Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 10:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 2:46 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, čím začít při léčbě zánětu žaludku a vředu na dvanácterníku o vel. 2,5 cm. Dá se s tím vůbec něco dělat? Dvakrát denně předepsané léky. Akutní stav. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, čím začít při léčbě zánětu žaludku a vředu na dvanácterníku o vel. 2,5 cm. Dá se s tím vůbec něco dělat? Dvakrát denně předepsané léky. Akutní stav. Díky

Většinou je vhodné dodat kyselinu chlorovodíkovou a celá věc se vrátí do normálu, hlavně na to nepoužívejte žádné ty odkyselovací sajrajty, nebo budete mít vážné problémy. Můžete zkusit sehnat betain HCL, ale je to dost drahé a navíc se to u nás běžně neprodává. Poměrně značné množství betainu obsahuje červená řepa a můžete tedy vyzkoušet syrovou červenou řepu, případně čerstvou šťávu z této plodiny, ale opatrně je to silný čistič a může vám být blbě i po poměrně malé dávce. Červené barvivo betain tlumí růst bakterií a tím stimuluje činnost imunitního systému. Jak se vřed zavře, tak mu začněte dávat pálivou papriku, klidně i v tobolkách a zázvor, ten třeba i jako čaj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 8:48 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
S tou kyselinou mám strach to doporučit. Je to pro kolegyni, která nikdy nedělala žádné očisty, takže její tělo je silně zaneřáděné. Takže spíš jsem myslela, že jí vysvětlím jak srovnat pH atd. Ze šťáv tedy červenou řepu. Co sirná patlanice, domácí kefír? Co se týká očist, myslíte, že by colon nebyl v jejím stavu nebezpečný? Nebyly by lepší klystýry. Co ořechy, měla by je jíst? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
S tou kyselinou mám strach to doporučit. Je to pro kolegyni, která nikdy nedělala žádné očisty, takže její tělo je silně zaneřáděné. Takže spíš jsem myslela, že jí vysvětlím jak srovnat pH atd. Ze šťáv tedy červenou řepu. Co sirná patlanice, domácí kefír? Co se týká očist, myslíte, že by colon nebyl v jejím stavu nebezpečný? Nebyly by lepší klystýry. Co ořechy, měla by je jíst? Díky

Je jednoznačně pouze potřeba oddělit otevřený vřed a zavřený vřed. Otevřený není vhodné zásobovat ničím ostrým, to dělá značné potíže a zavřený se naopak ostrým postupně vytratí. Kyselina jde aplikovat v obou případech, protože díky jejímu nedostatku to vlastně vzniklo. Očisty jsou vhodné a hlavně očista žaludku celý problém může značně vylepšit. Srovnáním pH se právě dostane tvorba kyseliny chlorovodíkové do lepšího stavu, čili to je určitě vhodné. Čištění střev to může pouze zlepšit, nic negativního se očekávat nedá. Ty ořechy závisí na tom, zda je to otevřené, nebo zavřené a to tu nikde nepíšete. Sirná patlanice ničemu nevadí, ta je na zánětlivé procesy výborným lékem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 2:00 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Já asi taky mám vřed na žaludku, tedy dle přínaku a povrchního vyšetření lékaře.Vyšetření pomocí polykání hadičky jsem s ohledem na odpor k tomuto odmítla. Takže je to pouze prAVDĚPODOBNÉ.Ale toto se stalo asi před 7-8 lety. Potom jsem asi dva roky užívala ranisan při potížích a ke konci skoro pořád s rozpačitým výsledkem. Pak jsem narazila na Normana Walkera a začala jsem s pitím zeleninových šťáv.Konkrétně bílé zelí a mrkev a to asi 1 litr denně. Asi do měsíce jsem s překvapením zjistila, že mé problémy se žaludkem úplně zmizely. Ještě asi 6 měsíců jsem tyto šťávy pila v množství 1 l denně. Potom jsem dávky začala snižovat a teď stačí tzv. "udržovací dávka" 1/2 litru 3x týdně, absolutně bez potíží a léků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 6:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Já asi taky mám vřed na žaludku, tedy dle přínaku a povrchního vyšetření lékaře.Vyšetření pomocí polykání hadičky jsem s ohledem na odpor k tomuto odmítla. Takže je to pouze prAVDĚPODOBNÉ.Ale toto se stalo asi před 7-8 lety. Potom jsem asi dva roky užívala ranisan při potížích a ke konci skoro pořád s rozpačitým výsledkem. Pak jsem narazila na Normana Walkera a začala jsem s pitím zeleninových šťáv.Konkrétně bílé zelí a mrkev a to asi 1 litr denně. Asi do měsíce jsem s překvapením zjistila, že mé problémy se žaludkem úplně zmizely. Ještě asi 6 měsíců jsem tyto šťávy pila v množství 1 l denně. Potom jsem dávky začala snižovat a teď stačí tzv. "udržovací dávka" 1/2 litru 3x týdně, absolutně bez potíží a léků.

To je pravda, co se týká zelí na žaludeční a dvanácterníkové vředy funguje naprosto ideálně a dokonce léčí i vředy střevního traktu, je ovšem pravda, že dost lidí ho bohužel nesnáší a také vždy nemusí odstranit příčinu, kterou je nízká hladina kyseliny chlorovodíkové v žaludku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 3:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Co by jste Jardo tedy doporučil na tu kyselinu. Je faktem, že na začátku u praktického lékaře mi po mém odmítnutí dalšího vyšetření vyhrožovali " no buď máte žaludeční vředy nebo rakovinu". Rakovinu už jsem vyloučila, /ono by se to snad za ty léta už nějak provalilo/. Potom jsem získala informaci, že žaludeční vředy může způsobit heliobacterie a nebo je to mechanického původu /asi málo té kyseliny/.
Dále se chci zeptat na čištění jater, zda to můžu dělat i těmi hezky uspanými vředy. Jde o pití roztoku empské soli. To ostatní snad na závadu není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 5:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Co by jste Jardo tedy doporučil na tu kyselinu. Je faktem, že na začátku u praktického lékaře mi po mém odmítnutí dalšího vyšetření vyhrožovali " no buď máte žaludeční vředy nebo rakovinu". Rakovinu už jsem vyloučila, /ono by se to snad za ty léta už nějak provalilo/. Potom jsem získala informaci, že žaludeční vředy může způsobit heliobacterie a nebo je to mechanického původu /asi málo té kyseliny/.
Dále se chci zeptat na čištění jater, zda to můžu dělat i těmi hezky uspanými vředy. Jde o pití roztoku empské soli. To ostatní snad na závadu není.

Již jsem to zde několikrát psal, výplachy žaludku, potraviny podporující její tvorbu, potraviny s betainem a pokud vše selže, tak ji musíte dodávat, buď formou tablet betain HCl, nebo přímo ředěnou HCl, ale to již vyžaduje přesnou instruktáž a základní chemické znalosti, čili pokusy konat rozhodně nedoporučuji. To čištění jater tomu vadit určitě nebude, spíše naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 5:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Jardo u výplachu žaludku je však uvedeno, že u žaludečních vředů nedělat. Nebo jsem to pochopila špatně? Jelikož žiji v Irsku mám dost problémů se sháněním dobrého mléka, jak působí vodní kefír, má stejné účinky jako mléčný a co případně vodní kefír a ovocné šťávy? Je to alternativa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Jardo u výplachu žaludku je však uvedeno, že u žaludečních vředů nedělat. Nebo jsem to pochopila špatně? Jelikož žiji v Irsku mám dost problémů se sháněním dobrého mléka, jak působí vodní kefír, má stejné účinky jako mléčný a co případně vodní kefír a ovocné šťávy? Je to alternativa?

To se myslí vředy v akutním stádiu, jinak jim to opravdu škodit nemůže a spíše se tím odstraní. Vodní kefír-tibi je dobrý, ale trošku méně účinný, než kefír klasický. Kombinace vodní kefír a čerstvé šťávy není špatná a dá se klidně používat, ale na někoho to působí nadýmavě, tak to vyzkoušejte a uvidíte. Rozumné je držet nějaký odstup, ale já to piji prakticky ihned po sobě a žádné potíže s tím nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 10:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Zatím moc děkuju, za to jak jste se mi dnes věnoval, hodně jste mi svými informaceni pomohl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 2:27 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, ještě se vracím ke kolegyni k tomu vředu. Má ve zprávě napsáno "vřed bez známek krvácení s navalitými okraji" - tak nevím, jestli zavřený nebo otevřený, v každým případě ji nedoporučují žádný pohyb, ani jí nebudou zavádět sondu kvůli poškození. Tak nevím. Jen se chci zeptat, jestli nevíte, jak s těmi ořechy, zda jsou vhodné, aby jí nechyběly tuky a bílkoviny.
Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 4:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, ještě se vracím ke kolegyni k tomu vředu. Má ve zprávě napsáno "vřed bez známek krvácení s navalitými okraji" - tak nevím, jestli zavřený nebo otevřený, v každým případě ji nedoporučují žádný pohyb, ani jí nebudou zavádět sondu kvůli poškození. Tak nevím. Jen se chci zeptat, jestli nevíte, jak s těmi ořechy, zda jsou vhodné, aby jí nechyběly tuky a bílkoviny.
Díky moc

Pokud nekrvácí, není otevřený, je to důsledek slabé tvorby kyseliny chlorovodíkové v žaludku a vhodné by bylo ji dodávat, pokud se netvoří. Z ořechů lze dělat ořechová mléka v tom nevidím žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 8:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 24, 2012 6:48 pm
Příspěvky: 10
Bydliště: Zlín
Dobrý den Jardo,

děkuji za moc užitečné stránky! Často z nich čerpám a postupně měním své zdravotní návyky k lepšímu. Před 3 dny jsem si dělal šankaprakšalánu. Vypil jsem během 2 hodin 3-4,5l vlažné vody s epsomskou solí podle návodu, ale protože vody za tu dobu ze mě vyšlo jen velmi málo a většinu z ní jsem měl stále v žaludku, tak jsem se rozhodl vodu vyzvracet. Voda, co jsem zvracel byla zbarvená krví. Uvědomil jsem si, že by to mohl být žaludeční vřed. Před dvěma měsíci jsem byl na vyšetření přes biorezonanci a malý vřed v žaludku prý mám, ale nic vážného. Tak jsem očistu ukončil a najížděl postupně na obvyklou stravu. Dnes, po 3 dnech jsem si ráno dal na lačno lžíci jablečného octa s trochou vlažného čaje, protože jsem to tak dělával i dřív a ejhle. Vřed se ozval - pálení v určitém místě v žaludku, nevolnost, motání hlavy a celý den mi je blbě. Během dopoledně jsem si dal 1 moka lžičku Tapperweinovy odkyselující směsi s vodou a pálení žaludku s motáním hlavy přestalo. Rád bych se zeptal: Mám doplňovat Betain nebo HCl do žaludku a postupovat podle rad na otevřený vřed?

_________________
Síla myšlenky je daná emocí, která je s ní spojena. http://www.mineralion.cz, http://www.vitatrend.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vřed na dvanácterníku
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
vanad píše:
Dobrý den Jardo,

děkuji za moc užitečné stránky! Často z nich čerpám a postupně měním své zdravotní návyky k lepšímu. Před 3 dny jsem si dělal šankaprakšalánu. Vypil jsem během 2 hodin 3-4,5l vlažné vody s epsomskou solí podle návodu, ale protože vody za tu dobu ze mě vyšlo jen velmi málo a většinu z ní jsem měl stále v žaludku, tak jsem se rozhodl vodu vyzvracet. Voda, co jsem zvracel byla zbarvená krví. Uvědomil jsem si, že by to mohl být žaludeční vřed. Před dvěma měsíci jsem byl na vyšetření přes biorezonanci a malý vřed v žaludku prý mám, ale nic vážného. Tak jsem očistu ukončil a najížděl postupně na obvyklou stravu. Dnes, po 3 dnech jsem si ráno dal na lačno lžíci jablečného octa s trochou vlažného čaje, protože jsem to tak dělával i dřív a ejhle. Vřed se ozval - pálení v určitém místě v žaludku, nevolnost, motání hlavy a celý den mi je blbě. Během dopoledně jsem si dal 1 moka lžičku Tapperweinovy odkyselující směsi s vodou a pálení žaludku s motáním hlavy přestalo. Rád bych se zeptal: Mám doplňovat Betain nebo HCl do žaludku a postupovat podle rad na otevřený vřed?

Především si musíte pomocí krkacího testu zjistit jak jste na tom se stavem HCl v žaludku, ono dodávat ji pokud by jste ji měl již moc není dobrý nápad a i když to je málo pravděpodobné, je to možné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz