Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 11:32 pm 
Offline

Registrován: pon bře 07, 2011 3:12 pm
Příspěvky: 17
Dobrý den pane Jardo,
před nedávnem mi po mnoha a mnoha letech bolestí a užívání léků proti bolesti přišli lékaři konečně na to, co mi je. Mám Bechtěrevovu nemoc. Jde o autoimunitní onemocnění - chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů, jejiž důsledkem je postpné tuhnutí až úplné ztuhnutí páteře. Jde o tuhnutí kloubů, ve kterých dochází k nahrazování měkkých a pružných tkání tkání tuhou - kostní. Podle lékařů není vyléčitelné a celoživotně se pouze polykají prášky na potlačení zánětu a proti bolesti (antirevmatika, imunosupresivní léky, kortikoidy...). Jsem z toho zoufalá, nechci se nacpávat chemií celý život a ničit si všechny orgány v těle. Proto jsem začala pročítat nejen Vaše stránky, ale také různé knihy (p. Cingroš - Sám sobě dokrorem, Malachov - Paraziti.. atp.) Začala jsem pracovat na celkové očistě těla, klystýry, chci očistit játra, lymfu, zbavit se parazitů... Prášky, které mi doktoři dali neužívám, ale musím říct, že je mi mizerně. Nevím, zda všechna snaha a očisty by mohly vést k tomu, že se zánětu zcela zbavím, tím i původu této z lékařského hlediska nevyléčitelné nemoci a nebudu otrokem farmaceutického průmyslu a ukrutné bolesti? Myslíte, že mám šanci porazit tuto nemoc? Nebo si jen očistou dám tělo do pořádku po těch dávkách léků.... a pak je budu muset zase začít do sebe házet, jako již tolik let. O samotné nemoci není moc informací, mám pocit, že se o ní vlastně nic moc neví, našla jsem ale zmínku, že by snad spouštěcím mechanismem pro to, aby imunitní systém začal špatně fungovat mohlo být napadení organismu bakterií... že chlamydiová infekce se může stát spouštěčem autoimunitního postižení, a konkrétně, že Chlamydia pneumoniae je častým původcem reaktivní artritidy. Načež jsem ve výsledcích svých krevních testů opravdu našla přítomnost chlamýdie pneumoniae. Proto bych chtěla použít trojčátko, které by mi mohlo pomoci tuto bakterií vymýtit...? Nevím, zda mám šanci se vyléčit, udělala bych pro to cokoli, jen nevím co, kde začít a kde skončit. Budu Vám velice vděčná, pokud mi napíšete svůj názor, případně, jak by jste si v mé situaci snažil pomoci vy sám. \":-)\" Moc Vám předem děkuji..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2011 8:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sonula píše:
Dobrý den pane Jardo,
před nedávnem mi po mnoha a mnoha letech bolestí a užívání léků proti bolesti přišli lékaři konečně na to, co mi je. Mám Bechtěrevovu nemoc. Jde o autoimunitní onemocnění - chronické zánětlivé onemocnění především páteřních obratlů, jejiž důsledkem je postpné tuhnutí až úplné ztuhnutí páteře. Jde o tuhnutí kloubů, ve kterých dochází k nahrazování měkkých a pružných tkání tkání tuhou - kostní. Podle lékařů není vyléčitelné a celoživotně se pouze polykají prášky na potlačení zánětu a proti bolesti (antirevmatika, imunosupresivní léky, kortikoidy...). Jsem z toho zoufalá, nechci se nacpávat chemií celý život a ničit si všechny orgány v těle. Proto jsem začala pročítat nejen Vaše stránky, ale také různé knihy (p. Cingroš - Sám sobě dokrorem, Malachov - Paraziti.. atp.) Začala jsem pracovat na celkové očistě těla, klystýry, chci očistit játra, lymfu, zbavit se parazitů... Prášky, které mi doktoři dali neužívám, ale musím říct, že je mi mizerně. Nevím, zda všechna snaha a očisty by mohly vést k tomu, že se zánětu zcela zbavím, tím i původu této z lékařského hlediska nevyléčitelné nemoci a nebudu otrokem farmaceutického průmyslu a ukrutné bolesti? Myslíte, že mám šanci porazit tuto nemoc? Nebo si jen očistou dám tělo do pořádku po těch dávkách léků.... a pak je budu muset zase začít do sebe házet, jako již tolik let. O samotné nemoci není moc informací, mám pocit, že se o ní vlastně nic moc neví, našla jsem ale zmínku, že by snad spouštěcím mechanismem pro to, aby imunitní systém začal špatně fungovat mohlo být napadení organismu bakterií... že chlamydiová infekce se může stát spouštěčem autoimunitního postižení, a konkrétně, že Chlamydia pneumoniae je častým původcem reaktivní artritidy. Načež jsem ve výsledcích svých krevních testů opravdu našla přítomnost chlamýdie pneumoniae. Proto bych chtěla použít trojčátko, které by mi mohlo pomoci tuto bakterií vymýtit...? Nevím, zda mám šanci se vyléčit, udělala bych pro to cokoli, jen nevím co, kde začít a kde skončit. Budu Vám velice vděčná, pokud mi napíšete svůj názor, případně, jak by jste si v mé situaci snažil pomoci vy sám. \":-)\" Moc Vám předem děkuji..

Jak bych to řešil já, je těžké odpovídat, pokud daný problém nemám, ale ty chlamídie za tím jsou ve většině případů. Můj osobní názor je projet vše z očistných kroků a srovnání minerálů vitamínů a enzymů, přičemž i zde máte dle stupně poškození tkání relativně vysokou šanci na zlepšení stavu. Co funguje celkem s jistotou je dost mimo běžné uvažování většiny lidí, kteří netrpí silnou a pravidelnou bolestí, čili zveřejňovat tak šílené postupy asi není vhodné. Nicméně dva opravdu účinné postupy existují a vím že člověk, který nepředstavitelně trpěl skoro 20 let se vyléčil v řádu tuším dvou týdnů prakticky od veškerých příznaků a hlavně je zcela bez bolestí. Pro upřesnění uvádím, že jde v obou případech o nitrožilní aplikace a musíte si to provádět sama, jsem si jistý, že k tomu těžko ukecáte nějaký lékařský personál. Pokud chcete, tak mě kontaktujte a já vám celou věc detailněji vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 7:14 am 
Offline

Registrován: úte srp 23, 2011 5:36 am
Příspěvky: 8
Dobrý den,

při rozboru krve mi byly zjištěny dvacetinásobně vyšší autoimunitní hodnoty
anti-thyroglobulin antibodies a
anti-thyroid peroxidase antibodies

Hormonální hodnoty štítné žlázy T3, T4, TSH a další hormony jsou v pořádku. Stejně jako všechen cholesterol a triglyceridy.

Máte s tím prosím někdo zkušenosti a co vám pomohlo. Jaká může být psychická příčina ?Alopatická medicína na toto moc vysvětlení nemá. Bývám často unavená. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pohoda píše:
Dobrý den,

při rozboru krve mi byly zjištěny dvacetinásobně vyšší autoimunitní hodnoty
anti-thyroglobulin antibodies a
anti-thyroid peroxidase antibodies

Hormonální hodnoty štítné žlázy T3, T4, TSH a další hormony jsou v pořádku. Stejně jako všechen cholesterol a triglyceridy.

Máte s tím prosím někdo zkušenosti a co vám pomohlo. Jaká může být psychická příčina ?Alopatická medicína na toto moc vysvětlení nemá. Bývám často unavená. Děkuji za odpověď.

V naprosté většině případů jde o vysokou kyselost, minerální deficity a kvasinky, nebo parazity.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 5:23 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 6:25 pm
Příspěvky: 31
pohoda píše:
Dobrý den,

při rozboru krve mi byly zjištěny dvacetinásobně vyšší autoimunitní hodnoty
anti-thyroglobulin antibodies a
anti-thyroid peroxidase antibodies

Hormonální hodnoty štítné žlázy T3, T4, TSH a další hormony jsou v pořádku. Stejně jako všechen cholesterol a triglyceridy.

Máte s tím prosím někdo zkušenosti a co vám pomohlo. Jaká může být psychická příčina ?Alopatická medicína na toto moc vysvětlení nemá. Bývám často unavená. Děkuji za odpověď.

Předpokládám, že jste z Prahy nebo většího krajského města anebo máte mimořádně intuitivního lékaře, když Vám byly udělány tyto analýzy, šťastlivče! Tyto analýzy se běžně a bez specifického důvodu (např. prokazatelné těžké onemocnění SŽ) nedělají a není zas tolik laborek v ČR, co by to dělaly. Logicky se nabízí otázka, zda máte ještě jiné autoimunitní onemocnění. Některé se rády objevují v kombinaci s jinými, alespoň tak vysoké hodnoty Anti tomu napovídají.
Každopádně tyto hodnoty znamenají, že se jedná o opakující záněty v těle, a ty mají povahu kyselou a proto jste tak unavená a oslabená. Pokud se to neřeší, člověk signály těla ignoruje nebo ho oblbuje a umlčuje chemií, tak mohou postupně vypovídat nebo ztrácet svoji funkci některé orgány. První na ráně bývají právě většinou žlázy s vnitřní sekrecí. Nejde jen o to, co člověk jí, ale i samotné tělo začně díky nerovnováze, oslabené funkci některých částí těla a pocitu ohrožení pořád produkovat "kyselý zánět", aby zlikvidoval "nepřítele". Tak trochu se jedná o začarovaný kruh, který se spíná v sinusoidách podle biorytmů.
Řešitelné to je, ale záleží na míře osobní iniciativy jednotlivce. Permanetně pomáhá přirozené odkyselování (jak psal Jarda), přimlouvám se za pravidelnou komzumaci okurek a syrových nezelených brambor... \":D\" Také není od věci pravidelně procvičit celé tělo a hlavně celou páteř. Ale to nejvíc náročné je uvést do souladu myšlenkové mentální postoje a svoje návyky, to je totiž tou nejhybnější a nejvíc ovlivňující silou kvality života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 7:00 pm 
Offline

Registrován: úte srp 23, 2011 5:36 am
Příspěvky: 8
Děkuji za odpovědi! Tyto hodnoty mám vysoké již hodně dlouho. Tehdy mi na endokrinologii udělali sono štítné žlázy, bylo ok a autoimunitní hodnoty doporučili pouze sledovat, tak jsem to nechala být. Cvičím pravidelně jógu, rozcvičku Tichanovského na páteř a hlavně po nalezení těchto stránek před několika měsíci jsem najela na vitariánskou stravu včetně okurek. Minerály doplňuji dle výsledků vlasové analýzy, byla jsem dvakrát na hydrocolonu, měřím si ph a snažím se čistit. Když jsem si nechala udělat nové krevní testy, protilátky štítné žlázy byly desetinásobně vyšší než předtím. Asi to souvisí s psychikou. Otázka je, co je spouštěčem těch kyselých zánětů v těle. Jsou dny, kdy mám energie na rozdávání, ale pak přijde období vyčerpanosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2011 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pohoda píše:
Děkuji za odpovědi! Tyto hodnoty mám vysoké již hodně dlouho. Tehdy mi na endokrinologii udělali sono štítné žlázy, bylo ok a autoimunitní hodnoty doporučili pouze sledovat, tak jsem to nechala být. Cvičím pravidelně jógu, rozcvičku Tichanovského na páteř a hlavně po nalezení těchto stránek před několika měsíci jsem najela na vitariánskou stravu včetně okurek. Minerály doplňuji dle výsledků vlasové analýzy, byla jsem dvakrát na hydrocolonu, měřím si ph a snažím se čistit. Když jsem si nechala udělat nové krevní testy, protilátky štítné žlázy byly desetinásobně vyšší než předtím. Asi to souvisí s psychikou. Otázka je, co je spouštěčem těch kyselých zánětů v těle. Jsou dny, kdy mám energie na rozdávání, ale pak přijde období vyčerpanosti.

Za těchto okolností bych asi začal zkoumat jak si stojím po stránce zamoření nějakým parazitem, nebo aplikoval minimálně trojčátko a uvidíte, zda to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 5:55 am 
Offline

Registrován: úte srp 23, 2011 5:36 am
Příspěvky: 8
Asi jsem to někde přehlédla. Co myslíte tím trojčátkem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pohoda píše:
Asi jsem to někde přehlédla. Co myslíte tím trojčátkem?

Jde o protiparazitický postup za použití pelyňku, lugolu a hřebíčku a je zde mnohokrát popsán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2011 10:54 am 
Offline

Registrován: úte srp 23, 2011 5:36 am
Příspěvky: 8
Děkuji za radu! Vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2011 11:22 pm 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 10:28 pm
Příspěvky: 1
Mám sice jinou nemoc (pravděpodobně RS),ale trpím silnými neuropatickými bolestmi centrálního původu. Užívám opiáty. Chtěl jsem se proto zeptat na tu možnost té nitrožilní aplikace. Jestli byste mi mohl poradit. Že bych to zkusil. Ty bolesti už mám kolem 20-ti let. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autoimunitní onemocnění
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mpetrik píše:
Mám sice jinou nemoc (pravděpodobně RS),ale trpím silnými neuropatickými bolestmi centrálního původu. Užívám opiáty. Chtěl jsem se proto zeptat na tu možnost té nitrožilní aplikace. Jestli byste mi mohl poradit. Že bych to zkusil. Ty bolesti už mám kolem 20-ti let. Moc děkuji.

Na RS fungují i obrovské dávky vitamínů, hlavně kompletní protokol na béčka, ale pokud to chcete vyzkoušet i jinak, tak mě zavolejte, tyto postupy se musí důkladně vysvětlit, jinak se dá napáchat i dost škody a určitě se nedají veřejně publikovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: autoimunita
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 10:09 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 01, 2013 9:58 pm
Příspěvky: 2
Zdravim,mam dlhodobe zdravotne problemy a stale sa to zhorsuje.Lekari si mysleli ze si namyslam a teraz mi zistili,ze pravdepodobne ide o autoimunitne ochorenie.Najprv zacali zaludocne stavy,beriem omeprazol alebo helicid,ale nic sa nezmenilo.Potom zacali problemy s ramenom,teraz opuch zapestia,kolena a silne bolesti v podbrusku a krizoch.A caste bolesti na hrudi,tlak mam v poriadku,okrem toho ma bolia zily na nohach,ale krcove zily nemam,iba mi praskaju zilky na nohach a niekedy bolesti lytka,hlavne na stehne,akoby ma bolela zila,bolesti pod kolenom aj v pokoji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunita
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
had píše:
Zdravim,mam dlhodobe zdravotne problemy a stale sa to zhorsuje.Lekari si mysleli ze si namyslam a teraz mi zistili,ze pravdepodobne ide o autoimunitne ochorenie.Najprv zacali zaludocne stavy,beriem omeprazol alebo helicid,ale nic sa nezmenilo.Potom zacali problemy s ramenom,teraz opuch zapestia,kolena a silne bolesti v podbrusku a krizoch.A caste bolesti na hrudi,tlak mam v poriadku,okrem toho ma bolia zily na nohach,ale krcove zily nemam,iba mi praskaju zilky na nohach a niekedy bolesti lytka,hlavne na stehne,akoby ma bolela zila,bolesti pod kolenom aj v pokoji.

Nevěřte na zaklínadla moderní medicíny, prostě jste zanesený bordelem a netrávíte, toť vše a ty zmíněné medikamenty raději ihned vysaďte a udělejte si krkací test, z čehož vám bude jasné jak velká blbost to všechno je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunita
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2013 8:32 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 01, 2013 9:58 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Nevěřte na zaklínadla moderní medicíny, prostě jste zanesený bordelem a netrávíte, toť vše a ty zmíněné medikamenty raději ihned vysaďte a udělejte si krkací test, z čehož vám bude jasné jak velká blbost to všechno je.

Lekar povedal ze mam nejaky druh artritidy,ale ja si myslim,ze ani on sam nevie co mi je,na zaklade scanu kosti zistil ze mam zapal na viacerych miestach,chce mi nasadit methotrexate alebo sulfasalazine,ale tomu sa chcem vyhnut.Myslim si,ze problemy zacali tym,ze som brala dlhodobo antacida na palenie zahy,ked nepomohli jedne,doktorka dala ine a stale sa to zhorsovalo,tak som zacala hladat,potom som citala o HCL,tak to beriem,ale obcas si musim dat sodu bikarbonu,lebo napriek tomu ma este stale casto pali,aj ked uz to nie je take ake bolo.Len neviem ci je dobre s HCL brat aj sodu,beriem rano zinok a magnezium,s jedlom hcl,vit.c,pivovarske kvasnice,vitamin e,vit.D3,kupila som si Yam,turmerix,macaci pazur una de gato,len neviem co ako pouzivat a kolko,beriem to s jedlom,macaci pazur este som len objednala a chcela by som sa opytat na serrapeptazu,alebo co by som este mala pouzivat na artritidu,stravujem sa celkom zdravo,len sa bojim aby sa zapaly nerozsirili dalej,lebo zacalo to iba ramenom,teraz zapastie a chodidla.A este rozmyslam nad MMS,ale teraz som v zahranici a neviem kde objednat,lebo je vela podvodnikov


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz