Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 5:55 pm 
Offline

Registrován: ned pro 12, 2010 5:06 pm
Příspěvky: 9
Dobrýden p.Jardo podle Receptáře jsem vyrábšl askorbát draselný ale po třetí dávce 6 g se mi objevil silný atopický ekzém a ekzém citlivý na sluneční záření,až jsem byl nucen vyhledat kožního lékaře. Chtěl jsem brát vitamin C proti alergii. Co mohlo být příčinou? Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ladik píše:
Dobrýden p.Jardo podle Receptáře jsem vyrábšl askorbát draselný ale po třetí dávce 6 g se mi objevil silný atopický ekzém a ekzém citlivý na sluneční záření,až jsem byl nucen vyhledat kožního lékaře. Chtěl jsem brát vitamin C proti alergii. Co mohlo být příčinou? Děkuji za odpověd

Vitamín C ve větších dávkách silně detoxikuje tělo a pokud jsou normální odpadní cesty nefunkční, nebo málo funkční, tělo musí vytvořit náhradní odpadní kanály pro odchod toxinů a většinou kvůli ploše volí pokožku. Zpravidla je tedy příčinou problému špatně fungující střevo a je potřeba řešit problém zde, pravidelnou očistou střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon lis 04, 2013 10:45 am 
Offline

Registrován: pon úno 06, 2012 10:05 am
Příspěvky: 19
Mám jeden dotaz na užívání vit. C, resp. askorbátu. Lze užívat namíchaný ask.sodný+MSM rozpuštěný ve vodě během dne, i když to není vždy na lačno? Nebo je to problém při vstřebávání.Děkuji za případné reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2013 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lesněnka píše:
Mám jeden dotaz na užívání vit. C, resp. askorbátu. Lze užívat namíchaný ask.sodný+MSM rozpuštěný ve vodě během dne, i když to není vždy na lačno? Nebo je to problém při vstřebávání.Děkuji za případné reakce.

Pokud to nebude ihned po jídle, tak by v tom problém být patrně neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 7:49 am 
Offline

Registrován: pon dub 21, 2014 7:40 am
Příspěvky: 1
Zdravim,
Ako je to s pouzitim Kalinatu na vyropbu askorbatu draselneho ? Je to draselna bikarbona , pouzivana pri vyrobe vina: http://www.agrokomp.sk/obchod/kalinat-134g/
Reakciou by mal vzniknut draselny askorbat. Lakmusovym papierikom zistim kedy je vysledok mierne alkalicky, tak 7,5.
Dalsia vec co ma zaujima, bol tu dotaz na ekzem pri uzivani vitaminu C. Vit. C uzivam vo forme cistej L-askorbovej kyseliny, a mam pocit, ze odkedy to uzivam, dostal som ekzem aj ja. Skutocne ide len o prejav detoxikacie ? Nezhorsi sa to ?
Od askorbatu draselneho si slubujem zvysenie celkovej PH a tym padom aj odstranenie moznych pricin ekzemu - prekyslenie (nejake plesne v traveni a podobne bludy) . Taktiez znizenie krvneho tlaku. Koli tomu neuzivam sodny askorbat. Co si o tom myslite ? Hlavne ten exem ma trapi, co s nim spravit.
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned kvě 11, 2014 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martin z KE píše:
Zdravim,
Ako je to s pouzitim Kalinatu na vyropbu askorbatu draselneho ? Je to draselna bikarbona , pouzivana pri vyrobe vina: http://www.agrokomp.sk/obchod/kalinat-134g/
Reakciou by mal vzniknut draselny askorbat. Lakmusovym papierikom zistim kedy je vysledok mierne alkalicky, tak 7,5.
Dalsia vec co ma zaujima, bol tu dotaz na ekzem pri uzivani vitaminu C. Vit. C uzivam vo forme cistej L-askorbovej kyseliny, a mam pocit, ze odkedy to uzivam, dostal som ekzem aj ja. Skutocne ide len o prejav detoxikacie ? Nezhorsi sa to ?
Od askorbatu draselneho si slubujem zvysenie celkovej PH a tym padom aj odstranenie moznych pricin ekzemu - prekyslenie (nejake plesne v traveni a podobne bludy) . Taktiez znizenie krvneho tlaku. Koli tomu neuzivam sodny askorbat. Co si o tom myslite ? Hlavne ten exem ma trapi, co s nim spravit.
Dakujem.

Pokud jde o reakci, tak bude vše v pořádku, ale pozor na předávkování draslíkem, to by nic bezpečného nebylo. Ekzém je většinou ze špatné funkce střeva a s dodáváním céčka mnoho společného nemá, maximálně se může zrychlit čištění a pokud je nefunkční střevo, jde bordel ven pokožkou, nebo do plic, tedy zahleňování a potíže v horní části těla. Tlak sice draslík snižuje dobře, ale mnohdy spíše zabere hořčík, který utlumí křeč cév.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: čtv zář 25, 2014 7:01 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 25, 2014 6:58 pm
Příspěvky: 1
Chcel by som sa opýtať kde sa dá zohnať hydrogénuhličitan vápenatý, respektíve či sa dá použiť ako náhrada krmmné vápno pre zvieratá čo je vlastne mletý vápenec.CaCO3 min. 93%, MgCO max. 3%, Ca min. 38%. Deklarované akostné znaky : CaCO3 + MgCO3 min. 95 % MgCO3 max: 5 % Ca min. 38 % Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 4:01 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Pri užívaní práškového vitamínu C so sódou bikarbónou (Vit C 3 : sóda 1) 3:1, ma začala po pár dňoch páliť žáha..... Čí to je ?....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pát říj 03, 2014 4:13 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 11, 2013 12:46 pm
Příspěvky: 17
tim, ze pomer ma byt spis 2:1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: pát říj 03, 2014 10:55 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Floater píše:
tim, ze pomer ma byt spis 2:1

To ale nevysvetľuje, prečo ma to BEZ SÓDY NEPÁLI.....Takže 2:1 (VIT C. : SÓDA) je pre mňa ešte horšie... \":D\"....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: sob říj 04, 2014 9:50 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Možná ti soda neutralizuje HCL a kvuli tomu tě pak pálí žáha-pokud teda myslíš že ti to dělá ta soda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: sob říj 04, 2014 3:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Pavel Veselý píše:
Možná ti soda neutralizuje HCL a kvuli tomu tě pak pálí žáha-pokud teda myslíš že ti to dělá ta soda.

Áno, toto si myslím aj ja. Po čistej kyseline askorbovej ma totiž žáha nepáli. Ale je to čudné, lebo keď už 1g sódy bikarbóny, a to ešte v spojení s 3g kyseliny askorbovej má za príčinu to že mi sóda neutralizuje HCL, tak je jasné, že tu nie len že vitamín C (kyselina askorbová) pracuje oddelene od sódy, čo je každému jasné, ale aj sóda bikarbóna pracuje oddelene od vitamínu C, a to tak, že aj keď výsledné pH tohto roztoku bude o dosť menšie než keby som pil len sódu s vodou, AJ TAK mi to neutralizuje HCL. Mne osobne. Hrôzna.... \":D\" ...
Takže to mám brať ako istotu, že mám nedostatok HCL, teda som, aspoň čo sa žalúdku týka, "PODKYSLENÝ", je tak ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2014 6:44 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
A krkací test nebo test tabletami HCL sis dělal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2014 9:49 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Pavel Veselý píše:
A krkací test nebo test tabletami HCL sis dělal?

Áno, v minulosti. Mám málo žalúdočnej kyseliny. Takže už viem prečo mám tak rád štiplavé jedlá (ktoré si tak často nedopriavam, možno len 3 krát týžýdenne)...lebo mi pomáhajú s produkciou HCL. Rovnako aj soľ (himalájska). O.k., problém sme vyriešili - prebytok kyseliny nemám rozhodne, mám jej nedostatok. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Askorbat sodny
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2014 10:06 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="NOWOCAYN_2":3gqt375i]Áno, v minulosti. Mám málo žalúdočnej kyseliny. Takže už viem prečo mám tak rád štiplavé jedlá (ktoré si tak často nedopriavam, možno len 3 krát týžýdenne)...lebo mi pomáhajú s produkciou HCL. Rovnako aj soľ (himalájska). O.k., problém sme vyriešili - prebytok kyseliny nemám rozhodne, mám jej nedostatok. \":)\"[/quote:3gqt375i]
To chce jen upravit jidelnicek Nowocayn a doplnit Betaine HCL ...budes zase ok.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz