Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Blbé je, že se tam udělala trombóza a je to velikosti trešně. Navíc od včerejška krvácí. Asi si mě v úterý nechají v nemocnici a bude se řezat :/

Nechápu zda jde o dotaz či konstatování, nějak to upřesněte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 7:30 am 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Asi spíš konstatování. Pokud se nestane zázrak, tak mě ten skalpel čeká...
Nebo i na trombózu existuje nějaké jiné účinné řešení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Asi spíš konstatování. Pokud se nestane zázrak, tak mě ten skalpel čeká...
Nebo i na trombózu existuje nějaké jiné účinné řešení?

Trombóza je sedimentace odpadních látek, v naprosté většině případů, z tepelně upravených obilnin. Pokuste se tyto potraviny ze své stravy zcela vyřadit, alespoň na nezbytně nutnou dobu a zařaďte ve velkém potraviny které úsady naopak rozpouštějí. Jedl bych po několik dní pouze jemně strouhanou mrkev s listovým špenátem do toho trochu cibule, případně okurkový salát s cibulí, nebo salát z mrkve, červené řepy a cibule. Pít čerstvé šťávy z těchto plodin, hlavně mrkev 300ml, okurka 100ml, červená řepa 100 ml, nebo mrkev 400 ml, špenát 100 ml. Také můžete vyzkoušet sice málo chutnou, ale účinnou šťávu okurka 450 ml, cibule 50 ml. Vše uvedené razantně rozpouští úsady a čistí krevní řečiště, ale zároveň se může snížit poměrně intenzivně tlak, tak si ho sledujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 10:52 am 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
Jarda píše:
Trombóza je sedimentace odpadních látek, v naprosté většině případů, z tepelně upravených obilnin. Pokuste se tyto potraviny ze své stravy zcela vyřadit, alespoň na nezbytně nutnou dobu a zařaďte ve velkém potraviny které úsady naopak rozpouštějí. Jedl bych po několik dní pouze jemně strouhanou mrkev s listovým špenátem do toho trochu cibule, případně okurkový salát s cibulí, nebo salát z mrkve, červené řepy a cibule. Pít čerstvé šťávy z těchto plodin, hlavně mrkev 300ml, okurka 100ml, červená řepa 100 ml, nebo mrkev 400 ml, špenát 100 ml. Také můžete vyzkoušet sice málo chutnou, ale účinnou šťávu okurka 450 ml, cibule 50 ml. Vše uvedené razantně rozpouští úsady a čistí krevní řečiště, ale zároveň se může snížit poměrně intenzivně tlak, tak si ho sledujte.

Ten tlak by se snizil pravdepodobne z nedostatku toxikovanych jidel. Ale ted vazne, plne souhlasim s p. Jardou. Na svete snad neni zadna nemoc, ktera by se nedala uspesne lecit stavami s cerstve syrove zeleniny.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 10:58 am 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Zvláštní. Obilniny za poslední měsíc téměř nejím. Chleba a ostatní pečivo vyřazeno úplně. Občas pouze rýže a těstoviny. A to je tak 2x týdně. Ale pokusím se vyřadit úplně vše... Každopádně dneska to vypadá, že se to zmenšuje. Ale nechci to zakřiknout....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 12:10 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Ale ještě mě tak napadlo. Pil jsem téměř všechny šťávy co jste psal. O červené řepě se říká, že může vyvolat krácení a razatně čistí krevní řečiště. Možná, že se mi ty úsady tak povolili a na problémovém místě se objevili.... Takto to je přeci logické, neníliž pravda?
Proto bych tyto šťávy na "čištění" raději do zhojení nepil. Krvácením mi klesl trochu tlak taky a stejně tak se mi trochu motala občas hlava. A ani jedno není teď asi dobré..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 6:51 pm 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
zdravi píše:
Zvláštní. Obilniny za poslední měsíc téměř nejím. Chleba a ostatní pečivo vyřazeno úplně. Občas pouze rýže a těstoviny. A to je tak 2x týdně. Ale pokusím se vyřadit úplně vše... Každopádně dneska to vypadá, že se to zmenšuje. Ale nechci to zakřiknout....


Testoviny a ryze je jako lepidlo a zbytecne si zanasite streva. Ridte se toho co Vam poradil p. Jarda s temi stavami.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Ale ještě mě tak napadlo. Pil jsem téměř všechny šťávy co jste psal. O červené řepě se říká, že může vyvolat krácení a razatně čistí krevní řečiště. Možná, že se mi ty úsady tak povolili a na problémovém místě se objevili.... Takto to je přeci logické, neníliž pravda?
Proto bych tyto šťávy na "čištění" raději do zhojení nepil. Krvácením mi klesl trochu tlak taky a stejně tak se mi trochu motala občas hlava. A ani jedno není teď asi dobré..

Z předchozího příspěvku, obilniny tepelně upravené, skutečně bezpečné množství je jenom nulové. Jinak pokud máte takovouto zkušenost, tak řepu prostě vynecháte a vše ostatní není problém, akorát s tou cibulí nedělat žádné hrdinské pokusy. Ono Vám to stejně asi nepůjde, na to si musí člověk pomalu zvykat. Já mohu jíst většinu cibulí jako pomeranče, ale pro většinu lidí je to docela síla. Zrovna včera u nás byla na návštěvě kamarádka, učitelka českého jazyka, která normálně mluví velice slušně a spisovně. Já jsem si zrovna udělal cibulovou zálivku na zeleninový salát a ona projevila zájem ji ochutnat. Nabral jsem ji velice opatrně na špičku kávové lžičky a jen to dala do úst, tak jediné na co se zmohla bylo hlasité "Tý krávo mě snad shoří huba", což mě přesvědčilo, že jsem to uklohnil správně. Takovéto pochutiny si tedy zatím odpusťte a to ostatní klidně můžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 9:37 pm 
Offline

Registrován: pát črc 31, 2009 1:20 pm
Příspěvky: 19
Tak jsem rád, že léčím hemoroidy-úspěšně. Doktor by spíše preferoval operaci, ale se mnou to neměl jedoduché \":)\" Nakonec jsme se dohodli, že zkusím konzervativní léčbu-hygiena,mastička,Detralex prášky a koupele z dubové kůry.
Obilniny jsem také vyřadil, hodně piju.
Kéž by takto léčba pokračovala až do úplného zmizení a já mohl za 10 dní nahásit, že skutečně operaci nepotřebuji a třeba zase 7let nebo i déle potřebovat nebudu...
Tak jen takové konstatování, aby se taky vědělo, že se něco lepší \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: sob zář 12, 2009 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravi píše:
Tak jsem rád, že léčím hemoroidy-úspěšně. Doktor by spíše preferoval operaci, ale se mnou to neměl jedoduché \":)\" Nakonec jsme se dohodli, že zkusím konzervativní léčbu-hygiena,mastička,Detralex prášky a koupele z dubové kůry.
Obilniny jsem také vyřadil, hodně piju.
Kéž by takto léčba pokračovala až do úplného zmizení a já mohl za 10 dní nahásit, že skutečně operaci nepotřebuji a třeba zase 7let nebo i déle potřebovat nebudu...
Tak jen takové konstatování, aby se taky vědělo, že se něco lepší \":)\"

Hemeroidy nemusíte mít již nikdy, ale je třeba stále dodržovat pár opatření, jako perfektní hygiena po stolici, strava a pohyb. Osobně doporučuji vymýt, cca 4 cm do hloubky a to pokud možno velice důkladně. Nicméně, ani toto opatření, ať je jakkoliv dobré a užitečné dlouhodobě není schopno vzniku hemeroidů zabránit, pokud je strava neživá, bez vlákniny a navíc s velkým množstvím anorganického vápníku. Také je důležitý pohyb a velice dobré opatření, je pravidelné cvičení jeleního cviku, který spočívá ve stažení zadku, zatažení konečníku, co nejvíce do těla a držet. Nic složitého to zdánlivě není, ale již po 1 - 2 minutách člověk pozná, že jde o cvik velice náročný a perfektně promyšlený. Tonizuje celou oblast pánevního dna a je dobrý na mnoho zdravotních problémů, souvisejících s touto oblastí. Patří sem hemeroidy, inkontinence, prostata, ženské orgány a spousta dalších, ne zrovna záviděníhodných chorob.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hemeroidy
PříspěvekNapsal: ned lis 29, 2009 10:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 5:07 pm
Příspěvky: 7
Ohledně hemeroidů - má se tedy při léčbě aspoň na několik dní (snad tak 10) vyřadit ze stravy i rýže, káva , alkohol na 100%? Myslela jsem, že rýže jediná neškodí. Je tedy nutné skutečně jíst jen syrovou stravu, šťávy a tak jak to popisujete?
Stále se mi nechce rozloučit se aspoň s nějakou přílohou. Ale budu muset. Díky za všechny rady. I tak mi vyloučení chleba a housek, cukru a masa zatím velmi vyhovuje. I když hemeroidy zatím nevyléčilo. Horší je to s kávou a sklenkou vína. Musím být asi důslednější a skutečně to vyloučit úplně.
Jinak na hemeroidy také zabírá dosti účinně jogínská poloha pluhu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
verabr píše:
Ohledně hemeroidů - má se tedy při léčbě aspoň na několik dní (snad tak 10) vyřadit ze stravy i rýže, káva , alkohol na 100%? Myslela jsem, že rýže jediná neškodí. Je tedy nutné skutečně jíst jen syrovou stravu, šťávy a tak jak to popisujete?
Stále se mi nechce rozloučit se aspoň s nějakou přílohou. Ale budu muset. Díky za všechny rady. I tak mi vyloučení chleba a housek, cukru a masa zatím velmi vyhovuje. I když hemeroidy zatím nevyléčilo. Horší je to s kávou a sklenkou vína. Musím být asi důslednější a skutečně to vyloučit úplně.
Jinak na hemeroidy také zabírá dosti účinně jogínská poloha pluhu!

Kávu a červené víno nevidím jako problém, samozřejmě v nějakém rozumném množství, jiný alkohol není vhodný. U rýže nepíšete, zda jde o rýži celozrnnou natural, ta by až tak neškodila, ale běžná bílá rýže určitě vhodná není. Pokud se bez obilovin neobejdete, tak na tento problém je velice vhodná pohanka, která obsahuje rutin, což je na hemeroidy ideální prostředek. Je ovšem důležité ji vždy konzumovat s něčím, co je zelené a v čem je vitamín C, jako ideální příklad je třeba syrový listový špenát a papriky. Jinak obecně zvyšte konzumaci vitamínu C alespoň na 3000 mg denně, ale můžete klidně brát až 8000 mg denně, pokud vám to nebude vyvolávat průjem. Při delším podávání takto vysokých dávek musíte dodávat i hořčík, jinak se mohou tvořit ledvinové kaménky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 12:26 am 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 5:07 pm
Příspěvky: 7
Dobrý večer, opravdu mám tedy denně spolykat 6 tablet vitamínu C (obvyklá dávka jsou max. 2 tablety), každý s obsahem 500mg vitamínu v jedné tabletě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
verabr píše:
Dobrý večer, opravdu mám tedy denně spolykat 6 tablet vitamínu C (obvyklá dávka jsou max. 2 tablety), každý s obsahem 500mg vitamínu v jedné tabletě?

To je minimální množství, doporučená denní dávka je sice 60 mg, ale to je naprosto nedostačující, zkuste si o tom něco nastudovat, například napište do seznamu Linus Carl Pauling a zjistíte informace o kterých dosud možná nic netušíte. Pro ten váš problém je vysoké dávkování vitamínu C celkem nezbytné a je otázkou, zda jste tolik vitamínu C schopna přijmout ve stravě.


Přílohy:
Pokus2.zip [34.65 KiB]
1406 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hemeroidy
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 4:51 pm 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 5:07 pm
Příspěvky: 7
Děkuji, tak jdu na to. Ve stravě tolik céčka nepřijmu, i když ovoce a zelenina jsou u mne teď na prvém místě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz