Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chloupky
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 7:10 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den,
začaly mi hodně růst chloupky na stehnech, k tomu mám ještě bolestivou a nepravidelnou menstruaci. Který orgán bych měla podpořit?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 1:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Na bolestivou menstruaci pomůže odkyselení organizmu. Je to vlastně přirozená očista, kdy se kyseliny stahujou do podbřišku a tělo je pak vylučuje.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 6:35 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
U žien menštruačné problémy súvisia väčšinou s hormónmi, veľa žien trpí miernou formou hypotyreózy - podporiť štítnu žľazou jód, selén, hypotyreóza spôsobuje problémy s menštruačným cyklusom. Má nadbytok estrogénov a nedostatok progesterónov.

Vyskúšať niektoré bylinky, či nepomôžu upraviť hormonálnu nerovnováhu ako napr. mexický yam, pupalkový olej, blak cohosh, dong quai.

Ak nezaberie, je možnosť skúsiť napr. prírodný progesterónový krém.

Nárast chĺpkov môže spôsobiť zvýšené množstvo androgénnych mužských hormónov - testosterónu v dôsledku nedostatku estrogénu napr. hlavne keď je žena v prechode a hormóny celkovo ubúdajú, sa toto deje. Preto staršie ženy mávajú často chĺpky aj na tvári a na rôznych častiach tela. Tu pomôžu fytoestrogény zo spomínaných byliniek.

Ak je problém progesterón, tak skôr ten mexický yam. Bylinky nefungujú ako syntetické hormóny, takže nehrozia nejaké vedľajšie účinky, to by človek musel pojesť tých koncentrovaných bylinných výťažkov veľké množstvá, aby si spôsobil nejakú nerovnováhu. Telu sa dodá materiál a samé si vytvorí potrebné hormóny. Len keď je už problém vážnejší, dajú sa použiť bioidentické hormóny ako ten progesterónový krém.

A prečo ženy mávajú v dnešnej dobe také problémy so štítnou žľazou? Nedostatok živín podporujúce funkciu štítnej žľazy, hlavne jódu, nadbytok toxínov, ťažkých kovov v strave a prostredí, fluoridov, bromidov, ortute, ktoré sa potom usádzajú v štítnej žľaze a zhoršujú jej funkciu,. Vysoká hladina vysokofrekvenčného elektrosmogu spôsobuje problém so štítnou žľazou, znižuje významne hladinu melatonínu v tele. Niektoré ochorenie ako anémia, nedostatok železa, niektorých minerálov ako mangán, horčík, črevné problémy - celiakia, môže byť aj skrytá.

Takisto nefunkčné nadobličky v dôsledku dlhodobého vypätia, stresu môžu spôsobiť stav adrenálnej únavy, keď nefungujú nadobličky odrazí sa to aj na štítnej žľaze, je to prepojená hormonálna os. Hormóny štítnej žľazy potrebujú kortizol a ten práve produkujú nadobličky. Takže ak mi nešlapú, telo nedokáže využiť ani hormóny štítnej žľazy.

Existuje úplne jednoduchý test na funkciu štítnej žľazy, je to len čisto orientačný test, niekoľko dní po sebe treba hneď po zobudní zmeriať teplotu tela, ideálne analógovým teplomerom - starý ortuťový, dnes predávajú aj liehové 10 minút pod pazuchou. Ak je teplota pod 36,6, dajme tomu 36,4, 36,2 stupňov celzia alebo aj menej, je podozrenie na zníženú funkciu štítnej žľazy. Ale ten, kto má nejaké chronické infekcie v tele a v dôsledku toho zvýšenú teplotu, tak tento test nemá výpovednú hodnotu samozrejme.

Nie vždy ale stačí jód na štítnu žľazu, dajú sa použiť aj prírodné výťažky zo žliaz zvierat - znie to síce asi dosť odpudivo, ale kopec ľudí to používa namiesto syntetických hormónov. Niekedy je už situácia tak vážna, že nestačí dodávanie stavebných kameňov - vitamínov, minerálov pre žľazy a treba dodať priamo hormón, niekedy stačí len pár týždňov a mesiacov a pracovať na odstránení príčiny, prečo žľazy nefungujú.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 1:13 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Děkuji za odpověď. Je mi 30 let. Na štítnou žlázu beru výtažek z Kelpu. Zatím nijak dlouho. Ale pozoruju, že se mi lépe spí. TAké piji čaj na nadledvinky. Teplotu mám už od mala pod 37, teď jsem se měřila a mám 35,4 a to mi není zima. Takže asi opravdu ta štítná žláza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 4:40 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
zmerajte si pár dni po sebe tú teplotu, hneď ráno po zobudení, nesmiete ale piť nič teplé, aby to nejak neovplyvnilo výsledok a meriať naozaj 10 min., žiadne tie digitálne rýchloteplomery, merajú nepresne, ak použijete digitálny, tak aj ním merajte 10 min., ten tón, čo tam pípne po pár sekundách odignorujte, len niektoré tie teplomery sa samé vypnú po 2-3 min.

35,4 - to je strašne nízka teplota, to sa mi ani nezdá, to bolo merané po dobu 10 min.? ja som mávala v časoch najväčších problémov so štítnou žľazou, tak 35,7-8

v lete človek nevníma problémy so štítnou žľazou až tak ako v zime, lebo pri vyššej vonkajšej teplote telo nemusí vydávať toľko energie na udržanie svojej teploty, pri hypotyreóze telo ide ako keby na nižší energetický mód, stále je človeku zima, nedokáže sa zahriať, má málo energie, je spavý, stále unavený, má suchú pokožku, suché vlasy, ktoré vypadávajú, vypadáva vonkajšia časť obočia, ženy mávajú veľké problémy s menštruáciou, spuchnuté tkanivá ako keby napustené vodou, problémy schudnúť, nedostatok progesterónu, nedostatok HCl...

kelp možno nebude postačujúci na riešenie Vašich problémov so štítnou žľazou a ani ten čaj na nadobličky

ak viete po anglicky, skúste si trochu prečítať tieto stránky, sú to jedny z naj stránok zaoberajúcich sa problémami so štítnou žľazou, prečítajte si napr. symptómy zníženej funkcie, čo sa tam na Vás hodí:

http://stopthethyroidmadness.com/long-and-pathetic/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 10:04 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
měřila jsem si digitálním teploměrem...\":-(\" zítra si půjčím ten rtuťový.
Jinak mám hodně příznaků, které jste napsala. Hlavně ta únava. Stačí hodinová procházka přírodou a jsem odrovnaná a musím si odpočinout.
Kromě Kelpu si koupím ještě selen, jak jste o něm psala. Pila jsem i "fyto bylinky", ale žádný výsledek jsem nezaznamenala. Piji vždy 3 týdny, týden vynechám. Po dvou kůrách žádné zlepšení. Využila jsem i čínské medicíny, prý je to od ledvin. Měsíc beru bobulky, ale mám hrozné stavy. Pár dní je mi dobře a pár dní špatně. Jsem zvědavá, co mi při další návštěvě řekne léčitel.
Bohužel s angličtinou na tom nejsem nejlíp...\":-(\" Ale něco už jsem si našla sama a něco se shoduje, něco ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 10:47 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
ahoj bludicko, diky moc za vsechny informace ohledne hypofunkce SZ, koukala jsem i na ten odkaz a rada bych si objednala ten vytazek, jelikoz ostatni podpurne prostredky take na muj pripad nestaci a symptomy se akorat prohlubuji. docetla jsem se, ze nejlepsi je ten armour, nemas tip, kde ho le nevyhodnejsi nakoupit? ci jiny z druhu, ktere tam uvadeji? koukala jsem na iherb, ale tam ani jeden z nich nenabizeji. diky moc. I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 12:07 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Nemusíte si kupovať štandardizované výťažky zo žliaz, teda lieky na predpis ako armour, westhryroid a pod. Aj keď tieto sa takisto dajú zohnať cez internet cez rôzne "internetové lekárne", dávam ich naschváľ do úvodzoviek, lebo je tam vždy tak trochu riziko, že keď si objednáte takéto lieky zo zahraničia, zadrží vám to colnica a človek si nikdy nemôže byť na 100% istý, či je to naozaj liek alebo iba pomletý tehlový prášok z Indie. Ja som si takéto výťažky objednala asi 2x, mala som šťastie na lekáreň a všetko fungovalo ok, ani mi to nezadržali.

Ale je aj lepší bezpečnejší spôsob a bez rizika, existujú aj výťažky zo žliaz vo forme doplnkov, čiže voľne predajné, žiaľ väčšina z nich obsahuje len veľmi málo účinných hormónov a nie sú štandardizované na presný obsah hormónov, ale predsa len sú na trhu aj také, ktoré sú celkom silné. Skúšala som od viacerých firiem, jednoznačne najlepšie sú od firmy Biotics Research GTA Forte II. Môžete si objednať napr. tu:
http://www.healthdesigns.com/biotics-re ... 0-capsules

Poriadne si ale naštudujte na tých stránkach, čo som uviedla ako sa užívajú hormóny štítnej žľazy, musíte začať s malými dávkami, u toho GTA forte tak s 1/2 kapsule, držte túto dávku aspoň týždeň-dva, efekt z tej dávky pocítite tak za týždeň, krv sa pomaly saturuje hormónmi, takže sa neunáhlite, keď nebudete prvé dni nič cítiť. Tieto sú trochu ťažké na žalúdok, takže ja som ich niekedy brávala aj večer pred spaním.

Treba vždy ale pátrať prečo tá štítna žľaza nefunguje, málokedy je totiž problém v samotnej štítnej žľaze a to, že nefunguje, väčšinou len poukazuje na nejaký iný problém v tele, ktorý treba riešiť. Ja som používala tie výťažky len na preklenutie doby, kedy som robila cheláciu ťažkých kovov a mala som so štítnou žľazou veľké problémy, teraz už tie výťažky nepotrebujem.
Určite si dajte vyšetriť hladinu feritinu, či nemáte anémiu, nedostatok železa, horčíka, selénu, jódu, vitamínu D3, kyseliny listovej, B12, problémy s candidou.... eventuálne problémy s nadobličkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 11:39 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Díky za rychlou odpověď. Já právě mám problémy skoro se vším, jsem stále unavená a bez energie. Nefunguje mi dobře trávení,jím dost, ale nejsem zasycená a nemohu vykonávat fyzickou aktivitu (nevím už ani co jíst, syrová mi dělá dobře, ale moc hubnu, vařená - pohanka, jáhly - v malém množství je ok, ale také mě nezasytí, po větším množství jsem zase šíleně unavená), takže tělo nevstřebává ani všechny živiny. Hormonálně jsem také rozhozená, nemám již několik let menstruaci. Zkoušela jsem již vše možné, co se zde doporučuje, očisty od A do Z, půst i antihelmetika, MMS, nicméně nic zásadního se nezměnilo. Utratila jsem za různé doplňky a očisty vše, takže jsem už z toho docela zoufalá. Slabou hypofunkci ŠŽ mám zjištěnou i laboratorně (nižší T3 a T4), ale léky mi zatím nedali. Nadledvinky mám asi také úplně rozhozené, alespoň ty symptomy na mě odpovídají. Takže nevím, kde je prvotní příčina je to začarovaný kruh. Když nefunguje ŠŽ, je zpomalený celý metabolismus, nefunguje ani trávení, ale třeba je souvislost úplně jiná a proč nefunguje ŠŽ také nevím. Vždy trochu něco vyřeším, ale zásadní problém se nemění. Nedělala jsem tedy ještě chelaci, ale nevím, jestli to může být příčina mých problémů, každopádně jsem měla hodně amalgámů, kolem dvanácti, nechala jsem si je nahradit. Takže bych se asi měla pustit do chelace. Můžu se ještě zeptat, jaký je tvůj denní jídelníček? Je vidět, že už máš hodně zkušeností, tak budu vděčná za jakékoliv rady. Díky moc. I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 1:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Inka píše:
jsem stále unavená a bez energie. Nefunguje mi dobře trávení,jím dost, ale nejsem zasycená a nemohu vykonávat fyzickou aktivitu

Tady je potřeba důkladně vyčistit střeva šankaprakšalánou/klystýry. Bodly by i pravidelný očisty žaludku a udělej si krkací test na množství kyselin v žaludku. Pokud jich máš málo, tak by bylo vhodný je doplňovat.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 1:25 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Díky, ale to vše již praktikuji, udělala jsem i dlouhou kúru hydrocolonem, dopl'nuji HCl i enzymy. Právě proto už nevím, kde je zakopaný pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 1:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Inka píše:
Díky, ale to vše již praktikuji, udělala jsem i dlouhou kúru hydrocolonem, dopl'nuji HCl i enzymy. Právě proto už nevím, kde je zakopaný pes.

Deficity vitamínů a minerálů? Pokud jsi vegetariánka/veganka/vitariánka, tak začni suplementovat B12.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 2:21 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ja nechcem nejak znevažovať očistné kúry, sú fajn a ja som si tým celým kolotočom pôstov, urinových výplachov prešla a u mňa bol efekt úplne minimálny, nakoľko sa už celé roky stravujem pomerne zdravo, aj keď teda nie úplne vitariánsky. Tým chcem len povedať, že to môžu byť niekedy pre tých ľudí také slepé uličky, z ktorých sa nevedia potom vymotať.

Na čo zameriam pozornosť. 12 amalgámov!!!!!!!!! a ešte k tomu vyberané bez ochranných opatrení, čiže jednoznačne tam došlo k vdýchnutiu ortuťových výparov pri vyvŕtavaní.

Ďalšie príznaky - hypotreóza, adrenálna únava, chronická únava - to má skoro každý pri otrave ortuťou.

Roky neliečená hypotyreóza, to znamená že nadobličky idú už nejaký čas nadoraz a nestíhajú, lebo musia suplovať aj funkciu štítnej žľazy, takže podporiť nadobličky.

Takže celú svoju pozornosť a energiu zameriam na možnú príčinu svojho stavu a to môže byť v tomto prípade ortuť.

Inak pôsty sú úplne nevhodné pri adrenálnej únave, tam veľmi hapruje krvný cukor, unavené nadobličky potrebujú kvalitnú výživu, aminokyseliny, minerály, takže jedine krátkodobé pôsty a len šťavové, ktoré zabezpečia dostatok živín.

Ako by som postupovala ja:

1. podporiť nadobličky, to je prvé, nemôžem začať brať hormóny štítnej žľazy, ak mám adrenálnu únavu
Ak aj adrenálnu únavu nemám a kúpim si adrenálne výťažky a budem ich skúšobne dajme tomu brať mesiac, vôbec nič sa nedeje, nemá to žiadne vedľajšie účinky.

Tu je veľmi dobrý orientačný príznak TK, býva väčšinou veľmi nízky pri adrenálnej únave.

2. začať riešiť štítnu žľazu - vitamíny, minerály, výťažky zo štítnej žľazy - ale pozor, ak je prítomná otrava ortuťou, nebudú šlapať úplne optimálne, prítomnosť ortuti spôsobuje, že telo má problém s premenou hormónu T4 na aktívny T3, čiže ja môžem aj brať výťažky zo štítnej žľazy - obsahujú T4 a v menšom množstve T3, ale nedokážem to premeniť všetko na T3, potom sa T4 kumuluje v krvi a sú z toho nepríjemné vedľajšie účinky, podobné hypersymptómom. Takže brať výťažky, ale len veľmi opatrne a radšej vždy menšiu dávku,ja som napr. brala 1 kapsuľu GTA forte II vždy, keď moja ranná teplota klesla pod 36,4, čo bolo tak každý druhý, tretí deň. Keď som aktívne chelátovala, bol to nápor na nadobličky, tie dni som brala väčšie množstvo adrenálnych výťažkov. Nezačínajte cheláciu bez podpory nadobličiek, ja som to urobila, lebo som v tej dobe o tomto vôbec nevedela a trvalo mi to rok sa dať potom z toho dokopy.

Ak už máte všetky amalgámy vonku, skúste si urobiť diagnostický test, kúpte si na internete DMSA chelátor a zoberte 1-2 kapsule a pozorujte sa, čo sa bude s Vami diať, príp. to môžete skúsiť aj s ALA. Ak sa u Vás dostavia pocity zmeneného vnímania, pocit opitosti, únavy, depresie, bolesti hlavy, pocit ako keby mi niečo z hlavy ťahalo... je tam veľká pravdepodobnosť, že máte v tele prítomnú ortuť. Ak ten test bude pozitívny, pustite sa do chelácie Cutlerovým protokolom - pozrite si tie odkazy, čo som dávala vo vlákne chelácia.

Ja sa stravujem prevažne surovou stravou, ale jedávam aj kváskový chlieb, varené obilniny - ryža natural, quinoa, strukoviny. Snažím sa, ak mám čas, robiť si šťavy. Na raňajky si dávam ak som doma šťavu+semená orechy, na Obed nejaký šalát a niečo varené - ryža, strukoviny, keď nemám čas, robievam si dosť často zelené nápoje - pomixujem nejakú zelenú listovú zeleninu s ovocím, dám do toho orechy a vypijem.

Ortuť komplet rozhádže všetky hormóny, tu nefunguje vôbec nič, nadobličky, štítna žľaza, hypothalamus, hypofýza, ortuť sa usadzuje v týchto žľazách a narúša ich funkciu.

Kúpte si kvalitný selén - dávala som odkaz vo vlákne minerály, podjazykový B12 vo forme methycobalamin, nekupujte žiadny cyanocobalamin. Berte Mg, Mo - molybdén, Zn, kvalitný b komplex, antioxidanty, kvalitný vitamín e - zastúpené všetky tokoferoly a tocotrienoly, vitamín C, omega 3 tuky - olej z rias, ráčikov, ľanový. Podpora pečene - sylimarin, podpora obličiek - môžete skúsiť nejaké obličkové čaje.

Otestujte sa na feritin a či nemáte anémiu. Merajte si rannú teplotu a tlak krvi. Tlak krvi bol u mňa výborný ukazateľ funkcie nadobličiek, mávala som okolo 85/55, veľmi nízky, potom sa to pomaličky začalo zlepšovať na 110/80.

Pri otrave ortuťou nestačí na zabezpečenie minerálov strava, aj keď šťavy sú veľmi prospešné, ja som si dávala robiť v začiatkoch chelácie vlasový test, ja som bola deficitná skoro na všetky minerály - to je hlavný príznak otravy, ortuť rozhádže celé hospodárenie s minerálmi v tele.

Ak Váš diagtnostický test dopadne pozitívne, začnite študovať problematiku chelácie a zamerajte sa na Cutlerov protokol, nestrácajte čas neefektívnymi protokolmi ako som to urobila ja.

http://derealizacia.wgz.cz/
http://detox.forum-zdarma.sk/ - toho času už toto ortuťové fórum nie je moc funkčné, ale je tam kopec info


Naposledy upravil bludicka dne ned srp 26, 2012 2:39 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 2:36 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
skúste si spomenúť, keď Vám vyberali tie amalgámy, či nedošlo v tej dobe k zhoršeniu Vášho zdravotného stavu, čokoľvek - chronická únava, problémy s myslením, pamäťou, pocit mozgovej hmly....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chloupky
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 2:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
bludicka píše:
Ja nechcem nejak znevažovať očistné kúry, sú fajn a ja som si tým celým kolotočom pôstov, urinových výplachov prešla a u mňa bol efekt úplne minimálny, nakoľko sa už celé roky stravujem pomerne zdravo, aj keď teda nie úplne vitariánsky. Tým chcem len povedať, že to môžu byť niekedy pre tých ľudí také slepé uličky, z ktorých sa nevedia potom vymotať.

Očista těla je základ dobrýho zdraví. Ne vždy ale vedou ke znatelnýmu zlepšení zdraví, pokud je někdo například plnej těžkejch kovů. Když to objektivně nepomůže, tak je potřeba řešit kde může být problém. Otrava, deficity... Ty výborně rozumíš řešení svých problémů a je to poučný čtení, ale jsi tím řekl bych dost ovlivněna a podceňuješ to co ti nepomohlo. Spoustě lidem to pomáhá.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz