Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob říj 25, 2014 8:00 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Dalinda píše:
Dobrý den,
prosila bych o radu. Před pár dny mi natekl obličej a zčervenal a pálí to. Dostala jsem asi nějakou alergickou reakci. Je to na ústupu, ale večer to vždy hřeje a pálí. Díky.

Na zodpovězení takto postaveného dotazu bych musel mít dvouletý jasnovidecký kurz a ten zatím nemám, buď se rozepište co jste před tím dělala a jedla a pak možná, ale takto nemohu sloužit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chladová alergie
PříspěvekNapsal: sob říj 25, 2014 8:05 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
demonek píše:
Dobrý den, mám také chladovou alergii, ale projevuje se na sliznicích dýchacích cest, jejich podrážděním, otoky, stažení průdušek, nemožností odkašlat a následným zánětem. Do patnácti stupňů to ještě jde, ale jak se více ochladí, začne to, a to nemluvím ani o tom, když mrzne... Beru oleje, béčka, hořčík,.....již dlouhodobě, bez nějakých viditelných výsledků na cokoliv. Co by mi ještě mohlo pomoci? Děkuji.

Tak sliznice chtějí kolagen a křemík, tedy v domácích podmínkách silné táhnoucí se vývary, nebo prostě kolagen v prášku a dle snášenlivosti i 100 g denně a křemík, třeba z bílého jílu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon pro 15, 2014 12:57 pm 
Offline

Registrován: stř úno 26, 2014 10:34 am
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,
objednala jsem se na imunologii-alergologii a podle výsledků jsem alergická až to pěkný není.
Řešila jsem totiž problém s pocitem ucpaného nosu, slzení očí, otoky očí, zvětšené krční mandle a myslela jsem si, že jsem neustále nastydlá, ovšem bez teploty. Ale únava poměrně častá, prostě jsem cítila, že nejsem fit. Až mě to dohnalo na imunologii.
Je mi jasné, že všechny ty alergie, které mi našli vyřeším odkyselením. Ale také tam mám něco v krvi.
Mrkněte si mi [b:32r18qtl]prosím [/b:32r18qtl]na výsledky a řekněte co s tím.

Kožní testy: bříza 10/20++++, líska 5/5++, olše 0, pelyněk 3/5+, obilniny, žito a trávy 7/20++++, Cladosporium 5/5++, Alternaria 3/5+, Aspergilus 5/7++, roztoči D1 7/15+++, D2 5/7++, kočka5/7++, pes 3/5+
Alrgeny histaminoliber. potravin - vl. ořech 0, ceker 5/7++, rajče 5/5++, jablko 3/5+

Mikrobiol. vyšetření:
Výsledek specif IgE: 18.11.2014 Ig kvant. v normě, IgG4 podtřída 0,08 g/l - nedostatek blok. protil. IgE,
celk. IgE 103 kU/l - vyšší, ECP v normě
Autoprotil. ANA neg., CIK, RF, CRP a ASLO v normě
Serologie herpet. virů pozit. CMV, EBNA a VCA , HSV 1,2 ve tř. IgG
Apecif IgE - inhal. al. v dom. prostředí - prach neg., bakterie - St. aureus a Str. virid. neg.
Panel bb. imunity - celk. počet T Ly CD3 v absol. počtu nižší, pomocné CD4 rovněž, cytotox CD8 na spod.hranici.
Horší neutralizace virů a plísní.
Diagnoza: St. po herpet. viroze, lehký bb imunodeficit - horší neutralizace virů a plísní, alerg. sezon. rhinokonj. + OAS
Doporučení: Eliminace roztočů z lůžkovin, výhledově podrobně potravin. alergeny, Isoprinosin 2x1,
Desloratadin 1 tbl. denně, tepelná úprava kořen. zeleniny, rajčat

Opsala jsem to pro jistotu všechno.

Další zdravotní problémy:
hematurie, v moči ještě klebsiella oxytoca (další výsledky zítra), bílkoviny v moči.
Časté močení.
Před 13 lety zánět ledvin.
Někdy bolest, někdy tlak pod žebry napravo -

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv pro 18, 2014 9:13 am 
Offline

Registrován: ned lis 25, 2012 12:34 pm
Příspěvky: 4
[quote="senses":nszwuhib]Dobrý den pane Jardo,
objednala jsem se na imunologii-alergologii a podle výsledků jsem alergická až to pěkný není.
Řešila jsem totiž problém s pocitem ucpaného nosu, slzení očí, otoky očí, zvětšené krční mandle a myslela jsem si, že jsem neustále nastydlá, ovšem bez teploty. Ale únava poměrně častá, prostě jsem cítila, že nejsem fit. Až mě to dohnalo na imunologii.
Je mi jasné, že všechny ty alergie, které mi našli vyřeším odkyselením. Ale také tam mám něco v krvi.
Mrkněte si mi [b:nszwuhib]prosím [/b:nszwuhib]na výsledky a řekněte co s tím.

Kožní testy: bříza 10/20++++, líska 5/5++, olše 0, pelyněk 3/5+, obilniny, žito a trávy 7/20++++, Cladosporium 5/5++, Alternaria 3/5+, Aspergilus 5/7++, roztoči D1 7/15+++, D2 5/7++, kočka5/7++, pes 3/5+
Alrgeny histaminoliber. potravin - vl. ořech 0, ceker 5/7++, rajče 5/5++, jablko 3/5+

Mikrobiol. vyšetření:
Výsledek specif IgE: 18.11.2014 Ig kvant. v normě, IgG4 podtřída 0,08 g/l - nedostatek blok. protil. IgE,
celk. IgE 103 kU/l - vyšší, ECP v normě
Autoprotil. ANA neg., CIK, RF, CRP a ASLO v normě
Serologie herpet. virů pozit. CMV, EBNA a VCA , HSV 1,2 ve tř. IgG
Apecif IgE - inhal. al. v dom. prostředí - prach neg., bakterie - St. aureus a Str. virid. neg.
Panel bb. imunity - celk. počet T Ly CD3 v absol. počtu nižší, pomocné CD4 rovněž, cytotox CD8 na spod.hranici.
Horší neutralizace virů a plísní.
Diagnoza: St. po herpet. viroze, lehký bb imunodeficit - horší neutralizace virů a plísní, alerg. sezon. rhinokonj. + OAS
Doporučení: Eliminace roztočů z lůžkovin, výhledově podrobně potravin. alergeny, Isoprinosin 2x1,
Desloratadin 1 tbl. denně, tepelná úprava kořen. zeleniny, rajčat

Opsala jsem to pro jistotu všechno.

Další zdravotní problémy:
hematurie, v moči ještě klebsiella oxytoca (další výsledky zítra), bílkoviny v moči.
Časté močení.
Před 13 lety zánět ledvin.
Někdy bolest, někdy tlak pod žebry napravo -

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte pro 23, 2014 10:15 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="senses":y7jm3533]Dobrý den pane Jardo,
objednala jsem se na imunologii-alergologii a podle výsledků jsem alergická až to pěkný není.
Řešila jsem totiž problém s pocitem ucpaného nosu, slzení očí, otoky očí, zvětšené krční mandle a myslela jsem si, že jsem neustále nastydlá, ovšem bez teploty. Ale únava poměrně častá, prostě jsem cítila, že nejsem fit. Až mě to dohnalo na imunologii.
Je mi jasné, že všechny ty alergie, které mi našli vyřeším odkyselením. Ale také tam mám něco v krvi.
Mrkněte si mi [b:y7jm3533]prosím [/b:y7jm3533]na výsledky a řekněte co s tím.

Kožní testy: bříza 10/20++++, líska 5/5++, olše 0, pelyněk 3/5+, obilniny, žito a trávy 7/20++++, Cladosporium 5/5++, Alternaria 3/5+, Aspergilus 5/7++, roztoči D1 7/15+++, D2 5/7++, kočka5/7++, pes 3/5+
Alrgeny histaminoliber. potravin - vl. ořech 0, ceker 5/7++, rajče 5/5++, jablko 3/5+

Mikrobiol. vyšetření:
Výsledek specif IgE: 18.11.2014 Ig kvant. v normě, IgG4 podtřída 0,08 g/l - nedostatek blok. protil. IgE,
celk. IgE 103 kU/l - vyšší, ECP v normě
Autoprotil. ANA neg., CIK, RF, CRP a ASLO v normě
Serologie herpet. virů pozit. CMV, EBNA a VCA , HSV 1,2 ve tř. IgG
Apecif IgE - inhal. al. v dom. prostředí - prach neg., bakterie - St. aureus a Str. virid. neg.
Panel bb. imunity - celk. počet T Ly CD3 v absol. počtu nižší, pomocné CD4 rovněž, cytotox CD8 na spod.hranici.
Horší neutralizace virů a plísní.
Diagnoza: St. po herpet. viroze, lehký bb imunodeficit - horší neutralizace virů a plísní, alerg. sezon. rhinokonj. + OAS
Doporučení: Eliminace roztočů z lůžkovin, výhledově podrobně potravin. alergeny, Isoprinosin 2x1,
Desloratadin 1 tbl. denně, tepelná úprava kořen. zeleniny, rajčat

Opsala jsem to pro jistotu všechno.

Další zdravotní problémy:
hematurie, v moči ještě klebsiella oxytoca (další výsledky zítra), bílkoviny v moči.
Časté močení.
Před 13 lety zánět ledvin.
Někdy bolest, někdy tlak pod žebry napravo -

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 7:19 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Hlavní nedostatek inhalátorů spočívá v tom, že zpomalují proudění lymfy. Roztahují sice dýchací cesty, avšak zabraňují vykašlávání. Oproti tomu bylinná antispazmolytika rozšiřují dýchací cesty a umožňují správné dýchání, ale i vykašlávání. Vykašlávání je odstraňování obstrukcí z plicních tkání. To je nesmírně důležté kvůli lepšímu okysličování.
Chtěl bych se zeptat jakými bylinnými antispazmolytikami by se dal nahradit chemický inhalátor Symbicort.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte led 13, 2015 9:40 am 
Offline

Registrován: stř úno 26, 2014 10:34 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
děkuji Vám oběma za odpovědi, pustím se do toho.
Jen takovou perličku.
Po týdnu jsem si volala pro výsledky z moči a klebsiella byla pryč,
ale pro změnu tam byl streptokus B.
No hlava mi to nebrala.
Přeji pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 5:59 pm 
Offline

Registrován: stř úno 26, 2014 10:34 am
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,
mám za sebou další vyšetření, kde mi prokázali potravinové alergie.

Nález klinický: Int. nález přiměřený
Labor. + specif. pomocná vyšetření: autoprotil. ANA, ENA, GIT panel - negativní
Spec. IgE - potravin. al. ryby, směs ovoce a zeleniny - negativní

Kožní testy: Prick ASlyostal Stallergenes:
Neg. kontrola 0, pozitivní 10/30++++, arašíd 5/10 +++,kakao 0, celer 0, mrkev 5/5 ++, rajče 5/7 ++, paprika, cibule a česnek 5/5 ++, jablko a broskev 3/5 +, pomeranč 5/5 ++, jahody 5/5 ++, melou 0, kuře 3/5 +, 5/7 ++, bílek 0, žloutek 5/5 ++, pšen. mouka 0,
žitná mouka 5/5 ++.
Diagnoza: Alerg. sezon. rýma + OAS
Doporučená léčba: Tepelná úprava kořen. zeleniny, rajčat i peckovitého ovoce. Desloratadin dále + Nalcrom, během zimních měsíců i Isoprinosin.

Tákže, minule mi člen mpravda radil parazitální kůru, bohužel se mi už neozval, ani nebral telefon, doufám, že se mu nic nestalo,
začala jsem trojčátko, jelikož praziq, který mi mpravda nabízel jsem v menším množství nesehnala. Ten bych tedy chtěla vyzkoušet, ale nechce se mi kupovat za 1600.- 100 tablet, když je nevyužiji.
Očista žlučníku, jestli jsem to správně pochopila je očista jater. Tu jsem dělala před 14 dny. Samozřejmě budu pokračovat.
Rada od Vás - kortizol a estradiol - dojdu k mudr.

Z léků předepsaných jsem nic zatím nebrala, jen jsem zkusila Nalcrom /kvůli té potr. alergii/, bohužel bolest v podžebří stále a ještě k tomu svědění těla. A to jsem si ho vzala jen včera před jídlem a dnes. Takže vysadím.

Můžete mi prosím do "čestiny" přeložit oboje výsledky? A dát nějaká doporučení?

Velice děkuji a přeji zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 2:05 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Hlavní nedostatek inhalátorů spočívá v tom, že zpomalují proudění lymfy. Roztahují sice dýchací cesty, avšak zabraňují vykašlávání. Oproti tomu bylinná antispazmolytika rozšiřují dýchací cesty a umožňují správné dýchání, ale i vykašlávání. Vykašlávání je odstraňování obstrukcí z plicních tkání. To je nesmírně důležté kvůli lepšímu okysličování.
Chtěl bych se zeptat jakými bylinnými antispazmolytikami by se dal nahradit chemický inhalátor Symbicort.

Tak dobře na tom se znalostí bylin nejsem, já osobně bych spíše bránil zahleňování a zanášení tkání, než řešit důsledek, což mnohdy jde opravdu špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 2:06 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
senses píše:
Dobrý den,
děkuji Vám oběma za odpovědi, pustím se do toho.
Jen takovou perličku.
Po týdnu jsem si volala pro výsledky z moči a klebsiella byla pryč,
ale pro změnu tam byl streptokus B.
No hlava mi to nebrala.
Přeji pěkný den.

To je celkem běžný stav, že jeden brouk zmizí a další se objeví. Pokud není příčina dohledána a odstraněna budou se tam střídat stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 2:14 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
senses píše:
Dobrý den pane Jardo,
mám za sebou další vyšetření, kde mi prokázali potravinové alergie.

Nález klinický: Int. nález přiměřený
Labor. + specif. pomocná vyšetření: autoprotil. ANA, ENA, GIT panel - negativní
Spec. IgE - potravin. al. ryby, směs ovoce a zeleniny - negativní

Kožní testy: Prick ASlyostal Stallergenes:
Neg. kontrola 0, pozitivní 10/30++++, arašíd 5/10 +++,kakao 0, celer 0, mrkev 5/5 ++, rajče 5/7 ++, paprika, cibule a česnek 5/5 ++, jablko a broskev 3/5 +, pomeranč 5/5 ++, jahody 5/5 ++, melou 0, kuře 3/5 +, 5/7 ++, bílek 0, žloutek 5/5 ++, pšen. mouka 0,
žitná mouka 5/5 ++.
Diagnoza: Alerg. sezon. rýma + OAS
Doporučená léčba: Tepelná úprava kořen. zeleniny, rajčat i peckovitého ovoce. Desloratadin dále + Nalcrom, během zimních měsíců i Isoprinosin.

Tákže, minule mi člen mpravda radil parazitální kůru, bohužel se mi už neozval, ani nebral telefon, doufám, že se mu nic nestalo,
začala jsem trojčátko, jelikož praziq, který mi mpravda nabízel jsem v menším množství nesehnala. Ten bych tedy chtěla vyzkoušet, ale nechce se mi kupovat za 1600.- 100 tablet, když je nevyužiji.
Očista žlučníku, jestli jsem to správně pochopila je očista jater. Tu jsem dělala před 14 dny. Samozřejmě budu pokračovat.
Rada od Vás - kortizol a estradiol - dojdu k mudr.

Z léků předepsaných jsem nic zatím nebrala, jen jsem zkusila Nalcrom /kvůli té potr. alergii/, bohužel bolest v podžebří stále a ještě k tomu svědění těla. A to jsem si ho vzala jen včera před jídlem a dnes. Takže vysadím.

Můžete mi prosím do "čestiny" přeložit oboje výsledky? A dát nějaká doporučení?

Velice děkuji a přeji zdraví.

Pokud jde o překlady do našeho jazyka to jsem zde již komentoval takto. Je v tom použita řeč jiného kmene a nemá tedy velký význam si ji nechat interpretovat zde. Prostě zavolejte na nějaké pracoviště, kde je tento druh řeči používán a víte vše potřebné. Je docela zajímavé, že v medicíně pro lidi, je tento druh řeči používán, člověk si mnohdy položí otázku, jaký je k tomu dobrý důvod. Každopádně v našem jazyce, jak vidíte jde většinou o reakce na velice zdravé potraviny a je třeba to pochopit tak, že ty likvidují nějakou plíseň, nebo parazita v těle a tím vzniká ta reakce. Já osobně bych neřešil ty alergeny, ale tu plíseň, nebo parazita.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob úno 28, 2015 3:06 pm 
Offline

Registrován: sob úno 28, 2015 2:40 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den , prosím o radu . Před dvěma lety v lednu mi začalo svědění celého těla .Chvíli se drbu za krkem a hned musím zase třeba na noze.Po drbání chvíli zůstanou takové podlité škrábance.Reaguje to na Zodac- antihistaminkum , dříve stačil jeden za tři dny , nyní musím brát každý druhý den - jinak bych se udrbal a v noci neusnul.Na alergologii mi zjistili prý jen mírnou alergii na roztoče(vyměnil jsem peřiny za antialergické a nepomohlo to) a plísně ve vzduchu. Tak jsem chodil rok na Salvii , odčervil se několikrát (prazyquantel, albendazol, ivermectin, hetrazan,metrolex, macmiror, entizol). MMS (dop. koupele jsem ale nedělal), vykapal spoustu Joalis kapek . Mám zdá se lepší imunitu ,už mne nepálí např. oko , ale svědění to nepomohlo.Prosím o pomoc co dělat, ještě se mi rozlezl ekzém na dvou prstech pravé ruky a jednom prstu levé ruky. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sezonni alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2015 5:14 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 23, 2014 2:38 pm
Příspěvky: 13
Jsem alergicky na pily a kazde leto me trapi senna ryma a zanet spojivek. Existuje nejaky prirodni zpusob jak utlumit tyto neprijemne priznaky, popripade je trvale vylecit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2015 10:52 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zelinar píše:
Dobrý den , prosím o radu . Před dvěma lety v lednu mi začalo svědění celého těla .Chvíli se drbu za krkem a hned musím zase třeba na noze.Po drbání chvíli zůstanou takové podlité škrábance.Reaguje to na Zodac- antihistaminkum , dříve stačil jeden za tři dny , nyní musím brát každý druhý den - jinak bych se udrbal a v noci neusnul.Na alergologii mi zjistili prý jen mírnou alergii na roztoče(vyměnil jsem peřiny za antialergické a nepomohlo to) a plísně ve vzduchu. Tak jsem chodil rok na Salvii , odčervil se několikrát (prazyquantel, albendazol, ivermectin, hetrazan,metrolex, macmiror, entizol). MMS (dop. koupele jsem ale nedělal), vykapal spoustu Joalis kapek . Mám zdá se lepší imunitu ,už mne nepálí např. oko , ale svědění to nepomohlo.Prosím o pomoc co dělat, ještě se mi rozlezl ekzém na dvou prstech pravé ruky a jednom prstu levé ruky. Moc děkuji.

Jak zde stále opakuji, pokožka je spojena se stavem střeva, tedy čistit střeva. Za dané situace bych tak na 14 dní vynechal veškeré obiloviny a mléčné výrobky ze stravy a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2015 11:47 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
zelinar píše:
Dobrý den , prosím o radu . Před dvěma lety v lednu mi začalo svědění celého těla .Chvíli se drbu za krkem a hned musím zase třeba na noze.Po drbání chvíli zůstanou takové podlité škrábance.Reaguje to na Zodac- antihistaminkum , dříve stačil jeden za tři dny , nyní musím brát každý druhý den - jinak bych se udrbal a v noci neusnul.Na alergologii mi zjistili prý jen mírnou alergii na roztoče(vyměnil jsem peřiny za antialergické a nepomohlo to) a plísně ve vzduchu. Tak jsem chodil rok na Salvii , odčervil se několikrát (prazyquantel, albendazol, ivermectin, hetrazan,metrolex, macmiror, entizol). MMS (dop. koupele jsem ale nedělal), vykapal spoustu Joalis kapek . Mám zdá se lepší imunitu ,už mne nepálí např. oko , ale svědění to nepomohlo.Prosím o pomoc co dělat, ještě se mi rozlezl ekzém na dvou prstech pravé ruky a jednom prstu levé ruky. Moc děkuji.


Prozkoumejte, jestli se u Vás nejedná o porušenou střevní mikrofloru - tedy přemnoženou kandidu a nedostatek probiotických bakterií, máte několik zjevných příznaků, které tomu napovídají.

Podívejte se také, co se dělo v době, kdy Vám problémy začaly. Nebral jste v té době antibotika?

Neměl jste nějalou významnější stresující událost nebo delší období psychické nepohody?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz