovaným MMS a cca po 1 minutě omýt vodou. Hlouběji uložená ložiska je vhodné řešit obkladem s urinou a vyměňovat tak po 1 hodině. Naprosto nejlepší účinnost má kašička z kořene kostivalu lékařského, který teď v čerstvém stavu neseženete, ale dá se v lékárně koupit usušený kostivalový kořen, který namočíte do menšího množství teplé vody, po nabobtnání rozmixujete na kašičku, tu dáte mezi dvě gázy a použijete jako obklad na postižené místo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon led 04, 2010 6:33 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Spravil som tak. Zatial som požil MMS, potom urinu.
Trochu to ustúpilo. Uvidím či to bude ďalej ustupovat, ked nie tak použijem ten kostival.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 3:00 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Co je to sirná směs ?
Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 3:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Mat píše:
Spravil som tak. Zatial som požil MMS, potom urinu.
Trochu to ustúpilo. Uvidím či to bude ďalej ustupovat, ked nie tak použijem ten kostival.
Ďakujem

Výborná je mastička z kostivalu, nechtíku a divizny. Můžete si vyrobit letos sám a mít do rezervy na zimu.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="MICHALA":3keupvbd]Co je to sirná směs ?
Michala[/quote:3keupvbd]
Sirná patlanice

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 7:31 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo,
prosím o radu. Neustále mi píchá či ryje za stydkou kostí spíš v pravo zevnitř, to rytí mi jde i do svalů do stehna, zad nebo do kyčle. Včera mi už i příšerně bolela pravá kyčel. To píchání sem měla dříve vždycky, když jsem trpěla na krev v moči, nebo když jsem nastydla. Teď krev v moči nemám, pH zdá se, že mám konečně srovnané, v odpoledních hodinách vyskočí nad 7. Vždycky mi trochu pomůže naložit se do teplé vany a trochu se mě uleví. Pak se to ale zhorší v práci, mám sedavé zaměstnání. Chci se zeptat, nemůže to souviset s rychlým úbytkem váhy, 20 kg za rok? K doktoru se mi zatím nehce, stejně by mi nic neřekl. Ještě k MMS, co se týká vitamínů a minerálů během kůry, nebere se jen vitamín C, nebo i hořčík a B6 a B 12, který normálně užívám?
Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř bře 31, 2010 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo,
prosím o radu. Neustále mi píchá či ryje za stydkou kostí spíš v pravo zevnitř, to rytí mi jde i do svalů do stehna, zad nebo do kyčle. Včera mi už i příšerně bolela pravá kyčel. To píchání sem měla dříve vždycky, když jsem trpěla na krev v moči, nebo když jsem nastydla. Teď krev v moči nemám, pH zdá se, že mám konečně srovnané, v odpoledních hodinách vyskočí nad 7. Vždycky mi trochu pomůže naložit se do teplé vany a trochu se mě uleví. Pak se to ale zhorší v práci, mám sedavé zaměstnání. Chci se zeptat, nemůže to souviset s rychlým úbytkem váhy, 20 kg za rok? K doktoru se mi zatím nehce, stejně by mi nic neřekl. Ještě k MMS, co se týká vitamínů a minerálů během kůry, nebere se jen vitamín C, nebo i hořčík a B6 a B 12, který normálně užívám?
Díky moc

To s úbytkem váhy asi nesouvisí, 20 kg za rok zase není tak hrozný rozdíl, to se dá pořídit i za tři měsíce. Osobně bych na to vyzkoušel větší množství sirné patlanice, která umí pomocí dodané omega 3 mastné kyseliny opravovat jak záněty, tak jiné tkáňové potíže. Rozhodně by pomohl pravidelný pohyb, nebo alespoň cvičení, klidně může jít i o nedokrvení dané oblasti, vlivem sedavého zaměstnání. U kůry s MMS je jediný problém s vitamínem C a nic jiného se nijak vynechávat, ani omezovat nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 1:41 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu pro svou matku. Má 74 let, celoživotně štíhlá, stravuje se klasicky, ale střídmě s převahou zdravých potravin. Nikdy nekouřila, s ničím se neléčí, nemocná nebývá, pohybu má hodně, stolici každodenní, pevnou. V poslední době ji trápí bolest z vnitřní strany kolen. Někdy méně, jindy až nesnesitelně řezavá. K doktorům nemá důvěru a chodí jen na prevence k zubaři, takže s tím nikam jít na vyšetření nechce. Hodně ale trpí.
Ráda bych jí něco na zmírnění poradila. Vyčetla jsem, že tato bolest souvisí s ledvinami, což by mohlo být, protože si myslím, že málo pije. Pomohla by ji ledvinová (melounová) kůra nebo očista kloubů? Nevím, jestli není s ohledem na věk nebezpečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 5:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Dobrý den, ráda bych poprosila o radu pro svou matku. Má 74 let, celoživotně štíhlá, stravuje se klasicky, ale střídmě s převahou zdravých potravin. Nikdy nekouřila, s ničím se neléčí, nemocná nebývá, pohybu má hodně, stolici každodenní, pevnou. V poslední době ji trápí bolest z vnitřní strany kolen. Někdy méně, jindy až nesnesitelně řezavá. K doktorům nemá důvěru a chodí jen na prevence k zubaři, takže s tím nikam jít na vyšetření nechce. Hodně ale trpí.
Ráda bych jí něco na zmírnění poradila. Vyčetla jsem, že tato bolest souvisí s ledvinami, což by mohlo být, protože si myslím, že málo pije. Pomohla by ji ledvinová (melounová) kůra nebo očista kloubů? Nevím, jestli není s ohledem na věk nebezpečná.

Očistné kůry se dají dělat v jakémkoliv věku, ale vždy nejprve střeva, pak játra a nakonec klouby, ledviny mohou být před játry a dokonce je to vhodné. Podle mého názoru bych nyní posledoval pH moče, vystoupal na život podporující hodnoty pH a snažil se dodat ve velkých dávkách hořčík. Starší lidé málo chodí na sluníčko a nutné je tedy dodávat i vitamín D3, nejlevnější je od firmy Generica, jednu tabletu denně, což představuje denní dávku a kloubům to vyloženě svědčí. Dostatečný pitný režim ovšem je naprosto nutný, bez toho se moc daleko asi nedostanete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 9:39 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Papírky na pH zítra i s návodem předám, po pár dnech budu vědět jak to zhruba vypadá. K tomu D mám pochybnosti. Matka se celoročně za každého počasí pohybuje denně minimálně 2 hodiny venku. Nemělo by to na tvorbu D stačit? Hořčík zkusím v tabletách, ale nevím, co mi na to řekne. Pro ni to budou "léky" a ty ona nebere. Těžko se s ní přít, narozdíl ode mne je až na ty kolena zdravá a má výbornou fyzičku i bez tělocvičny. Když to odmítne, objednám u Vás ten hořčík k pití. Zatím díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2010 10:56 am 
Offline

Registrován: stř lis 25, 2009 4:56 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den, Jardo,

mého manžela již po nějakou dobu bolel při pohybu ramenní kloub, neřešil, to, nepřikládal tomu váhu, dál pokračoval se sportem (beach-volejbal, tj zátěž na pravé rameno docela pravidelná) a cca před třemi dny se mu udělala na vrcholu klíční kosti boule, je tvrdá a bolestivá na dotek i při pohybu. U lékaře po rentgenu mu sdělili :kalcifikace nad laterárním koncem klíčku. Ráda bych věděla co s tím, jestli se to dá rozehnat. Asi bude třeba podávat hořčík, eventuelně nějaké obklady? Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.

Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát dub 09, 2010 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Magda píše:
Dobrý den, Jardo,

mého manžela již po nějakou dobu bolel při pohybu ramenní kloub, neřešil, to, nepřikládal tomu váhu, dál pokračoval se sportem (beach-volejbal, tj zátěž na pravé rameno docela pravidelná) a cca před třemi dny se mu udělala na vrcholu klíční kosti boule, je tvrdá a bolestivá na dotek i při pohybu. U lékaře po rentgenu mu sdělili :kalcifikace nad laterárním koncem klíčku. Ráda bych věděla co s tím, jestli se to dá rozehnat. Asi bude třeba podávat hořčík, eventuelně nějaké obklady? Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.

Magda

S tím hořčíkem máte pravdu, to je potřeba dodat jak orálně, tak formou mazání a hlavně bych se zaměřil na to postižené místo a okolí. Pro první porovnání bolestivosti můžete vyzkoušet i sušený kořen kostivalu lékařského, který se po namočení rozmixuje na kašičku a natřený na gázu se přiloží jako obklad. Pokud ho poznáte v přírodě, tak již vystrkuje růžky a dal by se i vykopat čerstvý, což by bylo naprosto nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: úte dub 13, 2010 1:15 pm 
Offline

Registrován: stř lis 25, 2009 4:56 pm
Příspěvky: 19
Citace:
S tím hořčíkem máte pravdu, to je potřeba dodat jak orálně, tak formou mazání a hlavně bych se zaměřil na to postižené místo a okolí. Pro první porovnání bolestivosti můžete vyzkoušet i sušený kořen kostivalu lékařského, který se po namočení rozmixuje na kašičku a natřený na gázu se přiloží jako obklad. Pokud ho poznáte v přírodě, tak již vystrkuje růžky a dal by se i vykopat čerstvý, což by bylo naprosto nejlepší.

Dobrý den,

po třech dnech urputných bolestí nastává zlepšení, boule se pomalu zmenšuje. Dávky hořčíku byly po celou dobu vysoké (18 tablet denně), průjem až po čtyřech dnech, trochu slabost. Paže nebyla vůbec pohyblivá (kvůli bolesti), dnes - 4. den - mnohem lepší. Hořčík jsem i přikládala na bouli přes noc i den, rozpustila jsem tablety ve vodě, neměla jsem jiný rychlý zdroj po ruce. Tendence naprosto pozitivní. Ortopedii se tímto vyhneme, doktoři stejně nevědí co s tím, bolesti prý většinou přetrvávají měsíce a rvou do vás antirevmatika, analgetika atd. S hořčíkem budeme pokračovat, ideálně doplnit formou koupelí a madlovo-sezamového mléka. Manžel, který navíc pravidelně sportuje má evidentně velkou potřebu, ukládání vápníku to dokládá. Snad tato zkušenost pomůže dalším, kteří řeší stejný problém. Moc děkuji.

Pěkný den, Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 8:41 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 10:07 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den Jardo, mohl by jste mi prosím vás poradit? jedná se o muže 40 let, je po operaci menisku, bolesti kolene se vracely a po další operaci bylo zjištěno, že v jednom místě je nedostatečná vrstva chrupavky. Čím je možno podpořit růst chrupavky. Děkuji a přeji pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Marcela píše:
Dobrý den Jardo, mohl by jste mi prosím vás poradit? jedná se o muže 40 let, je po operaci menisku, bolesti kolene se vracely a po další operaci bylo zjištěno, že v jednom místě je nedostatečná vrstva chrupavky. Čím je možno podpořit růst chrupavky. Děkuji a přeji pěkný den.

Toto není o podpoře růstu chrupavky, ale o odstranění kyselin, které sedimentují v kloubním pouzdru a chrupavku ničí. Teprve po odstranění tohoto problému se má význam zabývat čímkoliv jiným, ale správné pH je v tomto případě naprosto stěžejní. Velikou roli zde hraje i vitamín D3, který je vhodné pravidelně užívat v dávce nad 1200 jednotek denně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz