Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 9:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Dobře vám odpovídá člen jiddu, základ je ve vyčištění těla a u dítěte by teoreticky mohlo stačit dodat velké množství laktobacilů a jednoznačně vynechat cokoliv sladkého.

Takže by som mu mohla dávať Ultra Laktobacily "40 mld" Forte, o ktorom vo fóre píšete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř čer 19, 2013 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Molca píše:
Takže by som mu mohla dávať Ultra Laktobacily "40 mld" Forte, o ktorom vo fóre píšete?

V tom bych problém neviděl a také můžete použít probioticky působící potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv čer 20, 2013 2:47 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Jarda píše:
Tak pokud jíte hlavně sladké ovoce, můžete mít namnožené kvasinky a to pak není divu, že se tělo nějak ozývá.

Sladke ovocie je praaveze skor vynimka. Preferujem zeleninu, pohanku,semena a ovocie take,co ma svoje obdobie v nasom pasme. Aka ins pricina moze být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
Sladke ovocie je praaveze skor vynimka. Preferujem zeleninu, pohanku,semena a ovocie take,co ma svoje obdobie v nasom pasme. Aka ins pricina moze být?

Ona je to otázka, pokud jíte obilí nikdy si nemůžete být jistý že jíte zdravě. Osobně bych tyto potraviny na nějakou dobu vynechal a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř zář 25, 2013 1:46 pm 
Offline

Registrován: stř zář 25, 2013 1:28 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, Jardo,
mám dotaz. Trpím alergiemi na všechny vzdušné alergeny včetně roztočů atd. + potravinové alergie.
Snažila jsem se dosud žít tak nějak "zdravě", ale nově diagnostikované astma bylo poslední kapkou a snažím se stravovat důsledně zásaditě. Nyní vcelku poctivě asi 10 dní. Co je mi ale divné, je to, že prakticky nikdy nedosáhnu ph moči kolem 7. Nebo v neočekávanou dobu - ráno kolem snídaně. Jinak celý den Pentaphan oranžovo-žlutý, někdy dozelena, odhaduji tak v rozmezí 6 - 6,7.
Příklad jídelníčku - snídaně - ovoce, pár oříšků, mák, olej, někdy ovesné mléko (krabicové). Oběd třeba dnes bílé fazole s rajčaty a jedním vařeným bramborem, jindy třeba 400 g syrové zeleniny + plátek robi. Solím trochu nerafinovanou mořskou solí. Svačiny typu naklíčená semena a luštěniny. Voda z vodovodu s citronovou šťávou, bylinkové a zelené čaje. Ježíšek přinese odšťavňovač, dřív asi ne. Stolice vypadá dobře, jen jednou denně, mám malé děti a musím mít klid... takže až když usnou většinou. Plivací test negativní opakovaně, ani nepozoruji příznaky kandidózy.
Mám i menší nadváhu, 160 cm/ 65 kg, ráda zhubnu, ale zatím nehubnu. Tuto váhu mám už od školních let, přibrala jsem vždy v těhotenství a horko těžko dávala zpět. Ale špeku je na mně pořád dost - mohu očekávat zlepšení? Uvádíte jako příklad váhu z 18ti let, ale já měla odmala kila navíc - ne mnoho.
Můj dotaz tedy zní - čím si vysvětlujete, že ph nejde nahoru? Má to něco společného s odchodem kyselin? Dají se někde u nás sehnat ph papírky, ze kterých odečtu i něco mezi 6 a 7? Z těchto nic nepoznám \":(\"
Abych nezapomněla, jakmile jsem přešla na zásadotvorné, zmizely mi všechny příznaky alergie, přibývá energie, dokonce mám dojem, že mám i jiné sny \":)\"
Děkuji za odpověď a vůbec za tyto stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob zář 28, 2013 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
IrenaK píše:
Dobrý den, Jardo,
mám dotaz. Trpím alergiemi na všechny vzdušné alergeny včetně roztočů atd. + potravinové alergie.
Snažila jsem se dosud žít tak nějak "zdravě", ale nově diagnostikované astma bylo poslední kapkou a snažím se stravovat důsledně zásaditě. Nyní vcelku poctivě asi 10 dní. Co je mi ale divné, je to, že prakticky nikdy nedosáhnu ph moči kolem 7. Nebo v neočekávanou dobu - ráno kolem snídaně. Jinak celý den Pentaphan oranžovo-žlutý, někdy dozelena, odhaduji tak v rozmezí 6 - 6,7.
Příklad jídelníčku - snídaně - ovoce, pár oříšků, mák, olej, někdy ovesné mléko (krabicové). Oběd třeba dnes bílé fazole s rajčaty a jedním vařeným bramborem, jindy třeba 400 g syrové zeleniny + plátek robi. Solím trochu nerafinovanou mořskou solí. Svačiny typu naklíčená semena a luštěniny. Voda z vodovodu s citronovou šťávou, bylinkové a zelené čaje. Ježíšek přinese odšťavňovač, dřív asi ne. Stolice vypadá dobře, jen jednou denně, mám malé děti a musím mít klid... takže až když usnou většinou. Plivací test negativní opakovaně, ani nepozoruji příznaky kandidózy.
Mám i menší nadváhu, 160 cm/ 65 kg, ráda zhubnu, ale zatím nehubnu. Tuto váhu mám už od školních let, přibrala jsem vždy v těhotenství a horko těžko dávala zpět. Ale špeku je na mně pořád dost - mohu očekávat zlepšení? Uvádíte jako příklad váhu z 18ti let, ale já měla odmala kila navíc - ne mnoho.
Můj dotaz tedy zní - čím si vysvětlujete, že ph nejde nahoru? Má to něco společného s odchodem kyselin? Dají se někde u nás sehnat ph papírky, ze kterých odečtu i něco mezi 6 a 7? Z těchto nic nepoznám \":(\"
Abych nezapomněla, jakmile jsem přešla na zásadotvorné, zmizely mi všechny příznaky alergie, přibývá energie, dokonce mám dojem, že mám i jiné sny \":)\"
Děkuji za odpověď a vůbec za tyto stránky.

To je divné, že se ptáte a na konci příspěvku si i sama vlastně odpovídáte. Pokud vám mizí projevy onemocnění, je přeci evidentní, že jste na správné cestě. Každopádně bych viděl jako rozumné si otestovat stav kyseliny chlorovodíkové v žaludku a pokud ji budete mít málo, tak dodávat. Nízké pH může úzce souviset s trvalým stresem, to pak nevyleze nad 7 pH ani za nic. Tak přesné papírky se sice dělají a v lékárnách občas jsou, ale nejsou běžné a osobně bych viděl lepší si pořídit nějaký pH metr, tam máte většinou i setiny, tedy přesnost měření je zcela někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte říj 15, 2013 12:01 pm 
Offline

Registrován: úte říj 15, 2013 11:51 am
Příspěvky: 3
dobrý den, jsem tu krátce, tak se omlouvám, jestli vkládám příspěvek špatně... chtěla bych se zeptat na radu ohledně alergie na mléčnou bílkovinu a přidružených kožních problémů. Mám třináctiměsíční dceru, u níž se po šestinedělí objevila krev a hlen ve stolici a také ekzém. Potíže ustoupily po eliminační dietě (mojí dietě, jelikož dceru kojím), v šestém měsíci se objevila na kůži rukou, nohou, zadečku a na tvářích keratosis pilaris a celkově má dcera velmi suchou pokožku. Jinak přibývá na váze hezky, potíže se zažíváním se neopakovaly ani po zkušební expozici MB (jogurt, sýr), zato se však vzhled kůže zhoršil. Ráda bych věděla, zda se dá s tímto něco dělat. Momentálně patláme Excipial s ureou, kokosový olej a ode dneška zkusíme homeopatika...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alergie a očisty
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 10:18 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,

ráda bych se dozvěděla, zda vidíte někde chybu v mé životosprávě, kterou já nevidím... V podstatě od narození jsem trpěla atopickým ekzémem, který se mi cca ve dvaceti ztratil a objevil se letos (je mi 33) a spíše se zhoršuje. Už ho mám nejen na rukách, ale i na obličeji a nově i na krku. Maso jsem jedla velmi málo, bílé pečivo jsem vysadila už před lety, ale jedla jsem celozrný žitný chleba a podle alergologických testů mám alergii na žito (a taky trávy a různé pyly a obilovinz), taky kořenovou zeleninu, rajčata, papriky, citrusy, obiloviny...to vse jsem vysadila a jím vpodstatě jen pohankové kaše, rýži, červenou čočku, brambory, občas sojové maso a tu kořenovou zeleninu, ale vařenou nebo pečenou. Každé ráno mám banány a skoro denně odpoledne okurku salátovou - to jsou jediné syrové ovoce a zelenina, co mi nevadí. Denně vypiju neperlivou Magnesii. Před měsícem jsem si pořídila bylinnou harmonizující kůru (Kindlova čistící směs) z asi deseti bylin (proskurník, dobromysl, rdesno, přeslička, měsíček, sedmikráska, kontrzhel, tužebník, světlík, divizna, kopřova, violka, máta) a po prvních cca třech dnech výrazného zhoršení se to začalo lepšit, ale skončilo to tak v polovině, mám dojem. Prostě to došlo do bodu, kdy se to už dál nelepšilo, ale ekzém se mi začal zase horšit. Jak jsem psala, postupuje přes krk níže. Omývám se denně dubovou kůrou, ale ta mě už vysušuje. Dnes jsem si udělala očistu střev slanou vodou. Hrozně ráda bych si dělala ty zeleninové a ovocné šťávy, ale mám prostě alergii. Nevíte, čím se to dá nahradit - asi ničím:-) Nebo spíše v čem je ta alergie? Když se mi teď udělal ekzém na obličeji, tak nejprve několik měsíců kolem rtů jako periorální dermatitida a pak výrazně na čele, kde se prý zobrazuje stav střev...Přitom jsem téměř vegetarián několik let...Předem děkuji za odpověď, přijdete - li na něco:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie a očisty
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 7:06 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zkoušel bych pokračovat v důkladných očistách střev klystýry (ideálně urina), šanka. Jednou šankou se nic nevyřeší. A zkusit na pár dnů nasadit proti kvasinkovou dietu, taky tu najdete. Možná by mohl být problém i s krví, ale s tím by vám poradil asi někdo fundovanější- jarda, sakul. Udělat si rozbor (pod mikro s temným polem)

Takže za mě, očisty a zkusit protikvasinkovou dietu a sledovat co to dělá.

A samozřejmě si uvědomit, že strava je pouze jeden z faktorů zdraví. m.j. Psychika a pohyb. A to rdím z vlastní zkušenosti, když jsme pracoval v UK, tak v návalu stresu a "kvalitní" stravy jsem se osypal až za ušima. A v tu dobu jsem si ověřil , že psychika je mocná čarodějka. Trvalo to déle,ale vše ustoupilo. V tu dobu jsem bohužel neměl zdání o tomto fóru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie a očisty
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 8:24 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Souhlas...urco zacit ocistou strev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2013 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
rybana píše:
dobrý den, jsem tu krátce, tak se omlouvám, jestli vkládám příspěvek špatně... chtěla bych se zeptat na radu ohledně alergie na mléčnou bílkovinu a přidružených kožních problémů. Mám třináctiměsíční dceru, u níž se po šestinedělí objevila krev a hlen ve stolici a také ekzém. Potíže ustoupily po eliminační dietě (mojí dietě, jelikož dceru kojím), v šestém měsíci se objevila na kůži rukou, nohou, zadečku a na tvářích keratosis pilaris a celkově má dcera velmi suchou pokožku. Jinak přibývá na váze hezky, potíže se zažíváním se neopakovaly ani po zkušební expozici MB (jogurt, sýr), zato se však vzhled kůže zhoršil. Ráda bych věděla, zda se dá s tímto něco dělat. Momentálně patláme Excipial s ureou, kokosový olej a ode dneška zkusíme homeopatika...

No nevím, ale já bych se zaměřil trochu jinam. Podle toho co píšete, tak patrně nebude v pořádku střevní mikroflóra a vyzkoušel bych nějaká vhodná probiotika ve vetším množství, aby se střevo regenerovalo. Matlat cokoliv na pokožku má opravdu pouze mizivý přínos a určitě ne trvalý, vždy je třeba řešit problém zevnitř. Zde bych jednoznačně nasadil větší dávky probiotik a vyzkoušel produkty ovčí, nebo kozí, ty obdobné problémy většinou nevyvolávají. Pokud plně kojíte, tak i u sebe výrazně omezit sacharidy a tuky s vysokým podílem omega 6 mastných kyselin, zaměřte se na omega 9 mastné kyseliny jako kokosák, kvalitní máslo a olivový olej. Další možný důvod vidím v generačním nedostatku omega 3 mastných kyselin, tak vyzkoušejte dodat sobě větší množství omega 3 mastných kyselin a dítě je tak získá z mléka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie a očisty
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Makovka píše:
Dobrý den,

ráda bych se dozvěděla, zda vidíte někde chybu v mé životosprávě, kterou já nevidím... V podstatě od narození jsem trpěla atopickým ekzémem, který se mi cca ve dvaceti ztratil a objevil se letos (je mi 33) a spíše se zhoršuje. Už ho mám nejen na rukách, ale i na obličeji a nově i na krku. Maso jsem jedla velmi málo, bílé pečivo jsem vysadila už před lety, ale jedla jsem celozrný žitný chleba a podle alergologických testů mám alergii na žito (a taky trávy a různé pyly a obilovinz), taky kořenovou zeleninu, rajčata, papriky, citrusy, obiloviny...to vse jsem vysadila a jím vpodstatě jen pohankové kaše, rýži, červenou čočku, brambory, občas sojové maso a tu kořenovou zeleninu, ale vařenou nebo pečenou. Každé ráno mám banány a skoro denně odpoledne okurku salátovou - to jsou jediné syrové ovoce a zelenina, co mi nevadí. Denně vypiju neperlivou Magnesii. Před měsícem jsem si pořídila bylinnou harmonizující kůru (Kindlova čistící směs) z asi deseti bylin (proskurník, dobromysl, rdesno, přeslička, měsíček, sedmikráska, kontrzhel, tužebník, světlík, divizna, kopřova, violka, máta) a po prvních cca třech dnech výrazného zhoršení se to začalo lepšit, ale skončilo to tak v polovině, mám dojem. Prostě to došlo do bodu, kdy se to už dál nelepšilo, ale ekzém se mi začal zase horšit. Jak jsem psala, postupuje přes krk níže. Omývám se denně dubovou kůrou, ale ta mě už vysušuje. Dnes jsem si udělala očistu střev slanou vodou. Hrozně ráda bych si dělala ty zeleninové a ovocné šťávy, ale mám prostě alergii. Nevíte, čím se to dá nahradit - asi ničím:-) Nebo spíše v čem je ta alergie? Když se mi teď udělal ekzém na obličeji, tak nejprve několik měsíců kolem rtů jako periorální dermatitida a pak výrazně na čele, kde se prý zobrazuje stav střev...Přitom jsem téměř vegetarián několik let...Předem děkuji za odpověď, přijdete - li na něco:-)

To že jste vegetarián může být také docela problém. Tito lidé mají zpravidla ve stravě obrovské množství rychlých sacharidů a mohou si velice dobře pěstovat kvasinky, což má na stav pokožky zásadní vliv. Každopádně zde je na toto téma mnoho použitelných informací, tak si vlákna trochu projděte. Očisty střev a jater vidím jako výborný počin, ovšem bez důkladného testování a nalezení opravdové příčiny se budete s problémem patrně potýkat docela dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Chladová alergie
PříspěvekNapsal: stř led 15, 2014 7:57 pm 
Offline

Registrován: stř led 15, 2014 7:19 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: Východní Čechy
Dobrý den,
chtěl bych zeptat jaký olej nebo přípravek z něj by jste mi mohl doporučit na chladovou kožní alergii.
Od dětství jsem měl sílící alergii na pyl (pelyněk,ad.), což se mi podařilo za poslední dva-tři roky změnou jídelníčku
a duchovní prací na sobě víceméně utlumit, až do současného stavu, kdy jsem mohl vysadit veškeré léky a kožní
testy na alergologii jsou téměř v normálu, ale chladová alergie, byť v omezenější formě, stále zůstává.
Mazal jsem se do loňské zimy krémem Lipobase, který zabíral a zabírá, ale nechci už na sebe dávat nic na bází derivátů ropy.
Vyzkoušel jsem teď krém na bázi konopného oleje od Cannadermu, ale spíš to zhoršil a pak mandlový olej od Topvetu,
který to ustálil, ale "standardní" červená vyrážka a vysušená-podrážděná kůže zůstává. Jinak vnitřně beru 4g chlorelly,
2000 I.U. D3 a 300mg hořčíku/den + piji cca 2,5-3l přefiltrované vody.
Děkuji za odpověď.
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chladová alergie
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 1:58 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Cistit a cistit-ruzne detoxikace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chladová alergie
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 1:26 pm 
Offline

Registrován: stř led 15, 2014 7:19 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: Východní Čechy
Děkuji, to se i snažím a vítám každý nápad, jak to ještě vylepšit, ale aktuálně bych spíš potřeboval
doporučení na nějaký ten přírodní přípavek (olej, mast,...) na akutní fázi té alergie, neb čištění je většinou
dlouhodobý proces a já potřebuji pomoct nějak dostat ruce do stavu, kdy nebudou celou zimu do krve popraskané,
když je nenamažu chemickou mastí..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz