Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 1:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 1:07 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Dobrý deň,
chcel by som Vas poprosit o radu. Za posledný rok mi 3X s nejakým časovým odstupom namerali vysoke hodnoty kyseliny močovej. Ale vraj som inak zdravý a nič mi nieje. Doporučili mi stravu s obmedzeným obsahom purínov. Nejak som tomu ale nevenoval pozornost kedze meriam 178 cm vaha 70kg nefajcim, pijem len velmi zriedka, mäso niekedy, v minulosti vegetarian, pred rokom mäso obmedzene,tzj. 1X denne, dnes asi vôbec, sportujem lebo ma to baví. Zacal som to nejako riesit kedze sa mi objavili nejake zvlastne problemy(pravdepodobne zapaly sliach rameno koleno. ktore vraj mozu suvisiet bud s pretazenim pri behu alebo lezeni v mojom pripade alebo aj s ukladanim kyseliny močovej) viete mi prosim Vas poradit?
Dva tyzdne som pil praslicku,niekolko mesiacov uz mäso skoro vobec nejem a strukoviny uplne, urobil som sanhpraksalanu. Pisal som uz Jardovi koli tazkostiam po sanke ale rozhodol som sa podelit o moje skusenosti aj tu na fore,napisem to aj tu mozno to pomoze niekomu inemu.
dakujem pekne za rady a prajem vsetkym vela zdravia
dzinak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
Dobrý deň,
chcel by som Vas poprosit o radu. Za posledný rok mi 3X s nejakým časovým odstupom namerali vysoke hodnoty kyseliny močovej. Ale vraj som inak zdravý a nič mi nieje. Doporučili mi stravu s obmedzeným obsahom purínov. Nejak som tomu ale nevenoval pozornost kedze meriam 178 cm vaha 70kg nefajcim, pijem len velmi zriedka, mäso niekedy, v minulosti vegetarian, pred rokom mäso obmedzene,tzj. 1X denne, dnes asi vôbec, sportujem lebo ma to baví. Zacal som to nejako riesit kedze sa mi objavili nejake zvlastne problemy(pravdepodobne zapaly sliach rameno koleno. ktore vraj mozu suvisiet bud s pretazenim pri behu alebo lezeni v mojom pripade alebo aj s ukladanim kyseliny močovej) viete mi prosim Vas poradit?
Dva tyzdne som pil praslicku,niekolko mesiacov uz mäso skoro vobec nejem a strukoviny uplne, urobil som sanhpraksalanu. Pisal som uz Jardovi koli tazkostiam po sanke ale rozhodol som sa podelit o moje skusenosti aj tu na fore,napisem to aj tu mozno to pomoze niekomu inemu.
dakujem pekne za rady a prajem vsetkym vela zdravia
dzinak

Tak vysoké překyselení není žádný velký problém a vegetariánství, nebo vitariánství, ještě vůbec neznamená, že tím nemůžete trpět. Ono nejde pouze o zdroje purinů, ale i jiné zdroje kyselosti, a to je třeba obilí, sladké potraviny a i dalších možností je mnoho. Základ je srovnat si hladinu pH moče na život podporující hodnoty, to je zde mnohokrát rozebíráno a pak by se měl váš problém stát minulostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:17 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Tak dakujem Vam este raz,
tak po nasom rozhovore dnes

tak tie omega kapsle co mam>

http://www.magister.sk/produkt/detail/p ... -10020cps/

Chcel som sa Vas opytat na tekutiny . Co by som mal vylucit. Momentalne pijem hlave cistu filtrovanu vodu. Su nejake bylinkove caje ktor by som mal teraz pit? A co aktivity a fyzicka praca teraz?
dzinak

dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
Tak dakujem Vam este raz,
tak po nasom rozhovore dnes

tak tie omega kapsle co mam>

http://www.magister.sk/produkt/detail/p ... -10020cps/

Chcel som sa Vas opytat na tekutiny . Co by som mal vylucit. Momentalne pijem hlave cistu filtrovanu vodu. Su nejake bylinkove caje ktor by som mal teraz pit? A co aktivity a fyzicka praca teraz?
dzinak

dakujem

Jak jsem vám říkal do telefonu, užíváte jich málo a jsou značně drahé, je vhodné si koupit olej rozlévaný a dávkování dle následující citace.
Citace:
Dávkování:
Při srdečních chorobách, Raynaudově syndromu, lupusu a psoriáze: 3000 mg rybího tuku denně, rozděleno do 3 dávek.
Při revmatické artritidě: 6000 mg rybího tuku denně, rozděleno do 3 dávek.
Při zánětlivých střevních chorobách: 5000 mg denně , rozděleno do 3 dávek.
Důležitý je současný přívod antioxidantů ve formě ovoce, zeleniny nebo užívání vitamínu E.

Jako prevenci srdečních onemocnění stačí jíst dvakrát týdně rybu z chladných vod.
Při artritidě nebo jiných zánětlivých stavech konzumace ryb nestačí a je vhodné užívat potravinové doplňky. Omega - 3 mastné kyseliny se užívají při jídle.

Pokud jde o to pití, tak určitě ta voda, nebo zelený nápoj a fungicidně působící čaje, vilcacora, nebo lapacho. Jinak pohyb samozřejmě léčí, tedy určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 8:55 am 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
dakujem pekne
meral som si mnozstvo mocu: vcera vecer skoro 4 dcl
dnes rano skoro 5dcl

prepacte ale nejako sa neviem zaradit
mal by to byt davka 5000 mg alebo 6000mg

da sa podla Vas predavkovat omega 3 vo formekapsli?

Je to asi tyzden co som naposledy otuzoval. Je otuzovanie v tomto momente ok?
alebo zacat saunovanim?
Prijemny den prajem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
dakujem pekne
meral som si mnozstvo mocu: vcera vecer skoro 4 dcl
dnes rano skoro 5dcl

prepacte ale nejako sa neviem zaradit
mal by to byt davka 5000 mg alebo 6000mg

da sa podla Vas predavkovat omega 3 vo formekapsli?

Je to asi tyzden co som naposledy otuzoval. Je otuzovanie v tomto momente ok?
alebo zacat saunovanim?
Prijemny den prajem

To množství je v pořádku v tom bych problém neviděl. Zpočátku nic nepokazíte vyšší dávkou omega 3 mastných kyselin a klidně tedy můžete jít na těch 6000 mg. Předávkovat se pochopitelně dají, nicméně ono to má kumulativní charakter a určitě se vám to nepovede za pár dní. Jinak z uvedených procedur nevadí ani jedna, obě rozproudí krevní řečiště a tím uvolňují kyseliny, což potřebujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2011 9:39 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
dakujem
asi trochu panikarim
precitalsomsi toto>
Prvú pomoc treba vyhľadať, ak nastane akútny zápal čreva - divertikulitída a jeho okolia, prípadne pri porušení celistvosti črevnej steny (perforácia čreva) a následný zápal pobrušnice (peritonitída). Za týchto dramatických situácií treba okamžite vyhľadať najbližšie chirurgické oddelenie. Väčšinou je nutná hospitalizácia alebo dokonca operácia.

Je to asi blbost nie? podstupit ocistnu techniku a potom vidiet taketo diagnozy
nepoznam totiz tento pocit nezda sa mi z reakcii inych co urobili sanku ze mali nejake podobne neprijemne zazitky po ociste 4dni
preto tie obavy

dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2011 6:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
dakujem
asi trochu panikarim
precitalsomsi toto>
Prvú pomoc treba vyhľadať, ak nastane akútny zápal čreva - divertikulitída a jeho okolia, prípadne pri porušení celistvosti črevnej steny (perforácia čreva) a následný zápal pobrušnice (peritonitída). Za týchto dramatických situácií treba okamžite vyhľadať najbližšie chirurgické oddelenie. Väčšinou je nutná hospitalizácia alebo dokonca operácia.

Je to asi blbost nie? podstupit ocistnu techniku a potom vidiet taketo diagnozy
nepoznam totiz tento pocit nezda sa mi z reakcii inych co urobili sanku ze mali nejake podobne neprijemne zazitky po ociste 4dni
preto tie obavy

dik

To asi panikaříte a je třeba si uvědomit, že nejhorší smrt je z vystrašení. Dost často se s tím setkávám, že si lidé z vlastní blbosti a strachu nechají ze svého těla cvičně vymontovávat různé orgány, nebo jejich části a mohu vás ubezpečit, že každý toho následně velice lituje. Čištění střeva a správná strava vždy uvádí tělo do normálu a tím se postupně normalizuje činnost jakéhokoliv poškozeného orgánu, což po operativním zákroku bohužel není možné. Za celá léta jsem se nesetkal s případem, kdy by tato procedura stav střeva zhoršila a pokud ano, tak na velice krátkou dobu a při pravidelném opakování se stav vždy zásadně zlepšil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: pát zář 23, 2011 9:52 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
To asi panikaříte a je třeba si uvědomit, že nejhorší smrt je z vystrašení. Dost často se s tím setkávám, že si lidé z vlastní blbosti a strachu nechají ze svého těla cvičně vymontovávat různé orgány, nebo jejich části a mohu vás ubezpečit, že každý toho následně velice lituje. Čištění střeva a správná strava vždy uvádí tělo do normálu a tím se postupně normalizuje činnost jakéhokoliv poškozeného orgánu, což po operativním zákroku bohužel není možné. Za celá léta jsem se nesetkal s případem, kdy by tato procedura stav střeva zhoršila a pokud ano, tak na velice krátkou dobu a při pravidelném opakování se stav vždy zásadně zlepšil.

Dakujem vam ze ste mi este odpisali,
dnes rano som sa dohodol na jednu fyzicky narocnejsiu robotu/ vyskove prace\ do susedneho AT a ked sme vystupili z auta motala sa mi hlava fakt som si myslel ze tych ludi a seba sklamem ale nejako som prekvapivo vydrzal do vecera na ryzi s mrkvou a podal celkom fajn vykon. - zeby nebolo casu mysliet na tie veci

inak co sa udeje s kyselinou mocovou po sanke?

Inak nepokazil som to vcerajsim obedom?
surove listky spenatu s tvrdym kozim syrom cerstvymi paradajkami a oli.olejom

viete mi prosim poradit ako by mal vyzerat moje denne menu teraz?
(nemam ostavovac zatial)
cital som si samozrejme na tejto stranke co zvyknete jest pocas dna ale radsej sa opytam

cize omega 3, 6000mg/denne po dobu kolko? asi tyzden?
ako je to myslene s tym rybim olejom medzi jedlom ?Jem prehltnem kapslu alebo PL rybieho oleja a jem dalej nicim nezapijam?
a lapaco proti moznej rozmnozenej kandide - kolko denne? a ako dlho priblizne?
co by sposobila v tomto momente keby som nejedol nic a dal si hladovku a pil len filtrovanu vodu?
dik moc
a dobru noc a pekny den
dzinak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
Dakujem vam ze ste mi este odpisali,
dnes rano som sa dohodol na jednu fyzicky narocnejsiu robotu/ vyskove prace\ do susedneho AT a ked sme vystupili z auta motala sa mi hlava fakt som si myslel ze tych ludi a seba sklamem ale nejako som prekvapivo vydrzal do vecera na ryzi s mrkvou a podal celkom fajn vykon. - zeby nebolo casu mysliet na tie veci

inak co sa udeje s kyselinou mocovou po sanke?

Inak nepokazil som to vcerajsim obedom?
surove listky spenatu s tvrdym kozim syrom cerstvymi paradajkami a oli.olejom

viete mi prosim poradit ako by mal vyzerat moje denne menu teraz?
(nemam ostavovac zatial)
cital som si samozrejme na tejto stranke co zvyknete jest pocas dna ale radsej sa opytam

cize omega 3, 6000mg/denne po dobu kolko? asi tyzden?
ako je to myslene s tym rybim olejom medzi jedlom ?Jem prehltnem kapslu alebo PL rybieho oleja a jem dalej nicim nezapijam?
a lapaco proti moznej rozmnozenej kandide - kolko denne? a ako dlho priblizne?
co by sposobila v tomto momente keby som nejedol nic a dal si hladovku a pil len filtrovanu vodu?
dik moc
a dobru noc a pekny den
dzinak

Tak po vyčištění střeva se otevřou normální cesty odchodu odpadů z těla a začnou se rozpouštět i letité úsady, nicméně není to za pár pokusů, chce to svůj čas. V té uvedené stravě nevidím problém, akorát si hlídejte denní dávku bílkovin, pokud je jich moc, tak to také zanáší tělo. To není o tom co budete jíst, ale jaké po té stravě budete mít pH moče, čili měřit, univerzální rada v oblasti stravy neexistuje. Ty omega 3 mastné kyseliny se dodávají celkem dlouhodobě a vždy minimálně do odeznění problémů, přičemž teprve potom bych řešil udržovací dávku. Dají se aplikovat kdykoliv, dokonce i přidat do jídla, pokud vám nebudou chuťově vadit. Lapacho se dá pít prakticky neomezeně tím nic nezkazíte. Hladovka určitě je dobrá, ale první dny to bude docela kruté, ty kyseliny se začnou masivně uvolňovat a bude vám dost blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 9:31 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
ako je to vlastne?

podla tohoto receptu:

Dávkování:
Při srdečních chorobách, Raynaudově syndromu, lupusu a psoriáze: 3000 mg rybího tuku denně, rozděleno do 3 dávek.
Při revmatické artritidě: 6000 mg rybího tuku denně, rozděleno do 3 dávek.
Při zánětlivých střevních chorobách: 5000 mg denně , rozděleno do 3 dávek.
Důležitý je současný přívod antioxidantů ve formě ovoce, zeleniny nebo užívání vitamínu E.

Jako prevenci srdečních onemocnění stačí jíst dvakrát týdně rybu z chladných vod.
Při artritidě nebo jiných zánětlivých stavech konzumace ryb nestačí a je vhodné užívat potravinové doplňky. Omega - 3 mastné kyseliny se užívají při jídle.

by som mal denne dat malu kavovu lizicku rybieho oleja nie ak by to malo byt 6000mg?
nasiel som doma krabicku oleja z islandu kde je uvedene deti do 6 rokov 1cajova lyzicka(co uvadzaju ako 5ml)
6rokov a viac 1 polievkova (podla nich 10ml)
a ja by som si teda mal rozdelit na den 1cajovu lyzicku na 3 diely?

tak som si dnes poriadne nadhltal: 2x kapsla + 1x PL
14000mg ?
dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
ako je to vlastne?

podla tohoto receptu:

Dávkování:
Při srdečních chorobách, Raynaudově syndromu, lupusu a psoriáze: 3000 mg rybího tuku denně, rozděleno do 3 dávek.
Při revmatické artritidě: 6000 mg rybího tuku denně, rozděleno do 3 dávek.
Při zánětlivých střevních chorobách: 5000 mg denně , rozděleno do 3 dávek.
Důležitý je současný přívod antioxidantů ve formě ovoce, zeleniny nebo užívání vitamínu E.

Jako prevenci srdečních onemocnění stačí jíst dvakrát týdně rybu z chladných vod.
Při artritidě nebo jiných zánětlivých stavech konzumace ryb nestačí a je vhodné užívat potravinové doplňky. Omega - 3 mastné kyseliny se užívají při jídle.

by som mal denne dat malu kavovu lizicku rybieho oleja nie ak by to malo byt 6000mg?
nasiel som doma krabicku oleja z islandu kde je uvedene deti do 6 rokov 1cajova lyzicka(co uvadzaju ako 5ml)
6rokov a viac 1 polievkova (podla nich 10ml)
a ja by som si teda mal rozdelit na den 1cajovu lyzicku na 3 diely?

tak som si dnes poriadne nadhltal: 2x kapsla + 1x PL
14000mg ?
dik

Tak ono to krátkodobě nijak nevadí, mimo výraznější pokles krevního tlaku, ale není s tím taková sranda. Sám jsem zkoušel i 6 a více polévkových lžic denně a mohu prohlásit, že to není zrovna ideální, dost se mě motala šiška a tlak opravu dost klesl, nicméně u někoho by to mohlo vyvolat i krvácení a to by už sranda zrovna nebyla, čili s tím opatrně. Také dost záleží na tom jaké tuky berete souběžně, já jsem to bral jako jediný tuk a pokud by se k tomu dal jiný olej s větším podílem omega 6 mastných kyselin, asi by to zase tolik vadit nemuselo, ovšem to bych si zase nevyzkoušel, co to vlastně dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2011 10:34 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
aka je teda idealna davka pre mna teraz?
kolko lyzic a ake?
vy ste skusali 6x polievkova?

vravite ze to zavisi od prijmu inych bielkovin
napr. dnes som okrem spomenutej davky jedol cerstve spenatove salaty s olivovym olejom paradajkov petrzlenom vecer salat s nastruhanym tvrdym syrom a trochu chleba a marhulovu ovocnu dren

vyratal som to spravne?
6000mg = 6ml = 1kavova lyzicka
1kavova denne?
ta jedna polievkova denne je doporucena pri tom konkretnom oleji alebo ako?
su rybie a rybie oleje?

pytal som sa tety v lekarni ci vie objednat aj iny rybi olej ale vraj nie pytal som sa aj na davkovanie ale vraj potrebuje este presne hodnoty, podiel jednotlivych zloziek?

1l =15EUR
a mam ho
dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 7:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
dzinak píše:
aka je teda idealna davka pre mna teraz?
kolko lyzic a ake?
vy ste skusali 6x polievkova?

vravite ze to zavisi od prijmu inych bielkovin
napr. dnes som okrem spomenutej davky jedol cerstve spenatove salaty s olivovym olejom paradajkov petrzlenom vecer salat s nastruhanym tvrdym syrom a trochu chleba a marhulovu ovocnu dren

vyratal som to spravne?
6000mg = 6ml = 1kavova lyzicka
1kavova denne?
ta jedna polievkova denne je doporucena pri tom konkretnom oleji alebo ako?
su rybie a rybie oleje?

pytal som sa tety v lekarni ci vie objednat aj iny rybi olej ale vraj nie pytal som sa aj na davkovanie ale vraj potrebuje este presne hodnoty, podiel jednotlivych zloziek?

1l =15EUR
a mam ho
dik

Ta cena je opravdu dobrá, já zde kupuji 0,5 litru za 270,-Kč, ale to ostatní vám zodpovědět nedovedu. Prostě se budete muset sledovat a jako regulační mechanizmus použít třeba krevní tlak, jaterní skvrny na kůži, průběh zánětlivých procesů a další, není univerzálně doporučitelná dobrá dávka a to jsem vám vlastně už napsal. Nezávisí to na příjmu bílkovin, ale dalších tuků s jinou omega kyselinou, aby v těle vznikl srovnaný poměr omega kyselin a vzhledem k dlouhodobému nedostatku omega kyselin se ze začátku zase tolik bát nemusíte, ono to chvilku trvá, než se deficit dorovná. Ten chleba bych každopádně ze stravy vynechal, to záněty zcela určitě podporuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hyperurikemia
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2011 8:10 pm 
Offline

Registrován: úte zář 20, 2011 11:55 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Ta cena je opravdu dobrá, já zde kupuji 0,5 litru za 270,-Kč, ale to ostatní vám zodpovědět nedovedu. Prostě se budete muset sledovat a jako regulační mechanizmus použít třeba krevní tlak, jaterní skvrny na kůži, průběh zánětlivých procesů a další, není univerzálně doporučitelná dobrá dávka a to jsem vám vlastně už napsal. Nezávisí to na příjmu bílkovin, ale dalších tuků s jinou omega kyselinou, aby v těle vznikl srovnaný poměr omega kyselin a vzhledem k dlouhodobému nedostatku omega kyselin se ze začátku zase tolik bát nemusíte, ono to chvilku trvá, než se deficit dorovná. Ten chleba bych každopádně ze stravy vynechal, to záněty zcela určitě podporuje.

Dakujem za odpoved
ten recept s tym davkovanim je teda len orientacny ano?
komu bol vlastne doporuceny, s akymi problemami?
Mozno skusim jednu polievkovu denne. Tym asi nic nepokazim. to je vlastne 10 ml, co je vseobecne doporucena davka na tej krabicke rybieho oleja z islandu
prosim Vas
kedy myslite ze by mal nasledovat druhy pokus sanky alebo radsej klystir?
myslite ze si ze by to mohlo mat lepsi vysledok ako predchadzajuci pokus?
momentalne ma nafukuje rovnako ako pred sankou
vraj jto moze byt problem pecene?alebo strava?
lepsiu uz mat neviem mozno stravou po sanke
Sanku som robil minulu nedelu a vlastne nasledujuce tri dni som jedol len ryzu bielu s maslom a biele pecivo stvrty den varenu mrkvu opat s bielou ryzou.
ako adolescent som trpel pocitom ze som maly tak som denne vypil 3litre sladkeho mlieka
pre urinoterapiou som s tym prestal tak mozno som sa trochu precistil ale ...
jeden znamy mi povedal 'tak ti treba ked si jak tela'
Inak ako by som mal doplnat sacharidy a bielkoviny pokial aktivne sportujem, myslim ze chodievam pravidelne behat?
V knihe Born to run autor o miestnych indianoch pise ze casto sa utapaju v alkohole a nakoniec su na starte na 130 mil beh zajedaju len kukuricu s niecim pocas ked si to dobre pamatam[nevadi ze tieto veci pisem tu ?nemal by som toto vlakno zacat inde?]

dik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz