Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 4:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 3:01 pm 
Offline

Registrován: pon pro 17, 2012 2:47 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,

bude mi 35 let a dostal jsem se do stavu, kdy se cítím opravdu velmi psychicky i fyzicky vyčerpaný. Jelikož klasická léčba mi nijak nepomáhá, proto bych Vás chtěl požádat o pomoc.

Od mala trpím alergiemi především na trávy, prach, kočky a pyly, které přetrvávají dodnes. Jako malý jsem měl časté zápaly plic a záněty středního ucha, které v období puberty ustoupily. Místo toho jsem začal trpět častými virovými infekcemi a záněty horních cest dýchacích. V době puberty se mi také zhoršil zrak a nosím brýle na dálku, astigmatismus a mám zákalky ve sklivci. Dále jsem v té době začal trpět kožní plísní na nohou především mezi prsty. V 28 letech se u mně projevila ulcerosní kolitida, kdy jsem byl týden hospitalizován. Od té doby se vzplanutí této nemoci neobjevilo, ale od té doby trpím poměrně častými křečemi břicha a průjmy. V 17ti letech jsem vážil 74 kg, v 19ti 82 kg a nyní vážím 111 kg. V současné době mě nejvíce trápí časté záněty horních cest dýchacích cca každé 2 měsíce, kdy mě nejprve začně bolet v krku, mám ucpaný nos a následně týden vykašlávám zelenohnědé chuchvalce hlenů. Bohužel kvůli práci toto onemocnění neustále přecházím, čímž se neustále cítím hůř a hůř, k tomu se zhruba před rokem objevil svědivý ekzém na noze, který mám dnes na půlce nohy rozdrbaný téměř do krve. Dále trpím nadměrným pocením, častými bolestmi a motáním hlavy a občas mám podivné bušení srdce.

Zhruba před půl rokem jsem byl na vyšetření u obvodního lékaře a podle krevních testů a rozboru moči je vše v pořádku. Na alergologii mi zase řekli, že s infekcemi horních cest dýchacích nejde nic dělat, protože mám nevratně poškozenou nosní sliznici, ale imunitu mám prý v pořádku. Dnes už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy cítil jak fyzicky tak duševně v pohodě! Vím, že všechny rady jsou na Vašich stránkách, ale já opravdu nevím, kde a jak začít, proto se na Vás obracím touto formou s prosbou o pomoc. Děkuji

Libor


Naposledy upravil libor v. dne pon pro 17, 2012 6:50 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 5:16 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
libor v. píše:
Dobrý den pane Jardo,

bude mi 35 let a dostal jsem se do stavu, kdy se cítím opravdu velmi psychicky i fyzicky vyčerpaný. Jelikož klasická léčba mi nijak nepomáhá, proto bych Vás chtěl požádat o pomoc.

Od mala trpím alergiemi především na trávy, prach, kočky a pyly, které přetrvávají dodnes. Jako malý jsem měl časté zápaly plic a záněty středního ucha, které v období puberty ustoupily. Místo toho jsem začal trpět častými virovými infekcemi a záněty horních cest dýchacích. V době puberty se mi také zhoršil zrak a nosím brýle na dálku, astigmatismus a mám zákalky ve sklivci. Dále jsem v té době začal trpět kožní plísní na nohou především mezi prsty. V 28 letech se u mně projevila ulcerosní kolitida, kdy jsem byl týden hospitalizován. Od té doby se vzplanutí této nemoci neobjevilo, ale od té doby trpím poměrně častými křečemi břicha a průjmi. V 17ti letech jsem vážil 74 kg, v 19ti 82 kg a nyní vážím 111 kg. V současné době mě nejvíce trápí časté záněty horních cest dýchacích cca každé 2 měsíce, kdy mě nejprve začně bolet v krku, mám ucpaný nos a následně týden vykašlávám zelenohnědé chuchvalce hlenů. Bohužel kvůli práci toto onemocnění neustále přecházím, čímž se neustále cítím hůř a hůř, k tomu se zhruba před rokem objevil svědivý ekzém na noze, který mám dnes na půlce nohy rozdrbaný téměř do krve. Dále trpím nadměrným pocením, častými bolestmi a motáním hlavy a občas mám podivné bušení srdce.

Zhruba před půl rokem jsem byl na vyšetření u obvodního lékaře a podle krevních testů a rozboru moči je vše v pořádku. Na alergologii mi zase řekli, že s infekcemi horních cest dýchacích nejde nic dělat, protože mám nevratně poškozenou nosní sliznici, ale imunitu mám prý v pořádku. Dnes už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy cítil jak fyzicky tak duševně v pohodě! Vím, že všechny rady jsou na Vašich stránkách, ale já opravdu nevím, kde a jak začít, proto se na Vás obracím touto formou s prosbou o pomoc. Děkuji

Libor

Začněte s:
a) čištěním střev (klystýry, šanka)
b) čištěním nosu (džala néti - zvládne i menší dítě, zabere pár minut).
c) jíst křenovou kašičku (uvolňuje hleny)
S těmito body můžete začít prakticky hned zítra - potřebujete jen klystýrku, konvičku na džala néti (návod na výrobu je na hlavní stránce) a křen s citronem. Přinese to rychlou úlevu. Plíce a střeva jsou párový orgán. Problém s dýchacími problémy i alergiemi je prvotně v zanesených střevech.

Potom rozhodně vynechte 5 bílých jedů (cukr, mouka, mléko, sůl, tuk - načíst si, co se tím myslí).
Zkuste si udělat domácí testy - "plivací" (na kandidu), "krkací" (na kyselinu chlorovodíkovou v žaludku - pro trávení), měřit pH moči (musí probíhat acidobazický píst). Podle výsledků pak zjistíte, kterým směrem pokračovat.
Dále bude zapotřebí pořádně vygruntovat tělo pomocí očist.

Pro dohledání návodů využijte tlačítko "Hledat" v horním pravé rohu.

Ty křeče a průjmy, bolesti, motání hlavy - dělali Vám testy na intoleranci k lepku? Také bych si tipla parazity a přemnoženou kvasinku kandidu.

To, že "s infekcemi horních cest dýchacích nejde nic dělat", jen znamená, že nevědí jak to uříznout. Dobrá zpráva - jde to bez řezání \":)\".

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 7:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="libor v.":gwknqed4]Dobrý den pane Jardo,

bude mi 35 let a dostal jsem se do stavu, kdy se cítím opravdu velmi psychicky i fyzicky vyčerpaný. Jelikož klasická léčba mi nijak nepomáhá, proto bych Vás chtěl požádat o pomoc.

Od mala trpím alergiemi především na trávy, prach, kočky a pyly, které přetrvávají dodnes. Jako malý jsem měl časté zápaly plic a záněty středního ucha, které v období puberty ustoupily. Místo toho jsem začal trpět častými virovými infekcemi a záněty horních cest dýchacích. V době puberty se mi také zhoršil zrak a nosím brýle na dálku, astigmatismus a mám zákalky ve sklivci. Dále jsem v té době začal trpět kožní plísní na nohou především mezi prsty. V 28 letech se u mně projevila ulcerosní kolitida, kdy jsem byl týden hospitalizován. Od té doby se vzplanutí této nemoci neobjevilo, ale od té doby trpím poměrně častými křečemi břicha a průjmy. V 17ti letech jsem vážil 74 kg, v 19ti 82 kg a nyní vážím 111 kg. V současné době mě nejvíce trápí časté záněty horních cest dýchacích cca každé 2 měsíce, kdy mě nejprve začně bolet v krku, mám ucpaný nos a následně týden vykašlávám zelenohnědé chuchvalce hlenů. Bohužel kvůli práci toto onemocnění neustále přecházím, čímž se neustále cítím hůř a hůř, k tomu se zhruba před rokem objevil svědivý ekzém na noze, který mám dnes na půlce nohy rozdrbaný téměř do krve. Dále trpím nadměrným pocením, častými bolestmi a motáním hlavy a občas mám podivné bušení srdce.

Zhruba před půl rokem jsem byl na vyšetření u obvodního lékaře a podle krevních testů a rozboru moči je vše v pořádku. Na alergologii mi zase řekli, že s infekcemi horních cest dýchacích nejde nic dělat, protože mám nevratně poškozenou nosní sliznici, ale imunitu mám prý v pořádku. Dnes už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy cítil jak fyzicky tak duševně v pohodě! Vím, že všechny rady jsou na Vašich stránkách, ale já opravdu nevím, kde a jak začít, proto se na Vás obracím touto formou s prosbou o pomoc. Děkuji

Libor[/quote:gwknqed4]
Co treba zkusit rychle v nouzi toto, i kdyz zakladni problem je v necem jinem:



Naposledy upravil inzenyr dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
f2a60177d2eb98d46c6c3bea8ea1e67a


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
libor v. píše:
Dobrý den pane Jardo,

bude mi 35 let a dostal jsem se do stavu, kdy se cítím opravdu velmi psychicky i fyzicky vyčerpaný. Jelikož klasická léčba mi nijak nepomáhá, proto bych Vás chtěl požádat o pomoc.

Od mala trpím alergiemi především na trávy, prach, kočky a pyly, které přetrvávají dodnes. Jako malý jsem měl časté zápaly plic a záněty středního ucha, které v období puberty ustoupily. Místo toho jsem začal trpět častými virovými infekcemi a záněty horních cest dýchacích. V době puberty se mi také zhoršil zrak a nosím brýle na dálku, astigmatismus a mám zákalky ve sklivci. Dále jsem v té době začal trpět kožní plísní na nohou především mezi prsty. V 28 letech se u mně projevila ulcerosní kolitida, kdy jsem byl týden hospitalizován. Od té doby se vzplanutí této nemoci neobjevilo, ale od té doby trpím poměrně častými křečemi břicha a průjmy. V 17ti letech jsem vážil 74 kg, v 19ti 82 kg a nyní vážím 111 kg. V současné době mě nejvíce trápí časté záněty horních cest dýchacích cca každé 2 měsíce, kdy mě nejprve začně bolet v krku, mám ucpaný nos a následně týden vykašlávám zelenohnědé chuchvalce hlenů. Bohužel kvůli práci toto onemocnění neustále přecházím, čímž se neustále cítím hůř a hůř, k tomu se zhruba před rokem objevil svědivý ekzém na noze, který mám dnes na půlce nohy rozdrbaný téměř do krve. Dále trpím nadměrným pocením, častými bolestmi a motáním hlavy a občas mám podivné bušení srdce.

Zhruba před půl rokem jsem byl na vyšetření u obvodního lékaře a podle krevních testů a rozboru moči je vše v pořádku. Na alergologii mi zase řekli, že s infekcemi horních cest dýchacích nejde nic dělat, protože mám nevratně poškozenou nosní sliznici, ale imunitu mám prý v pořádku. Dnes už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy cítil jak fyzicky tak duševně v pohodě! Vím, že všechny rady jsou na Vašich stránkách, ale já opravdu nevím, kde a jak začít, proto se na Vás obracím touto formou s prosbou o pomoc. Děkuji

Libor

Tak dobře vám to píše členka Amy, hlavně tu poslední větu, ta sedí. Jinak vám poradím trochu netradičně přemýšlet, protože vše ostatní je zde mnohokrát zmíněno a tak si to ve svém věku vyhledáte. Zamyslete se nad tím co vás vlastně trápí a začněte si každý váš problém pojmenovávat latinsky. Po chvilce zjistíte že vlastníte samé "itidy", víte co to je, ano záněty, prostě máte přetopený kotel a budete tedy muset s přikládáním přestat, jinak vás v poměrně mladém věku klepne pepka. Začněte s tím, že se radikálně odkyselíte a vyčistíte střeva, již toto vám zvedne imunitu, náladu i sebevědomí a sníží váhu, tedy uděláte krok správným směrem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 28, 2012 7:20 pm 
Offline

Registrován: pon pro 17, 2012 2:47 pm
Příspěvky: 2
Děkuji za všechny rady. Od odpovědi Amy jsem se do fóra začetl, že jsem pomalu ani nezaregistroval Vánoce, ale určitě toho nelituji. Je fakt, že zde plně platí „čím víc toho vím, tím víc vím, že nic nevím“. Nicméně dle navrženého postupu Amy a doporučení Jardy jsem si vypracoval základní postup pro řešení mých problému. Další fázi přizpůsobím dle toho, jaké příznaky budou dále přetrvávat, takže pak bych případně zařadil i houby z odkazu od inženýra. Ale myslím, že je toho pro začátek až až. Takže bych chtěl poprosit o konsultaci a případné úpravy:

Střeva:
1 x měsíčně Šankaprakšalána
1 x týdně klystýr
2 x denně laktobacily (pravděpodobně Kurungovity Kutušova)
2 x denně Lepicol
tymián

Odkyselení:
pravidelné měření moči
úprava acidobazického pístu pomocí směsi (melasa, soda, citron)
úprava jídelníčku dle základního rozlišení (kyselinotvorné a zásadotvorné) včetně zjištěných výsledků z měření moči
sirná patlanice
schizandra čínská
guarana
kustovnice čínská – goja
mladý ječmen

Plíce, průdušky, horní cesty dýchací:
1 x denně džala néti
2 x denně křenová kašička
lichořeřišnice větší
bazalka
oregano
saturejka
zázvor mletý

Dále uvažuji o používání MMS, to ale musím ještě pořádně nastudovat a koloidního stříbra.

Poslední věc, kterou chci vyřešit, je úprava vody. Mám doma destilátor, takže teď budu pít přemraženou destilku. Nicméně pro dlouhodobé odkyselení by asi byla lepší živá voda nebo bude stačit pořídit RO? Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2012 12:01 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
libor v. píše:
Děkuji za všechny rady. Od odpovědi Amy jsem se do fóra začetl, že jsem pomalu ani nezaregistroval Vánoce, ale určitě toho nelituji. Je fakt, že zde plně platí „čím víc toho vím, tím víc vím, že nic nevím“. Nicméně dle navrženého postupu Amy a doporučení Jardy jsem si vypracoval základní postup pro řešení mých problému. Další fázi přizpůsobím dle toho, jaké příznaky budou dále přetrvávat, takže pak bych případně zařadil i houby z odkazu od inženýra. Ale myslím, že je toho pro začátek až až. Takže bych chtěl poprosit o konsultaci a případné úpravy:

Střeva:
1 x měsíčně Šankaprakšalána
1 x týdně klystýr
2 x denně laktobacily (pravděpodobně Kurungovity Kutušova)
2 x denně Lepicol
tymián

Odkyselení:
pravidelné měření moči
úprava acidobazického pístu pomocí směsi (melasa, soda, citron)
úprava jídelníčku dle základního rozlišení (kyselinotvorné a zásadotvorné) včetně zjištěných výsledků z měření moči
sirná patlanice
schizandra čínská
guarana
kustovnice čínská – goja
mladý ječmen

Plíce, průdušky, horní cesty dýchací:
1 x denně džala néti
2 x denně křenová kašička
lichořeřišnice větší
bazalka
oregano
saturejka
zázvor mletý

Dále uvažuji o používání MMS, to ale musím ještě pořádně nastudovat a koloidního stříbra.

Poslední věc, kterou chci vyřešit, je úprava vody. Mám doma destilátor, takže teď budu pít přemraženou destilku. Nicméně pro dlouhodobé odkyselení by asi byla lepší živá voda nebo bude stačit pořídit RO? Díky

Schazi Vam tam jeste nektere dulezite ingredience, cayensky pepr (o nem se tady moc nedoctete, ale ja ho pouzivam neustale, na dychaci cesty vyborny), neprazene kakaove boby, kurkuma a chia seminko. Guaranu bych zatim vynechal, tu pouzivam jenom v pripade, kdy potrebuji podat dobry vykon a nemam moznost se pres den najist. Je to bic na organizmus, jak rika Jarda.

Primarne by to chtelo zelene stavy, ale ted pres zimu to asi neni nejlepsi rada. \":-(\"

RO zbavi vodu temer vseho vcetne mineralu, s zivou a mrtvou vodou nema nic spolecneho, na to je treba ionizator.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2012 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
libor v. píše:
Děkuji za všechny rady. Od odpovědi Amy jsem se do fóra začetl, že jsem pomalu ani nezaregistroval Vánoce, ale určitě toho nelituji. Je fakt, že zde plně platí „čím víc toho vím, tím víc vím, že nic nevím“. Nicméně dle navrženého postupu Amy a doporučení Jardy jsem si vypracoval základní postup pro řešení mých problému. Další fázi přizpůsobím dle toho, jaké příznaky budou dále přetrvávat, takže pak bych případně zařadil i houby z odkazu od inženýra. Ale myslím, že je toho pro začátek až až. Takže bych chtěl poprosit o konsultaci a případné úpravy:

Střeva:
1 x měsíčně Šankaprakšalána
1 x týdně klystýr
2 x denně laktobacily (pravděpodobně Kurungovity Kutušova)
2 x denně Lepicol
tymián

Odkyselení:
pravidelné měření moči
úprava acidobazického pístu pomocí směsi (melasa, soda, citron)
úprava jídelníčku dle základního rozlišení (kyselinotvorné a zásadotvorné) včetně zjištěných výsledků z měření moči
sirná patlanice
schizandra čínská
guarana
kustovnice čínská – goja
mladý ječmen

Plíce, průdušky, horní cesty dýchací:
1 x denně džala néti
2 x denně křenová kašička
lichořeřišnice větší
bazalka
oregano
saturejka
zázvor mletý

Dále uvažuji o používání MMS, to ale musím ještě pořádně nastudovat a koloidního stříbra.

Poslední věc, kterou chci vyřešit, je úprava vody. Mám doma destilátor, takže teď budu pít přemraženou destilku. Nicméně pro dlouhodobé odkyselení by asi byla lepší živá voda nebo bude stačit pořídit RO? Díky

Destilovaná voda se pije při půstu, pro běžné užití vhodná není.

Výborným odkyselovačem, odhleňovačem a celkovým čističem těla je pohyb v přírodě - skvělé výsledky přináší už i 1 hodina /den na čerstvém vzduchu - nejlépe u vody či v lese. Také to nahodí imunitu, čistí plíce, zlepší náladu, dojde k pohybu lymfy, pomáhá všem orgánům a svalům atd. Prostě takový univerzální, bezplatný a dostupný lék. Zařadit mezi nejvyšší prioritu. Pokud není možnost pohybu/cvičení v přírodě, tak zařadit horší variantu - tj. cvičení doma, ještě horší je cvičení ve společné tělocvičně, nejhorší je se vůbec nehýbat.

Dalším dobrým a bezproblémovým fíglem pro očištění těla a nahození správných funkcí je zařadit jednodenní půst např. 1x/týden či 1x/měsíc. Po každém půstu by měla následovat tzv. "návratovka" (dietní způsob stravování v minimálně stejné délce jako samotný půst), ale u jednodenního půstu není problém druhý den jíst "normálně" (vhodnější je však trénovat návratovku).

Jinak pro začátek se dělá sada klystýrů: "Při počáteční očistě se doporučuje přijímat klystýr: 1. týden - denně, 2. týden - obden, 3. týden - ob dva dny, 4. týden - ob tři dny, 5. týden - jednou týdně a dále pak střeva čistit klystýrem jednou týdně, případně dvakrát za měsíc nebo tehdy, když cítíme potřebu..".
Různé nálevy mají různou sílu účinku - výborná je urina, ta sama o sobě i léčí a může se bez problémů používat dlouhodobě. Osobně bych při častějším používání klystýru doporučila zařadit tzv. jelení cvik (mulabandha).

Kustovnice je sladká a zpravidla podporuje kandidu, tak pokud je plivací test pozitivní...raději vynechat.

Rozdělení potravin na kyselinotvorné a zásadotvorné je jen orientační - u každého člověka to může působit jinak a to se pak mění i v čase - nejdříve to např. nevyhovuje, pak vyhovuje. To jen pro informaci, kdyby se Vám zdálo, že Vám rozdělení nefunguje.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2012 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
libor v. píše:
Děkuji za všechny rady. Od odpovědi Amy jsem se do fóra začetl, že jsem pomalu ani nezaregistroval Vánoce, ale určitě toho nelituji. Je fakt, že zde plně platí „čím víc toho vím, tím víc vím, že nic nevím“. Nicméně dle navrženého postupu Amy a doporučení Jardy jsem si vypracoval základní postup pro řešení mých problému. Další fázi přizpůsobím dle toho, jaké příznaky budou dále přetrvávat, takže pak bych případně zařadil i houby z odkazu od inženýra. Ale myslím, že je toho pro začátek až až. Takže bych chtěl poprosit o konsultaci a případné úpravy:

Střeva:
1 x měsíčně Šankaprakšalána
1 x týdně klystýr
2 x denně laktobacily (pravděpodobně Kurungovity Kutušova)
2 x denně Lepicol
tymián

Odkyselení:
pravidelné měření moči
úprava acidobazického pístu pomocí směsi (melasa, soda, citron)
úprava jídelníčku dle základního rozlišení (kyselinotvorné a zásadotvorné) včetně zjištěných výsledků z měření moči
sirná patlanice
schizandra čínská
guarana
kustovnice čínská – goja
mladý ječmen

Plíce, průdušky, horní cesty dýchací:
1 x denně džala néti
2 x denně křenová kašička
lichořeřišnice větší
bazalka
oregano
saturejka
zázvor mletý

Dále uvažuji o používání MMS, to ale musím ještě pořádně nastudovat a koloidního stříbra.

Poslední věc, kterou chci vyřešit, je úprava vody. Mám doma destilátor, takže teď budu pít přemraženou destilku. Nicméně pro dlouhodobé odkyselení by asi byla lepší živá voda nebo bude stačit pořídit RO? Díky

Tak odpovědí se vám dostalo dost a dobrých, nicméně jenom poznámku k té aplikaci MMS a koloidního stříbra. Zde volte raději pomalejší postupy, protože z velice rychlé detoxikace vám může být fest blbě a pak vás to léčení nebude tolik bavit, mnohdy méně znamená více. Destilka a RO je skoro totéž, čili do toho bych již prachy necpal a šel bych spíše do živé vody, což maká na naprosto jiném principu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz