Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 10:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Potřebovala bych vědět co na tukové bulky, poraďte někdo. Hledala jsem, ale takové téma jsem nenašla. Tak snad nevadí, že jsem dala nové téma, když tak mě přehoďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
Potřebovala bych vědět co na tukové bulky, poraďte někdo. Hledala jsem, ale takové téma jsem nenašla. Tak snad nevadí, že jsem dala nové téma, když tak mě přehoďte.

Jakýkoliv útvar, který do těla nepatří, se tvoří z přebytku metabolických odpadů a je to vlastně smetiště, které si tělo vytvoří, protože nemůže v daném čase odpad zlikvidovat. V tomto zapouzdřeném smeťáku odpad čeká na vhodnou příležitost k vyloučení. Jakmile tělo dostane šanci, ihned smetiště rozebírá a likviduje, ale musí tu šanci dostat. Vlastně vše, co se na těchto stránkách snažím lidem sdělit, je o metabolických odpadech a smetištích v těle, akorát vždy vypadají jinak, což lidi mate, ale jde pořád o stejný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 10:07 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Nevím, jestli se jedná o tukové bulky, nebo nějaké uzlinky (neznám rozdíl \":)\" ), ale o co se může jednat na tříslech, po obou stranách, podivné kuličkovité útvary, hmatatelné, né nijak malé? Nějaké zanášení cév? Nebo to je něco mimo cévy?
A jaký máte prosím názor na celulitidu, myslím tím pomerančový a hrbolatý povrch různě po těle, a zkušenosti s tímto? Od čeho pochází, mi nemusíte objasňovat, ale spíše lepší se to po očistných kůrách a mizí úměrně s vyčištěním těla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 4:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Nevím, jestli se jedná o tukové bulky, nebo nějaké uzlinky (neznám rozdíl \":)\" ), ale o co se může jednat na tříslech, po obou stranách, podivné kuličkovité útvary, hmatatelné, né nijak malé? Nějaké zanášení cév? Nebo to je něco mimo cévy?
A jaký máte prosím názor na celulitidu, myslím tím pomerančový a hrbolatý povrch různě po těle, a zkušenosti s tímto? Od čeho pochází, mi nemusíte objasňovat, ale spíše lepší se to po očistných kůrách a mizí úměrně s vyčištěním těla?

V oblasti třísel se tyto útvary běžně vyskytují stejně jako v podpaždí a nedomnívám se, že by šlo o něco závažného. Jiná věc je ucpávání lymfatických kanálů, tam by již šlo o celkem závažný problém, ale většinou je tento stav doprovázen únavou. Celulitida je vyloženě o kyselinách a pokud zmizí kyseliny, tak z větší části zmizí i celulitida.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 8:21 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
No, já to tam nalézám až od doby, co jsem denodenně konzumovala čokolády, docela dlouhodobě. A to nebyly čokolády ledasjaké, spíš obarvený tuk. Tak mě napadlo, že nadmírou špatných tuků nastává ucpávání cév, že mně se to neukazuje na těle, ale vevnitř v těle. Je to opravdu dost hmatatelné, je jich tam několik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: pát čer 18, 2010 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
No, já to tam nalézám až od doby, co jsem denodenně konzumovala čokolády, docela dlouhodobě. A to nebyly čokolády ledasjaké, spíš obarvený tuk. Tak mě napadlo, že nadmírou špatných tuků nastává ucpávání cév, že mně se to neukazuje na těle, ale vevnitř v těle. Je to opravdu dost hmatatelné, je jich tam několik.

Sice nechápu proč takový sajrajt jíte, ale pokud přestanete a odkyselíte se tak to zmizí, ať to je, co chce a není se toho potřeba nějak bát. Ucpávání cév není zpravidla nahmatatelné a také by jste někde zaznamenala nedokrvení tkání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tuková bulka
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 7:33 pm 
Offline

Registrován: stř úno 22, 2012 7:20 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, na velkém stydkém pysku (vnější strana) se mi udělala bulka velikosti malého hrášku. Všimla jsem si bulky před týdnem nijak se nezvětšuje ani nijak nezmenšuje, nijak nebolí jen když na ní trošku zatlačím, a když jí vemu mezi prsty tak se mi zdá, že vevnitř bulky je nějaký pouzdro nebo co to je. Chci se zeptat jestli tuková bulka může sama od sebe zmizeta a za jakou dobu?
Případně jak to léčit, kromě chirurgickýho řešení, který by v tomto případě ani nemělo smysl.
A ještě by mě zajímalo proč se tuková bulka tvoří, čím je to způsobeno, může to mít nějakou vazbu, že mám poruchu tukovýho metabolismu?
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuková bulka
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2011 8:58 am
Příspěvky: 16
hezký večer na ten tukový metabolismus vám asi lépe odpoví pan Jarda, ale jinak si myslím, že příčinou může být holení. mě samotné se udělala tuková bulka na holeni a taky jsem si nahmatala malou v podpaždí...takže si myslím, že je to to stejné. když jsem se radila s doktorem, říkal, že příčinou je holení a ucpané potní žlázy. ale samotnou by mě také zajímalo, zda se toho dá nějak zbavit bez vyřezávání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuková bulka
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 8:36 pm 
Offline

Registrován: stř úno 22, 2012 7:20 pm
Příspěvky: 2
Peťa píše:
hezký večer na ten tukový metabolismus vám asi lépe odpoví pan Jarda, ale jinak si myslím, že příčinou může být holení. mě samotné se udělala tuková bulka na holeni a taky jsem si nahmatala malou v podpaždí...takže si myslím, že je to to stejné. když jsem se radila s doktorem, říkal, že příčinou je holení a ucpané potní žlázy. ale samotnou by mě také zajímalo, zda se toho dá nějak zbavit bez vyřezávání.

Já jsem četla víc netových poraden a už mám z toho hlavu jak pátrací balon, protože někde píšou, že tukový bulky nemůžou zmizet a je jen chirurgický řešení a někde, že bulka může zmizet, příp. vymáčknout, ale po tom je malá jizvička nevím co je na tom pravdy ale přítel mi říká úplně to samý, že to může zmizet a nebo se to vymáčkne, tak nevím, ale ráda bych to věděla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuková bulka
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Terina píše:
Dobrý den, na velkém stydkém pysku (vnější strana) se mi udělala bulka velikosti malého hrášku. Všimla jsem si bulky před týdnem nijak se nezvětšuje ani nijak nezmenšuje, nijak nebolí jen když na ní trošku zatlačím, a když jí vemu mezi prsty tak se mi zdá, že vevnitř bulky je nějaký pouzdro nebo co to je. Chci se zeptat jestli tuková bulka může sama od sebe zmizeta a za jakou dobu?
Případně jak to léčit, kromě chirurgickýho řešení, který by v tomto případě ani nemělo smysl.
A ještě by mě zajímalo proč se tuková bulka tvoří, čím je to způsobeno, může to mít nějakou vazbu, že mám poruchu tukovýho metabolismu?
Předem děkuji za odpověď.

Nemyslím si, že by šlo o něco, čím je potřeba se zabývat. Pokud vám nijak nevadí, tak ji občas zkontrolujte zda neroste a jinak bych to neřešil. Takových útvarů má v těle i na těle několik každý člověk a nijak ho neohrožují. Většinou se jejich původ těžko zjistí a mnohdy zmizí stejně jako vzniknou. Vhodné je celkové pročištění těla i když ani toto nemusí nutně fungovat, zvláště pokud ji tam máte již dlouho a zjistila jste to teprve nyní. Poruchu tukového metabolizmu bych v tom nehledal, tato souvislost není běžná, ale také by mohlo jít i o parazitickou cystu, ovšem ani v takovém případě se nevyplatí do toho šťourat, spíše to chce občas zkontrolovat a řešit pouze pokud by se útvar nějak zvětšoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 9:54 am 
Offline

Registrován: pon led 23, 2012 9:49 pm
Příspěvky: 1
Tiež sa mi vytvorili tukové útvary na obidvoch nohách v priemere cca 5 cm. Pri poklese imunity sa mi aktivovala stará borelióza. Začal som sa liečiť hlavne chlordioxidom a po dvoch mesiacoch sa tie útvary začali zmenšovať. Na ľavej nohe to zmizlo úplne, na pravej je to veľkosti hrášku. Zrejme sa tam schovali tie spirochéty. Tak ako hovorí Jarda, nerobiť si z toho ťažkú hlavu a pri očiste organizmu sa telo vie zbaviť každého odpadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jao píše:
Tiež sa mi vytvorili tukové útvary na obidvoch nohách v priemere cca 5 cm. Pri poklese imunity sa mi aktivovala stará borelióza. Začal som sa liečiť hlavne chlordioxidom a po dvoch mesiacoch sa tie útvary začali zmenšovať. Na ľavej nohe to zmizlo úplne, na pravej je to veľkosti hrášku. Zrejme sa tam schovali tie spirochéty. Tak ako hovorí Jarda, nerobiť si z toho ťažkú hlavu a pri očiste organizmu sa telo vie zbaviť každého odpadu.

Ano, prakticky u všech boulí jde o nějaký bordel, nebo zapouzdřené šmejdy, nic složitého a hlavně do toho nenechat felčary šťourat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 10:25 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
Už pár rokov mám takú (tukovú?) hrčku v ľavej časti chrbta výškovo približne v strede (asi na úrovni obličky) vo veľkosti väčšej fazule. Dotaraz bola necitlivá, ale od stredy pri tlaku bolí a postupne sa zväčšila 3-5 násobne a aj bolesť sa zintenzívnila. Pravdepodobne to súvisí s braním klinčeka a/alebo používaním zappera proti pečeňovým motoliciam a spol. Predtým mala telovú farbu, teraz je trochu červená. V noci zo štvrtka na piatok bolela najviac - až tak, že som nevedel spať. Od soboty je bolesť už znesiteľná, postupne ustupuje a už sa s tým dá žiť. Na zmiernenie bolesti som si robil derivačné kúpele a spravil som si urinový klystír, ale stále to pri tlaku bolí. Hrčka má teraz odhadom 5 cm na priemer a 2 cm na výšku.
Viete mi odporučiť niečo na zbavenie sa bolesti, resp. zmenšenie/odstránenie hrčky?
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tukové bulky
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bohuš píše:
Už pár rokov mám takú (tukovú?) hrčku v ľavej časti chrbta výškovo približne v strede (asi na úrovni obličky) vo veľkosti väčšej fazule. Dotaraz bola necitlivá, ale od stredy pri tlaku bolí a postupne sa zväčšila 3-5 násobne a aj bolesť sa zintenzívnila. Pravdepodobne to súvisí s braním klinčeka a/alebo používaním zappera proti pečeňovým motoliciam a spol. Predtým mala telovú farbu, teraz je trochu červená. V noci zo štvrtka na piatok bolela najviac - až tak, že som nevedel spať. Od soboty je bolesť už znesiteľná, postupne ustupuje a už sa s tým dá žiť. Na zmiernenie bolesti som si robil derivačné kúpele a spravil som si urinový klystír, ale stále to pri tlaku bolí. Hrčka má teraz odhadom 5 cm na priemer a 2 cm na výšku.
Viete mi odporučiť niečo na zbavenie sa bolesti, resp. zmenšenie/odstránenie hrčky?
Ďakujem.

Prubněte na to Godzilu, nebo můžete vyzkoušet natřít to místo, po velice důkladném omytí, DMSO, které je vysoce protizánětlivé. Je vidět, že jste podráždil nějaké šmejdy a chtělo by to spíše přidat, než ubrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tuková bulka (kulička)
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2013 7:20 pm 
Offline

Registrován: ned led 06, 2013 7:10 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, jsem kluk. Bude mi 15 let a mám takovou kuličku přesně pod bradavkou (asi 5mm). Mám ji asi 4 měsíce a chci se jí zbavit. Při ztuhnuti bradavky se bulka trošičku zmenší, ale pak když bradavka není ztuhlá je opět větší. Po masturbaci se mi zdá, že je také menší a to do dalšího dne a jinak se nezmenšuje ani nezvětšuje, ale chci se jí zbavit a nevím jak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz