Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2013 12:04 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Dobrý den,
prosím o radu, řeším problém s kopřivkou (urtikárií), která se poprvé objevila před 18 lety a od té doby již asi 3x vždy na cca 1rok, než se mi jí podaří zvládnout. Při prvním výskytu ještě zabrala klasická léčba na alergologii, podruhé jsem absolvoval střevní očistu v Institutu celostní mediciny a nějakou dobu jsem praktikoval makrobiotickou stravu, naposledy mi pomohla detoxikace preparáty Joalis. Potíže se však zatím vždy po několika letech vrátily. Podle lékařů by mělo jít o projev potravinové alergie, na jakou potravinu mi ale nebyli schopni diagnostikovat. Na přístroji Salvia mi byla zjištěna intolerance na bílkovinu kravského mléka a pšeničný lepek. Vyrážka se projevuje různě velkými, svědivými pupenci, které se objeví většinou večer, ale i jindy během dne a to kdekoliv na těle. Obvykle po několika hodinách zmizí a objeví se na jiném místě. Často i na místech vystavených tlaku. Občas mám oteklé rty nebo víčka. Asi před 2měsíci, když jsem objevil toto fórum, jsem upravil jídelníček, vyřadil jsem maso, mléčné výrobky a pečivo, jím hodně ovoce, zeleninu (syrovou i vařenou) občas rýži, různá semínka... Začal jsem s očistou střev (2-3x týdně klystýr, 2xShankaprakshalana) Jala néti (denně) a mám za sebou jednu jaterní očistu, měřím si pH moči (většinou se jednou za den dostanu nad 7). Protože mám problémy také s psychikou (stavy úzkosti, stres) začal jsem doplňovat hořčík (chlorid hořečnatý). Pravidelně užívám Lepicol a vit.C. Kromě letroxu na autoimunitní onemocnění štítné žlázy neberu žádné léky. Po několika týdnech změny jídelníčku a očistných procedur pozoruji zlepšení pleti, zlepšila se stolice (bez zápachu, nelepivá, pravidelně 2-3x/den). Bohužel kopřivku se mi zatím zvládnout nepodařilo, naopak po jaterní očistě se mi zdá, že došlo ke zhoršení, ale hodlám vytrvat a očisty opakovat. Můžete mi prosím poradit na co se ještě zaměřit? Informací na fóru je ohromné množství, snažím se zorientovat a vše pročítám, rady ohledně mých potíží jsem však ještě nikde neobjevil.

Děkuji

Danny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2013 9:27 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Vždy druhý den po provedení klystýru se kopřivka velmi zhorší, po celém těle mám svědivé červené fleky, které většinou v průběhu dne vymizí, večer kolem 18:00 se znovu objeví. Naopak po provedení Vamanadhautí nastalo výrazné zlepšení. Přistoupil jsem k této proceduře večer, z důvodu pocitu těžkého, překyseleného žaludku. Na první pokus vše proběhlo bez problémů, asi do 1 hodiny došlo k vymizení všech kopřivkových pupenců a uspokojivý stav trval ještě další den. Bohužel při ranních pokusech o Vamanadhautí jsem již nebyl tak úspěšný, ven vyjde jen minimum čisté vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 8:47 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Najde se někdo, kdo měl podobný problém a podařilo se ho vyřešit? Potřeboval bych alespoň nasměrovat, co řešit primárně. Kopřivka mě velmi omezuje, navíc se přidaly i otoky. Při posledním výplachu žaludku se mi nahrnula krev do obličeje a zůstaly mi celý den napuchlé oči.

Děkuji za radu a přikládám foto, někdy je to ještě horší než na obrázku \":(\"

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
Dobrý den,
prosím o radu, řeším problém s kopřivkou (urtikárií), která se poprvé objevila před 18 lety a od té doby již asi 3x vždy na cca 1rok, než se mi jí podaří zvládnout. Při prvním výskytu ještě zabrala klasická léčba na alergologii, podruhé jsem absolvoval střevní očistu v Institutu celostní mediciny a nějakou dobu jsem praktikoval makrobiotickou stravu, naposledy mi pomohla detoxikace preparáty Joalis. Potíže se však zatím vždy po několika letech vrátily. Podle lékařů by mělo jít o projev potravinové alergie, na jakou potravinu mi ale nebyli schopni diagnostikovat. Na přístroji Salvia mi byla zjištěna intolerance na bílkovinu kravského mléka a pšeničný lepek. Vyrážka se projevuje různě velkými, svědivými pupenci, které se objeví většinou večer, ale i jindy během dne a to kdekoliv na těle. Obvykle po několika hodinách zmizí a objeví se na jiném místě. Často i na místech vystavených tlaku. Občas mám oteklé rty nebo víčka. Asi před 2měsíci, když jsem objevil toto fórum, jsem upravil jídelníček, vyřadil jsem maso, mléčné výrobky a pečivo, jím hodně ovoce, zeleninu (syrovou i vařenou) občas rýži, různá semínka... Začal jsem s očistou střev (2-3x týdně klystýr, 2xShankaprakshalana) Jala néti (denně) a mám za sebou jednu jaterní očistu, měřím si pH moči (většinou se jednou za den dostanu nad 7). Protože mám problémy také s psychikou (stavy úzkosti, stres) začal jsem doplňovat hořčík (chlorid hořečnatý). Pravidelně užívám Lepicol a vit.C. Kromě letroxu na autoimunitní onemocnění štítné žlázy neberu žádné léky. Po několika týdnech změny jídelníčku a očistných procedur pozoruji zlepšení pleti, zlepšila se stolice (bez zápachu, nelepivá, pravidelně 2-3x/den). Bohužel kopřivku se mi zatím zvládnout nepodařilo, naopak po jaterní očistě se mi zdá, že došlo ke zhoršení, ale hodlám vytrvat a očisty opakovat. Můžete mi prosím poradit na co se ještě zaměřit? Informací na fóru je ohromné množství, snažím se zorientovat a vše pročítám, rady ohledně mých potíží jsem však ještě nikde neobjevil.

Děkuji

Danny

Tak očistou jater se rozkvrdlá bordel v těle a krátkodobé zhoršení stavu je tedy normální. Určitě doporučuji si zde vyhledat výraz dermatitida, což zní výstižněji než kopřivka a z toho pochopit, že jakákoliv "Itida" je prostě zánět a za tím prakticky vždy stojí oslabené nadledvinky, což pouze potvrzujete špatným stavem psychiky. Najděte si vlákno o nadledvinkách a trochu si ho projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 6:29 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Tak očistou jater se rozkvrdlá bordel v těle a krátkodobé zhoršení stavu je tedy normální. Určitě doporučuji si zde vyhledat výraz dermatitida, což zní výstižněji než kopřivka a z toho pochopit, že jakákoliv "Itida" je prostě zánět a za tím prakticky vždy stojí oslabené nadledvinky, což pouze potvrzujete špatným stavem psychiky. Najděte si vlákno o nadledvinkách a trochu si ho projděte.

Děkuji za nasměrování. Psychika je opravdu můj největší problém v podstatě již od dětství a bezdůvodné úzkostné stavy mne velmi omezují. Prostudoval jsem téma nadledvinek a stanovil následující postup, můžete to prosím zkouknout a případně doplnit?

1. 8 týdenní kůra (3x denně kávová lžička drcené lékořice, 1x B1 100mg, 4x B5 250mg) poté pauza 4-8týdnů
2. Hořčík (chlorid hořečnatý-již měsíc beru)
3. Selen (Selen-chelát 200mcg 1x denně)
4. B-komplex (Balance B-50 1x denně)
5. Ashwagandha (450mg 1x denně)
6. Jiaogulan (Thajský 2-3x denně místo zeleného čaje)
7. Včelí pyl (Rouskový 1x denně kávová lžička)

Lugolův roztok - začnu dodávat až později po první kůře lékořicí, mám hypofunkci štítné žlázy, napřed prostuduji vlákno ŠŽ zde na foru.
Výtažek z hovězích nadledvinek - podle informací z vlákna "očista nadledvinek" raději nechám v záloze pokud předchozí kůra nezabere.
Budu dál pokračovat s Jaterní očistou ve dvoutýdenních intervalech (mám za sebou 3), týdně 1-2 klystýry, čtvrtletně shankapraksalana (mám za sebou 2), úprava pH (strava, soda+citron+melasa)

Děkuji za váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
Děkuji za nasměrování. Psychika je opravdu můj největší problém v podstatě již od dětství a bezdůvodné úzkostné stavy mne velmi omezují. Prostudoval jsem téma nadledvinek a stanovil následující postup, můžete to prosím zkouknout a případně doplnit?

1. 8 týdenní kůra (3x denně kávová lžička drcené lékořice, 1x B1 100mg, 4x B5 250mg) poté pauza 4-8týdnů
2. Hořčík (chlorid hořečnatý-již měsíc beru)
3. Selen (Selen-chelát 200mcg 1x denně)
4. B-komplex (Balance B-50 1x denně)
5. Ashwagandha (450mg 1x denně)
6. Jiaogulan (Thajský 2-3x denně místo zeleného čaje)
7. Včelí pyl (Rouskový 1x denně kávová lžička)

Lugolův roztok - začnu dodávat až později po první kůře lékořicí, mám hypofunkci štítné žlázy, napřed prostuduji vlákno ŠŽ zde na foru.
Výtažek z hovězích nadledvinek - podle informací z vlákna "očista nadledvinek" raději nechám v záloze pokud předchozí kůra nezabere.
Budu dál pokračovat s Jaterní očistou ve dvoutýdenních intervalech (mám za sebou 3), týdně 1-2 klystýry, čtvrtletně shankapraksalana (mám za sebou 2), úprava pH (strava, soda+citron+melasa)

Děkuji za váš čas.

Ono není možné stanovit paušálně stejný postup pro každého, protože nadledvinky mají různé fáze vyčerpání a u každé se aplikuje trochu odlišný postup, nicméně obecně vzato máte postup v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 12:57 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 11:44 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, tu lékořici žmoulat v puse a spolknout, přimíchat do něčeho nebo udělat čaj? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: pon dub 22, 2013 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
koňadra píše:
Dobrý den, tu lékořici žmoulat v puse a spolknout, přimíchat do něčeho nebo udělat čaj? Děkuji.

Prostě rozmixovat na vláknitý prášek, spolknout a zapít. Jinak jde dát i do jídla v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Danny_70 píše:
Děkuji za nasměrování. Psychika je opravdu můj největší problém v podstatě již od dětství a bezdůvodné úzkostné stavy mne velmi omezují. Prostudoval jsem téma nadledvinek a stanovil následující postup, můžete to prosím zkouknout a případně doplnit?

1. 8 týdenní kůra (3x denně kávová lžička drcené lékořice, 1x B1 100mg, 4x B5 250mg) poté pauza 4-8týdnů
2. Hořčík (chlorid hořečnatý-již měsíc beru)
3. Selen (Selen-chelát 200mcg 1x denně)
4. B-komplex (Balance B-50 1x denně)
5. Ashwagandha (450mg 1x denně)
6. Jiaogulan (Thajský 2-3x denně místo zeleného čaje)
7. Včelí pyl (Rouskový 1x denně kávová lžička)

Lugolův roztok - začnu dodávat až později po první kůře lékořicí, mám hypofunkci štítné žlázy, napřed prostuduji vlákno ŠŽ zde na foru.
Výtažek z hovězích nadledvinek - podle informací z vlákna "očista nadledvinek" raději nechám v záloze pokud předchozí kůra nezabere.
Budu dál pokračovat s Jaterní očistou ve dvoutýdenních intervalech (mám za sebou 3), týdně 1-2 klystýry, čtvrtletně shankapraksalana (mám za sebou 2), úprava pH (strava, soda+citron+melasa)

Děkuji za váš čas.
Ono není možné stanovit paušálně stejný postup pro každého, protože nadledvinky mají různé fáze vyčerpání a u každé se aplikuje trochu odlišný postup, nicméně obecně vzato máte postup v pořádku.

V červenci a srpnu jsem podstoupil první osmitýdenní nadledvinkovou kůru, viz. výše. Již v průběhu kůry došlo k výraznému zlepšení výskytu "kopřivky", od září se objeví jen ojediněle sem tam malý flíček. Jediný problém byl s dávkováním lékořice, po 3 lžičkách denně mne začala intenzivně bolet hlava, dávkování jsem tedy snížil na 1x denně. Po cca 1,5 roce od objevení prvních příznaků se mi podařilo můj stav za pomoci alternativní léčby a změny stravy dostat pod kontrolu. Mimo tuto kůru jsem absolvoval několik sezení regresní terapie a detoxikaci Joalis. Zaměřil jsem se na odbourání stresu, což bylo asi to nejtěžší a stále je co zlepšovat. Výsledek je pravděpodobně kombinací všech aplikovaných opatření, ale nadledvinková kůra má na zlepšení největší podíl. Velký vliv mělo také to, že jsem si začal dávat větší pozor na nevhodné kombinace potravin, hlavně ovoce, které jím jen dopoledne nalačno, případně až večer po min.2 hod. odstupu od jídla. Již po pár týdnech kůry došlo u mne k velkému nárůstu energie, začal jsem běhat 3-4x týdně 5km, k tomu by mě v minulosti nikdo dobrovolně nedonutil \":-)\" Došlo také k výraznému zlepšení psychiky, jsem klidnější, úzkostné stavy minimálně. Dnes po osmi týdenní přestávce začínám s kůrou znovu. Pokud tedy máte někdo podobné problémy jako jsem měl já a doktoři budou tvrdit, že jde o potravinovou alergii a budou do vás cpát antihistaminika a kortikoidy - nevěřte jim, je to nesmysl a vaši situaci to jen zhorší.

Tímto bych také rád poděkoval Jardovi a všem ostatním, kteří v tomto fóru přispívají se svými radami a zkušenostmi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2013 8:10 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Je fajn,ze ste sa ohlasili a pochvalili sa s uspechmi. Gratulujem \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2013 1:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
V červenci a srpnu jsem podstoupil první osmitýdenní nadledvinkovou kůru, viz. výše. Již v průběhu kůry došlo k výraznému zlepšení výskytu "kopřivky", od září se objeví jen ojediněle sem tam malý flíček. Jediný problém byl s dávkováním lékořice, po 3 lžičkách denně mne začala intenzivně bolet hlava, dávkování jsem tedy snížil na 1x denně. Po cca 1,5 roce od objevení prvních příznaků se mi podařilo můj stav za pomoci alternativní léčby a změny stravy dostat pod kontrolu. Mimo tuto kůru jsem absolvoval několik sezení regresní terapie a detoxikaci Joalis. Zaměřil jsem se na odbourání stresu, což bylo asi to nejtěžší a stále je co zlepšovat. Výsledek je pravděpodobně kombinací všech aplikovaných opatření, ale nadledvinková kůra má na zlepšení největší podíl. Velký vliv mělo také to, že jsem si začal dávat větší pozor na nevhodné kombinace potravin, hlavně ovoce, které jím jen dopoledne nalačno, případně až večer po min.2 hod. odstupu od jídla. Již po pár týdnech kůry došlo u mne k velkému nárůstu energie, začal jsem běhat 3-4x týdně 5km, k tomu by mě v minulosti nikdo dobrovolně nedonutil \":-)\" Došlo také k výraznému zlepšení psychiky, jsem klidnější, úzkostné stavy minimálně. Dnes po osmi týdenní přestávce začínám s kůrou znovu. Pokud tedy máte někdo podobné problémy jako jsem měl já a doktoři budou tvrdit, že jde o potravinovou alergii a budou do vás cpát antihistaminika a kortikoidy - nevěřte jim, je to nesmysl a vaši situaci to jen zhorší.

Tímto bych také rád poděkoval Jardovi a všem ostatním, kteří v tomto fóru přispívají se svými radami a zkušenostmi.

Vidíte pár babských rad a jste z toho venku, no není to zajímavé, když moderní medicína s tím hnout nedovede. Možná ani nechce, protože to, že to neumí, se mě nechce věřit. Každopádně jste dobrým příkladem pro ostatní s podobným problémem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 8:39 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, som tu novy, mam 22 r.. zaujala ma tato tema, naolko mam uz asi mesiac problemy .. asi pred mesiacom som mal akutnu koprivku, ktora bola po celom tele ´= opuch, vyrazky a neznesitelne svrbenie, od vtedy som uz take nieco nemal.. ale viem ze to odvtedy nie je ok.. casto od vtedy pozorujem po tele rozne ruzovo cervene flaky az mapy.. nesvrbia, ale na dotyk su teple. o par minut zmiznu a objavia sa na inej casti tela. niekedy zmiznu uplne a objavia sa opat na druhy den. Neviem co to moze byt, alergologicka povedala ze je to prejav alergickej reakcie na nieco, najskor potraviny. ale vobec netusim na ake, kedze niekedy sa mi to objavi az par hodin po jedle. objednal som si vitamin B1 - 100mg a vitamin B5 - 500mg 2xdenne plus koren lekorice 3x denne. Dufam ze to moze pomoct, okrem toho beriem doplnky ako zinok, selen a jod. Uzivam taktiez silne probiotika a mikrovlakniny. Od detstva mam alergie na pel, travy, stromy ako breza lieska jelsa plus na prach, pliesne a roztoce. Nikdy som vsak tomu neprikladal nejaku pozornost a snazil sa na to nemysliet, nakolko ma to takmer vobec neobmedzovalo. viete mi prosim nejak poradit ako sa zbavit tychto flakov po tele ? moze dostatocne pomoct b1 b5 a lekorice ? alebo poznate este nieco ucinnejsie ? dakujem za vsetky rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 5:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="carbo1":3h44kglx]Dobry den, som tu novy, mam 22 r.. zaujala ma tato tema, naolko mam uz asi mesiac problemy .. asi pred mesiacom som mal akutnu koprivku, ktora bola po celom tele ´= opuch, vyrazky a neznesitelne svrbenie, od vtedy som uz take nieco nemal.. ale viem ze to odvtedy nie je ok.. casto od vtedy pozorujem po tele rozne ruzovo cervene flaky az mapy.. nesvrbia, ale na dotyk su teple. o par minut zmiznu a objavia sa na inej casti tela. niekedy zmiznu uplne a objavia sa opat na druhy den. Neviem co to moze byt, alergologicka povedala ze je to prejav alergickej reakcie na nieco, najskor potraviny. ale vobec netusim na ake, kedze niekedy sa mi to objavi az par hodin po jedle. objednal som si vitamin B1 - 100mg a vitamin B5 - 500mg 2xdenne plus koren lekorice 3x denne. Dufam ze to moze pomoct, okrem toho beriem doplnky ako zinok, selen a jod. Uzivam taktiez silne probiotika a mikrovlakniny. Od detstva mam alergie na pel, travy, stromy ako breza lieska jelsa plus na prach, pliesne a roztoce. Nikdy som vsak tomu neprikladal nejaku pozornost a snazil sa na to nemysliet, nakolko ma to takmer vobec neobmedzovalo. viete mi prosim nejak poradit ako sa zbavit tychto flakov po tele ? moze dostatocne pomoct b1 b5 a lekorice ? alebo poznate este nieco ucinnejsie ? dakujem za vsetky rady[/quote:3h44kglx]
Tyto projevy jsou většinou vlastně projevem čištění zamořeného těla a na vině je zpravidla zanesené střevo a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: ned pro 14, 2014 11:40 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 8:39 pm
Příspěvky: 5
Dakujem za odpoved, takze bolo by na mieste na ocistu pre zaciatok vyskusat sankhapraksalanu ? nasadit probiotika a taktiez nizkosacharadovu stravu ? este by som sa chcel opytat, podla urcitych potravin zistujem ci by to nahodou nemohla byt histaminova intolerancia.. aky mate nazor na toto ? da sa toho taktiez spravnym stravovanim a ocistou tela definitivne zbavit alebo je to nemoc na cely zivot a nezostava nic ine len sa vyhybat potravinam s vysokym obsahom histaminu.. ? dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chronická kopřivka
PříspěvekNapsal: úte pro 23, 2014 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
carbo1 píše:
Dakujem za odpoved, takze bolo by na mieste na ocistu pre zaciatok vyskusat sankhapraksalanu ? nasadit probiotika a taktiez nizkosacharadovu stravu ? este by som sa chcel opytat, podla urcitych potravin zistujem ci by to nahodou nemohla byt histaminova intolerancia.. aky mate nazor na toto ? da sa toho taktiez spravnym stravovanim a ocistou tela definitivne zbavit alebo je to nemoc na cely zivot a nezostava nic ine len sa vyhybat potravinam s vysokym obsahom histaminu.. ? dakujem

Histaminová intolerance často vzniká jako reakce na nějaké léky, nebo další vnější podněty a předpokládám tedy, že je možné ji po odstranění příčiny jejího vzniku zase odstranit. Patrně to nemusí platit vždy a pro každého, ale u značné části lidí s touto problematikou by to fungovat mělo. Jde o to zvolit správnou stravu a životní přístup a navíc existují i bylinné přípravky na snížení histaminu, třeba magosteen a další.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz