Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2009 10:13 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den,
měl by jste nějakou nechirurgickou radu pro karpální tunel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: úte kvě 19, 2009 10:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den,
měl by jste nějakou nechirurgickou radu pro karpální tunel?

Zde velice záleží, o jaký konkrétně jde problém a v některých případech, je chirurgická léčba velice mylná. Například nyní řeším pacienta s ALS, kterému při selhávání hybnosti horních končetin, chtěli provádět operaci karpálního tunelu. Naštěstí to jiný doktor, včas poznal a nenechal ho úplně zmrzačit. I z výše uvedeného je jasné, že je třeba velice důkladně zkoumat příčinu problému a ne hned operovat, jak je v naší zemi zvykem. Nyní vyjmenuji některé příčiny vzniku onemocnění a každá musí mít odlišný způsob léčby:
Nemoc z povolání, kde nejvíce rizikové jsou profese, kde je nutné déletrvající napětí šlach ruky, práce s prsty ve špetce, či sevřením pěsti, časté rotace v zápěstí, práce s vibračními nástroji např. řidiči, hudebníci, ruční utahování šroubů, natírání, stříhání, práce na počítači, nošení velké zátěže na dlani - číšníci, háčkování, pletení, dříve ruční dojení.
Nemoci pojivové tkáně - revmatoidní artritida, sarkoidóza, zánět procházejících šlach.
Metabolické a endokrinní poruchy - cukrovka, akromegalie, amyloidóza, poruchy štítné žlázy.
Těhotenství.
Infekce - septická artritida, borelióza, tuberkulóza.
Nádory této oblasti – lipom, hemangiom, gangliom, metastázy.
Hematom.
Další příčiny - poštípání hmyzem, uštknutí hadem.
Výčet není kompletní a i tak budete muset svoji otázku zásadním způsobem upřesnit, aby bylo možno se bavit, o konkrétním postupu. Nicméně, obecně se dá bez potíží aplikovat stejný postup, jako při léčbě jakéhokoliv jiného zánětu, kde bych se bavil hlavně o srovnání deficitu omega 3 mastné kyseliny a strava by měla zahrnovat, velké množství protizánětlivých potravin, případně i čajů. Aplikovat obklady z kostivalu lékařského a použít se dá s úspěchem i obklad pomocí svařené čtvrtinové uriny, kterou je třeba po svaření ještě aktivovat, zmrazením a rozmrazením, teprve poté aplikovat na postiženou oblast, jako obklad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2009 9:03 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Děkuji za odpověď, upřesňuji. Bolest a trnutí rukou je způsobeno nadměrnou pracovní zátěží. Jaké ovoce a zelenina případně doplňky jsou nejvhodnější a působí protizánětlivě? Přihlédněme k tomu, že manžel už se tak moc nesnaží jíst pouze syrové.
Budou tyto prostředky účinné, pokud budou ruce stále namáhány? Nebo to chce alespoň po dobu léčení trochu klidu.
Také bych se chtěla zeptat k tvarohu při receptu na srovnání omega 3 mastné kyseliny. Tady nevadí, že mléčný produkt působí hlenotvorně? Předpokládám, že z kostivalu lékařského se používá nastrouhaný kořen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2009 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Děkuji za odpověď, upřesňuji. Bolest a trnutí rukou je způsobeno nadměrnou pracovní zátěží. Jaké ovoce a zelenina případně doplňky jsou nejvhodnější a působí protizánětlivě? Přihlédněme k tomu, že manžel už se tak moc nesnaží jíst pouze syrové.
Budou tyto prostředky účinné, pokud budou ruce stále namáhány? Nebo to chce alespoň po dobu léčení trochu klidu.
Také bych se chtěla zeptat k tvarohu při receptu na srovnání omega 3 mastné kyseliny. Tady nevadí, že mléčný produkt působí hlenotvorně? Předpokládám, že z kostivalu lékařského se používá nastrouhaný kořen.

Samozřejmě je lepší, pokud po dobu akutní fáze zánětlivého procesu, je namáhání rukou minimální, ale dle mého názoru, nějaké ležení v posteli, také zrovna ideální není. Běžnou činnost bych asi doporučil, ale vyvarovat se jednostranně zatěžujících úkonů a mimořádné námahy.
Strava, to je jiná kapitola, zde je potřeba si uvědomit, že zánět může vzniknout a rozvíjet se, pouze v překyseleném organizmu. Pokud má manžel trvalou acidózu, tak se zánětu nikdy nezbaví a i po zaléčení se, po námaze dané oblasti, objeví znovu. Je nezbytní udržet pH moči, trvale na hodnotách 7 a více. Pro jednoduchý test, si lze zakoupit v lékárně proužky Tri Phan, za cca 130,-Kč a na horním políčku, po cca 1 minutě od namočení do vlastní čerstvé moči, musí svítit zelená, ideálně až lehce do modra. Pokud bude barva oranžová, tak má překyselení a zánět jede vesele dál. Také je vhodná, pravidelná očista střeva klystýrem vlastní močí, což rovná kyselost neuvěřitelně rychle a intenzivně likviduje záněty všude v těle.
Z potravin to rovnají nejrychleji ty nejvíce zásadotvorné, jako celer, mrkev, špenát, brokolice a doporučuji dost česneku i cibulové zeleniny.
Uvedl jsem zde, celkem tři postupy na uvedenou směs a další dva tvaroh neobsahují, nicméně pokud použijete kozí a ideálně, přímo doma vyrobený, z čerstvého mléka, tak bych v tom zase tak velký problém nehledal, nebo použijte některý z ostatních postupů.
Z kostivalu nyní, je výhodnější použít, na kašičku rozdrcené listy, takhle z jara v kořenu skoro nic není, vše jde do listů, kořen je lepší až na podzim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Maséři
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 1:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
přihlásila jsem se na masérský kurz a trochu mě pobolívá zápěstí, slyšela jsem, že když to člověk přežene, může dostat zánět karpálního tunelu. V práci celé dny píši na počítači, takže těm rukám taky nedám odpočinout.

Je něco (nějaké vitamíny nebo cvičení), co by mi pomohlo?
Děkuji
zdravím
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Maséři
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
přihlásila jsem se na masérský kurz a trochu mě pobolívá zápěstí, slyšela jsem, že když to člověk přežene, může dostat zánět karpálního tunelu. V práci celé dny píši na počítači, takže těm rukám taky nedám odpočinout.

Je něco (nějaké vitamíny nebo cvičení), co by mi pomohlo?
Děkuji
zdravím
Jana

V počátečním stádiu by to mělo spravit relativně jednoduché opatření, stačí urinový obklad a jeden den klidu. Horší potíže vyřeší obklady z kostivalu, které jsem zde již popisoval, tak to prostudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 11:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, my tu měli před léty 24 koz a ručně jsem jich dojila denně 10 - 15 podle jak bylo třeba. Na ruce to byl ukrutný nápor. Věčně mi bolely a tak jsem je pomalu nechala dožít a dnes jsem rozhodnutá, že přes dvě na dojení nejdu, abych zvládala vše a s rukama zdravýma.
Ale co mi pomáhalo : Doma dělaná mastička / kachní a husí sádlo - dá se použít i prasečí / z divizny, heřmánku a kostivalu. Byly to dost silné koncentrace bylin a tím jsem si ty ruce namazala, že pomalu nebyla vidět kůže. Zhruba po půl hodině se to dost vstřebalo a pak jsem si je omotala plenami namočenými v kozim mlíce, zabalila jak priznic a šla s tím spát. Ráno pohodička. Ruce jak nové a nebolavé. Večer už to zas pravda nebyla. \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 12:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Děkuji za informace!

Čistě náhodou, neprodáváte kozí mléko?????

Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 1:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jana píše:
Děkuji za informace!

Čistě náhodou, neprodáváte kozí mléko?????

Jana

Zdravím, bohužel né. Dojím teď jen jednu kozenku a to je jen tak tak pro naše potřeby. \":(\" Druhá má kůzlata a to musím počkat. Já už díky své nezbednosti nechci mít moc práce na ruce. Za chvíli začnou venkovní práce a to budou ty dvě kozy až až. Ale zas bude třeba mlíko pro zvířata. Kdyby náhodou nějaké přebytky, tak Vám dám vědět, nebo kdyby měli navíc jinde. \":(\" Promiňte.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Karpální tunel
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 4:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
ok, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 11:12 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
privitam akekolvek rady, mama ma tento problem, je to vsak velmi zlozite, lebo cely zivot chodi s dvoma barlami, cize velmi pretazene ruky. ako jej pomoct, ulavit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 11:31 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ovekyska píše:
privitam akekolvek rady, mama ma tento problem, je to vsak velmi zlozite, lebo cely zivot chodi s dvoma barlami, cize velmi pretazene ruky. ako jej pomoct, ulavit?

Nerikam, ze to je reseni pro tvoji mamu, ale kamoska se zbavila karpalu pustem, 21 dni. A karpaly uz se ji nevratily, mozna proto, ze presla z dost velke casti na syrovou stravu.
V te dobe jsem o tom trochu cetl. Dost doporucovali
  • Bromelain, pilulky nebo ananas, ktery ho obsahuje
  • becka, specialne vitamin B6
  • ricinovy olej, vmasirovat do kuze

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 1:29 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 8:10 am
Příspěvky: 25
Mne 100% zabralo nasledovne: V 1/2 l francovky Lesana tyzden za obcasneho premiesania vyluhujte 20 ks acylpirinu a 5 ks podrveneych listov Aloe vera. Potom podla potreby, ale hlavne pred spanim potierajte ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
pv33 píše:
Nerikam, ze to je reseni pro tvoji mamu, ale kamoska se zbavila karpalu pustem, 21 dni. A karpaly uz se ji nevratily, mozna proto, ze presla z dost velke casti na syrovou stravu.
V te dobe jsem o tom trochu cetl. Dost doporucovali
  • Bromelain, pilulky nebo ananas, ktery ho obsahuje
  • becka, specialne vitamin B6
  • ricinovy olej, vmasirovat do kuze

Pavel, vdaka, post mame odporucit nemozem, nezvladla by, ale doplnky pohladam. samozrejme, strava je problem, ako pohybujuca sa o barlach (momentalne uz velmi tazko), ma malo pohybu, malo zeleniny, toto by som dokazala ovplyvni, ak by byvala so mnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: syndróm karpálneho tunela
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 10:39 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
miroj píše:
Mne 100% zabralo nasledovne: V 1/2 l francovky Lesana tyzden za obcasneho premiesania vyluhujte 20 ks acylpirinu a 5 ks podrveneych listov Aloe vera. Potom podla potreby, ale hlavne pred spanim potierajte ruky.

dakujem, vyskusame,
aloe susene? neda sa pouzit stava?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz