Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 7:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 1:24 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 1:22 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
zde najdete vše o velmi nebezpečných alergiích i to, jak vzniknou:
http://nebezpecne-nemoci.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alergie
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 3:44 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:18 am
Příspěvky: 4
Dobrý den \":)\"

Před 2 roky jsem začala být alergická na moč a sliny zvířta. Je to pro mě hrozné, protože miluji zvířata e nechci se jich vzdát. Stále si beru dom nějaké chlupaté zvířátka, ale nikdy to nedopadlo dobře. Tam kde mě zvíře projde se mi udělá červený flek a bílé pupínky. \":(\"
Začnu být u navená, a je to všechno v háji \":(\" . Od mala jsme alergická na pyl a nějaké to ovoce. Ale to jsme si vždycky přetrpěla jaro a bylo. S alergií se mi promýchává zahleění, neustále mám knedlík v krku a a poránu jsme nejvíc zahleněná to vyplivnu i takový husný šedý hlen. Nevím co dělám špatně... Bylinky jsou moje slabot, není den kdby bych si udělala kopřivu, perilu i (lotosový květ)... Snažím si hlídat jídelníček, kupuji celozrné pečivo a snažím se vyhýbat mléčným výrobkům a mouce. Kdyby se tu někdo našel, kdo by mi pomohl a dal miradu, byla bych mu moc vděčná. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:12 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="adoslavek":25bblpr9]Dobrý den \":)\"

Před 2 roky jsem začala být alergická na moč a sliny zvířta. Je to pro mě hrozné, protože miluji zvířata e nechci se jich vzdát. Stále si beru dom nějaké chlupaté zvířátka, ale nikdy to nedopadlo dobře. Tam kde mě zvíře projde se mi udělá červený flek a bílé pupínky. \":(\"
Začnu být u navená, a je to všechno v háji \":(\" . Od mala jsme alergická na pyl a nějaké to ovoce. Ale to jsme si vždycky přetrpěla jaro a bylo. S alergií se mi promýchává zahleění, neustále mám knedlík v krku a a poránu jsme nejvíc zahleněná to vyplivnu i takový husný šedý hlen. Nevím co dělám špatně... Bylinky jsou moje slabot, není den kdby bych si udělala kopřivu, perilu i (lotosový květ)... Snažím si hlídat jídelníček, kupuji celozrné pečivo a snažím se vyhýbat mléčným výrobkům a mouce. Kdyby se tu někdo našel, kdo by mi pomohl a dal miradu, byla bych mu moc vděčná. \":)\"[/quote:25bblpr9]
Většina z toho co tu píšete byla probírána v sekci alergie, ekzémy či candida, kam to také asi Jarda přesune.
Problém nevyřešíte tím, že budete jíst celozrnné pečivo a budete se vyhýbat mléčným výrobkům. U alergií se jedná zpravidla o systémový problém, které má své kořeny v porušené střevní mikroflóře a přemnožených patogenních organismech, porušeném trávení a oslabených nadledvinkách, a nevyrovnaném duševním rozpoložení. Tělo je neschopné vylučovat škodliviny a bojovat se záněty a reaguje přecitlivěle na běžné podněty.

Chce to radikální změnu stravování a myšlení. Součástí by mělo být pročištění organismu a mysli. Můžou pomoci některé vitamíny a minerály a byliny. Zkuste trochu více přečíst ve zmíněných vláknech, případně i jinde, abyste získala trošku větší přehled, bez něj to půjde těžko.

Pro akutní stavy souisející s přicházející pylovou sezónou použijte látky, které mají protizánětliý účinek a působí preventině proti torbě histaminu, nebo redukují následky jeho tvorby

Pro akutní řešení
- vysoké dávky vitamínu C (v rozmezí 4-10g denně, možné však i více)
- oragnická síra množství až 6g denně
- quercetin cca 1g denně
- bromelain, případně výtažky z hroznových jader
. zcela vyloučit jednoduché cukry a omezit i ty komplexní
- posílit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 5:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
warning píše:
Dobrý den,
zde najdete vše o velmi nebezpečných alergiích i to, jak vzniknou:
http://nebezpecne-nemoci.webnode.cz/

Můžete sem napsat alespoň jediný důvod proč by se měl člověk vůbec na ty stránky podívat. Já myslím, že nejnemocnější jsou tam právě autoři, alespoň dle diskuze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
adoslavek píše:
Dobrý den \":)\"

Před 2 roky jsem začala být alergická na moč a sliny zvířta. Je to pro mě hrozné, protože miluji zvířata e nechci se jich vzdát. Stále si beru dom nějaké chlupaté zvířátka, ale nikdy to nedopadlo dobře. Tam kde mě zvíře projde se mi udělá červený flek a bílé pupínky. \":(\"
Začnu být u navená, a je to všechno v háji \":(\" . Od mala jsme alergická na pyl a nějaké to ovoce. Ale to jsme si vždycky přetrpěla jaro a bylo. S alergií se mi promýchává zahleění, neustále mám knedlík v krku a a poránu jsme nejvíc zahleněná to vyplivnu i takový husný šedý hlen. Nevím co dělám špatně... Bylinky jsou moje slabot, není den kdby bych si udělala kopřivu, perilu i (lotosový květ)... Snažím si hlídat jídelníček, kupuji celozrné pečivo a snažím se vyhýbat mléčným výrobkům a mouce. Kdyby se tu někdo našel, kdo by mi pomohl a dal miradu, byla bych mu moc vděčná. \":)\"

Člen sakul vám odpovídá dobře a problém nehledejte v těch zvířatech, ale patrně v plísních, které zřejmě podporuje to konzumované obilí, to bych vyřadil ze stravy jako první.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 9:48 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Na klasicku pelovu alergiu (kychanie, soplenie) celkom dobre funguje ako prva pomoc priame kvapkanie vitaminu C do nosa.
C-čko vo velkej koncentracii rozpustit vo vode a obycajnym kvapatkom si z nej kvapnut 2-5 kvapiek do nosnych dierok vzdy ked citite ze Vam kruti nosom.
Pripadne aby to tak nestipalo, mozete kvapkat aj askorbat sodny (prihodit este do vody polovicnu davku sodabikarbony - nez bolo Cko).
Neodstranuje to sice pricinu alergie, ale ako prva pomoc je to celkom ucinne, C-ko funguje ako silne antihistaminikum. Kychanie zastavi na 15-30 min. ci aj dlhsie. U velkych alergikov je aj to uzasne. Napad vraj pochadza od L. Paulinga a fungovat by to malo aj pri virusovych nadchach.
Samozrejme C-čko sa odporuca brat pocas celej alergickej sezony aj oralne vo vysokych a priebeznych davkach pocas celeho dna (napr. kazdu 1/2 - 1 hodinu 250-500mg). Da sa C-čko (ci radsej askorbat - aby neprekyselovalo) tiez takto zarobit napr. v 1litri vody (s celodennou davkou napr. 10-20g) a z tejto vody si priebezne pocas dna nalievat do pitiva.
Za pokus to stoji, nemate co stratit, aj ked by to nahodou nezabralo, C-čko alergikom len prospeje...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2013 4:01 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Dobrý deň. Moj syn (5 rokov) má príšerne velkú alergiu na roztoče, astma. Má časté zápaly horných dýchacích ciest, je velmi citlivý. Alergologička mu chce dat na jeseň kortikoidy.Má rád kravské mlieko, ktoré mu nedávam len vtedy, keď je zahlienený. Prosím, mohli by ste mi poradiť, čo mu mám dávať, resp. nedávať, aby sa mu to zlepšilo? Ako píšete v tejto téme, sú to kvasinky, plesne? Viem, popísalo sa toho tu vela, len som z toho už nejak zamotaná... \":wink:\" Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2013 5:02 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Gabriel píše:
Na klasicku pelovu alergiu (kychanie, soplenie) celkom dobre funguje ako prva pomoc priame kvapkanie vitaminu C do nosa.
C-čko vo velkej koncentracii rozpustit vo vode a obycajnym kvapatkom si z nej kvapnut 2-5 kvapiek do nosnych dierok vzdy ked citite ze Vam kruti nosom.
Pripadne aby to tak nestipalo, mozete kvapkat aj askorbat sodny (prihodit este do vody polovicnu davku sodabikarbony - nez bolo Cko).
Neodstranuje to sice pricinu alergie, ale ako prva pomoc je to celkom ucinne, C-ko funguje ako silne antihistaminikum. Kychanie zastavi na 15-30 min. ci aj dlhsie. U velkych alergikov je aj to uzasne. Napad vraj pochadza od L. Paulinga a fungovat by to malo aj pri virusovych nadchach.
Samozrejme C-čko sa odporuca brat pocas celej alergickej sezony aj oralne vo vysokych a priebeznych davkach pocas celeho dna (napr. kazdu 1/2 - 1 hodinu 250-500mg). Da sa C-čko (ci radsej askorbat - aby neprekyselovalo) tiez takto zarobit napr. v 1litri vody (s celodennou davkou napr. 10-20g) a z tejto vody si priebezne pocas dna nalievat do pitiva.
Za pokus to stoji, nemate co stratit, aj ked by to nahodou nezabralo, C-čko alergikom len prospeje...

Užitečný příspěvek, o tom céčku do nosa jsem neslyšel a příležitostně to otestuji. Velké dávky céčka na tlumení alergie mám však vyzkoušené a jako jisté zklidnění to funguje, ideálně s dávkou 3-6g síry. Alergické a zánětlivé procesy pomůže zklidnit také kopřiva, quercetin, bromelain či silný extrakt z hroznových jader.
Hodně lidem funguje homeopatie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2013 5:23 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
V DM drogerii se prodávají kapky do nosu, nebo nosní sprej, čiště přírodní, po nastříkání do nosu mám pokoj 12 hodin.
Podobně by měla fungovat i mořská voda...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2013 7:39 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Molca píše:
Dobrý deň. Moj syn (5 rokov) má príšerne velkú alergiu na roztoče, astma. Má časté zápaly horných dýchacích ciest, je velmi citlivý. Alergologička mu chce dat na jeseň kortikoidy.Má rád kravské mlieko, ktoré mu nedávam len vtedy, keď je zahlienený. Prosím, mohli by ste mi poradiť, čo mu mám dávať, resp. nedávať, aby sa mu to zlepšilo? Ako píšete v tejto téme, sú to kvasinky, plesne? Viem, popísalo sa toho tu vela, len som z toho už nejak zamotaná... \":wink:\" Ďakujem.

ja som mal silnu alergiu takmer na vsetko (pel, roztoce, prach, chlad)...od malicka som chodil alergologicke, ktora na mne skusala kde co...a nic nepomahalo. lenze odkedy som zmenil stravu (protikvasinkova dieta, vylucenie lepku, cukru...) a zacal robit ocisty, tak alergie su fuc...dokonca teraz na jar som vyslovene cuchal kvetiny bez toho aby sa mi spustil z nosa hlien...zostala mi len alergia na chlad a aj to v miernejsej forme...
okrem diety podla mna najviac pomohli klystiry a ocista creva. to je zaklad...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 9:15 am 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Dobry den,

alergiou som nikdy netrpela. mam 21 rokov a asi pred tromi rokmi som zmenila stravu, jem tepelne neupravenu, surovu stravu. Stravu som zmenila v lete a hned prvu jar sa objavili alergicke priznaky. Mam alergiu asi na nejake travy, ked sa to v jari vysemeni, tak vonku kycham, soplim a svrbi ma trochu hrdlo a oci. Takto to trva od maja/kvetna asi 1-2 mesiace a potom je pokoj. Od kedy sa to v jari objavilo prvykrat, tak sa to opakuje kazdu jar. Cim to je, ze ta alergia nikdy nebola a zrazu sa objavila? Snazim sa pravidelne preplachovat nos slanou vodou alebo urinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Gabriel píše:
Na klasicku pelovu alergiu (kychanie, soplenie) celkom dobre funguje ako prva pomoc priame kvapkanie vitaminu C do nosa.
C-čko vo velkej koncentracii rozpustit vo vode a obycajnym kvapatkom si z nej kvapnut 2-5 kvapiek do nosnych dierok vzdy ked citite ze Vam kruti nosom.
Pripadne aby to tak nestipalo, mozete kvapkat aj askorbat sodny (prihodit este do vody polovicnu davku sodabikarbony - nez bolo Cko).
Neodstranuje to sice pricinu alergie, ale ako prva pomoc je to celkom ucinne, C-ko funguje ako silne antihistaminikum. Kychanie zastavi na 15-30 min. ci aj dlhsie. U velkych alergikov je aj to uzasne. Napad vraj pochadza od L. Paulinga a fungovat by to malo aj pri virusovych nadchach.
Samozrejme C-čko sa odporuca brat pocas celej alergickej sezony aj oralne vo vysokych a priebeznych davkach pocas celeho dna (napr. kazdu 1/2 - 1 hodinu 250-500mg). Da sa C-čko (ci radsej askorbat - aby neprekyselovalo) tiez takto zarobit napr. v 1litri vody (s celodennou davkou napr. 10-20g) a z tejto vody si priebezne pocas dna nalievat do pitiva.
Za pokus to stoji, nemate co stratit, aj ked by to nahodou nezabralo, C-čko alergikom len prospeje...

To je zajímavý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Sagan píše:
Dobry den,

alergiou som nikdy netrpela. mam 21 rokov a asi pred tromi rokmi som zmenila stravu, jem tepelne neupravenu, surovu stravu. Stravu som zmenila v lete a hned prvu jar sa objavili alergicke priznaky. Mam alergiu asi na nejake travy, ked sa to v jari vysemeni, tak vonku kycham, soplim a svrbi ma trochu hrdlo a oci. Takto to trva od maja/kvetna asi 1-2 mesiace a potom je pokoj. Od kedy sa to v jari objavilo prvykrat, tak sa to opakuje kazdu jar. Cim to je, ze ta alergia nikdy nebola a zrazu sa objavila? Snazim sa pravidelne preplachovat nos slanou vodou alebo urinou.

to neni su strava a alergia ... to su vzťahy a emocie ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Dobrý deň. Moj syn (5 rokov) má príšerne velkú alergiu na roztoče, astma. Má časté zápaly horných dýchacích ciest, je velmi citlivý. Alergologička mu chce dat na jeseň kortikoidy.Má rád kravské mlieko, ktoré mu nedávam len vtedy, keď je zahlienený. Prosím, mohli by ste mi poradiť, čo mu mám dávať, resp. nedávať, aby sa mu to zlepšilo? Ako píšete v tejto téme, sú to kvasinky, plesne? Viem, popísalo sa toho tu vela, len som z toho už nejak zamotaná... \":wink:\" Ďakujem.

Dobře vám odpovídá člen jiddu, základ je ve vyčištění těla a u dítěte by teoreticky mohlo stačit dodat velké množství laktobacilů a jednoznačně vynechat cokoliv sladkého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
Dobry den,

alergiou som nikdy netrpela. mam 21 rokov a asi pred tromi rokmi som zmenila stravu, jem tepelne neupravenu, surovu stravu. Stravu som zmenila v lete a hned prvu jar sa objavili alergicke priznaky. Mam alergiu asi na nejake travy, ked sa to v jari vysemeni, tak vonku kycham, soplim a svrbi ma trochu hrdlo a oci. Takto to trva od maja/kvetna asi 1-2 mesiace a potom je pokoj. Od kedy sa to v jari objavilo prvykrat, tak sa to opakuje kazdu jar. Cim to je, ze ta alergia nikdy nebola a zrazu sa objavila? Snazim sa pravidelne preplachovat nos slanou vodou alebo urinou.

Tak pokud jíte hlavně sladké ovoce, můžete mít namnožené kvasinky a to pak není divu, že se tělo nějak ozývá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz