Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 09, 2024 8:56 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2009 2:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
Naja píše:
Děkuji za odpověď. Chtěla bych se ještě zeptat jak vhodně doplňovat vitamín B12? A jak se díváte na kvalitní bílý jogurt - dá se považovat za živou stravu?
Děkuji.

Vitamín B12, je obsažen v přírodních zdrojích, mezi něž patří hlavně pangamin a mořské řasy, dále je možné dodat tento vitamín v pilulkách. V pangaminu, doporučuji cca 12 tablet denně a docela dobré dávkování je 3x denně 4 tablety. Řasy používám vločky Nori a Dulse, případně tablety Kelp, konkrétně cenově velice dostupné vločky Nori za cca 20 Kč,- 1x denně tak půl až celou kávovou lžičku do jídla, to Vám dodá i jód a spoustu dalších látek. Zásadně je sypu přímo do salátu, nebo Dulse zamíchám do čerstvé šťávy a vypiji. Pokud se týká vitamínu B12 v tabletách, zde stačí denně 1 tableta pod jazyk a nechat pomalu rozpustit, protože se vstřebává sliznicemi. Doporučuji tablety od Natures Bounty, Vitamin B12 500 Mcg 100 Tbl., kde Vás jedna denní dávka přijde na cca 1,-Kč.
Kvalitní bílý jogurt se dá považovat za živou stravu, ale takový jogurt se v místních obchodech již nedá koupit, to by jste si musela sehnat pokud možno nekontaminované mléko, optimálně kozí a potom si ten jogurt doma vyrobit. Takovýto produkt potom skutečně obsahuje živé probiotické bakterie a nezahleňuje organizmus. To, co prodávají v obchodech, je přes vtíravou reklamu naprosto nevhodné a již mnohaměsíční záruční lhůta rozumnému člověku napoví, že takový humus kupovat a jíst nemá. Další vhodné přísady, včetně různých lahodných éček si můžete přečíst při velice dobrém zraku někde na samém konci informací na kelímku, oni se totiž výrobci tím, co skutečně prodávané jogurty obsahují, neradi chlubí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 7:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
S tímto problémem jsem se také poprala a je fakt, že se dá vše spravit správnou životozprávou. Nicméně začátky nic moc, tak jsem se dopracovala ke správnému pohybu. Není ideál sedavé zaměstnání, kdy jsou nohy pod stolem. Dobře mi od bolestí v počátcích pomohla mastička z řepíku, měsíčku a divizny. Naučila jsem se odpočívat na zemi s nohama opřenýma o skříň a s hadry na na nohou namočenými v čaji z řepíku, heřmánku, vrbové kůry a mářinky. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 7:07 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 15, 2010 7:02 pm
Příspěvky: 1
Problémy s křečovými žilami mám už delší dobu. Mám k tomu dědičné dispozice. Používám kompresní punčochy Avicenum od Aries a mám to stabilizovaný. Dobře se dá vybrat i na www.aries-shop.cz Má někdo podobné problémy a zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
jirina.nyrova píše:
Problémy s křečovými žilami mám už delší dobu. Mám k tomu dědičné dispozice. Používám kompresní punčochy Avicenum od Aries a mám to stabilizovaný. Dobře se dá vybrat i na www.aries-shop.cz Má někdo podobné problémy a zkušenosti?

To není řešení problému, ale řešení důsledků, což z dlouhodobého hlediska není žádné řešení. Snažte se to vyřešit na té úrovni, kde je problém a ten je ve špatném hospodaření s vápníkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 10:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Veverka píše:
Naučila jsem se odpočívat na zemi s nohama opřenýma o skříň ...

Úplně nejlepší je naučit se stoj na hlavě nebo jiné obrácené polohy z jógy. Obrátí se působení gravitace na krevní oběh, nohy se odkrví a hlava se prokrví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 7:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Úplně nejlepší je naučit se stoj na hlavě nebo jiné obrácené polohy z jógy. Obrátí se působení gravitace na krevní oběh, nohy se odkrví a hlava se prokrví.

Na to nemusíte trénovat složité polohy a bohatě stačí prkno pod úhlem cca 45°, nebo ideální je dokonce polohovatelné lůžko, kde si nastavíte úhel podle vašich představ. Pak si hlavou dolu můžete relaxovat a docílíte stejných výsledků, ale dá se u toho třeba číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 6:06 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 10:43 am
Příspěvky: 8
Dobrý den, mám chronickou žilní nedostatečnost a doktor mi doporučil operaci křečové žíly, která sice není moc vidět, ale zlobí.
Po přečtení výše uvedených příspěvků jsem se nedozvěděla, jestli operaci vadné žíly doporučujete, nebo jestli se špatná žíla dá
správnou stravou do normálu. Jestli jste u někoho viděl výrazné zlepšení.
Mé BMI je 21,5. Takže váha OK. Snažím se o přiměřený pohyb, ale je pravda, že mé stravovací návyky byly až do nedávna nic moc. Ve svých 47 letech mám v kyčelním kloubu artrózu II. stupně, mírnou kalcifikaci hrudního obratle a podle nedávné osteodenziometrie v oblasti L1 hraniční hodnotu.
Dostala jsem Condrosulf a koupila si od Solgaru Vápník-Hořčík-Bór.(udávají že organické) Po přečtení Vašich příspěvků jsem ale zjistila, že se minerály mají užívat samostatně.
Jsem odhodlaná ke změně, ale zatím tápu. Kávu, cukr, mouku, uzeniny jsem již vysadila úplně, maso velmi omezila.
Dík za odpověď. Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 6:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
Danula píše:
Dobrý den, mám chronickou žilní nedostatečnost a doktor mi doporučil operaci křečové žíly, která sice není moc vidět, ale zlobí.
Po přečtení výše uvedených příspěvků jsem se nedozvěděla, jestli operaci vadné žíly doporučujete, nebo jestli se špatná žíla dá
správnou stravou do normálu. Jestli jste u někoho viděl výrazné zlepšení.
Mé BMI je 21,5. Takže váha OK. Snažím se o přiměřený pohyb, ale je pravda, že mé stravovací návyky byly až do nedávna nic moc. Ve svých 47 letech mám v kyčelním kloubu artrózu II. stupně, mírnou kalcifikaci hrudního obratle a podle nedávné osteodenziometrie v oblasti L1 hraniční hodnotu.
Dostala jsem Condrosulf a koupila si od Solgaru Vápník-Hořčík-Bór.(udávají že organické) Po přečtení Vašich příspěvků jsem ale zjistila, že se minerály mají užívat samostatně.
Jsem odhodlaná ke změně, ale zatím tápu. Kávu, cukr, mouku, uzeniny jsem již vysadila úplně, maso velmi omezila.
Dík za odpověď. Dana

Nikdy jsem zde nikomu žádnou operaci nedoporučoval a týká se to čehokoliv, tedy i křečových žil. Veškeré další potíže, stejně jako křečové žíly, celkem jednoznačně souvisí s velkým nedostatkem hořčíku, tak proč to nevyzkoušet, když jeho doplnění skoro nic nestojí a ani nebolí jako operace, která zase nic neřeší. Vhodné by bylo si nechat udělat vlasovou analýzu a pak jasně uvidíte co doplňovat, nebo alespoň dokopejte lékaře, aby vám udělal minerály z krve, což pro první opatření většinou stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:28 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 10, 2011 10:43 am
Příspěvky: 8
Můžete mi poradit, od jaké firmy používáte hořčík? V jiném tématu jsem četla že kupujete balení 1000 tablet, ale nedaří se mi to na netu najít.
Kolik tablet mám denně brát? Ještě se zeptám na ten condrosulf. Je potřeba ho brát pokud budu doplňovat hořčík a přijímat dostatek vápníku v rostlinné stravě? Jestli jsem správně pochopila, tak doplňování vápníku v tabletách je nežádoucí.
Jinak musím napsat, že Vaše stránky mě naprosto dostaly. Už delší dobu si říkám, že je potřeba něco změnit a tady nacházím spoustu zajímavých informací. Jen je musím postupně vstřebat. Je toho naráz moc.
Díky Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
Danula píše:
Můžete mi poradit, od jaké firmy používáte hořčík? V jiném tématu jsem četla že kupujete balení 1000 tablet, ale nedaří se mi to na netu najít.
Kolik tablet mám denně brát? Ještě se zeptám na ten condrosulf. Je potřeba ho brát pokud budu doplňovat hořčík a přijímat dostatek vápníku v rostlinné stravě? Jestli jsem správně pochopila, tak doplňování vápníku v tabletách je nežádoucí.
Jinak musím napsat, že Vaše stránky mě naprosto dostaly. Už delší dobu si říkám, že je potřeba něco změnit a tady nacházím spoustu zajímavých informací. Jen je musím postupně vstřebat. Je toho naráz moc.
Díky Dana

Tablety již nepoužívám, protože jsem měl stále problém je sehnat za rozumnou cenu a přešel jsem tedy na chlorid hořečnatý, který vám mohu i dodat, což najdete v nabídce na konci fóra. Postup užívání se zde již mnohokrát rozebíral, čili to prostudujte. To jste pochopila pouze částečně správně, podávání jakéhokoliv vápníku je nežádoucí, dokud tělo bere hořčík. Zcela se sice vynechat nedá, ale snažte se ho i ve stravě mít co nejméně, alespoň po dobu léčby. Čas je vlastně jediné, co na tomto světě máme a při studiu jím šetřit určitě nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: křečové žíly v pánevní oblasti
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 3:01 pm 
Offline

Registrován: sob led 22, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu, jak se zbavit nebo velmi omezit křečové žíly v pánevní oblasti. Trpím tlakovými velmi nepříjemnými bolestmi úplně dole v podbřišku. Bolesti jsou doprovázené trvalým pocitem nutkání na močení, který je asi nejhorší. Před několika měsíci jsem trpěla častými záněty MM a díky radám na Vašem fóru jsem se jich zatím zbavila i tím, že se snažím udržet pH moče relativně stabilní, i když mi pH kolikrát vyletí na 8 a pak za 2-3hod. zase spadne na 6.
Podle vyšetření u doktora se nyní o žádný zánět nejedná a údajně jde o bolesti způsobené křečovými žilami. Bolesti jsou bohužel trvalé a zatím mám vypozorováno, že při zvýšené námaze dojde k jejich zesílení. Bolesti trvají nepřetržitě již měsíc a neustupují. Předepsal mi Detralex.
Před 4 měsíci jsem byla na laparoskopickém vyšetření MM, kde mi doktoři upozornili na větší výskyt křečových žil kolem močového měchýře, dělohy a střev, takže věřím, že za bolestmi mohou být tentokráte opravdu křečové žíly. Velmi bych uvítala, pokud byste mi poradili, jaké přípravky (byliny, mast....aj.) a v jakém množství nebo intervalu mám užívat, abych se bolestí plynoucích z výše popsaných křečových žil zbavila nebo alespoň významně omezila. Křečové žíly způsobují otoky (záněty?), které pak dost bolí.
Již z dřívějška beru na MM a celkové posílení organismu lichořeřišnici, vitamín C ca. 4000mg. denně, B1 a B5, a kanadské brusinky.
Zde na fóru jsem se dočetla o užívaní chloridu hořečnatém(nevím dávkování), ale raději, bych znala Váš názor, protože se v mém případě jedná o křečové žíly kolem vnitřních orgánů, pravděpodobně vzniklých po mých třech porodech. Případné bylinky u Vás ráda objednám.
BMI mám 20 a již dříve jsem absolvovala očistu tlustého střeva.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
mabi píše:
Dobrý den,

chtěla bych požádat o radu, jak se zbavit nebo velmi omezit křečové žíly v pánevní oblasti. Trpím tlakovými velmi nepříjemnými bolestmi úplně dole v podbřišku. Bolesti jsou doprovázené trvalým pocitem nutkání na močení, který je asi nejhorší. Před několika měsíci jsem trpěla častými záněty MM a díky radám na Vašem fóru jsem se jich zatím zbavila i tím, že se snažím udržet pH moče relativně stabilní, i když mi pH kolikrát vyletí na 8 a pak za 2-3hod. zase spadne na 6.
Podle vyšetření u doktora se nyní o žádný zánět nejedná a údajně jde o bolesti způsobené křečovými žilami. Bolesti jsou bohužel trvalé a zatím mám vypozorováno, že při zvýšené námaze dojde k jejich zesílení. Bolesti trvají nepřetržitě již měsíc a neustupují. Předepsal mi Detralex.
Před 4 měsíci jsem byla na laparoskopickém vyšetření MM, kde mi doktoři upozornili na větší výskyt křečových žil kolem močového měchýře, dělohy a střev, takže věřím, že za bolestmi mohou být tentokráte opravdu křečové žíly. Velmi bych uvítala, pokud byste mi poradili, jaké přípravky (byliny, mast....aj.) a v jakém množství nebo intervalu mám užívat, abych se bolestí plynoucích z výše popsaných křečových žil zbavila nebo alespoň významně omezila. Křečové žíly způsobují otoky (záněty?), které pak dost bolí.
Již z dřívějška beru na MM a celkové posílení organismu lichořeřišnici, vitamín C ca. 4000mg. denně, B1 a B5, a kanadské brusinky.
Zde na fóru jsem se dočetla o užívaní chloridu hořečnatém(nevím dávkování), ale raději, bych znala Váš názor, protože se v mém případě jedná o křečové žíly kolem vnitřních orgánů, pravděpodobně vzniklých po mých třech porodech. Případné bylinky u Vás ráda objednám.
BMI mám 20 a již dříve jsem absolvovala očistu tlustého střeva.

Děkuji.

U křečových žil je víceméně jistý nedostatek hořčíku a dávkování je zde popsáno, tak to trochu prohledejte. Na srovnání nadledvinek, proti zánětům, by to chtělo také lékořici a možná by bylo vhodné vyzkoušet kombinaci béček na homocystein, případně se kouknout po nějakém blízkém pracovišti, kde vám ho dovedou změřit. Pokud bude vysoký, může se na tom také podepisovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 10:37 am 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zdravim,
mam dotaz ohledne toho co je a co neni krecova zila- vsiml jsem si ze mam na jednom lytku videt zilu (viditelna delka caa 4-5cm) neni to zadna mala zilka, kdyz je dobre viditelna tak bych odhadl tlousku tak na 4mm, ma normalni zelenou barvu jako zily na hornich koncetinach na predlokti a zapesti nikoli fialovou jako krecaky, na druhe noze na lytku ale videt zily zadne nemam , zajimalo by me jestli i tohle je krecova zila nebo jeji pocatek nebo je to normalni zila co proste vede po povrchu lytka a je to normalni jev?

dekuji za objasneni

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
zdravim,
mam dotaz ohledne toho co je a co neni krecova zila- vsiml jsem si ze mam na jednom lytku videt zilu (viditelna delka caa 4-5cm) neni to zadna mala zilka, kdyz je dobre viditelna tak bych odhadl tlousku tak na 4mm, ma normalni zelenou barvu jako zily na hornich koncetinach na predlokti a zapesti nikoli fialovou jako krecaky, na druhe noze na lytku ale videt zily zadne nemam , zajimalo by me jestli i tohle je krecova zila nebo jeji pocatek nebo je to normalni zila co proste vede po povrchu lytka a je to normalni jev?

dekuji za objasneni

Tak to bych musel vidět, ale křečák zpravidla i občas bolí a to nepíšete, čili asi spíše jde pouze o vystouplou žílu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 10:35 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Jarda píše:
Tak to bych musel vidět, ale křečák zpravidla i občas bolí a to nepíšete, čili asi spíše jde pouze o vystouplou žílu.

neboli to nijak, ani jsem si toho nikdy predtim nevsiml az vcera, jeste jsem zapomel napsat ze zila je rovna - neni to takovy ten kroutici se had, jak to casto krecaky delaji, kazdopadne zacinam pravidelne pit orechove mleko, horcik dodavam stale a je to fakt solidni lazen na psychiku \":D\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz