Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2009 8:20 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
Zdravím všechny návštěvníky tohoto fóra! Ráda bych se zde svěřila se svým trápením s křečovými žílami a pokud by se zde našel někdo, kdo by mi mohl dobře poradit, byla bych velice šťastná. Mé problémy s cévami začaly již v mých 15letech, kdy se objevily první metličky na stehnech. Sice mi to bylo nepříjemné,ale akceptovala jsem je jako daň za sportovní aktivity. S výškou 185cm a štíhlou postavou nebylo příliš složité prosadit se ve volejbalu, takže náročné tréninky a soustředění s neadekvátním fyzickým vypětím v porovnání k věku se staly téměř rutinou (a to nepočítám pavidelné cestování autem přes půl republiky). Když k tomu přidám velice špatné rodinné vztahy (matka - neurotická alkoholička, otec-flegmatický, neschopný projevit zájem ani city) a tím pádem i neustávající sklíčenost a špatné starvování, záhy se u mě projevily potíže psychického rázu, nadměrná konzumace alkoholu a lehkých drog již v 16letech. Sport jsem po čase (teď již nepochopitelně) opustila a proplouvla životem, jak se dalo. Vše se změnilo až nyní. Před téměř třemi roky jsem nastoupila na VŠ, kde jsem potkala kamarádky z volejbalu, takže jsme se do toho před 2lety znovu pustily a já se poctivě snažím. Bohužel metličky se proměnily v začínající křečové žíly a to i přesto, že už žiji relativně zdravě. Proti problémům s cévami se snažím bojovat pohankou v syrovém stavu (namáčená) a čajem z celé rostliny v květu, co nám roste na zahradě. Toto kombinuji s vit C, tedy pomeranči a grepy. Zkoušela jsem i domácí měsíčkovou mast se sádlem aplikovanou přes noc a překrytou zelným listem...všechna snaha je však marná. Jsem mladá, štíhlá a hezká dívka. Je mi 21let a velmi mě straší představa, že ve 30 nebudu moci vstát z postele bez stahovacích punčoch,což znamená mnohem víc, než jen pouhou kosmetickou vadu. Navíc jak jsem psala, opět poctivě trénuji. Teď přes zimu chodím do posilovny a na spinning, v létě kolo, běh...Mám obavy, abych zvýšenou zátěží na tělo něco ještě víc nepokazila. Lékaři říkají, že jednou prasklá cévka se již nedá stáhnout, ale mně to přijde s prominutím "jako pěkná blbost", v čemž mě ujištuje fakt, že samy cévky pořád nějakým způsobem pracují - když se koupu v bazénu, chladnější voda mi cévky stahuje. Naopak ležím-li pod peřinou pěkně v teplíčku, cévky se roztáhnou...Kde je teda pravda?Jaký je váš názor? Velice děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2009 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
léňa_87 píše:
Zdravím všechny návštěvníky tohoto fóra! Ráda bych se zde svěřila se svým trápením s křečovými žílami a pokud by se zde našel někdo, kdo by mi mohl dobře poradit, byla bych velice šťastná. Mé problémy s cévami začaly již v mých 15letech, kdy se objevily první metličky na stehnech. Sice mi to bylo nepříjemné,ale akceptovala jsem je jako daň za sportovní aktivity. S výškou 185cm a štíhlou postavou nebylo příliš složité prosadit se ve volejbalu, takže náročné tréninky a soustředění s neadekvátním fyzickým vypětím v porovnání k věku se staly téměř rutinou (a to nepočítám pavidelné cestování autem přes půl republiky). Když k tomu přidám velice špatné rodinné vztahy (matka - neurotická alkoholička, otec-flegmatický, neschopný projevit zájem ani city) a tím pádem i neustávající sklíčenost a špatné starvování, záhy se u mě projevily potíže psychického rázu, nadměrná konzumace alkoholu a lehkých drog již v 16letech. Sport jsem po čase (teď již nepochopitelně) opustila a proplouvla životem, jak se dalo. Vše se změnilo až nyní. Před téměř třemi roky jsem nastoupila na VŠ, kde jsem potkala kamarádky z volejbalu, takže jsme se do toho před 2lety znovu pustily a já se poctivě snažím. Bohužel metličky se proměnily v začínající křečové žíly a to i přesto, že už žiji relativně zdravě. Proti problémům s cévami se snažím bojovat pohankou v syrovém stavu (namáčená) a čajem z celé rostliny v květu, co nám roste na zahradě. Toto kombinuji s vit C, tedy pomeranči a grepy. Zkoušela jsem i domácí měsíčkovou mast se sádlem aplikovanou přes noc a překrytou zelným listem...všechna snaha je však marná. Jsem mladá, štíhlá a hezká dívka. Je mi 21let a velmi mě straší představa, že ve 30 nebudu moci vstát z postele bez stahovacích punčoch,což znamená mnohem víc, než jen pouhou kosmetickou vadu. Navíc jak jsem psala, opět poctivě trénuji. Teď přes zimu chodím do posilovny a na spinning, v létě kolo, běh...Mám obavy, abych zvýšenou zátěží na tělo něco ještě víc nepokazila. Lékaři říkají, že jednou prasklá cévka se již nedá stáhnout, ale mně to přijde s prominutím "jako pěkná blbost", v čemž mě ujištuje fakt, že samy cévky pořád nějakým způsobem pracují - když se koupu v bazénu, chladnější voda mi cévky stahuje. Naopak ležím-li pod peřinou pěkně v teplíčku, cévky se roztáhnou...Kde je teda pravda?Jaký je váš názor? Velice děkuji za odpovědi

Jakékoliv cévní potíže, jsou důsledek nevhodné anorganické stravy v předchozích letech. Na úpravu stavu jdete celkem dobře, ale některé nutné body přeskakujete. Nelze se tedy divit, že se Vám nedaří potíže odstranit. Píšete, že jste štíhlá, ale neuvádíte BMI index, ověřte si tedy jestli ho splňujete a za vhodný považujte 24, ideální 22. Dále je nezbytná dokonalá defekace, bez níž opět těžko zvítězíte. Minimální frekvence stolic je 1x denně a nejlépe 2x-3x denně. Stolice navíc nesmí zapáchat a lepit se na záchodovou mísu. Pokud po stolici musíte používat štětku, je to známka pomnožení nežádoucích bakteriokultur ve střevním traktu a ty je nutné odstranit. Stěžejní je úprava kyselosti moče na hodnoty pH krevního řečiště cca 7 - 7,5, což zamezí vyčerpávání rezerv vápníku, nezbytného pro vyživování žilních stěn. Aplikace rutinu z pohanky je vhodná, ale zase rozhazuje pH, další vhodný zdroj jsou borůvky, které naopak pH srovnávají. Je třeba pH stále kontrolovat a podle toho si upravit stravu. Naprosto nejvhodnější je přejít alespoň na nějakou dobu na vitariánský stravovací režim, který špatné pH téměř vylučuje. Tím obnovíte organické minerálie a zbavíte se anorganických, z jejichž nadbytku tento problém vzniká. Doporučuji pít cca 1,5 l čerstvých zeleninových šťáv denně a zaměřte se na draslík. Tím vyčistíte tělo i krevní řečiště a teprve potom má význam používat mazání něčeho na pokožku. Jako mazání je dle mého názoru nejvhodnější, potírat postižená místa kvalitním jablečným octem a mírně vmasírovat, případně natírat postižená místa citrónovou šťávou a tu nechat působit dokud nezaschne, nejlépe ráno a večer. Na nějakou přesnější radu bych Vás musel vyšetřit a zjistit jak dobře Vám jednotlivé orgány pracují, ale můžete tyto postupy vyzkoušet a následně mi dejte zprávu. Pokud máte o setkání zájem kontaktujte mě přes telefon uvedený na stránkách vpravo pod mojí fotografií.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2009 5:37 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
Velice děkuji za odpověď. To s tím vápníkem je nejspíš pravda, protože před tím než se mi objevily první potíže, pravidelně jsem konzumovala k snídani ovesné vločky, které jak dnes vím, způsobují ztráty vápníku v těle. Je možné nedostatek vápníku suplementovat Dologranem? Výrobce uvádí,že je přírodní a navíc ve správném poměru k hořčíku. Můj BMI je obvykle 19,5, ale jak jsem říkala, hodně sportuji a posiluji, tím pádem se v posledních měsících BMI dostal k 20.5.Byla bych ráda, kdybych ještě nabrala další svaly a BMI by tak dál poskočil...To se ostatně týká i další otázky. Pokud mám změnit stravu na vitariánskou, bude to tělu vzhledem k mým aktivitám stačit? Upřímě řečeno si totiž nedokážu představit, že mi z ovoce a zeleniny narostou nějaké svaly. Mimo jiné, jak vím, tělo ke správné funkci potřebuje 9 esenciálních aminokyselin, které si nedokáže vyrobit samo, tudíž je třeba získávat je ze stravy.Napadájí mě luštěny, ale fazole například obsahují pouze 7 těchto bílkovin a soja není pro nabírání svalů také vhodná, spíše naopak, hodí se pro hubnutí. Kde si tedy obstarat dostatečné množství bílkovin pro stavbu těla, když maso, mléčné výrobky a vejce jsou nevhodné? Také by mě zjímal Váš názor na kombuchový nápoj. Tuto houbu pěstuji v čaji pu-erh s přídavkem zeleného čaje a cukru. Myslím si, že je dost kyselinotvorný kvůli vysokému obsahu kyselin, ale ty jsou prý pro tělo prospěšné a pomáhají detoxikovat organizmus (glukaronová,pravotočivá mléčná...)...Můžete-li mi podat nějaké informace a tím rozšířit mé vědění budu Vám vděčná \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2009 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="léňa_87":2ai4wdu1]Velice děkuji za odpověď. To s tím vápníkem je nejspíš pravda, protože před tím než se mi objevily první potíže, pravidelně jsem konzumovala k snídani ovesné vločky, které jak dnes vím, způsobují ztráty vápníku v těle. Je možné nedostatek vápníku suplementovat Dologranem? Výrobce uvádí,že je přírodní a navíc ve správném poměru k hořčíku. Můj BMI je obvykle 19,5, ale jak jsem říkala, hodně sportuji a posiluji, tím pádem se v posledních měsících BMI dostal k 20.5.Byla bych ráda, kdybych ještě nabrala další svaly a BMI by tak dál poskočil...To se ostatně týká i další otázky. Pokud mám změnit stravu na vitariánskou, bude to tělu vzhledem k mým aktivitám stačit? Upřímě řečeno si totiž nedokážu představit, že mi z ovoce a zeleniny narostou nějaké svaly. Mimo jiné, jak vím, tělo ke správné funkci potřebuje 9 esenciálních aminokyselin, které si nedokáže vyrobit samo, tudíž je třeba získávat je ze stravy.Napadájí mě luštěny, ale fazole například obsahují pouze 7 těchto bílkovin a soja není pro nabírání svalů také vhodná, spíše naopak, hodí se pro hubnutí. Kde si tedy obstarat dostatečné množství bílkovin pro stavbu těla, když maso, mléčné výrobky a vejce jsou nevhodné? Také by mě zjímal Váš názor na kombuchový nápoj. Tuto houbu pěstuji v čaji pu-erh s přídavkem zeleného čaje a cukru. Myslím si, že je dost kyselinotvorný kvůli vysokému obsahu kyselin, ale ty jsou prý pro tělo prospěšné a pomáhají detoxikovat organizmus (glukaronová,pravotočivá mléčná...)...Můžete-li mi podat nějaké informace a tím rozšířit mé vědění budu Vám vděčná \":wink:\"[/quote:2ai4wdu1]
Nedostatek vápníku suplementovat Dologranem rozhodně nedoporučuji, jde o anorganickou formu vápníku, která právě Vaše potíže s cévami vyvolala. Pro nápravu potíží je třeba tělu dodat vápník v organické formě a anorganické vápené úsady rozpustit a odstranit. Rozpouští je grepová šťáva cca 0,5 litru denně a současně je třeba dodávat vápník organický, který se dobře vstřebává a zajišťuje pružnost žilní stěny. To neumí žádná živočišná potravina, ani minerály z lékárny, ale naprostá většina syrové zeleniny obsahuje velká množství velice dobře vstřebatelného vápníku. Dále pak vápníkové bomby, jako je sezam, mák, mandle a většina dalších semen, která obsahují mimořádná množství vstřebatelného organického vápníku. Můžete si doma vyrábět, velice snadno, ořechové mléko. Večer namočte do menší skleničky 2 polévkové lžíce loupaných slunečnicových semínek, 2 polévkové lžíce neloupaného sezamu a 15 - 20 mandlí. Ráno to i s vyluhovanou tekutinou, ve které je množství organického hořčíku, nalijte do mixéru a cca 5 minut mixujte v 0,3 - 0,5 litru vody, nebo ještě lépe čerstvé mrkvové šťávy. Hustotu si postupně upravíte, podle své chuti a i suroviny lze podle chuti měnit. Podotýkám, že toto mléko je po všech stránkách lepší, něž ostatní zdroje vápníku.
BMI zbytečně nezvyšujte, ona energie není jen o svalové hmotě, já již mnoho let jím jen ovoce a zeleninu, případně sem tam pár oříšků a ve svých 50 letech jsem docela čilý. Za rok 2008 jsem pěšky nachodil více jak 3000 km a každé ráno dělám cca 120 kliků. Moje BMI je do 21 a při pohledu na většinu mých vrstevníků se mohu tiše smát. Předpokládám, že Vaše tělo také nepotřebuje k růstu svaloviny živočišné potraviny a mimo vitamínu B12 rostlinné produkty obsahují vše potřebné pro zdravý život i těžce pracujícího člověka. Vhodný zdroj bílkovin jsou oříšky a semena tak 0,5 - 0,75 kg za týden. Pokud se týká B12, bílkovin a minerálů je zajímavé si přečíst cca čtvrtý odkaz v tomto fóru. Jde o výňatek z knihy Výživa pro člověka a Zemi. Fórum má bohužel blbé nastavení a nezobrazuje některá písmena, ale na pochopení souvislostí je to dobré

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 27, 2009 11:15 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
Musím uznat, že to všechno dává dost smysl a má to i svou logiku, jak článek, tak i vaše rady. Ostatně ikdyž to někomu může připadat banální, potvrzuje mi to má nejnovější osobní zkušenost s živočišnými bílkovinami...Já je obvykle téměř vůbec nejedla, spíš výjimečně, ale kvůli svému bláznění se zlepšením kondičky a zvýšením fyzické síly, jsem po přečtení článků z kulturistických webů začala horečně skupovat kuřecí prsa, tvarohy, kefíry, šmakouny a bůhvíco ještě...a výsledek? Nejen že mi je z takové stravy dost špatně a je to nechutné, ale taky se u mě za nedlouho objevila pitomá rýma, špatná pleť a pod., což jindy prakticky neznám...Oříšků jím poměrně dost a mám je ráda, to pro mě není žádný problém, grepy taky snáším velice dobře. Začnu tedy místo kurovitých mrtvol a mléčného hlenu skupovat všechna zelinářství, ovocnářství atp. a pak Vám dám o sobě vědět. Myslíte si, že se dají i již popraskané cévky stáhnout do jejich původního stavu? A žíla která zmodlarala a začíná se vinout kolem lýtka? A ještě jedna věc, mám obavu, že mi zeleninová a ovocná strava nebude stačit v množstvích, která uvádíte, můžu jí konzumovat více?Odšťavňovač nemáme a je to docela drahá záležitost, bude to stačit, nebo mám raději investovat i dotoho přístoroje a vyplatí se to?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
léňa_87 píše:
Musím uznat, že to všechno dává dost smysl a má to i svou logiku, jak článek, tak i vaše rady. Ostatně ikdyž to někomu může připadat banální, potvrzuje mi to má nejnovější osobní zkušenost s živočišnými bílkovinami...Já je obvykle téměř vůbec nejedla, spíš výjimečně, ale kvůli svému bláznění se zlepšením kondičky a zvýšením fyzické síly, jsem po přečtení článků z kulturistických webů začala horečně skupovat kuřecí prsa, tvarohy, kefíry, šmakouny a bůhvíco ještě...a výsledek? Nejen že mi je z takové stravy dost špatně a je to nechutné, ale taky se u mě za nedlouho objevila pitomá rýma, špatná pleť a pod., což jindy prakticky neznám...Oříšků jím poměrně dost a mám je ráda, to pro mě není žádný problém, grepy taky snáším velice dobře. Začnu tedy místo kurovitých mrtvol a mléčného hlenu skupovat všechna zelinářství, ovocnářství atp. a pak Vám dám o sobě vědět. Myslíte si, že se dají i již popraskané cévky stáhnout do jejich původního stavu? A žíla která zmodlarala a začíná se vinout kolem lýtka? A ještě jedna věc, mám obavu, že mi zeleninová a ovocná strava nebude stačit v množstvích, která uvádíte, můžu jí konzumovat více?Odšťavňovač nemáme a je to docela drahá záležitost, bude to stačit, nebo mám raději investovat i dotoho přístoroje a vyplatí se to?

Téměř každá tělesná problematika se dá pomocí správné životosprávy a psychického klidu odstranit, křečové žíly nevyjímaje, ale chce to nějaký čas. Není to tak rychlé jako chirurgický výkon, ale o to trvalejší.
Uváděná množství stravy jsou samozřejmě vyhovující, ale je to Vaše individuální záležitost, pokud se pokusíte jíst více. Dle mého názoru si tělo o svoji přesnou dávku řekne samo a patrně budete jíst ještě mnohem méně a bude to bohatě stačit.
Šťávy jsou bohužel nutné, bez nich to opravdu jde velice pomalu a pokud se rozhodnete odšťavňovač koupit, tak na něm nešetřete. Nastudujte si tabulky výtěžnosti a pak počítejte. Zpravidla se zdánlivě vysoká cena, jeví při kalkulaci úspory na ceně surovin v řádu jednoho, či dvou let, jako nicotně nízká, proti zdánlivě nízké ceně přístroje se špatnou výtěžností. Navíc drahé přístroje jsou drtící lisy a mimo lepší výtěžnosti dodávají i nezanedbatelně lepší kvalitu šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
Tak se dívám po těch odšťavňovačích a ty s lisem nemůžu najít, našla jsem jen ty, co fungují na principu odstředivky \":(\" Čekala jsem to jako drahou investici, ale 10 000kč a víc se mi zdá docela přehnané...Mno, myslíte, že by byl postačující i třeba podobný typ přístroje?
http://internetovy-obchod.msbox.cz/odst ... -dp-40746/ , nebo i méně kvalitní?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 1:51 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
áá tak přece jeden lis http://internetovy-obchod.msbox.cz/jupi ... -dp-40513/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 2:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
léňa_87 píše:

Do toho bych nechodil. Je to jednohřídelový lis s diskutabilním výkonem a navíc vzhledem ke kvalitě značně drahý. Pokud umíte anglicky, tak se podívejte na http://www.bevital.co.uk/, respektive přesně na http://www.bevital.co.uk/acatalog/Masti ... icers.html a sjedete dolu na Champion 2000+ Juicer. Jak vidíte cena je o trochu lepší £249.00 a kvalita tohoto přístroje je někde jinde, než u toho, na který jste poslala odkaz. Jedná se o legendární přístroj jehož kvality jsou nezpochybnitelné a o trochu výše na stejné stránce je Easy Health Angel, který mám já a mohu Vám potvrdit, že nic lepšího koupit nejde. Zaslání poštou není problém a ani neplatíte clo, je to z EU.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 3:54 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
Výborně, děkuji za tip....mimochodem jsem paralelně postupem času stráveným na netu došla k k odštavňovačům v podobné kvalitě za nejnižší ceny v ČR
http://www.freshjuice.cz/pro-domacnost/ ... ar-gs3000/
http://www.freshjuice.cz/pro-domacnost/ ... mega-8006/

url co jste poslal projdu a pokusím se vybrat něco hodně dobrého...pohled na hezké nohy mi ty peníze tisíckrát vrátí, tak proč ne


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 4:45 pm 
Offline

Registrován: pon led 26, 2009 7:40 pm
Příspěvky: 14
Tak jsem se rozhodla a myslím, že ten přístroj, co jste mi doporučil bude dobrý a vzhledem k ceně je to super. Doufám, že jeho používání obohatí nejen mě, ale i mou rodinu. Ještě to musím nějak pořešit s platbou, protože kreditní kartu mám myslím jen pro platební styk v ČR a jinak to zaplatit asi nepůjde. Taky jsem se nedočetla, kolik bude stát samotné zaslání balíku do ČR. Holt 10kg už nějaká váha. Díky za vše, určitě se ještě ozvu a obohatím tak svými příspěvky toto fórum \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2009 5:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
léňa_87 píše:
Tak jsem se rozhodla a myslím, že ten přístroj, co jste mi doporučil bude dobrý a vzhledem k ceně je to super. Doufám, že jeho používání obohatí nejen mě, ale i mou rodinu. Ještě to musím nějak pořešit s platbou, protože kreditní kartu mám myslím jen pro platební styk v ČR a jinak to zaplatit asi nepůjde. Taky jsem se nedočetla, kolik bude stát samotné zaslání balíku do ČR. Holt 10kg už nějaká váha. Díky za vše, určitě se ještě ozvu a obohatím tak svými příspěvky toto fórum \":P\"

Kreditní kartu berou jen anglickou, ale není problém zaplatit zboží předem, bankovním příkazem z účtu, nebo na přepážce, kde vložíte hotovost v Kč. Také jsem se tohoto postupu bál, ale jinak to nešlo a nakonec s tím nevznikl žádný problém. Oni Vám zašlou částku k zaplacení ve zvolené zahraniční měně, pokud o to požádáte a samozřejmě je výhoda, že tento postup umožňuje platbu v Kč. Dopravné je snad v ceně, ale raději se zeptejte, to už si přesně nepamatuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Křečové žíly a těžké nohy
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 9:03 am 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 8:57 am
Příspěvky: 6
Dobrý den,
již v 16- ti letech se mi na léve noze objevila křečová žíla. Nevěnovala jsem tomu téměř žádnou pozornost a ani jsem si o tomto problému nic nenastudovala. Teď je mi 26 let a už rok mám s nohami trápení. Přibylo několik dalších křečových žil, které začaly bolet a nohy mi každý den nepříjemně těžknou. Jsem z toho dost psychicky a fyzicky zdeptaná. Doktoři mi řekli, že mám chronickou žilní nedostatečnost a doporučili mi operaci a medikamenty. Já se však domnívám, že tudy cesta nevede. Léky jsem brala jen krátkodobě a na operaci jsem nešla. Nastudovala jsem již mnoho materiálů a dostala se i na vaše stránky. Vaše názory dávají logiku, jak píše i jedna z účastnic vašeho fóra se stejným problémem jako mám já.
Asi od 10- ti let jsem vegetariánka, vždy jsem měla kladný vztah k pohybu. Ve 14-ti letech jsem prodělala anorexii a mám obavy, že to může být jedna z příčin mých problémů. BMI index mám optimální, ale je pravdou, že na své postavě mám co zlepšovat.
Nevím si příliš rady a čím dál víc mě stresuje představa co bude za dalších pár let. Prakticky celý den musím na nohy myslet a různě je polohovat.
Mohl byste mi prosím poradit? Popřípadě bylo by možné se s vámi sejít?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly a těžké nohy
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2009 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Naja píše:
Dobrý den,
již v 16- ti letech se mi na léve noze objevila křečová žíla. Nevěnovala jsem tomu téměř žádnou pozornost a ani jsem si o tomto problému nic nenastudovala. Teď je mi 26 let a už rok mám s nohami trápení. Přibylo několik dalších křečových žil, které začaly bolet a nohy mi každý den nepříjemně těžknou. Jsem z toho dost psychicky a fyzicky zdeptaná. Doktoři mi řekli, že mám chronickou žilní nedostatečnost a doporučili mi operaci a medikamenty. Já se však domnívám, že tudy cesta nevede. Léky jsem brala jen krátkodobě a na operaci jsem nešla. Nastudovala jsem již mnoho materiálů a dostala se i na vaše stránky. Vaše názory dávají logiku, jak píše i jedna z účastnic vašeho fóra se stejným problémem jako mám já.
Asi od 10- ti let jsem vegetariánka, vždy jsem měla kladný vztah k pohybu. Ve 14-ti letech jsem prodělala anorexii a mám obavy, že to může být jedna z příčin mých problémů. BMI index mám optimální, ale je pravdou, že na své postavě mám co zlepšovat.
Nevím si příliš rady a čím dál víc mě stresuje představa co bude za dalších pár let. Prakticky celý den musím na nohy myslet a různě je polohovat.
Mohl byste mi prosím poradit? Popřípadě bylo by možné se s vámi sejít?
Moc děkuji.

Křečové žíly jsou vyloženě důsledkem denaturované tepelně upravené stravy. Bohužel zrovna vegetariáni jsou přesvědčeni jak zdravě jedí, ale ono vynechání živočišných potravin nemá zase tak úplně ideální vliv na trvalé zdraví jak se domnívají, navíc mohou mít trvalý deficit vitamínu B12 a to také není zrovna ideální. Naprosto nejhorší je v tomto směru tepelně upravené obilí v kombinaci s tukem a cukrem. Právě tato kombinace je běžnou potravinou vegetariánů a velice si tím škodí. Nezbytné jsou větší dávky rutinu, případně citrinu, rutin je v pohance a borůvkách a citrin je v albedu citrusů, to je ta bílá část těsně pod kůrou. Výrazně zvyšte přísun vitamínu C, klidně i na 4000 mg pokud se nedostaví průjem, v takovém případě prostě uberte na nižší dávku. Vitamín C je nezbytný k přisvojování rutinu a citrinu. Další důležité body jsem zde již psal, tak to prostudujte. Pokud se budete chtít se mnou sejít, tak mi zavolejte na telefon uvedený na hlavních stránkách vpravo pod mojí fotografií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Křečové žíly
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2009 12:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 10, 2009 8:57 am
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď. Chtěla bych se ještě zeptat jak vhodně doplňovat vitamín B12? A jak se díváte na kvalitní bílý jogurt - dá se považovat za živou stravu?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz