Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned dub 28, 2024 1:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: stř kvě 27, 2009 8:36 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 27, 2009 8:18 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně dietního opatření při onemocnění roztroušenou sklerozou.
Onemocnění trpím dva roky. Jsem neustále unavená, trpím depresemi, bolí mě dolní končetiny.
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 6:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
monaxxx píše:
Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit ohledně dietního opatření při onemocnění roztroušenou sklerozou.
Onemocnění trpím dva roky. Jsem neustále unavená, trpím depresemi, bolí mě dolní končetiny.
Předem děkuji za odpověď.

Celá léčba, musí být zaměřena na detoxikaci organizmu a celkovou revitalizaci imunitního systému. Popisovat zde celý postup, je nemožné, ale ve zkratce Vám nastíním body, které je třeba splnit, aby se postup nemoci zastavil. Jedná se o degenerativní proces, kdy hlavní příčinou, jsou metabolické zplodiny z nestráveného masa a obilných výrobků. Tyto potraviny a mléčné produkty, je třeba z potravy zcela vyřadit, jinak léčba valné výsledky nemá. Další krok, je dokonalá činnost střevního traktu a tu zajistíte pravidelnými výplachy. Tělo musíte vyčistit od různých patologickýgh mikroorganizmů, především bakterií, kvasinek, plísní a virů. Na to, je třeba uplatnit celý soubor opatření a dále se cíleně vyhýbat nějaké nákaze. Již tyto dva kroky, Vám odstraní stálou únavu a deprese. Bolesti dolních končetin, mohou mít více příčin a netuším, zda jsou oteklé, nebo jde pouze o zánět kloubů. Zde se jedná s největší pravděpodobností o masivní překyselení organizmu a úprava stravy musí směřovat k maximální dodávce zásaditých potravin, s minimálním doplňkem potravin kyselinotvorných. Také se zde osvědčuje, pití živé vody a koupele v detoxikační vaničce. Jsou celkem slušné možnosti, jak se této nemoci zbavit, ale to nejde vysvětlovat takto na dálku. Další kroky nejdou aplikovat obecně a tak, aby to mělo nějaký význam, bych Vás musel vidět a vyšetřit si, co všechno Vám nefunguje, tak jak má. Pokud budete mít zájem o osobní setkání, zavolejte mi na telefon, uvedený na stránkách vpravo pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 9:30 am 
Offline

Registrován: stř kvě 27, 2009 8:18 pm
Příspěvky: 3
děkuji za odpověď.
Poděbrady jsem přes celou republiku, takže asi nebude mít možnost osobního setkaní, což mě mrzí.
Chtěla bych se jenom zeptat, jak často provádět výplachy střeva a jestli stačí vyloučit lepek a nahradit ho jinou moukou.
a zda se dá sehnat nějaká literatura ohledně této stravy.
děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
monaxxx píše:
děkuji za odpověď.
Poděbrady jsem přes celou republiku, takže asi nebude mít možnost osobního setkaní, což mě mrzí.
Chtěla bych se jenom zeptat, jak často provádět výplachy střeva a jestli stačí vyloučit lepek a nahradit ho jinou moukou.
a zda se dá sehnat nějaká literatura ohledně této stravy.
děkuji za odpověd

Běžně mi sem jezdí lidé i z ciziny a tak vzdálenost přes republiku, považuji za velice přijatelnou, ale rozhodnutí je na Vás. Střeva se vyplachují vícero metodami a každá má jinou frekvenci, to musíte upřesnit, co hodláte použít. Největší škody nejsou vázány na lepek, ale na obilí tepelně upravené a dochucené tukem, případně cukrem. Naklíčené obilí v rozumných dávkách nevadí, ale zpočátku je rozumnější, se zříci obilovin úplně. Teprve po zlepšení stavu, zlehka zařadit pohanku, jáhly a celozrnnou rýži. Jednoznačně nejhorší škody, způsobují potraviny tepelně upravené, zbavené živých enzymů. Literatury na toto téma, je velice mnoho a i na internetu najdete spoustu informací, ale to Vám asi bude k ničemu. Vždy jde o jednotlivé informace a tak ucelené, jako Vy potřebujete, nesepsal dosud nikdo. V tom jsou i moje, dosud nedokončené, stránky zcela nové a soustřeďují velice široký záběr, pro zdraví důležitých informací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 2:34 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 27, 2009 8:18 pm
Příspěvky: 3
Jak tedy zjistím jaké potraviny ano a jaké ne???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 28, 2009 3:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
monaxxx píše:
Jak tedy zjistím jaké potraviny ano a jaké ne???

Na internetu i v různých knihách, jsou popsány zásadotvorné potraviny, ale ani tak to nemusí fungovat, prostě musíte docílit zásadité reakce moči. Prostudujte si na mých hlavních stránkách text, pod tlačítkem (Potraviny jako jedy i léky) a hlavně téma (Zásadotvorné a kyselinotvorné potraviny), to Vám odpoví na spoustu otázek najednou a podle toho se řiďte. Pro snazší hledání stačí kliknout http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_02.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 3:06 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 2:54 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,chtěla bych zeptat jestli se dá vyléčit podle Vás roztroušená skleróza,při níž je ochrnuta levá ruka a noha. Diagnozováno lékaři. A druhý dotaz mám na léčbu bércových vředů,noha je stále otevřena a je cítit. Tři vředy vedle sebe,průměr 2 cm. Děkuji za odpověd. Pavla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné vyprazdňování
PříspěvekNapsal: čtv říj 01, 2009 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pavla.jirka píše:
Dobrý den,chtěla bych zeptat jestli se dá vyléčit podle Vás roztroušená skleróza,při níž je ochrnuta levá ruka a noha. Diagnozováno lékaři. A druhý dotaz mám na léčbu bércových vředů,noha je stále otevřena a je cítit. Tři vředy vedle sebe,průměr 2 cm. Děkuji za odpověd. Pavla

Obě nemoci jsou projevem dlouhodobé konzumace nevhodné stravy, která překyseluje organizmus. U roztroušené sklerózy jde především o konzumaci tepelně upravených obilovin a škrobových jídel. Pokud se tyto potraviny ze stravy natrvalo vyřadí, podávají se veliké dávky vitamínů a dalších doplňků podle Klennerova protokolu, strava je pouze od Matky Přírody, tak se dá nemoc celkem dobře zvládnout. Bércové vředy jsou vlastně otevřený rezervní odpadní kanál těla, který supluje špatnou funkci tlustého střeva, ledvin a jater. Pokud totiž toxiny nemohou odejít přirozenými cestami, tělo si vytvoří náhradní a je naprosto nevhodné se starat o uzavření této cesty. Potom toxiny zůstanou v těle a o to rychleji se zničí něco jiného. Důležité je tělo pořádně detoxikovat a na ránu lze použít kostival lékařský, případně koloidní stříbro, nebo mrtvou vodu. Detailně se postupy celé léčby popisovat nedají, to bych Vám musel napsat celou knihu, ale odstranit se to vše nepochybně dá. Je to ovšem téma na mnohahodinový hovor a pokud si pacienta nemám možnost vyšetřit, tak radím pouze na základě letitých zkušeností, ale neomylný určitě nejsem. Musíte pochopit, že ztracená rovnováha imunitního systému, se dá vždy vrátit zpět při dodržování více souvislostí, než je pouze strava. Je třeba zajistit mnohem víc k udržení stabilního zdraví. V tomto Vám samozřejmě mohu být nápomocen a formou osobní konzultace Vás mohu seznámit se vším, co je třeba dodržovat. V případě zájmu o schůzku, mi zavolejte na telefon uvedený na stránkách vpravo, pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 10:22 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 29, 2010 10:55 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,
nevím jestli to byla náhoda nebo to tak mělo být, ale objevila jsem na internetu vaše stránky, které mě moc oslovily.
Mám zdravotní problémy nejen se sebou, ale i se svým ani ne ročním synkem.
Začnu u mě. Mám již 11 let diagnostikovanou roztroušenou sklerozu. Brněli mi nohy,měla jsem zánět očního nervu. Tak jsem si před těmi 11 lety zažila roční konzumaci kortikoidů a stav se zlepšil. Po té jsem léky úplně vysadila. Na léky, které ovlivňují průběh RS jsem v té době ještě nebyla vhodnou kandidátkou (dnes si říkám, že to asi bylo správně). Během doby do dneška jsem nebyla úplně bez obtíží, ale zjistila jsem, že problémy, když přijdou, tak do 2-3 týdnů ustoupí i bez léků a k lékařům moc nechodila. Začala jsem se zajímat o alternativní způsoby léčení nemocí. Pochopila jsem, že všechny nemoci si člověk vytváří sám. Myslím, že jsem se hodně změnila v chování i návycích, začala více sportovat a né se užírat nemocí. Cvičím jógu, jezdím na kole, lyžuji... Jediná věc, kde dodnes tápu je zdravá strava, snažím se jíst zdravěji než před tím, ale pořád tak nějak nevím, co je vlastně zdravé a co ne. Užívám enzym Bromelain, klíčkový olej a acidophilus. V loňském roce schválili, že léky na RS už mohou být nasazeny po první atace nemoci, aby došlo k pozastavení nemoci. Stašně moc teď bojuju s tím, jestli léky přijmout nebo ne (zatím jsem v stadiu, že je odmítám).

Pořídila jsem si také 2 děti. První dítě jsem kojila asi 13 měsíců, když jsem končila s kojením, tak jsem měla celkem silnou ataku nemoci, nohy mě brněly docela fest, ale zvládla jsem to, do 3 týdnů bylo po všem. S druhým dítětem jsem chtěla počkat, až se mé tělo opět nějak vrátí do normálu. Takže jsem si ho pořídila až po 5 letech vloni v srpnu (nyní mu ještě není rok). Měla jsem ovšem strach, že když budu zase tak dlouho kojit, že přijde opět nějaká ataka a že by to už nemuselo dopadnou tak dobře jako minule (všude čtu, že se RS po 10 letech začne měnit v regresivní onemocnění), tak jsem se rozhodla kojit plně jen 4 měsíce. Pak jsem mu začala dávat umělou výživu, ale neodstavil se hned, takže jsme střídavě kojili a nekojili do 8 měsíců. Když mu byly 4 měsíce, začal mít rýmu a kašel a od té doby bych řekla, že to má snad každý měsíc, hlavně, když se změní počasí. Zkoušela jsem homeopatii, ale zatím jsem nekápli na ten pravý lék. Je mi ho chudáčka moc líto, jestli jsem mu zkazila zdraví, že jsem nekojila déle, ale doufám, že to pochopíte, že jsem se bála o sebe. U mě problémy trochu přišly, hlavně s očima, ale už se to zlepšilo. Ale teď mě pořád pobolívají nohy, nejde určit přesně kde, není to v kloubech, ale asi svaly, pokaždé ovšem někde jinde, jiné obtíže nemám, ale moc moc bych se chtěla zbavit i toho co mě trápí. Proto se obracím na vás s žádostí o pomoc.
S tou stravou mám trochu obavy, protože jsem docela hubená a když začnu ještě dělat očistu a jíst jen 3x denně, tak budu kost a kůže, nebo ne? Měřím 182 cm a vážím 58 kg, všichni mi říkají, jak jsem hubená, ale já prostě neztloustnu, akorát v každém těhotenství jsem nabrala 10 kg a měsíc po porodu už jsem zase byla na svém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rouztroušená skleroza
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2010 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Adislava píše:
Dobrý den,
nevím jestli to byla náhoda nebo to tak mělo být, ale objevila jsem na internetu vaše stránky, které mě moc oslovily.
Mám zdravotní problémy nejen se sebou, ale i se svým ani ne ročním synkem.
Začnu u mě. Mám již 11 let diagnostikovanou roztroušenou sklerozu. Brněli mi nohy,měla jsem zánět očního nervu. Tak jsem si před těmi 11 lety zažila roční konzumaci kortikoidů a stav se zlepšil. Po té jsem léky úplně vysadila. Na léky, které ovlivňují průběh RS jsem v té době ještě nebyla vhodnou kandidátkou (dnes si říkám, že to asi bylo správně). Během doby do dneška jsem nebyla úplně bez obtíží, ale zjistila jsem, že problémy, když přijdou, tak do 2-3 týdnů ustoupí i bez léků a k lékařům moc nechodila. Začala jsem se zajímat o alternativní způsoby léčení nemocí. Pochopila jsem, že všechny nemoci si člověk vytváří sám. Myslím, že jsem se hodně změnila v chování i návycích, začala více sportovat a né se užírat nemocí. Cvičím jógu, jezdím na kole, lyžuji... Jediná věc, kde dodnes tápu je zdravá strava, snažím se jíst zdravěji než před tím, ale pořád tak nějak nevím, co je vlastně zdravé a co ne. Užívám enzym Bromelain, klíčkový olej a acidophilus. V loňském roce schválili, že léky na RS už mohou být nasazeny po první atace nemoci, aby došlo k pozastavení nemoci. Stašně moc teď bojuju s tím, jestli léky přijmout nebo ne (zatím jsem v stadiu, že je odmítám).

Pořídila jsem si také 2 děti. První dítě jsem kojila asi 13 měsíců, když jsem končila s kojením, tak jsem měla celkem silnou ataku nemoci, nohy mě brněly docela fest, ale zvládla jsem to, do 3 týdnů bylo po všem. S druhým dítětem jsem chtěla počkat, až se mé tělo opět nějak vrátí do normálu. Takže jsem si ho pořídila až po 5 letech vloni v srpnu (nyní mu ještě není rok). Měla jsem ovšem strach, že když budu zase tak dlouho kojit, že přijde opět nějaká ataka a že by to už nemuselo dopadnou tak dobře jako minule (všude čtu, že se RS po 10 letech začne měnit v regresivní onemocnění), tak jsem se rozhodla kojit plně jen 4 měsíce. Pak jsem mu začala dávat umělou výživu, ale neodstavil se hned, takže jsme střídavě kojili a nekojili do 8 měsíců. Když mu byly 4 měsíce, začal mít rýmu a kašel a od té doby bych řekla, že to má snad každý měsíc, hlavně, když se změní počasí. Zkoušela jsem homeopatii, ale zatím jsem nekápli na ten pravý lék. Je mi ho chudáčka moc líto, jestli jsem mu zkazila zdraví, že jsem nekojila déle, ale doufám, že to pochopíte, že jsem se bála o sebe. U mě problémy trochu přišly, hlavně s očima, ale už se to zlepšilo. Ale teď mě pořád pobolívají nohy, nejde určit přesně kde, není to v kloubech, ale asi svaly, pokaždé ovšem někde jinde, jiné obtíže nemám, ale moc moc bych se chtěla zbavit i toho co mě trápí. Proto se obracím na vás s žádostí o pomoc.
S tou stravou mám trochu obavy, protože jsem docela hubená a když začnu ještě dělat očistu a jíst jen 3x denně, tak budu kost a kůže, nebo ne? Měřím 182 cm a vážím 58 kg, všichni mi říkají, jak jsem hubená, ale já prostě neztloustnu, akorát v každém těhotenství jsem nabrala 10 kg a měsíc po porodu už jsem zase byla na svém.

Do léků bych určitě nechodil a můj názor na tento problém je jasný, zase se motáme kolem pH. Pokud jde o zdravou stravu, tak je to pouze ta, která vám udrží život podporující pH a je celkem jedno jako skladbou potravin to dokážete docílit, přičemž já osobně preferuji živou stravu. Zaměřte se na vytestování kvasinek, stavu kyseliny v žaludku a stav štítné žlázy, vše jsem zde již popisoval a v případě nejasností mě klidně zavolejte.
Ta umělá strava u dítěte je rozhodně škoda, ale s tím již nyní nic nevyzkoumáte a trápit se tím nemá význam. Vhodnější je nyní mu zajistit kvalitní nezahleňující zásaditou stravu a mladý organizmus se velice rychle srovná. U vás ty obavy o váhu nejsou na místě, to co ve vašem těle probíhá, je vlastně pouze dlouhodobá toxemická otrava a dodávat jakékoliv léky pouze komplikuje stav již tak otráveného těla. Při přechodu na přirozenou stravu sice váha může nějakou dobu kolísat, ale po vyčištění tkání se srovná zhruba na vaši váhu z 18ti let, čili toho bych se určitě nebál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz