Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 4:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Talo píše:
Bolesti klbov mozu znacit aj problemy so stitnou zlazou,na to nezabudajte...

Tak i to je možné, ovšem tam by člověk v naprosté většině případů měl rozházené laboratorní hodnoty, nebo špatnou bazální teplotu. Jde o poměrně snadno ověřitelné hodnoty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 31, 2014 12:19 pm 
Offline

Registrován: pát led 24, 2014 12:52 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
prosím o radu! Je mi 18 let a pustil jsem se do třídenního půstu(pouze o vodě). Držím ho od pondělí večer, dnes jsem se ho chystal uknčit ale od včera (středa) mě znatelně bolí klouby, zejména kolena. Nikdy jsem s nimi však problémy neměl, ani s bolestivostí ani pohyblivostí. Snad jen když jsem byl nachlazený ale to zase vždy odeznělo. Již jsem absolvoval několik jednodenních půstů, toto je můj první třídenní. Hledal jsem na internetu ale nikde jsem nenašel odpověď. Nemám s tím žádnou zkušenost a proto prosím o radu Vás!
Mám ho ukončit podle plánu a přejít na návratovku? Nezůstanou mi ty bolesti?? \":(\" Z toho mám obavy! Nebo mám pokračovat a počkat až bolest ustoupí? Někde jsem četl, že to může trvat i 10 dní a vice a na to asi nejsem připravený. :-/ V případě ukončení mám přejít na zelené salátové okurky či meloun abych snížil pH?
UVÍTÁM JAKÉKOLIV ODPOVĚDI, RADY A VAŠE ZKUŠOSTI!!
DĚKUJI!!!!!!

Ještě bych dodal že piju dost. 4 litry denně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Evzen píše:
Dobrý den,
prosím o radu! Je mi 18 let a pustil jsem se do třídenního půstu(pouze o vodě). Držím ho od pondělí večer, dnes jsem se ho chystal uknčit ale od včera (středa) mě znatelně bolí klouby, zejména kolena. Nikdy jsem s nimi však problémy neměl, ani s bolestivostí ani pohyblivostí. Snad jen když jsem byl nachlazený ale to zase vždy odeznělo. Již jsem absolvoval několik jednodenních půstů, toto je můj první třídenní. Hledal jsem na internetu ale nikde jsem nenašel odpověď. Nemám s tím žádnou zkušenost a proto prosím o radu Vás!
Mám ho ukončit podle plánu a přejít na návratovku? Nezůstanou mi ty bolesti?? \":(\" Z toho mám obavy! Nebo mám pokračovat a počkat až bolest ustoupí? Někde jsem četl, že to může trvat i 10 dní a vice a na to asi nejsem připravený. :-/ V případě ukončení mám přejít na zelené salátové okurky či meloun abych snížil pH?
UVÍTÁM JAKÉKOLIV ODPOVĚDI, RADY A VAŠE ZKUŠOSTI!!
DĚKUJI!!!!!!

Ještě bych dodal že piju dost. 4 litry denně.

Patrně se pouze projevuje nějaký nastřádaný bordel v kloubech, který se uvolňuje a v průběhu návratovky by si vše mělo sednout. Není důvod dělat nějaké ukvapené kroky, jeďte si zvolené tempo a nepouštějte se do zbytečných experimentů, vše chce svůj čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: sob úno 28, 2015 7:12 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
P. Zajíček, aký môže byť súvis medzi bolesťami kĺbov a užívaním Chlorelly?

Už od detstva mi puká/vŕzga v celom tele.

Skúšal som Chlorellu, trávenie sa zlepšilo ale rýchlo sa dostavilo zhoršenie stavu kĺbov. Vysadil som ju na pár mesiacov. Nedávno som skúsil opäť nasadiť Chlorellu ale situácia sa opakuje ba dokonca je to ešte horšie. Dá sa povedať, že sa budím s minimalnými bolesťami hlavne v kolenách a počas dňa sa to zhoršuje.

Prejavy sú: pukanie, vŕzganie a prerušovaný (neplynulý) pohyb všetkých kĺbov v celom tele, pálivé bolesti (zatiaľ len kolená)

Čo sa upravil:
1.) strava: snažím sa jesť makrobioticky, minimum mäsa, žiadny raf. cukor, minimum mletej múky (schudol som zo svaloviny 5kg za 2 mesiace)
2.) výživa pre kĺby (ArtiFit)
3.) učím sa reflexológii, takže každý deň pracujem na všetkých postihnutých/oslabených orgánoch - obličky, močové cesty, moč. mechúr. slezina, pečeň (byl. čaje, uhorkovú šťavu z citrónom, ostropestrecovú kašičku)
4.) vysadil Chlorellu
5.) cvičím zľahka jógu
6.) pracujem na duchovných príčinách (strachy, nezvládnutý stres a pod.)

Mám 31 rokov, 76kg, 195cm, som typ: Váta.

Nie som si istý ako pokračovať: chcem si očistiť pečeň a potom kĺby: Uvažujem nad nejakou kúrou s Hydrogénuhličitanom sodným alebo MMS alebo Bobkový list (Vavrín pravý).

Čo si o tom celom myslíte?

Vďaka za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned kvě 03, 2015 1:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
P. Zajíček, aký môže byť súvis medzi bolesťami kĺbov a užívaním Chlorelly?

Už od detstva mi puká/vŕzga v celom tele.

Skúšal som Chlorellu, trávenie sa zlepšilo ale rýchlo sa dostavilo zhoršenie stavu kĺbov. Vysadil som ju na pár mesiacov. Nedávno som skúsil opäť nasadiť Chlorellu ale situácia sa opakuje ba dokonca je to ešte horšie. Dá sa povedať, že sa budím s minimalnými bolesťami hlavne v kolenách a počas dňa sa to zhoršuje.

Prejavy sú: pukanie, vŕzganie a prerušovaný (neplynulý) pohyb všetkých kĺbov v celom tele, pálivé bolesti (zatiaľ len kolená)

Čo sa upravil:
1.) strava: snažím sa jesť makrobioticky, minimum mäsa, žiadny raf. cukor, minimum mletej múky (schudol som zo svaloviny 5kg za 2 mesiace)
2.) výživa pre kĺby (ArtiFit)
3.) učím sa reflexológii, takže každý deň pracujem na všetkých postihnutých/oslabených orgánoch - obličky, močové cesty, moč. mechúr. slezina, pečeň (byl. čaje, uhorkovú šťavu z citrónom, ostropestrecovú kašičku)
4.) vysadil Chlorellu
5.) cvičím zľahka jógu
6.) pracujem na duchovných príčinách (strachy, nezvládnutý stres a pod.)

Mám 31 rokov, 76kg, 195cm, som typ: Váta.

Nie som si istý ako pokračovať: chcem si očistiť pečeň a potom kĺby: Uvažujem nad nejakou kúrou s Hydrogénuhličitanom sodným alebo MMS alebo Bobkový list (Vavrín pravý).

Čo si o tom celom myslíte?

Vďaka za radu.

Tak chlorela za určitých podmínek dovede zhoršit bakteriální přerůstání ve střevě a v kombinaci s obilím, což makrobiotika vyloženě doporučuje, jde o celkem jasný důvod k uvedeným problémům. Jednoznačně vynechte jakékoliv obilí ze stravy a mléčné výrobky zpočátku také, až po zlepšení se můžete vrátit k extra tvrdým sýrům. Podle mě není ani tak problém ta chlorela, jako to obilí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2015 8:26 am 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den, pane Zajíček. 15-ti letou dceru bolí kolena. Bezlepkovou dietu a dělenou stravu dodržuje 1/2 roku, trávení se zdá že funguje dobře. Hořčíková suplementace nepomáhá. Dále jste doporučoval zjistit CRP tj. 0,6 mg/l a celkovou bílkovinu má 72 g/l. Můžete prosím poradit co dál ? Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Dobrý den, pane Zajíček. 15-ti letou dceru bolí kolena. Bezlepkovou dietu a dělenou stravu dodržuje 1/2 roku, trávení se zdá že funguje dobře. Hořčíková suplementace nepomáhá. Dále jste doporučoval zjistit CRP tj. 0,6 mg/l a celkovou bílkovinu má 72 g/l. Můžete prosím poradit co dál ? Děkuji moc.

Ty výsledky nejsou špatné, ale bílkoviny je dobré držet kolem hodnoty 80 g/l a bezlepková strava nemusí nutně problém odstranit, pokud za tím stojí složité cukry, tak spíše vyzkoušet SCD, GAPS, nebo paleo. Jinak hořčík jde aplikovat formou mazání přímo na bolavé klouby, vyzkoušejte poměrně exotické lihové hořčíkové mazaní, které si připravíte tak, že do 160 ml Francovky nasypete 120 g chloridu hořčíku a přidáte 2 ml glycerinu z lékárny. Směs důkladně protřepete a tuto čirou tekutinu mažete na bolavá místa, třeba klouby. Funguje velice rychle, protože alkohol tlačí při odpařování hořčík intenzivně do těla, tedy skoro jako injekce. Další možností je aplikace DMSO, ale pokud možno v kvalitě p.a. dodává třeba Penta Praha. Nechci srovnávat dítě s koněm, ale například u závodních koní se to běžně používá a výsledky jsou výborné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2015 1:33 pm 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Pane Zajíček, děkuji. A chtěla bych pro ni objednat i kloubní výživu. Stačí kolagen, nebo je potřeba něco k němu (Lysin, Lecitin, Glycin ....) ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 6:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Pane Zajíček, děkuji. A chtěla bych pro ni objednat i kloubní výživu. Stačí kolagen, nebo je potřeba něco k němu (Lysin, Lecitin, Glycin ....) ?

Tam je těch možností docela hodně, klidně mě zavolejte a probereme co a jak. Každopádně kolagenem se nic pokazit nedá, ten určitě dejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 9:33 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Po prodelane chlamydioze a ruznych zanetech asi pred 3 roky se mi takto deformovaly obe kolena. Na vnitrni strane tvrda boule. Drive otekle nyni uz ne.
Postupne se mi vsechny problemy srovnaly do poradku akorat ty kolena ne povolit. Boli pri delsim stani, chuzi atd.
Mimo jine mam hypotyreozu.
Kolena ted mazu lihovo horcikovym mazanim. Cisty kolagen jim pravidelne, multivitamin, b-komplex, magnezium.

http://postimg.org/image/nqlkpbcb7/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jurri píše:
Po prodelane chlamydioze a ruznych zanetech asi pred 3 roky se mi takto deformovaly obe kolena. Na vnitrni strane tvrda boule. Drive otekle nyni uz ne.
Postupne se mi vsechny problemy srovnaly do poradku akorat ty kolena ne povolit. Boli pri delsim stani, chuzi atd.
Mimo jine mam hypotyreozu.
Kolena ted mazu lihovo horcikovym mazanim. Cisty kolagen jim pravidelne, multivitamin, b-komplex, magnezium.

http://postimg.org/image/nqlkpbcb7/

Vyzkoušel bych vyšší teploty, dříve se na takové věci aplikoval parafínový zábal, to pálilo jako čert a hřálo dlouhodobě. Vysokou teplotu šmejdi nesnesou a pokud tam jsou zalezlí, bude jim to dost vadit. Čistě teoreticky by šlo využít i prohřívajících účinků pálivé papriky, ta taky umí zajímavé věci, nebo ricinový olej také dobře hřeje. Hypo štítné se dá srovnat stravou, napište mě email že chcete články o štítné žláze co jsem psal do časopisů, nebo zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2015 11:00 am 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
Dekuji za odpoved, jeste me napadlo jestli by melo stejne ucinky prohrivani infracervenou lampou? Nekde jsem take cetl o chilli masti na klouby, zkusim si ji vyrobit z palivych papricek \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 8:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jurri píše:
Dekuji za odpoved, jeste me napadlo jestli by melo stejne ucinky prohrivani infracervenou lampou? Nekde jsem take cetl o chilli masti na klouby, zkusim si ji vyrobit z palivych papricek \":)\"

Tak určitě, infrák je výborná věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2015 8:53 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Muj tchan tedka zkousi na bolesti kloubu Glucosamine Chondroitin -triple strength, jsu zvedava, jestli mu to pomuze.
Koupil 2 baleni za jednu cenu (celkem 240 tbl), pry to stalo jen $29,00 - exp. doba je az do roku 2017, no nekup to! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 7:23 am 
Offline

Registrován: pát črc 18, 2014 9:43 pm
Příspěvky: 34
Ahoj Miram,

na klouby mu to urcite pomuze.
U nas v cyklo oddilu to(glukosamin, chondroitin, msm - http://www.alavis.cz/en/alavis-triple-blend ) jedi vsichni a pokud nekdo predtim mel potize s kloubama, tak ted uz je nikdo nema.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz