Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vazivo
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 1:36 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Dobrý den,
dlouhodobě mám zdravotní problémy, mimo jiné s pohybovým aparátem. Snažím se jíst zdravě, k čemuž mi pomáhá mé tělo, neb po pro mě nezdravých jídlech je mi špatně. Hlídám si pH, teď užívám SP, občas uzobnu ostropestřecovou kašičku, semtam nějaký B/C vitamín, snažím se alespoň jedno denně si dát hořčík....

Ale problém stále je ve špatné kvalitě vaziva. Vlivem toho mi lupou klouby, protože je vazivo nedrží dobře pohromadě, bolí mě spojení křížové kosti a pánve, opět protože není dobře stabilizováno, krvácí mi dásně při čištění zubů, nejspíše ze stejného důvodu.

Neznáte prosím způsob, jak tělu pomoci vazivo vyčistit?

Zkusila jsem cvičit jógu, ale potíže mi ještě zhoršuje, neb mi to protahování vazivo ještě více rozvolňuje. A začnu teď pravidelně chodit do sauny, což nevím, jestli bude mít nějaký zdravotní účinek, ale mám ji zdarma, tak škoda to nezkusit. Jak nejčastěji je saunováno vhodné?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazivo
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2011 4:31 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 31
Dle popisu se zdá, že děláte mnoho dobrého. Jen nevím, co si u Vás přesně představit pod pojmem zdravá strava. Osobně bych nějakou slabinu v jídelníčku viděla, a to dokonce zásadní. Jak dlouho jste na zdravé stravě?
Pokud zvládáte zacvičit jogu, tak nemyslím, že jste v kloubech, kostech dle popisu nějak extrémně zanesená (určitě by jste nebyla rozvolněná a to loupání je výmluvné), spíš nemáte dostatek synoviální tekutiny. Otázka je proč, ev. v jakém rozsahu došlo k poškození. Napište něco o tucích, které konzumujete, v jakých variacích, množstvích a jak často.
S dásněmi to může souviset, ale spíš to bude důsledek dlouhodobé nerovnováhy v jídelníčku a tady je důvodů víc.
Hodně lidí má mylná skálopevná přesvědčení, o tom, co je zdravé, ale jejich tělo jim nakonec samo řekne, co si o tom myslí právě tím, jak dlouhodobě v mnoha rovinách prospívá.
Sauna je na detox určitě fajn, máte-li možnost. Je-li citlivá pokožka či nějaké oběhové potíže, tak je šetrnější pára než finská, která může citlivou pokožku spálit, pokud se dotyčný nezabalí do prostěradla a leze na horní příčky. V případě kloubů bych od sauny zázraky ovšem nečekala, to spíš prima prokrvení a zahřátí.
Detox kloubů, tedy i vaziva popisuje Malachov, něco tu má i Jarda, ale jsem přesvědčena, že se po provedených očistách Váš stav nějak výrazně nezmění.

_________________
Když budete neustále krmit svou mysl novými věcmi, nikdy nedosáhnete hlubších úrovní uvnitř sebe. Zůstanete na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazivo
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Dobrý den,
dlouhodobě mám zdravotní problémy, mimo jiné s pohybovým aparátem. Snažím se jíst zdravě, k čemuž mi pomáhá mé tělo, neb po pro mě nezdravých jídlech je mi špatně. Hlídám si pH, teď užívám SP, občas uzobnu ostropestřecovou kašičku, semtam nějaký B/C vitamín, snažím se alespoň jedno denně si dát hořčík....

Ale problém stále je ve špatné kvalitě vaziva. Vlivem toho mi lupou klouby, protože je vazivo nedrží dobře pohromadě, bolí mě spojení křížové kosti a pánve, opět protože není dobře stabilizováno, krvácí mi dásně při čištění zubů, nejspíše ze stejného důvodu.

Neznáte prosím způsob, jak tělu pomoci vazivo vyčistit?

Zkusila jsem cvičit jógu, ale potíže mi ještě zhoršuje, neb mi to protahování vazivo ještě více rozvolňuje. A začnu teď pravidelně chodit do sauny, což nevím, jestli bude mít nějaký zdravotní účinek, ale mám ji zdarma, tak škoda to nezkusit. Jak nejčastěji je saunováno vhodné?

Tak já bych minimálně na ty klouby vyzkoušel ve větších dávkách síru, třeba pomocí MSM a na dásně vitamín C ve větších dávkách. Jinak tuky, jak správně píše členka dandeliona, to mohu způsobovat také a určitě si o tom něco nastudujte, je zde těch informací již docela dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plantární fibromatoza
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 11:05 am 
Offline

Registrován: pát dub 19, 2013 9:46 am
Příspěvky: 7
Dobrý den, Jardo,
prosím Vas, můžete mě prosím poradit. Můj problém je Plantární fibromatoza tj.vazivové ztluštění na šlaše DK, konkrétně na plosce nohy v podélné klenbě. Mam zde postupně se zvětšující cca během dvou let bouli, nyní velikosti jeden az dvou cm. Na druhé noze v mm. Je mě 33let,v práci jsem stále na nohou,otec má Dupytrenovu kontrakturu na ruce. Dopor.mě operaci. Je vůbec možné s tímto něco konzervativně dělat? Nyní přikládám černý kořen na noc. Co mě prosím doporučíte? Děkuji Vám moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plantární fibromatoza
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 12:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Tinkka píše:
Dobrý den, Jardo,
prosím Vas, můžete mě prosím poradit. Můj problém je Plantární fibromatoza tj.vazivové ztluštění na šlaše DK, konkrétně na plosce nohy v podélné klenbě. Mam zde postupně se zvětšující cca během dvou let bouli, nyní velikosti jeden az dvou cm. Na druhé noze v mm. Je mě 33let,v práci jsem stále na nohou,otec má Dupytrenovu kontrakturu na ruce. Dopor.mě operaci. Je vůbec možné s tímto něco konzervativně dělat? Nyní přikládám černý kořen na noc. Co mě prosím doporučíte? Děkuji Vám moc za rady.

Uvedený problém pravděpodobně vzniká drážděním tkáně v daném místě, čili tomu bych věnoval zvýšenou pozornost a zátěž eliminoval. Pokud máte zaměstnání, kde je noha extrémně namáhána, tak se obávám, že to neřeší ani operace, podle všeho by to vzniklo znovu, pokud bude zátěž dále pokračovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazivo
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 1:30 pm 
Offline

Registrován: sob úno 22, 2014 11:14 am
Příspěvky: 7
Dobrý den,
mám uvolněné vazy nejen v kolenou, ale po celém těle. Mám problémy i s páteří. Na syrové stravě jsem 5 měs. a jsem veganka, takže nic živočišného nejím ani nehodlám jíst.
Můj jídelníček se skládá dopoledne z ovoce, k obědu zelenin. salát a pasta ze sluneč. a dýňových semínek (rozmixovaná naklíčená semínka ochucená jabl. octem), někdy placky ze semínek + lněná a večer buď zele. salát nebo - to teď v létě častěji ovoce.
Kritici syr. stravy uvádějí, že je příliš uvolňující. Máte někdo zkušenosti s tím, že by syr. strava měla takový vliv na vazivo?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vazivo
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Panta-rei píše:
Dobrý den,
mám uvolněné vazy nejen v kolenou, ale po celém těle. Mám problémy i s páteří. Na syrové stravě jsem 5 měs. a jsem veganka, takže nic živočišného nejím ani nehodlám jíst.
Můj jídelníček se skládá dopoledne z ovoce, k obědu zelenin. salát a pasta ze sluneč. a dýňových semínek (rozmixovaná naklíčená semínka ochucená jabl. octem), někdy placky ze semínek + lněná a večer buď zele. salát nebo - to teď v létě častěji ovoce.
Kritici syr. stravy uvádějí, že je příliš uvolňující. Máte někdo zkušenosti s tím, že by syr. strava měla takový vliv na vazivo?
Děkuji.

Tak syrová strava je hlavně velice chudá na kolagen, což může v konečném důsledku znamenat problém. Osobně bych viděl rozumné otestovat laboratorně za pár korun celkovou bílkovinu a uvidíte jak si stojíte, dobrá hodnota je nad 80 a na ní bych se to snažil srovnat, což trvá hodně dlouho i celý rok, pokud mají lidé větší deficit. Dost by asi pomohla i kyseliny hyaluronová, což by asi nebylo od věci vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz