Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 6:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opar v nose
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 8:50 am 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 3:22 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

nikdy jsem netrpěla na opary. V zimě se mi udělal v nose. Začala jsem jej potírat dračí krví, která "vysušuje" a pomohlo to. Od té doby ale každý měsíc pravidelně před příchodem menstruace se objevuje znovu. Jakmile mě začne trochu bolet nos, hned začnu opět kapat dračí krev.Není nějaký způsob, jak se jej zbavit? Je to opravdu tak, že se jen můžu snažit o jeho nevyvolávání, protože tento typ viru v sobě máme všichni?
Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opar v nose
PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2012 5:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Fungují i babské rady typu "Na opar nanést zubní pastu, která ji vysuší" nebo je to jen zbytečné mazání/ucpávání postiženého místa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opar v nose
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 10:56 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Opar opakující se každou menstruaci je docela podivný. Reaktivaci herpes viru způsobuje nadbytek slunečního svitu, nadbytek argininu, nebo oslabená
imunita. O menstruaci jako faktoru, který způsobuje reaktivaci jsem neslyšel. Upřímně jsem ani neslyšel o oparu v nose... babská rada zní /trochu nechutná/
v okamžiku, kdy vás to začne svědit a začnete cítit, že se znovu dělá, vzít ušní maz (z vlastního ucha) a natřít s tím postižené místo. Dokáže to oparu zabránit,
aby se vyrazil... nebo ho alespoň zmírnil.
Zkuste ale zapracovat na celkové imunitě, zkuste nějaký imunostimulant, např. Echinaceu.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opar v nose
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 12:20 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Caruska píše:
Dobrý den,

nikdy jsem netrpěla na opary. V zimě se mi udělal v nose. Začala jsem jej potírat dračí krví, která "vysušuje" a pomohlo to. Od té doby ale každý měsíc pravidelně před příchodem menstruace se objevuje znovu. Jakmile mě začne trochu bolet nos, hned začnu opět kapat dračí krev.Není nějaký způsob, jak se jej zbavit? Je to opravdu tak, že se jen můžu snažit o jeho nevyvolávání, protože tento typ viru v sobě máme všichni?
Díky za odpovědi

http://www.4fitness.cz/vyhodna-baleni/l ... ine-p-835/

L-Lysin | Lysine :

* působí proti oparům
* Lysin je pro člověka esenciální aminokyselina
* L-Lysin urychluje hojení
* ve stravě je ničen smažením a pečením
* Lysin slouží k produkci hormonů, protilátek, enzymů
* nedostatek Lysinu vede k chronické únavě
* L-Lysin je nedostatkový pro vegetariány

výsledek testů akreditované laboratoře

L-Lysin | Lysine proteinogenní aminokyselina obnovuje tkáně cév a urychluje hojení kostí, svalů... L-Lysin je vhodný k hojení po operaci a úrazech. Protože Lysin blokuje některé nežádoucí účinky Argininu ( zvýšený výskyt oparů - herpes vir ), užívají se nejčastěji spolu. Při společném užívání doporučujeme 2 díly Argininu a 1 díl Lysinu. Lysin zmírňujě toxicitu olova v těle.

Dávkování: Jedná se o L-Lysin HCl jehož dávka je u dospělého nesportujícího jedince 1g denně. Tato porce L-lysinu je vhodná i pro dítě o váze okolo 30kg, avšak počítejte s příjmem Lysinu i ze stravy. Zarovnaná čajová lžička je 2,5g L-Lysinu.

Jinak na opary slušně zabírá opravdu ušní maz - opar se udělá, ale má mírnější průběh, dobré je např. nasvěcování biolampou a mě se osvědčilo potírat opar neředěným chloritanem (MMS), ale pozor na poleptání. U mě se opary objeví vždy poté, co mi někdo dá pusu na rty ( při blahopřání zásadně nastavuji tvář \":oops:\" ), nebo po nějaké rtěnce či lesku na rty ...
Lysin samozřejmě beru výše uvedený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opar v nose
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Caruska píše:
Dobrý den,

nikdy jsem netrpěla na opary. V zimě se mi udělal v nose. Začala jsem jej potírat dračí krví, která "vysušuje" a pomohlo to. Od té doby ale každý měsíc pravidelně před příchodem menstruace se objevuje znovu. Jakmile mě začne trochu bolet nos, hned začnu opět kapat dračí krev.Není nějaký způsob, jak se jej zbavit? Je to opravdu tak, že se jen můžu snažit o jeho nevyvolávání, protože tento typ viru v sobě máme všichni?
Díky za odpovědi

Může ho vyvolávat i stres, sice nevím zda menstruace u vás stres může vyvolávat, ale pokud ano, tak hledejte chybu tímto směrem. Jinak bych použil rady, kterých se vám již dostalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opar v nose
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon srp 22, 2011 3:22 pm
Příspěvky: 3
Děkuji všem za odpovědi a rady. Stres s menstruací nijak spojený nemám, ale říká se, že zhruba týden před menstruací má žena sníženou imunitu a tak to může být právě onen faktor, který jej vždy vyvolá. Občas se mi teď i stává, že mě začnou bolet mandle - jako by spínač pro imunitní systém, který začne s něčím bojovat. Po 1-2 dnu bolest odezní.
Zkusím ten Lysin, spíš než o to, jak ten opar odstranit, mi jde o to mu předejít.

Díky všem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Opar v nose
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Caruska píše:
Děkuji všem za odpovědi a rady. Stres s menstruací nijak spojený nemám, ale říká se, že zhruba týden před menstruací má žena sníženou imunitu a tak to může být právě onen faktor, který jej vždy vyvolá. Občas se mi teď i stává, že mě začnou bolet mandle - jako by spínač pro imunitní systém, který začne s něčím bojovat. Po 1-2 dnu bolest odezní.
Zkusím ten Lysin, spíš než o to, jak ten opar odstranit, mi jde o to mu předejít.

Díky všem

Tak při pravidelné konzumaci uvedené bílkoviny by se to stávat nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz