Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Akné a Hlieny
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 1:46 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Na radu p. Jardy budem brať na akné vitamín B5. Na stránkach, ktoré mi poradil, http://www.aknevitamin.cz, odporúčajú užívanie B-komplexu. Viem, že p. Jarda nie je veľmi za užívanie 'komplexov vitamínov', a aby som bola úprimná ani ja tomu nie som naklonená. Aj keď som sa po užívaní pangaminu necítila prvý mesiac zle, práve naopak, onedlho som spozorovala/pocítila akoby sa vo mne niečo začalo hromadiť, bol to nepríjemný pocit a tušila som, že mi to začína rozhadzovať tú jemnú rovnováhu, na ktorú je moje telo prispôsobené/zvyknuté. Doteraz som užívala Pangamin, ale nie som s ním spokojná. Nepoznáte nejaké iné B-komplexy, ktoré nepochádzajú z kvasníc, ale z iných prírodných zdrojov? A je to vôbec dobrý nápad, užívať počas užívania vit. B5 aj B-komplex?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné a Hlieny
PříspěvekNapsal: čtv dub 09, 2015 3:52 pm 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Včera som začala užívať vit. B5 po 2g. Postupnem budem navyšovať. Podľa p. Zajíčka sa má brať vždy po jedle a začína sa pomalým navyšovaním a neskôr pomalým znižovaním.

20.4. Po 4 dňoch som musela prestať, pretože mi tak rozcitliveli ruky, ako keby som mala len milimetrovú vrstvičku kože ani pod vodu som ich nemohla dať a musela som si ich natrieť hrubou vrstvou krému na ruky a nič s nimi nerobiť. Vit. B5 som vynechala na šesť dní a začala som ho užívať pred tromi dňami, ale už nie po 2g, ale po miligramoch pomaličky navyšujem. Zatiaľ sa všetko tvári OK.


Naposledy upravil Seung dne úte dub 21, 2015 8:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné a Hlieny
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2015 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
miram: práveže ja vôbec nejem múku a výrobky z nej. Ak si niekedy niečo urobím tak je to len z pohánkovej múky. V podstate by sa dalo povedať, že som bezgluténový vegán, a varenému sa tiež dosť vyhýbam, ak si niečo urobím, tak len mierne nad parou. No i tak som sa tých hlienov ešte úplne nezbavila. Jem viac surovej stravy ako vegánskej, hlieny sa síce výrazne zredukujú, ale moje telo ich stále produkuje.
jituňačka: ešte som sa neodhodlala prečistiť si črevá, ale plánujem to. Trochu sa obávam týchto očíst, pretože mám citlivý žalúdok, nechcem si niečo poškodiť, ale to sú samozrejme neopodstatnené obavy, no i tak stále váham.
kobra23: aj u mňa to tak funguje, preto sa snažím tým veciam úplne vyhýbať.

Ďakujem vám za vaše rady a postrehy.Vyskúšam čo najviac z toho, čo sa píše na stránkach i na fóre.

Tak ona jakákoliv obilovina vytváří problém, tedy spíše bych to pojal jinak. Vyřaďte ze stravy všechny vyšší sacharidy, ideálně strava SCD, protože bezsacharidová dieta zase nepasuje na váš způsob stravování, ale SCD se na to napasovat dá a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 7:28 am 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Citace:
Tak ona jakákoliv obilovina vytváří problém, tedy spíše bych to pojal jinak. Vyřaďte ze stravy všechny vyšší sacharidy, ideálně strava SCD, protože bezsacharidová dieta zase nepasuje na váš způsob stravování, ale SCD se na to napasovat dá a uvidíte.

A aká je to tá SCD strava?

Pri užívaní pangaminu a pri užívaní vit. B5 (po 2g) som u seba spozorovala návrat niektorých nepríjemných negatív, ktoré ma sprevádzali, keď som počas dospievania trpela depresiou. Je možné, že u mňa B vitamíny môžu spôsobovať depresiu/zmeny nálad?

Ak neberiem žiadne doplnky, a jem správne, som plná energie a je mi dobre po všetkých stránkach, ale nerieši to môj problém s akné a hlienmi, keď tie problémy začnem riešiť, tak mám pocit, že to moje telo neberie až tak dobre (je v napätí), a vždy musím nakoniec prestať, nech je to čokoľvek čo robím, dokonca aj pitie grepových štiav, neskutočne ma po nich nakoniec po troch mesiacoch začalo vysušovať, ráno som sa budila vyprahnutá a vďaka tomu som sa začala budievať omnoho skôr, a aj cez noc, aby som sa napila vody a mohla ísť zase "na čas" spať, a takto som sa budila min. 3x každú jednu noc. Keď som ich vysadila, všetko sa pomaly dalo do normálu. V mnohých veciach sa moje telo a moja myseľ správa úplne opačne ako je to bežné u normálnych ľudí. Neviem si to vysvetliť.

Je ešte jeden skrytý problém, s ktorým zápasím a je ním 'emocionálne jedenie'. Aj keď si už tvrdo dôverujem v sebaovládaní pri jedle, dostávam sa do zapeklitých situácií s emóciami. Nespočetne veľa krát ma to hodilo na úplný začiatok. Nielen vedome som sa rozhodla jesť iba vitariánsku stravu, ale aj moje chute sú už úplne zmenené. Nemám chuť na pečivo, sladké alebo varené. Nemám rada veľké porcie jedál a prejedanie sa. Moja myseľ je omnoho vyrovnanejšia a odolnejšia a moja vôla pevná, ale predsa len sa do takýchto situácií často dostávam. Ako sa to dá napraviť?


Naposledy upravil Seung dne úte dub 21, 2015 9:14 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:04 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Seung píše:
A aká je to tá SCD strava?

Pri užívaní pangaminu a pri užívaní vit. B5 (po 2g) som u seba spozorovala návrat niektorých nepríjemných negatív, ktoré ma sprevádzali, keď som počas dospievania trpela depresiou. Je možné, že u mňa B vitamíny môžu spôsobovať depresiu/zmeny nálad?

Ak neberiem žiadne doplnky, a jem správne, som plná energie a je mi dobre po všetkých stránkach, ale nerieši to môj problém s akné a hlienmi, keď tie problémy začnem riešiť, tak mám pocit, že to moje telo neberie až tak dobre (je v napätí), a vždy musím nakoniec prestať, nech je to čokoľvek čo robím, dokonca aj pitie grepových štiav, neskutočne ma po nich nakoniec po troch mesiacoch začalo vysušovať, ráno som sa budila vyprahnutá a vďaka tomu som sa začala budievať omnoho skôr, a aj cez noc, aby som sa napila vody a mohla ísť zase "na čas" spať, a takto som sa budila min. 3x každý jeden deň. Keď som ich vysadila, všetko sa pomaly dalo do normálu. Neviem si to vysvetliť. V mnohých veciach sa moje telo a moja myseľ správa úplne opačne ako je to bežné u normálnych ľudí.

Stačí trochu hledat http://www.uzdravtesejidlem.cz/co-je-scd/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 9:12 am 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
@Dagmara Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
A aká je to tá SCD strava?

Pri užívaní pangaminu a pri užívaní vit. B5 (po 2g) som u seba spozorovala návrat niektorých nepríjemných negatív, ktoré ma sprevádzali, keď som počas dospievania trpela depresiou. Je možné, že u mňa B vitamíny môžu spôsobovať depresiu/zmeny nálad?

Ak neberiem žiadne doplnky, a jem správne, som plná energie a je mi dobre po všetkých stránkach, ale nerieši to môj problém s akné a hlienmi, keď tie problémy začnem riešiť, tak mám pocit, že to moje telo neberie až tak dobre (je v napätí), a vždy musím nakoniec prestať, nech je to čokoľvek čo robím, dokonca aj pitie grepových štiav, neskutočne ma po nich nakoniec po troch mesiacoch začalo vysušovať, ráno som sa budila vyprahnutá a vďaka tomu som sa začala budievať omnoho skôr, a aj cez noc, aby som sa napila vody a mohla ísť zase "na čas" spať, a takto som sa budila min. 3x každú jednu noc. Keď som ich vysadila, všetko sa pomaly dalo do normálu. V mnohých veciach sa moje telo a moja myseľ správa úplne opačne ako je to bežné u normálnych ľudí. Neviem si to vysvetliť.

Je ešte jeden skrytý problém, s ktorým zápasím a je ním 'emocionálne jedenie'. Aj keď si už tvrdo dôverujem v sebaovládaní pri jedle, dostávam sa do zapeklitých situácií s emóciami. Nespočetne veľa krát ma to hodilo na úplný začiatok. Nielen vedome som sa rozhodla jesť iba vitariánsku stravu, ale aj moje chute sú už úplne zmenené. Nemám chuť na pečivo, sladké alebo varené. Nemám rada veľké porcie jedál a prejedanie sa. Moja myseľ je omnoho vyrovnanejšia a odolnejšia a moja vôla pevná, ale predsa len sa do takýchto situácií často dostávam. Ako sa to dá napraviť?

Tak je klidně možné, že máte adrenální únavu, tedy stav kdy draslík s rychlým cukrem nemusí být ideální, což by se dalo odvodit i těch stavů po pití šťáv, minimálně je vyzkoušejte dost posolit a když se to nezlepší, tak raději vynechat. Porucha nadledvin je vlastně velice silná váta, tedy stav jinový a řeší ho jangová strava, tedy vařené, pečené, slané a mastné potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2015 12:45 am 
Offline

Registrován: sob pro 06, 2014 12:26 pm
Příspěvky: 24
Jarda píše:
Tak je klidně možné, že máte adrenální únavu, tedy stav kdy draslík s rychlým cukrem nemusí být ideální, což by se dalo odvodit i těch stavů po pití šťáv, minimálně je vyzkoušejte dost posolit a když se to nezlepší, tak raději vynechat. Porucha nadledvin je vlastně velice silná váta, tedy stav jinový a řeší ho jangová strava, tedy vařené, pečené, slané a mastné potraviny.

Grep som si prestala dávať skôr ako som ho stihla vyskúšať posoliť, začalo leto a grepy neskutočne zdraželi. Vitamín B5 som prestala užívať kvôli dôvodom, ktoré som vymenovala vyššie. Začala som však užívať chlorelu, a tá neskutočne krásne začala čistiť moju pleť (v dávke 10g) a aj horizontálne ryhy na nehtoch mi začali miznúť, ale spustila som si poriadny detox v tele, takže teraz mám prestávku a ten odpad mi teraz pomáha z tela dostať von aktívne čierne uhlie. Viem, že som niekde na fóre čítala, že je dobrý a možno aj lepší sanogel, ale na ten momentálne finančne nemám, a s čiernym uhlím mám veľmi dobré skúsenosti. Ešte som si spomenula, že pri B-komplexe, vit. B5 a teraz aj pri chlorele som vo vyšších dávkach pociťovala tlak v ušiach akoby sa mi tadiaľ dral všetok ten odpad z tela von, a aj produkcia ušného mazu sa mi zvýšila. Môže to niečo znamenať? Do istého času som si veľmi priala byť zdravá, šťastná, spokojná a bez zdravotných problémov na strave, kde môžem jesť to čo ostatní: varené, pečené, slané a mastné potraviny, ale tie mi vždy spôsobovali problémy, či už zdravotné alebo psychické. Až keď som vyskúšala jesť surovú stravu, som si uvedomila, že to je to pravé pre mňa. Neskôr som k nej pridala aj varené pseudoobilniny a sem tam zjem aj vegetariánske jedlo spolu s rodinou. Snažím sa zo všetkých síl si tento smer zachovať. Je dosť možné, že moje nadľadvinky sú vyčerpané a že trpím adrenálnou únavou, ale ak zmením moje stravovanie, ktoré mi doslova zmenilo život a neskutočne mi ho uľahčuje, obávam sa, že stratím tú vitálnu energiu, ktorú som touto stravou získala. Ako vyriešim všetky moje problémy netuším, ale viem, že zatiaľ sa snažím pre to robiť maximum. Zo všetkých týchto pokusov som mierne povedané dosť unavená, fyzicky a mierne psychicky, vidím výsledky a je to obrovský pokrok od predošlého roku, ale cítim, že svoje telo začínam preťažovať a že ak chcem pokračovať, tentokrát by som už naozaj mala vedieť príčinu, prečo mám akné, prečo mám hlieny, prečo trpím emocionálnou nerovnováhou/jedením a mnoho ďalšieho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Seung píše:
Grep som si prestala dávať skôr ako som ho stihla vyskúšať posoliť, začalo leto a grepy neskutočne zdraželi. Vitamín B5 som prestala užívať kvôli dôvodom, ktoré som vymenovala vyššie. Začala som však užívať chlorelu, a tá neskutočne krásne začala čistiť moju pleť (v dávke 10g) a aj horizontálne ryhy na nehtoch mi začali miznúť, ale spustila som si poriadny detox v tele, takže teraz mám prestávku a ten odpad mi teraz pomáha z tela dostať von aktívne čierne uhlie. Viem, že som niekde na fóre čítala, že je dobrý a možno aj lepší sanogel, ale na ten momentálne finančne nemám, a s čiernym uhlím mám veľmi dobré skúsenosti. Ešte som si spomenula, že pri B-komplexe, vit. B5 a teraz aj pri chlorele som vo vyšších dávkach pociťovala tlak v ušiach akoby sa mi tadiaľ dral všetok ten odpad z tela von, a aj produkcia ušného mazu sa mi zvýšila. Môže to niečo znamenať? Do istého času som si veľmi priala byť zdravá, šťastná, spokojná a bez zdravotných problémov na strave, kde môžem jesť to čo ostatní: varené, pečené, slané a mastné potraviny, ale tie mi vždy spôsobovali problémy, či už zdravotné alebo psychické. Až keď som vyskúšala jesť surovú stravu, som si uvedomila, že to je to pravé pre mňa. Neskôr som k nej pridala aj varené pseudoobilniny a sem tam zjem aj vegetariánske jedlo spolu s rodinou. Snažím sa zo všetkých síl si tento smer zachovať. Je dosť možné, že moje nadľadvinky sú vyčerpané a že trpím adrenálnou únavou, ale ak zmením moje stravovanie, ktoré mi doslova zmenilo život a neskutočne mi ho uľahčuje, obávam sa, že stratím tú vitálnu energiu, ktorú som touto stravou získala. Ako vyriešim všetky moje problémy netuším, ale viem, že zatiaľ sa snažím pre to robiť maximum. Zo všetkých týchto pokusov som mierne povedané dosť unavená, fyzicky a mierne psychicky, vidím výsledky a je to obrovský pokrok od predošlého roku, ale cítim, že svoje telo začínam preťažovať a že ak chcem pokračovať, tentokrát by som už naozaj mala vedieť príčinu, prečo mám akné, prečo mám hlieny, prečo trpím emocionálnou nerovnováhou/jedením a mnoho ďalšieho.

Tak nyní je takové vedro, že by vám to mělo fungovat i na syrové stravě. Já nyní sedím u kompu pouze ve slipech, tričko bych už nedal, mám zde totiž "příjemných" 28 stupňů a docela se mě z toho vaří hlava. Určitě si minimálně spočítejte na nutriční kalkulačce jak jste na tom s příjmem kalorií i jednotlivých živin, to vám dovede odpovědět na mnoho nejasností a dostatečně se dá jíst i na syrové stravě, většinou stačí přidat tuk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2015 2:57 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 11, 2015 2:52 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, v mnohych prispevcich uz bylo nastineno, jakou pricinou muze byt vyskyt. Ja mam otazku jinou. Jak na jizvu, ktera nemizi? Na jednom miste mi zustava uz snad pul roku a nevypada to, ze by se to melo menit. Krome toho je to misto stale dost tvrde, proste jde citit, ze je to v neporadku.
Napada vas nejaka moznost vyreseni tohoto problemu? At uz nejaky pripravek specialni, nebo treba neco po domacku vyrobeneho?
(Jeste doplnim, ze citron nijak nepomohl)

Diky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: sob čer 27, 2015 3:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sjunb píše:
Dobry den, v mnohych prispevcich uz bylo nastineno, jakou pricinou muze byt vyskyt. Ja mam otazku jinou. Jak na jizvu, ktera nemizi? Na jednom miste mi zustava uz snad pul roku a nevypada to, ze by se to melo menit. Krome toho je to misto stale dost tvrde, proste jde citit, ze je to v neporadku.
Napada vas nejaka moznost vyreseni tohoto problemu? At uz nejaky pripravek specialni, nebo treba neco po domacku vyrobeneho?
(Jeste doplnim, ze citron nijak nepomohl)

Diky moc

Tak jizva vyžaduje promastit a rozmasírovat, dodat kolagen a kyselinu hyaluronovou. Jinak už je to pouze o regeneračních schopnostech těla, což se dost liší vztažmo k věku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2015 12:03 am 
Offline

Registrován: čtv čer 11, 2015 2:52 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Tak jizva vyžaduje promastit a rozmasírovat, dodat kolagen a kyselinu hyaluronovou. Jinak už je to pouze o regeneračních schopnostech těla, což se dost liší vztažmo k věku.

No ono ta zarudla boule zustava uz hodne dlouho bez jakychkoliv zmen, takze nemam jistotu, jestli se to jeste bude nejakym zpusobem "hojit," nebo ne. Kazdopadne, ackoliv asi pozde, zkusim dat na vase doporuceni. Uvidie, zda to pomuze. Kazdopadne diky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: stř črc 08, 2015 12:26 am 
Offline

Registrován: čtv čer 11, 2015 2:52 pm
Příspěvky: 5
Presto mam jeste jednu otazku. S prichodem vyssich teplot cca mesic zpet se mi na cele zacaly objevovat takove male pupinky. Postupem casu ale zacaly hojne a rychle pribyvat, vubec si s tim nevim rady. Cim je to zpusobene a jak to resit? Diky moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned črc 12, 2015 9:37 am 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Zaujma ma nazor na ovsene vlocky ked ich budem moct jest tak chcem nejake kvalitne .
Su lepsue drtene alebo v celku ?

a co hovoris na tieto ? http://4fitness.cz/produkty/4-cereal-mix-250g-p-2260/
Je to taky mix .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Akné
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sjunb píše:
Presto mam jeste jednu otazku. S prichodem vyssich teplot cca mesic zpet se mi na cele zacaly objevovat takove male pupinky. Postupem casu ale zacaly hojne a rychle pribyvat, vubec si s tim nevim rady. Cim je to zpusobene a jak to resit? Diky moc!

Tak pupínky to je opravdu hodně široký pojem, ale obecně jakýkoliv problém na pokožce má vždy souvislost, se stavem střeva a zde je potřeba ho řešit. Paradox je v tom že vyšší teploty zpravidla zvednou celkově tělesnou teplotu a tím se zhorší pobyt šmejdů ve střevě, tedy by tyto problémy měla vyšší teplota spíše srovnat. Vyzkoušejte vyčistit střevo, nebo upravit stravu třeba podle SCD a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz