Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 8:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: úte srp 27, 2013 7:06 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 9:25 pm
Příspěvky: 24
tak hemoroidy jsem ještě asi nepořešil \":?\" byl jsem na podvázání asi před dvěma měsíci a je to skoro stejné \":(\" ale dneska mám radost protože poprvé za půl roku co si měřím Ph moče mám Ph 7 \"8)\" jinak jsem měl vždy po celý den 6,5. zajímavé že zrovna dnes jsem snědl hamburgr. jinak jak se tu někdo ptal na posilování, chodil jsem taky zvedat dost težké váhy a myslim že to je jedna z věcí která mi k této nemoci napomohla \":roll:\" ubral jsem proto závaží a snažím se u cvičení správně dýchat a nezadržovat dech. taky si snažim hlídat pitný režim protože jsem zjistil že piju hrozně málo. snad nám tedy v ideálnim případě tato nemoc pomůže zlepšit nás životní styl a nakonec se jí zbavíme. škoda že jsem to do svých 30ti neřešil a žral jsem samé pi*oviny \":evil:\" zázrak že tělo to 30 let snášelo bez zjevných problémů....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv zář 05, 2013 10:01 am 
Offline

Registrován: pát zář 07, 2012 9:14 am
Příspěvky: 11
Inak vonkajsi hemeroid sa casom strati alebo tam zostane nejaka hrcka uz navzdy? Pytam sa preto lebo raz som mal a ten sa po tyzdni stratil avsak teraz je tam uz mesiac, neboli, nekrvaca iba pri stlaceni ho trocha citim. Ake mate skusenosti? Moja strava je vhodna kedze som sa z tychto stranok uz vyliecil s kandidozy a z analnej fisury, takze je taka ako ma byt, tak isto aj stolica a dva tyzdne pravidelne cvicim jeleni cvik. Mam vsak sedave zamestnanie ale vela sportujem. Tento hemeroid mi ale vznikol z hnacky v tych velkych horucavach co boli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob zář 21, 2013 1:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mifa píše:
Dakujem za odpoved, laboratorne testy naozaj ukazali, ze mam horciku velmi malo. Vas e-shop momentalne nefunguje, tak sa idem po niecom pozriet v lekarnach. Zatial som si kupila koloidne mineraly, uzivam ich tyzden, ale budem musiet pritvdit... Testy ukazali, ze mam malo aj vapniku, zeleza, celkovych bielkovin. Celkovo sa citim dost zle. Podla dr. je stav mineralov naozaj sposobeny tehotenstvom a kojenim (kojila som 17 mesiacov). Ranajkovat som zacala podla vasich pokynov -ovocie, semienka,orechy, na dalsie opatrenia sa este len chystam - studujem vase stranky a pod.
Co znamenaju tie bielkoviny? V com moze byt problem?

Nízké bílkoviny jsou většinou v souvislosti se špatnou tvorbou HCl v žaludku, nebo je prostě v dostatečné míře nedodáváte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob zář 21, 2013 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vito píše:
Dobry den,

Chcem sa opytat ci je vhodne pri vonkajsom hemeroide posilovat, resp. robit cviky s vlastnym telom - vahou?

V tom nevidím problém, ale dodávejte hořčík a vyzkoušejte jelení cvik, o něm se zde taky píše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob zář 21, 2013 1:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
mifa píše:
Musim napisat postreh o horciku. Pred par dnami som zacala uzivat sest tabliet magnesii lactici denne. predtym som uz asi mesiac uzivala koloidne mineraly plus spirulinu plus schusslerove tkanivove soli. uz po troch dnoch uzivania magnesii lactici som pocitila vysledok. rozhodne mam viac energie,preslo predinfarktove busenie srdca, nervnost a predrazdenost. zaregistrovala som, ze ani mysel nie je taka mdla,ako posledne mesiace. Dnes som dokupila aj pyridoxin, ocakavam, ze mi bude stale lepsie a lepsie.

Ten postreh sa tyka preferovania niektorych chuti v suvislosti s deficitom niektorych mineralov v strave. Uz par rokov milujem horku chut. Aktivne ju vyhladavam, ale vyber nie je pochopitelne siroky. Cize oblubujem nesladenu silnu kavu, horku cokoladu a horke tekvicky - ku ktorym sa ale dostanem iba sporadicky,ked som v indickej restauracii. No a dnes som si uvedomila, ze mi horka kava aj cokolada prestali chutit! Je mozne, ze prave tuzba po horkej chuti signalizovala nedostatok horcika?
Mimochodom, bala som sa magnezia,lebo sa uvadza, ze znizuje tlak. Ja ho mam aj tak velmi nizky (napr. 70/60). Nemam doma tlakomer, cize viem napisat iba moj dojem. Tlak sa mi podla mna znormalizoval a nie znizil. Je to super. Vdaka za rady.

No vidíte jak jednoduché je mnohdy zlepšit si kvalitu života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob zář 21, 2013 1:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vito píše:
Chcem sa opytat ake mate skusenosti s uplnym zmiznutim resp.vyliecenim vonkajsieho hemeroidu, aku dlhu dobu to trva? Od minuleho tyzdna pondelka som zvisil prijem horcika a c vit. + strava podla doporuceni. Nakolko buduci tyzden cestujem na dovolenku a bol by som kludnejsi \":)\"

Dost záleží i na stravě a kvalitě stolice. Pokud je stolice tuhá, nebo patlavá, tedy vlastně zácpa klasická, nebo spastická, je to běh na dlouhou trať. Vhodné je čistit střevo pomocí klystýrů, jak vám správně píše členka sestřička, upravit stav HCl v žaludku a dodat laktobacily. Na dovolené budete mít klid a většinou se tím komplikace upraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát říj 18, 2013 3:47 pm 
Offline

Registrován: pát říj 18, 2013 3:44 pm
Příspěvky: 1
Hemeroidy jsem trpěl dlouho. Vystřídal jsem hodně přípravků. Opravdu hodně. Dá se říct, že jsem znalec v oblasti léků na hemeroidy. Ale nic mi pořádně nezabralo. Poslední lék který jsem zkusil byl anurex. Název divný, ovšem pomůže jako nikdo. Na bázi kryoterapie vás vyléčí. Opravdu. Zkuste.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát říj 18, 2013 7:24 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja som mal dlho problémy s hemoroidmi, trochu mi úľavu poskytol Detralex, z Rakúska som si vozil čípky a masť Hadensa a nakoniec som niekde na nete narazil na reklamu na Milaniv. Stál ma aj s poštovným asi 15€ a skutočne mi pomohol. Prestali bolesti aj krvácanie.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2013 12:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ja som mal dlho problémy s hemoroidmi, trochu mi úľavu poskytol Detralex, z Rakúska som si vozil čípky a masť Hadensa a nakoniec som niekde na nete narazil na reklamu na Milaniv. Stál ma aj s poštovným asi 15€ a skutočne mi pomohol. Prestali bolesti aj krvácanie.

Pro akutní stav proč ne, ale dlouhodobé řešení to stejně nebude, je třeba upravit stravu a obnovit skladbu bakterií ve střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 3:45 pm 
Offline

Registrován: pon led 27, 2014 3:15 pm
Příspěvky: 1
Před dvěma měsíci jsem začal jíst zdravě, tedy převážně čerstvou zeleninu, k tomu převážně čočku , nebo i hrách a spousty česneku. K tomu cvičím. Zhubnul jsem cca 12kg. Začal jsem pít očistné čaje proti překyselení. Ale kupodivu jsem začal mít nepravidelnou stolici a začal jsem cítit tlak. Posledních 14 dní mě to nutí 8x za den a skoro vždycky krev. Ted jen okřídlenou větu ... kde udělali soudruzi v NDR chybu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 1:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ViktorViktor píše:
Před dvěma měsíci jsem začal jíst zdravě, tedy převážně čerstvou zeleninu, k tomu převážně čočku , nebo i hrách a spousty česneku. K tomu cvičím. Zhubnul jsem cca 12kg. Začal jsem pít očistné čaje proti překyselení. Ale kupodivu jsem začal mít nepravidelnou stolici a začal jsem cítit tlak. Posledních 14 dní mě to nutí 8x za den a skoro vždycky krev. Ted jen okřídlenou větu ... kde udělali soudruzi v NDR chybu?

No soudruzi patrně ignorovali hořčík, toho je na vysoce vláknité stravě potřeba dodávat mnohem více. Také mimo jiné se při hubnutí pálí PUFA mastné kyseliny uložené v tkáních a to má velice špatný vliv na zánětlivé procesy v těle, čili i zde se dá mluvit o vážné chybě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 5:24 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 5:19 pm
Příspěvky: 11
Dobrý deň, spravila sa mi asi v 2cm hlbke konecniku hrcka o velkosti hrasku,neboli ma nesvrbi nekrvaca, som aktivni cyklista a v praci obcas dviham tazke veci, za tyzden sa mi to nezmensilo ani nezvetsilo, stolicu mam pravidelnu a spravnu konzistenciu ,pouzivam hemostop probiotika a mast faktu striedam s hemostop gelom, snazim sa primat viac vitaminu C , co by ste mi este radil, som trochu zufali pretoze cyklistika je moj zivot a musim teraz prestat bicyklovat? Dakujem velmi pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 9:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 01, 2012 3:46 pm
Příspěvky: 41
Byron píše:
Dobrý deň, spravila sa mi asi v 2cm hlbke konecniku hrcka o velkosti hrasku,neboli ma nesvrbi nekrvaca, som aktivni cyklista a v praci obcas dviham tazke veci, za tyzden sa mi to nezmensilo ani nezvetsilo, stolicu mam pravidelnu a spravnu konzistenciu ,pouzivam hemostop probiotika a mast faktu striedam s hemostop gelom, snazim sa primat viac vitaminu C , co by ste mi este radil, som trochu zufali pretoze cyklistika je moj zivot a musim teraz prestat bicyklovat? Dakujem velmi pekne

No bicyklovanie by som obmedzil aspon na dobu kym vas hemoroid nezmizne. Uzivajte vysoke davky horciku, vitaminu C, vitaminu P (rutin) a zinku. Samozrejme vyradiť pecivo, bielu ryzu a vobec obilniny ako take. Ta mast faktu vam nepomoze. Je to o strave, nedostatku mineralov a väčšinou aj prebytku anorganickeho vapnika ktory casto sedimentuje prave v konecniku. Cievy su skrehnute a nepruzne, hlavne kvoli velkemu deficitu horciku. Treba jest vela pohanky a natural celozrnnej ryze. Po stolici najlepsie osprchovat konecnik ladovou vodu. Keď hemoroid odide, kludne sa mozete vratit k cyklistike. Ak chcete pozrite sa na moj clanok o hemoroidoch: http://www.iris-diagnostika.sk/Vsetko-pre-zdravie/Zdravotne-problemy/Hemoroidy-zlata-zila.
Pan Jarda tu casto odporuca aj jeleni cvik, ktorý tak tiež napomôže k spevneniu zil vyvodu konecnika.

_________________
Diagnostika zdravotného stavu z očí: http://www.iris-diagnostika.sk
Bratislava - Petržalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 9:53 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 5:19 pm
Příspěvky: 11
Dakujem pekne za odpoved aj za Váš článok sú vhodné aj šumivé vitamíny?Myslím horčík a zinok? Kde ich inak nájdem, moc sa v tom nevyznám tak budem vdačný za každú radu, a tmavú ryžu môžem jesť k čomu? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 10:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 01, 2012 3:46 pm
Příspěvky: 41
Byron píše:
Dakujem pekne za odpoved aj za Váš článok sú vhodné aj šumivé vitamíny?Myslím horčík a zinok? Kde ich inak nájdem, moc sa v tom nevyznám tak budem vdačný za každú radu, a tmavú ryžu môžem jesť k čomu? Dakujem

Ja osobne sumive vitaminy neodporucam. Su v nich velmi male davky potrebne na vyriesenie daneho problemu a hlavne obsahuju kopec zivotu zavadnych veci.
Horcik je najlepsi doplnit si chloridom horecnatym, vid clanok: http://www.iris-diagnostika.sk/Vsetko-pre-zdravie/Vitaminy-a-mineraly/Chlorid-horecnaty Ak by ste chceli chlorid horecnaty, kludne mi napiste sukromnu spravu a mozeme sa dohodnut.
Zinok je dobre doplnit zinkom v chelatovej väzbe, zial jediny dostupny u nas: http://www.prirodne-produkty.sk/minaralne-latky/95-mega-zinc.html, tu je najlepsie davkovanie 50mg rano na lacno a 50mg vecer 2 hodiny po jedle. (ak si kupite spominany mega zinc, tak 1tableta rano a 1 tableta vecer)
No celozrnnu ryzu jest najlepsie iba zo surovou zeleninou. Ryzu si mozete aj okorenit, ale pozor na pikantne korenia, tie nepouzivat pri hemoroidoch.

_________________
Diagnostika zdravotného stavu z očí: http://www.iris-diagnostika.sk
Bratislava - Petržalka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz