Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2016 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kiminka píše:
Děkuji za odpověď. Co tak ale pročítám ostatní fóra,tak ta moje suplementace asi nebude správná. Můžete mi prosím poradit jak co nejlépe využít tyto doplňky tedy abych to upřesnila denní rozvrh. Vit C(prášek od Vás),Citrát hořčíku(prášek od Vás),B6,B12,Zinek,D3,K2-MK7,Rutin 500mg.
Původně jsem ráno pila vitC s melasou a zapila tím Zinek a K2,což se tedy asi bude mezi sebou prát. Pak jsem si udělala do 1,5litru citrát hořčíku a ten popíjela celý den,ale dočetla jsem se,že nejlepší vstřebatelnost hořčíku je nalačno. B6 dvakrát denně po jídle,B12 během dne rozpustit 1 tabletu pod jazykem. D3 jsem si také dala během dne 1 tabletu a tu K2 mohu tedy také po jídle s tou B6? To pak člověk nemyslí na nic jiného než na léky \":-D\". Předem moc děkuji za odpověď Lucie

To si to asi děláte složitější než je třeba, céčko třeba přidat do vody, nebo ještě lépe do šťávy k pití, citrát stejně musíte dávat s odstupem cca 30 minut od jídla a více dávek denně a jinak vše ostatní se spolu nijak zásadně nepere mimo zinku, kde záleží o jaký jde, ale lepší je ho brát samostatně. Pokud béčka berete dvakrát denně, tak do jedné várky dejte to déčko a do druhé káčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pon lis 28, 2016 8:06 pm 
Offline

Registrován: stř zář 24, 2014 10:43 pm
Příspěvky: 12
Tak mám na Vás ještě jeden dotaz pane Jardo \":)\" . Všude píšete,že nejvíce si škodíme tepelně upraveným obilím s tukem a cukrem a já žiju celé měsíce tím,že jsou to př. nudle s mákem,ovocné knedlíky atd...Vůbec mi ale nedošlo,že se tedy asi bude jednat i o sušenky,koláče a buchty všeho druhu že? No a to bude u mě asi kámen úrazu,sice si toto peču jen doma,ale jím to skoro pravidelně i když z pro mě zdravější verze surovin. Je tedy problém i taková bábovka z pohankové mouky,kde je přidán kokosový olej místo másla a kokosový cukr? Dělám často takto i makovec,kde je pouze 100g pohankové nebo rýžové mouky,200g čerstvě mletého maku,kokosák a ten kokosový cukr,který prý nezvyšeju rychle hladinu cukru v krvi. Jím hodně syrového,ráno ovocné saláty a večer zeleninu,ale tomu sladkému prostě neodolám \":(\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2017 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kiminka píše:
Tak mám na Vás ještě jeden dotaz pane Jardo \":)\" . Všude píšete,že nejvíce si škodíme tepelně upraveným obilím s tukem a cukrem a já žiju celé měsíce tím,že jsou to př. nudle s mákem,ovocné knedlíky atd...Vůbec mi ale nedošlo,že se tedy asi bude jednat i o sušenky,koláče a buchty všeho druhu že? No a to bude u mě asi kámen úrazu,sice si toto peču jen doma,ale jím to skoro pravidelně i když z pro mě zdravější verze surovin. Je tedy problém i taková bábovka z pohankové mouky,kde je přidán kokosový olej místo másla a kokosový cukr? Dělám často takto i makovec,kde je pouze 100g pohankové nebo rýžové mouky,200g čerstvě mletého maku,kokosák a ten kokosový cukr,který prý nezvyšeju rychle hladinu cukru v krvi. Jím hodně syrového,ráno ovocné saláty a večer zeleninu,ale tomu sladkému prostě neodolám \":(\" .

Tak pohanka obecně patří z obilovin k těm nejméně problematickým i když pokud to vše smícháte a ještě upečete, tak nevím. Třeba ten mák obsahuje obrovské množství vápníku, které určitě nedokáže vykompenzovat hořčík v obsažený pohance a navíc je v něm hodně omega 6 mastných kyselin, které podporují zánět, což zase nutí tkáň cpát tam vápník, tedy asi nic moc. Křečové žíly jsou právě o nedostatku hořčíku a zánětlivém procesu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2017 10:17 pm 
Offline

Registrován: stř zář 24, 2014 10:43 pm
Příspěvky: 12
Křečové žíly jsou zánět čeho pane Jardo? Myslela jsem,že jde částečně o geneticky oslabenou žilní stěnu \":wink:\" . Zrozvna v tomto případě,já jím úplně jinak než moji rodiče a z matčiny strany křečové žíly jsou a z otcovo ne. Myslíte že mi pomůže najet na SCD \":P\" ? Docela mě to zaujalo. Jen teď nevím jak se zase poperu s těmi doplňky stravy,když nemůžu jiný než jednoduchý cukr. Citrát hořčíku je jasný,ale D,K2,béčka a Rutin,tam z toho složení moc chytrá nejsem. Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2017 11:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
kiminka píše:
Tak mám na Vás ještě jeden dotaz pane Jardo \":)\" . Všude píšete,že nejvíce si škodíme tepelně upraveným obilím s tukem a cukrem a já žiju celé měsíce tím,že jsou to př. nudle s mákem,ovocné knedlíky atd...Vůbec mi ale nedošlo,že se tedy asi bude jednat i o sušenky,koláče a buchty všeho druhu že? No a to bude u mě asi kámen úrazu,sice si toto peču jen doma,ale jím to skoro pravidelně i když z pro mě zdravější verze surovin. Je tedy problém i taková bábovka z pohankové mouky,kde je přidán kokosový olej místo másla a kokosový cukr? Dělám často takto i makovec,kde je pouze 100g pohankové nebo rýžové mouky,200g čerstvě mletého maku,kokosák a ten kokosový cukr,který prý nezvyšeju rychle hladinu cukru v krvi. Jím hodně syrového,ráno ovocné saláty a večer zeleninu,ale tomu sladkému prostě neodolám \":(\" .

Tak pohanka obecně patří z obilovin k těm nejméně problematickým i když pokud to vše smícháte a ještě upečete, tak nevím. Třeba ten mák obsahuje obrovské množství vápníku, které určitě nedokáže vykompenzovat hořčík v obsažený pohance a navíc je v něm hodně omega 6 mastných kyselin, které podporují zánět, což zase nutí tkáň cpát tam vápník, tedy asi nic moc. Křečové žíly jsou právě o nedostatku hořčíku a zánětlivém procesu.

no a navíc tadyk jde o pohanku nebo mák z trouby, čili tepelně upraveno, to už je anorganika, kterou tělo nevezme
to je potřeba jen ten den dva máčet (nebo klíčit, však to znáte) a jíst za studena syrový, pak si tělo vezme a skutečně asimiluje minerály

tu zeleninu jezte spíš navečer, než vyloženě večer - ona není zrovna nejlehčí na trávení, tak ať na noc nezatěžujete žaludek a dvanácterník atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2017 9:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
ten mák obsahuje obrovské množství vápníku, které určitě nedokáže vykompenzovat hořčík v obsažený pohance a navíc je v něm hodně omega 6 mastných kyselin, které podporují zánět, což zase nutí tkáň cpát tam vápník, tedy asi nic moc. Křečové žíly jsou právě o nedostatku hořčíku a zánětlivém procesu.

teď jsem se trochu zalekl, Jaroslave, a moc Vás prosím:
Moje milovaný "kafe" si totiž (jako "vitarián", ale "kafe" tomu jen tak říkám - nemám to s kafem nic společnýho) dělám tak, že minimálně na den namočím půlku zavařovačky (čili na objem tak 3-4 deci) máku, aby pěkně změkl, a pak to proženu Angelem společně s třema čtyřma mrkvema, který to makový mléko osladí
tahle směs (makové mléko a mrkvová ščáva) je ohromně ohromně dobroučká, plný žůžo a mňamko

navíc si u tý pochoutky říkám, že tělu vrazím nějakej ten vápník...
(i když kolik dneska nutričně chudej mák z nepřirozenýho zemědělství vlastně toho vápníku obsahuje... možná aj docela bídně)

a tak to možná není nejlepší nápad? taková dávka vápníku vysává zásoby hořčíku, jestli tomu dobře rozumím? nehledě na nadbytek omega-6, což samozřejmě není OK, to vím...

Jardo prosím Vás o slůvko, děkuju moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2017 3:04 pm 
Offline

Registrován: stř zář 24, 2014 10:43 pm
Příspěvky: 12
Díky Vám Jindro za rady \":-)\"! Ono je to všechno tak jednoduchý,až je to moc složitý \":D\" . Mák miluju ale tepelně upravenej,syrovej mi tedy moc nechutná \":(\" . Vím že u mě je problém právě to tepelně upravené,páč jsem prostě buchtová od mala. Jinak se snažím jíst opravdu zdravě. Zeleninu jím tam do 19h a pak už nic. Zkusím najet na to SCD,líbí se mi to,hodně syrového,ale i tepleně upravené bez mouky,složitých cukrů a škrobů. To by mi mohlo ty nohy zachránit. Dnes třeba k obědu pečený králík a jako příloha orestované růžičkové kapustičky a dobré to bylo a salát domácí pikles. Řekla bych docela zdravý oběd \":wink:\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2017 11:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
kiminka píše:
Dnes třeba k obědu pečený králík a jako příloha orestované růžičkové kapustičky a dobré to bylo a salát domácí pikles. Řekla bych docela zdravý oběd

jestli byste si ráda udělala vlastní obrázek o tom, nakolik je takový oběd zdravý, pošlu vám k tomu knížku
před lety byla jedna z mých prvních, co jsem četl ke zdraví, a velice velice mne oslovila a ovlivnila
spousta lidí ji doma roky a roky má a ani o tom malém pokladu neví:
https://www.pozoruhodneknihy.cz/Fit-pro ... 12666.html
Ještě se dá výjimečně koupit v antikvariátu
z celého nadšení jsem ji nedávno přepsal, takže v případě zájmu bych vám ji poslal jako elektronickou (PDF) mailem
kdyžtak mi hoďte SZ, abych nepřehlédl
krásně vysvětluje, jak to u nás chodí s trávením a co žaludek umí/neumí
třeba vám knížka odpoví/napoví, nakolik snadno či obtížně se vámi uvedená kombinace při obědě tráví...
mně to tedy kniha objasnila velmi dobře


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pát bře 03, 2017 12:41 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra, ked uz doporucujes Fit for Life, mozno by Ta mohlo zaujimat aj toto od jednej z autoriek Marilyn Diamond, kde uz hovori, ze neni dobre zit len tak, ako pisu vo Fit for Life, teda doporucuje uz viac proteinov, teda ze to co tam pisu v tej knihe je vlastne dotox, prve roky to moze byt skvele, ale nemalo by sa tak zit cely zivot. Teda po precisteni treba zaradit viac bielkovin, nez tam doporucuju (tam ich doporucuju az zalostne malo)

https://www.youtube.com/watch?v=XU9qEX02fA0

Inak na 69 rokov vyzera dost dobre.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte bře 07, 2017 9:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Xion díky, ahoj,

ano ano, vlastně je od Diamondových těch novinek mnohem víc. Oni napsali snad pět (?) dílů Fitu, mám je doufám všechny, a po řadě roků pár věcí na základě nových poznatků a zkušeností negovali a značně doplňovali/opravovali. To se mi na nich líbí - jedou dál a dle toho, co nového zjistí a naučí se, dle toho revidují své předchozí myšlenky. Takže řadu věcí, které popisovali v prvním díle, opravili. Přijde mi to zajímavé.

Co se bílkovin týče, tak mám ověřeno z více zdrojů to, co Diamondi psali v prvním díle - že totiž bílkoviny nepřijímáme tím, že je jíme. Tomu tedy věřím a bílkoviny neřeším. Tělo si je totiž vyrábí samo - přesně na míru takové, jaké potřebuje. Ty to znáš. Tělo nedokáže asimilovat žádní komplexní bílkoviny, které sním. Obzvlášť jako vitarián tohle vůbec neřeším, to už má matka Příroda komplet hotové. To je právě na životě vitariána to super - nepřemýšlím, jestli mám dost minerálů nebo vitamínů. Stačí jíst syrově a střídat všelijaké ovoce a zeleninu. Ostatně má to logiku - volně žijící zvířata taky jídlo neřeší a jen prostě jí tohle a támhleto. A jak jsou zdravá! Kam se my lidi hrabem \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: stř bře 08, 2017 3:47 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
To si jenom myslíš, ale kdysi jsi bílkoviny řešit musel a už si to nevybavuješ nebo je někdo pořešil za tebe, když se futruješ mletým mákem a tvarohem s lněnou moukou. O některé zelenině se sice říká, že obsahuje esenciální aminokyseliny, ale málokdo sní za den kilogramy kapusty a z hlediska koncentrace sacharidů mi také občas přijde zajímavější lžíce medu než čtvrt kila melounu. V čem je vlastně problém těch koncentrovaných bílkovin a sacharidů, že se při vaření vyluhují alkalické minerály a nedoplní se tělu destilovaná voda nutná k absorbci a odvodu odpadních produktů spalování? Kolik a jakých potravin je potřeba jíst syrových, aby člověk netrpěl křivicí a skorbutem?

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv bře 09, 2017 12:52 pm 
Offline

Registrován: stř zář 14, 2016 2:47 pm
Příspěvky: 23
Omlouvám se, pánové, jestli vám lezu do debaty, ale zrovna tento problém teď řeším - tedy na jakou stranu stravování se dát. Nějaký čas jsem jedla jen vitariánskou stravu, ale nějak jsem měla pocit, že to je málo. Nyní jsem na SCD stravě, cítím se v pohodě, ale nastal problém - na vitariánské stravě jsem měla pH moči odpoledne 7,5 - 8, teď se nemůžu dostat přes 6,5. Jím v podstatě syrovou nebo dušenou zeleninu a kousek ryby nebo vejce, ráno ovocné šťávy, později zeleninové. Nevím, čím jiným proteiny přidat a co mi to pH snižuje.
Nemáte nějaký nápad?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pát bře 17, 2017 8:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
jednoslunicko píše:
Omlouvám se, pánové, jestli vám lezu do debaty, ale zrovna tento problém teď řeším - tedy na jakou stranu stravování se dát. Nějaký čas jsem jedla jen vitariánskou stravu, ale nějak jsem měla pocit, že to je málo. Nyní jsem na SCD stravě, cítím se v pohodě, ale nastal problém - na vitariánské stravě jsem měla pH moči odpoledne 7,5 - 8, teď se nemůžu dostat přes 6,5. Jím v podstatě syrovou nebo dušenou zeleninu a kousek ryby nebo vejce, ráno ovocné šťávy, později zeleninové. Nevím, čím jiným proteiny přidat a co mi to pH snižuje.
Nemáte nějaký nápad?

no, sluníčko, ona ta kyselost (acido rovnováha) záleží na mnoha faktorech - stačí jíst alkalizující jídlo ve stresu/spěchu a zase bude okyselovat. čili na odpověď si netroufám, když neznám váš životní styl (jídlo pití sport vzduch voda stres/nestres atd atd)
Troufám si ale doporučit vám skvělou, ba přímo úžasnou knížku Pryč s kyselostí, autor Tepperwein. Knížka fakt za milion. K dostání gratis tady na ulozto \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 1:29 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Xion díky, ahoj,

ano ano, vlastně je od Diamondových těch novinek mnohem víc. Oni napsali snad pět (?) dílů Fitu, mám je doufám všechny, a po řadě roků pár věcí na základě nových poznatků a zkušeností negovali a značně doplňovali/opravovali. To se mi na nich líbí - jedou dál a dle toho, co nového zjistí a naučí se, dle toho revidují své předchozí myšlenky. Takže řadu věcí, které popisovali v prvním díle, opravili. Přijde mi to zajímavé.

Co se bílkovin týče, tak mám ověřeno z více zdrojů to, co Diamondi psali v prvním díle - že totiž bílkoviny nepřijímáme tím, že je jíme. Tomu tedy věřím a bílkoviny neřeším. Tělo si je totiž vyrábí samo - přesně na míru takové, jaké potřebuje. Ty to znáš. Tělo nedokáže asimilovat žádní komplexní bílkoviny, které sním. Obzvlášť jako vitarián tohle vůbec neřeším, to už má matka Příroda komplet hotové. To je právě na životě vitariána to super - nepřemýšlím, jestli mám dost minerálů nebo vitamínů. Stačí jíst syrově a střídat všelijaké ovoce a zeleninu. Ostatně má to logiku - volně žijící zvířata taky jídlo neřeší a jen prostě jí tohle a támhleto. A jak jsou zdravá! Kam se my lidi hrabem \":-)\"

Pokial zijes duchovne a nepotrebujes ziadnu vacsiu fyzicku aktivitu, tak na ovoci a zelenine sa da urcite prezit, teda nezomries. Pozor vsak na chyby, taky mango (urcite poznas), prisiel o zuby, ale videl to kvoli tomu, ze jedol nezrele ovocie. Cize, nepotrebujes nic dalsie. Ja by som ale aj tak konzumoval lanove, chia a dynove semienka k tomu, dynove su bielkovinova bomba. Ved to mozu aj vitariani. A si poisteny. Mas tam kompletnu bielkovinu, chia a lan ma omega-3, dynove zas protiparazitalne vlastnosti. (najlepsie jest ich k ananasu a papaji, spolu s papajovymi semienkami)
Hlavne nejest mak, sezam a slnecnicu, alebo len velmi malo (obcas maskrty), ktorej maju omega-6.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pon bře 20, 2017 10:18 am 
Offline

Registrován: stř zář 14, 2016 2:47 pm
Příspěvky: 23
Jindra píše:
no, sluníčko, ona ta kyselost (acido rovnováha) záleží na mnoha faktorech - stačí jíst alkalizující jídlo ve stresu/spěchu a zase bude okyselovat. čili na odpověď si netroufám, když neznám váš životní styl (jídlo pití sport vzduch voda stres/nestres atd atd)
Troufám si ale doporučit vám skvělou, ba přímo úžasnou knížku Pryč s kyselostí, autor Tepperwein. Knížka fakt za milion. K dostání gratis tady na ulozto \":-)\"

Děkuji moc za odkaz, určitě nastuduji \":-)\".
Ještě kdybyste tak měl odkaz na knihu "Jak se zbavit stresu jednou provždy" - pokud ji teda už někdo napsal \":-)\".
Ano, bude v tom stres, mám to odzkoušené ... ale zatím nevím, jak se ho účinně zbavit.
Ještě jednou díky \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz