Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sezonni alergie
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bobek píše:
Jsem alergicky na pily a kazde leto me trapi senna ryma a zanet spojivek. Existuje nejaky prirodni zpusob jak utlumit tyto neprijemne priznaky, popripade je trvale vylecit?

Alergie většinou značí poměrně silné zaplísnění organizmu, tedy hodně jíst fungicidní potraviny, dát do perfektního stavu střeva a nejíst obilí a mléčné výrobky mimo extra tvrdé sýry. Je otázkou, zda se vám problém povede zcela odstranit, ale silně zlepšit to můžete určitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 12:21 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Chtěl bych se podělit o svou zkušenost s alergií na kopřivy. Podle doporučení ze zdejších stránek jsem začal odšťavňovat byliny. Mám šnekový odšťavňovač Omega. Nejdříve jsem dělal štávu z listů pampelišek + mrkev a ta byla výtečná. Předevčírem jsem místo pampelišky použil 3 celé menší kopřivy plus samozřejmě kombinace s mrkvovou štávou. Z těch kopřiv bylo tak 1 dcl štávy a z mrkví jsem měl půl litru, po smíchání jsem to vypil. Cca za půl hodiny mě začalo hořet celé tělo, úplně jsem zrudnul a po celém těle mi vyskákali puchýře a rudé skvrny. Strašně to svrbělo, nešlo se nedrbat. Když jsem měl za 2 hodiny i potíže s dýcháním, jel jsme na pohotovost, kde jsem dostal hned 2 injekce proti alergii - nějaké prý kortikoidy. Do rána jsem byl ok.

Zajímalo by mě skutečné vysvětlení toho co se stalo? Všude tady čtu jak je šťáva z kopřiv zdravá, dokonce i prý proti kopřivce \":)\")) No a množství 1 dcl mi taky přijde že není moc. Kopřivu jsem natrhal v přírodě, v místě kde nemohla být ničím stříkaná ...

Pokud se tu k mému zážitku někdo vyjádří, budu moc rád \":)\"

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Chtěl bych se podělit o svou zkušenost s alergií na kopřivy. Podle doporučení ze zdejších stránek jsem začal odšťavňovat byliny. Mám šnekový odšťavňovač Omega. Nejdříve jsem dělal štávu z listů pampelišek + mrkev a ta byla výtečná. Předevčírem jsem místo pampelišky použil 3 celé menší kopřivy plus samozřejmě kombinace s mrkvovou štávou. Z těch kopřiv bylo tak 1 dcl štávy a z mrkví jsem měl půl litru, po smíchání jsem to vypil. Cca za půl hodiny mě začalo hořet celé tělo, úplně jsem zrudnul a po celém těle mi vyskákali puchýře a rudé skvrny. Strašně to svrbělo, nešlo se nedrbat. Když jsem měl za 2 hodiny i potíže s dýcháním, jel jsme na pohotovost, kde jsem dostal hned 2 injekce proti alergii - nějaké prý kortikoidy. Do rána jsem byl ok.

Zajímalo by mě skutečné vysvětlení toho co se stalo? Všude tady čtu jak je šťáva z kopřiv zdravá, dokonce i prý proti kopřivce \":)\")) No a množství 1 dcl mi taky přijde že není moc. Kopřivu jsem natrhal v přírodě, v místě kde nemohla být ničím stříkaná ...

Pokud se tu k mému zážitku někdo vyjádří, budu moc rád \":)\"

díky

Tak kopřiva není kytka, kterou jde do sebe valit po panákách, obvyklé množství se počítá na polévkové lžíce a to ještě ne dlouhodobě, tedy je spíše s podivem jak málo komplikací jste si tím množstvím způsobil. Pokud by jste začal pomalu, asi by takový problém nebyl, ale v uvedeném objemu bych ji určitě nedoporučoval konzumovat pravidelně. Trochu si to vždy nastudujte a určitě podobně bez přemýšlení nezkoušejte petržel, ta je ještě mnohem nebezpečnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2015 11:59 am 
Offline

Registrován: ned čer 07, 2015 11:46 am
Příspěvky: 2
pedro042 píše:
Rád bych tady popsal svou zkušenost s alergií, možná to někomu pomůže, jsem velmi alergický na trávy, břízy a olše. Pan Jarda mi poradil pořídit si Acylpyrin 500 (500 mg) a ten si rozdělit na čtvrtky, ráno užívat čtvrtku po snídani a čtvrtku po obědě (možno i 1 tabletu denně),čtvrtka Acylpyrinu se hodí do sklenice vody,rozmíchá a vypije,dále užívám od pana Jardy vitamín C (8-10 gramů denně), poslední týdny nemám absolutně žádné projevy alergie a to jsem velmi silný alergik,před pár dny před naším domem kosili trávu a já jsem vůbec nekýchal a ani mi neteklo z nosu,což je pro mě naprosto šokující,protože vždy, když kosili trávu, tak jsem z toho šílel a to jsem chodil celé roky na alergologii na vakcíny (a to jsem ještě platil za nějaké dražší vakcíny ze zahraničí) a užíval prášky typu Flonidan, Zyrtec, nosní kapky, oční kapky atd a ikdyž jsem tyto léky užíval a absolvoval vakcíny, moc velký účinek to tedy nemělo. Také jsem vynechal 5 bílých jedů a vůbec nejím pečivo, což mohlo mít také vliv. Takže si myslím, že jako nouzové řešení Acylpyrin a vitamín C rozhodně funguje a určitě vám uleví, ale jak tady psali jiní, z dlouhodobého hlediska jsou nejlepší očisty, strava a pitný režim (už na tom pracuju). Každopádně jsem velmi vděčný panu Jardovi, protože nebýt jeho, tak mám opět silné alergické příznaky po celé léto.

Jen bych k vaší zkušennosti pro ostatní přidala, že vitamin C (kyselinu askorbovou) je třeba konzumovat společně se sodou aby se kyselina neutralizovala. Nedošlo mi to a pár dní jsem vitamin konzumovala samotný a to několik týdnů pilně dodržuji zásaditou stravu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2015 4:40 pm 
Offline

Registrován: stř čer 10, 2015 4:16 pm
Příspěvky: 1
sakul píše:
zelinar píše:
Dobrý den , prosím o radu . Před dvěma lety v lednu mi začalo svědění celého těla .Chvíli se drbu za krkem a hned musím zase třeba na noze.Po drbání chvíli zůstanou takové podlité škrábance.Reaguje to na Zodac- antihistaminkum , dříve stačil jeden za tři dny , nyní musím brát každý druhý den - jinak bych se udrbal a v noci neusnul.Na alergologii mi zjistili prý jen mírnou alergii na roztoče(vyměnil jsem peřiny za antialergické a nepomohlo to) a plísně ve vzduchu. Tak jsem chodil rok na Salvii , odčervil se několikrát (prazyquantel, albendazol, ivermectin, hetrazan,metrolex, macmiror, entizol). MMS (dop. koupele jsem ale nedělal), vykapal spoustu Joalis kapek . Mám zdá se lepší imunitu ,už mne nepálí např. oko , ale svědění to nepomohlo.Prosím o pomoc co dělat, ještě se mi rozlezl ekzém na dvou prstech pravé ruky a jednom prstu levé ruky. Moc děkuji.
Prozkoumejte, jestli se u Vás nejedná o porušenou střevní mikrofloru - tedy přemnoženou kandidu a nedostatek probiotických bakterií, máte několik zjevných příznaků, které tomu napovídají.

Podívejte se také, co se dělo v době, kdy Vám problémy začaly. Nebral jste v té době antibotika?

Neměl jste nějalou významnější stresující událost nebo delší období psychické nepohody?

Zdravím.
Je mi 27 a mám dosti podobný problém.
Pokusím se ve zkratce:
Polovina listopadu z ničeho nic v noci bolesti břicha, vodové průjmy.
Po třech týdnech léčení endiaronem, smectou, dietou, hylakem návštěva lékaře, jelikož problémy se nelepší.
Výsledky krve ok.
Zvýšené crp - 22.
Výtěr ok. Antibiotika na 10 dní.
13.1. Kolonoskopie - výsledky ok.
Do té doby pořád bolesti, střídání průjmu a zácpy. Bolest stále v okolí pupku, spíše pod ním - pravděpodobně tenké střevo. Přitom chuť k jídlu - ke všemu jídlu, kručení žaludku hlady, ale bolest ve střevech.
Váha již o 10kg nižší.
Začátek užívání mms.
Stálé držení diety.
Vyzkoušená bezlepková dieta i dieta bez glukózy.
23.1. návštěva gastroenterologie po probděné noci. Mam se objednat nebo jít na chirurgii. Jdu na chirurgii. Odběr krve ok, sono ok.
Již poměrně zoufalý se obracím na detoxikačního poradce. Naměřeni paraziti, hlavně rezistentní prvoci.
10 dní entizol a biseptol.
To je již přelom ledna a února.
Váha - mínus 15kg
Po pár dnech je lépe, pak se však bolesti vrací.
Zkouším jaterní očistu pomocí epsomské soli, oleje a grepové šťávy.
Opět z jídelníčku vyřazuji lepek.
O víkendu dávka antihelmintik na hlísty(škrkavky) a ploché červy (tasemnice).
Mms klystýr 1-2x týdně. Po každém jídle doplňuji betain hcl v kapslích s pepsinem.
Po dvou týdnech od návštěvy měření parazitů přecházím na stravu složenou ze zeleninových a ovocných šťáv.
Po vypití odšťavněného česneku nastává smrt a znovuzrození žaludku.
Již jsou to téměř tři měsíce.
Původní váha 75kg, nyní 58.
Přicházejí pocity, že se to lepší.
Únor gastroskopie - trochu žluče v žaludku a reflux - jinak vše ok.
Březen CT enterografie a druhá kolonoskopie - vše ok.
K chem. antihelmintikům přidávám 200 kapslí hřebíčku.
Bolest břicha ustala koncem března - začalo nesnesitelné svědění a ten stav trvá do teď.

Jediné co pomáhá je Zyrtec/Zodac atd. na dva dny a pak opět začíná svědění. Jen naskáčou pupeny, ale žádná vyrážka nezůstává. Jiné problémy nejsou. A nikdy jsem toto dřív neměl.
Bylo hodně stresu, ten už nyní není, jen vyřešit svědění, které bez antihistaminik je příšerné.

Plivací test potvrdil šlahouny ze sliny - asi teda candida. Ale jiné problémy nemám ani chuť na sladký ne. Nejvíc mam chuť na "bufet" - bagety, chlebíčky, pizzy, hotdogy, hamburgery atd. čili asi na lepek. Tyhle "potraviny" samozřejmě nejím. Ale ta chuť tam je. Strava pouze na zelenině a semenech a fungicidních potravinách úlevu od svědění nepřinesla (10 dní jsem vydržel).

Takže jak to tak chápu, bude to mít souvislost se střevem, takže čistit a zřejmě i ta mikroflora je zdecimovana. Měsíc piji každý den kefír z tibetské houby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned čer 28, 2015 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honza_ píše:
Zdravím.
Je mi 27 a mám dosti podobný problém.
Pokusím se ve zkratce:
Polovina listopadu z ničeho nic v noci bolesti břicha, vodové průjmy.
Po třech týdnech léčení endiaronem, smectou, dietou, hylakem návštěva lékaře, jelikož problémy se nelepší.
Výsledky krve ok.
Zvýšené crp - 22.
Výtěr ok. Antibiotika na 10 dní.
13.1. Kolonoskopie - výsledky ok.
Do té doby pořád bolesti, střídání průjmu a zácpy. Bolest stále v okolí pupku, spíše pod ním - pravděpodobně tenké střevo. Přitom chuť k jídlu - ke všemu jídlu, kručení žaludku hlady, ale bolest ve střevech.
Váha již o 10kg nižší.
Začátek užívání mms.
Stálé držení diety.
Vyzkoušená bezlepková dieta i dieta bez glukózy.
23.1. návštěva gastroenterologie po probděné noci. Mam se objednat nebo jít na chirurgii. Jdu na chirurgii. Odběr krve ok, sono ok.
Již poměrně zoufalý se obracím na detoxikačního poradce. Naměřeni paraziti, hlavně rezistentní prvoci.
10 dní entizol a biseptol.
To je již přelom ledna a února.
Váha - mínus 15kg
Po pár dnech je lépe, pak se však bolesti vrací.
Zkouším jaterní očistu pomocí epsomské soli, oleje a grepové šťávy.
Opět z jídelníčku vyřazuji lepek.
O víkendu dávka antihelmintik na hlísty(škrkavky) a ploché červy (tasemnice).
Mms klystýr 1-2x týdně. Po každém jídle doplňuji betain hcl v kapslích s pepsinem.
Po dvou týdnech od návštěvy měření parazitů přecházím na stravu složenou ze zeleninových a ovocných šťáv.
Po vypití odšťavněného česneku nastává smrt a znovuzrození žaludku.
Již jsou to téměř tři měsíce.
Původní váha 75kg, nyní 58.
Přicházejí pocity, že se to lepší.
Únor gastroskopie - trochu žluče v žaludku a reflux - jinak vše ok.
Březen CT enterografie a druhá kolonoskopie - vše ok.
K chem. antihelmintikům přidávám 200 kapslí hřebíčku.
Bolest břicha ustala koncem března - začalo nesnesitelné svědění a ten stav trvá do teď.

Jediné co pomáhá je Zyrtec/Zodac atd. na dva dny a pak opět začíná svědění. Jen naskáčou pupeny, ale žádná vyrážka nezůstává. Jiné problémy nejsou. A nikdy jsem toto dřív neměl.
Bylo hodně stresu, ten už nyní není, jen vyřešit svědění, které bez antihistaminik je příšerné.

Plivací test potvrdil šlahouny ze sliny - asi teda candida. Ale jiné problémy nemám ani chuť na sladký ne. Nejvíc mam chuť na "bufet" - bagety, chlebíčky, pizzy, hotdogy, hamburgery atd. čili asi na lepek. Tyhle "potraviny" samozřejmě nejím. Ale ta chuť tam je. Strava pouze na zelenině a semenech a fungicidních potravinách úlevu od svědění nepřinesla (10 dní jsem vydržel).

Takže jak to tak chápu, bude to mít souvislost se střevem, takže čistit a zřejmě i ta mikroflora je zdecimovana. Měsíc piji každý den kefír z tibetské houby.

To je otázka zda na to jdete dobře. Koňské dávky všeho možného sice problém utlumit asi mohou, ale odstranit se dá pouze aliminací stresu, kvalitní stravou s dostatečným přísunem živin a přístupem, že je lepší šmejdy nekrmit, než je složitě likvidovat. Vyzkoušejte si na nutriční kalkulačce cronometer.com spočítat jak si stojíte s přísunem živin, protože pokud je nedodáváte, nebude to fungovat asi nikdy a vyzkoušejte stravu bez složitých sacharidů, jako SCD, GAPS, nebo paleo každá dobře tlumí zánět a zahleňování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 6:51 pm 
Offline

Registrován: ned srp 23, 2015 6:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

rád bych se zeptal, dle lékařů jsem alergik (ale z vyšetření nezjištěna žádná konkrétní) a mám chronickou rýmu (ucpává se mi nos bez větší sekrece, hlavně v noci). Zkusil jsem si dát dva dny půst a po druhém dni se mi nos krásně uvolnil, tak jsem si třetí den dal pul litru čerstvě odšťavněné mrkve s jablkem a v podstatě okamžitě se mi nos zase ucpal. Poradíte mi prosím, kde bych měl hledat příčinu? Děkuji Jiří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
amik píše:
Dobrý den,

rád bych se zeptal, dle lékařů jsem alergik (ale z vyšetření nezjištěna žádná konkrétní) a mám chronickou rýmu (ucpává se mi nos bez větší sekrece, hlavně v noci). Zkusil jsem si dát dva dny půst a po druhém dni se mi nos krásně uvolnil, tak jsem si třetí den dal pul litru čerstvě odšťavněné mrkve s jablkem a v podstatě okamžitě se mi nos zase ucpal. Poradíte mi prosím, kde bych měl hledat příčinu? Děkuji Jiří.

Tiež mám niečo podobné ale mám obdobia keď sa mi nos neupcháva a potom zrazu príde obdobie keď sa mi v noci upcháva nos aj dva týždne v kuse. Asi by stálo zato viesť si denník stravovania aj iných faktorov a prísť tomu na kĺb.
Inak bromelaín sa odporúča pri opuchoch v nosnej dutine( pri sinusitídach), neviem pri ktorých druhoch presne, ale za pokus to stojí. V poslednej dobe s tým nemám problém ale ak sa to niekedy vráti tak skúsim bromelaín a prísť na súvislosti... A na alergie u mňa zaberali byliny s antihistaminickým účinkom, keď som vedela som že budem v kontakte s prachom , vopred som už pila viac x denne rooibos so žihľavou a telo potom akoby nerozoznalo alergén na ktorý inak bežne reagovalo.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
amik píše:
Dobrý den,

rád bych se zeptal, dle lékařů jsem alergik (ale z vyšetření nezjištěna žádná konkrétní) a mám chronickou rýmu (ucpává se mi nos bez větší sekrece, hlavně v noci). Zkusil jsem si dát dva dny půst a po druhém dni se mi nos krásně uvolnil, tak jsem si třetí den dal pul litru čerstvě odšťavněné mrkve s jablkem a v podstatě okamžitě se mi nos zase ucpal. Poradíte mi prosím, kde bych měl hledat příčinu? Děkuji Jiří.

Tak mrkev je plná sacharidů a půl litru to je pomalu z kila mrkve, tedy sacharidů kvanta. Vyzkoušejte jinou šťávu, třeba z okurek, tam sacharidy prakticky nejsou a uvidíte. Pokud s okurkou nebude problém, bude asi rozumné si příjem vyšších dávek sacharidů hlídat, nebo ještě lépe vysledovat si které mě vadí a které ne, většinou jde o složité sacharidy-škroby a ty se v mrkvi také vyskytují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alergie na bílkovinu kravského mléka
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2015 11:01 pm 
Offline

Registrován: sob říj 03, 2015 10:50 pm
Příspěvky: 1
Mám dceru s ABKM a dočetla jsem se, že střevní mikroflora u těchto lidí činí potíže např. i s chováním. Je to možné?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 04, 2015 8:10 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Ano, je pravda, že střevní mikroflóra ovlivňuje naši psychiku. Proto se říká, že střevo je náš druhý mozek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 10, 2015 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
duhovarybicka píše:
Mám dceru s ABKM a dočetla jsem se, že střevní mikroflora u těchto lidí činí potíže např. i s chováním. Je to možné?

Tak jistě, toxiny které produkují špatné střevní bakterie, mají obrovský vliv na psychiku a chování postiženého jedince. Dovolím si dokonce tvrdit, že velká většina klientů psychiatrů je pouze špatně živena a po úpravě stravy jejich problém rychle mizí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 3:51 am 
Offline

Registrován: ned dub 10, 2016 3:43 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu, poslední 2 týdny se u mě objevila pravděpodobně alergická reakce. Mám červené fleky na krku a na obličeji, které svědí až bolí. Jinde po těle ne. Je mi 50 let, nikdy jsem neměla žádnou alergickou reakci, mléčné výrobky nejím celý život, též ne bílý cukr ani mouku. Pravidelně dělám střevní očisty. Zkoušela jsem 3 denní půst na vodě, ale nezlepšilo se to ani trochu. též nepomáhá syrová strava. Nevím, odkud začít, aby se to aspoň trochu zlepšilo. Předem děkuji za doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 4:41 pm 
Offline

Registrován: ned lis 03, 2013 4:42 pm
Příspěvky: 33
rose96 za mladi som to mával tiež istý čas.Pri zmene teploty som sa ohádzal červenými fľakmi v strede s malým pupencom na tvári aj na krku,výnimočne na bruchu.Príšerne to svrbelo a vyzeral som srandovne fľakatý ako dalmantínec.Pol hoďku až hoďku po takomto fľakatom záchvate to vždy vymizlo.Po vyuźívaní balenia claritine sa to časom stratilo.Ale trpel som tým dosť dlho 3-4 roky isto.
Či pomohli tie lieky neviem.Vždy tomu stavu predchádzal nával tepla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 7:05 pm 
Offline

Registrován: ned dub 10, 2016 3:43 am
Příspěvky: 2
Talo píše:
rose96 za mladi som to mával tiež istý čas.Pri zmene teploty som sa ohádzal červenými fľakmi v strede s malým pupencom na tvári aj na krku,výnimočne na bruchu.Príšerne to svrbelo a vyzeral som srandovne fľakatý ako dalmantínec.Pol hoďku až hoďku po takomto fľakatom záchvate to vždy vymizlo.Po vyuźívaní balenia claritine sa to časom stratilo.Ale trpel som tým dosť dlho 3-4 roky isto.
Či pomohli tie lieky neviem.Vždy tomu stavu predchádzal nával tepla.

Talo, děkuji za odpověď. Tohle bude jiný případ. Už to mám víc než 14 dní a nemizí to, nesouvisí to se změnami teploty. Ještě jsem zapomněla uvést, že mám nateklý obličej...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz