Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 7:24 pm 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Dobrý den,
byla bych moc vděčná za Váš názor na příčiny a léčbu epilepsie. Patnáctiletá sestřenice prodělala epileptický záchvat, dostala léky, po kterých chodila jako tělo bez duše, takže jí zřejmě léky vyměnili, ale stále byla v jakémsi mátožném záchvatovitém stavu, doktoři diagnostikovali psychickou poruchu a podezření na roztroušenou sklerózu a poslali ji na psychitarii a další vyšetření. Dá se epilepsie nebo mozek celkově vůbec nějak celostně léčit?

Předem děkuji,
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv srp 05, 2010 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Dobrý den,
byla bych moc vděčná za Váš názor na příčiny a léčbu epilepsie. Patnáctiletá sestřenice prodělala epileptický záchvat, dostala léky, po kterých chodila jako tělo bez duše, takže jí zřejmě léky vyměnili, ale stále byla v jakémsi mátožném záchvatovitém stavu, doktoři diagnostikovali psychickou poruchu a podezření na roztroušenou sklerózu a poslali ji na psychitarii a další vyšetření. Dá se epilepsie nebo mozek celkově vůbec nějak celostně léčit?

Předem děkuji,
Katka

Příčinou je velké množství toxinů a celkové zanesení těla včetně mozku. Léčba je v tomto případě stejná jako u jiných onemocnění a jde především o dokonalé srovnání základních parametrů organizmu, hlavně pH, minerály, vitamíny a enzymy. Většinou se tímto postupem povede obnovit normální stav práce všech orgánů, včetně mozku a ataky se nedostavují. Chemická léčiva problém nijak neřeší a jsou vlastně zaměřena pouze na vypnutí mozku, což já za léčbu rozhodně nepovažuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát srp 06, 2010 9:51 am 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Je to těžko uvěřitelné, že se dá snad vše takto vyléčit, nicméně já tomu věřím, je to logické....ještě aby uvěřili rodiče, připomnělo mi to případ kolegy tady na fóru, myslím Jindry, který se snažil pomoct kamarádovi, jehož malý syn má rakovinu. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli by při léčbě mohly pomoct malé dávky hořčíku? Že bych zkusila aspoň něco...
Díky,
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pát srp 06, 2010 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Je to těžko uvěřitelné, že se dá snad vše takto vyléčit, nicméně já tomu věřím, je to logické....ještě aby uvěřili rodiče, připomnělo mi to případ kolegy tady na fóru, myslím Jindry, který se snažil pomoct kamarádovi, jehož malý syn má rakovinu. Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli by při léčbě mohly pomoct malé dávky hořčíku? Že bych zkusila aspoň něco...
Díky,
Katka

Na tom není nic neuvěřitelného, prostě si představte motor v autě, který má rozštelovaný karburátor a ventily, ucpaný výfuk, obsahuje starý kyselý olej a nechladí se kvůli nedostatku vody. Za těchto podmínek i při velice diskutabilních znalostech automechanické práce dojde téměř každému, že to prostě jezdit nebude a dá auto do servisu. Vlastně nic jiného jsem vám ani nedoporučil, jenom udělat tělu ten pravidelný a nutný servis. Jak jsme v mládí na automobilových soutěžích slýchali „pak vám to půjde zase za plynem“, jako za mlada. Samozřejmě jako u auta zlepší jízdní parametry odstranění alespoň té nejvážnější závady, tak u těla funguje totéž a odstranění jakékoliv závady se většinou téměř ihned pozitivně projeví. Právě toto představuje dodávání, běžně hrubě deficitního, hořčíku a samozřejmě ho lze jenom doporučit i když sám o sobě toho asi zase tolik nevyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pon srp 09, 2010 7:07 am 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Souhlasím s Vámi, jen nechápu, proč to lidem většinou nedochází....děkuji, pokusím se nějak, aby se rodičům rozsvítilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 8:33 pm 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
co je pricinou epilepsie, ktora sa objavila z nicoho-nic u dospeleho cloveka? navyse sa jedna o zachvaty 2x za rok (spominala som jar a jesen). ide tiez o premnozenie bakterii? v mozgu? alebo v celom tele?
je mozne sa jej ocistenim tela uplne zbavit? hra v tom rolu konzumacia zivocisnych tukov? preco ju potom u deti liecia tzv. ketogennou dietou?

co je vhodne urobit, ked pocas ocisty pride zrava nalada a clovek poje piate cez deviate? ona ta psychika proste niekedy zblbne, potom sa dostavi pocit uplneho zlyhania, kedy mam pocit, ze uz som to pokazila a vsetko je na nic. usilujem sa bojovat, presviedcat sa, ze plastfood nepotrebujem a vzdy sa presvedcim "az po", ze mi je blbo, ze ma z toho zas len boli zaludok a dostavam to z tela von x dni. prosim mate nejaky zlepsovat, ked pridu chute, nieco si namixovat - stavu? pozut - bylinky?, ktore by ma v tomto konani stopli?
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
co je pricinou epilepsie, ktora sa objavila z nicoho-nic u dospeleho cloveka? navyse sa jedna o zachvaty 2x za rok (spominala som jar a jesen). ide tiez o premnozenie bakterii? v mozgu? alebo v celom tele?
je mozne sa jej ocistenim tela uplne zbavit? hra v tom rolu konzumacia zivocisnych tukov? preco ju potom u deti liecia tzv. ketogennou dietou?

co je vhodne urobit, ked pocas ocisty pride zrava nalada a clovek poje piate cez deviate? ona ta psychika proste niekedy zblbne, potom sa dostavi pocit uplneho zlyhania, kedy mam pocit, ze uz som to pokazila a vsetko je na nic. usilujem sa bojovat, presviedcat sa, ze plastfood nepotrebujem a vzdy sa presvedcim "az po", ze mi je blbo, ze ma z toho zas len boli zaludok a dostavam to z tela von x dni. prosim mate nejaky zlepsovat, ked pridu chute, nieco si namixovat - stavu? pozut - bylinky?, ktore by ma v tomto konani stopli?
dakujem.

Většinou kyseliny a celkové oslabení organizmu. Odstranit se většinou dá právě odkyselením a vyčištěním těla, samozřejmě ideálem je bezbílkovinná dieta, minimálně po nějakou dobu. To nevím, asi nakopat ho do zadnice, protože to nemá chuť on, ale jeho paraziti a pokud je tak hloupý, že si je krmí, tak mu není pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 6:46 am 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
dakujem.

je teda strava proti kandide, ktoru uvadzate vo vlakne o kandide vhodna aj pri liecbe epilepsie. a teda bielkoviny v podobe orechov vyradit a jest len oleje? vyberat si stravu bez bielkovin bude asi trochu tazsie, hoci strukoviny nejem, mam z nich hrozitanske krce v bruchu, ale orechov som jedavala dost. ono tie choroby maju jeden spolocny menovatel, prekyslenie, takze ked sa clovek dostane do zasaditeho stavu, vyriesia sa vsetky choroby.

prip. aku skladbu by mohol mat bezbielkovinovy jedalnicek?
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
dakujem.

je teda strava proti kandide, ktoru uvadzate vo vlakne o kandide vhodna aj pri liecbe epilepsie. a teda bielkoviny v podobe orechov vyradit a jest len oleje? vyberat si stravu bez bielkovin bude asi trochu tazsie, hoci strukoviny nejem, mam z nich hrozitanske krce v bruchu, ale orechov som jedavala dost. ono tie choroby maju jeden spolocny menovatel, prekyslenie, takze ked sa clovek dostane do zasaditeho stavu, vyriesia sa vsetky choroby.

prip. aku skladbu by mohol mat bezbielkovinovy jedalnicek?
dakujem.

Ano je použitelná, protože odstraní překyselení, ale hlavně se zaměřte na vitamíny skupiny B a likvidaci parazitů, mnohdy za to mohou i některé druhy tasemnic, které si odeberou veškeré vitamíny skupiny B a tělo pak nemá z čeho čerpat. Bílkoviny a tuky jsou všude, zcela se eliminovat nedají, jde pouze o to jaké a kolik. Tuky tedy lněný, kokosový a z hroznových jader a na bílkoviny mandle, nebo meruňková jádra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: ned říj 10, 2010 7:00 am 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
Dobry den.
z akeho dovodu sa pri epilepsii odporuca bezbielkovinova strava? samozrejme, bielkovinam sa nevyhneme, chce to len spravne vyberat, len mi nie je jasne, aky vplyv to na chorobu ma? nehrozi pri nej riziko odpadnutia?

co sa tyka tasemnic. bola som vysetrena pred pol rokom na parazity zo stolice, aj na okultne krvacanie, vysledky negativne. no neviem, ci zistovali tieto, alebo len nejake zakladne druhy. citala som tiez, ze ak by boli napr. v mozgu, je ich vidiet na CT, takze to mam tiez ok. Predpokladam, ze este (okrem Oberon ap.) je mozne ich vysetrit z krvi u lekara. Je pravda, ze mam malo B12, kys. listovej a zeleza, cize mohlo by suvisiet. Ale ak su napr. v organoch, tak to mudrci asi nezistia. i ked na ultrazvuku by mohli byt vidiet a ten bol tiez ok. mozu napr. "plavat" len tak v krvi?

dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: ned říj 10, 2010 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
Dobry den.
z akeho dovodu sa pri epilepsii odporuca bezbielkovinova strava? samozrejme, bielkovinam sa nevyhneme, chce to len spravne vyberat, len mi nie je jasne, aky vplyv to na chorobu ma? nehrozi pri nej riziko odpadnutia?

co sa tyka tasemnic. bola som vysetrena pred pol rokom na parazity zo stolice, aj na okultne krvacanie, vysledky negativne. no neviem, ci zistovali tieto, alebo len nejake zakladne druhy. citala som tiez, ze ak by boli napr. v mozgu, je ich vidiet na CT, takze to mam tiez ok. Predpokladam, ze este (okrem Oberon ap.) je mozne ich vysetrit z krvi u lekara. Je pravda, ze mam malo B12, kys. listovej a zeleza, cize mohlo by suvisiet. Ale ak su napr. v organoch, tak to mudrci asi nezistia. i ked na ultrazvuku by mohli byt vidiet a ten bol tiez ok. mozu napr. "plavat" len tak v krvi?

dakujem.

Přebytek bílkovin přetěžuje celé tělo včetně mozku a jejich striktního omezení bych se rozhodně nebál, těch potřebujeme opravdu minimum. Ze stolice se to prakticky zjistit nedá, to by byla náhoda pokud by se na to přišlo. Některé druhy nemají velikost ani milimetr, čili nikdo je nijak vidět nemůže a škodit pochopitelně mohou, to je pouze o jejich množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 12:46 pm 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
Dobry den.

U mna je epilepsia sposobena jazvou na mozgu po uraze. Zrejme v tom nebudu mat prsty parazity. Mozem aj napriek tomu pokracovat v nizkobielkovinovej strave?
Je to sice k inej teme, ale opytam sa tu: Dr. mi zistil prilis vela zaludocnej kyseliny (gastroskopiou). Je dobre aj nadalej brat HCl alebo nasadit inu strategiu? Napr. zasadite potraviny na zneutralizovanie? Alebo by ste poradili nieco ine? pH sa mi upravou zlepsilo, robim stale klystiry, celkovo sa citim dost unavena.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 1:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
lbv píše:
Dr. mi zistil prilis vela zaludocnej kyseliny (gastroskopiou). Je dobre aj nadalej brat HCl alebo nasadit inu strategiu?

Poznam pripady, ked Dr. diagnostikoval nadbytok zaludocnej kyseliny, no pritom jej mali malo. Jedine co dotycnym ludom pomohlo bolo uzivanie HCl, pretoze jej mali tak malo, ze az skoro vobec. Preto mali problemy.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: stř říj 27, 2010 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
Dobry den.

U mna je epilepsia sposobena jazvou na mozgu po uraze. Zrejme v tom nebudu mat prsty parazity. Mozem aj napriek tomu pokracovat v nizkobielkovinovej strave?
Je to sice k inej teme, ale opytam sa tu: Dr. mi zistil prilis vela zaludocnej kyseliny (gastroskopiou). Je dobre aj nadalej brat HCl alebo nasadit inu strategiu? Napr. zasadite potraviny na zneutralizovanie? Alebo by ste poradili nieco ine? pH sa mi upravou zlepsilo, robim stale klystiry, celkovo sa citim dost unavena.
dakujem.

Pochybuji, že je možné vyvolat toto onemocnění nějakou mechanickou poruchou a nebo jinak, je to velice málo pravděpodobné. Vždy je to o kyselinách a sedimentaci bordelu v mozkové tkání, což může úraz sice zajistit, ale určitě se to dá odstranit. S tím nadbytkem kyseliny se to dá celkem snadno odzkoušet tak, že cca 20 minut před každým jídlem vypijete sklenici vody se šťávou z poloviny, nebo celého citrónu. Pokud se trávení zlepší, tak měl lékař pravdu a pokud se zhorší, tak máte kyseliny stále málo. Na revitalizaci organizmu vyzkoušejte velké dávky vitamínu C a velké jsou nad 6000 mg denně, pokud vám to nebude vyvolávat průjem, tak i mnohem větší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epilepsie
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 3:11 pm 
Offline

Registrován: čtv led 20, 2011 1:27 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, prosím o radu. Můj 6letý syn před 1,5 rokem upadl do bezvědomí s křečí a očima v sloup, trvání několik sekund, poté křik, bolest břicha, únava, spánek.Předpokládaná diagnoza - epileptický záchvat, na EEG zaznamenána lehká spec. abnormalita, epi fokus. Ponechán bez medikace, od té doby několik drobnějších epizod (při obědě ve školce zblednutí, zpocení, stížnost na bolení břicha, bez bezvědomí, po několika minutách odeznění, zblednutí a nevolnost při vzpomínce na zranění kamarádky, panický úprk od počítače při prohlédnutí animace,na níž měl panáček zlomenou nohu a stříkala krev až ke stropu, apod.) Kontrolní EEG v 2/10 bez epi aktivity, pouze labilní pozadí, další EEG v 7/10 zcela v pořádku, nyní EEG před 14 dny opět labilní pozadí, bez epi aktivity. Nyní v noci nausea, zvracet však nemohl, křik, bolest břicha, pak ochablost, znovu usnul, žádné další zvracení ani průjem nebyl. Bylo mi neurologem sděleno, že epi záchvatů je 150 druhů a správná identifikace je obtížná i pro odborníka. Ponechán dál bez medikace (což jsem velmi ráda). Můžete mi poradit, jakým způsobem bych mohla svému synovi pomoci. Musím předeslat, že se stravuje "hrozně" (moje vina, neznalost neomlouvá) - strava typická školková, sladkosti, miluje jogurty, pitíčka, krupicovou kaši. Ovoce maximálně banány, hrozny, jahody, z pomeranče šťávu víceméně z donucení. Zelenina - mrkev, brokolice, květák, kedlubny a ředkvičky, ale to opravdu až poslední dobou, dřív zeleninu odmítal. (Přesto má pH moče v lepších hodnotách než já, která se živím poslední dobou převážně syrovou stravou.) Děkuji za odpověď a radu nejen mně, ale všem na tomto fóru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz