Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: pon bře 10, 2014 9:12 am 
Offline

Registrován: ned říj 20, 2013 8:25 pm
Příspěvky: 2
Dobry den vsem.
Mam problem s degenerativnimi zmenami na sitnici, tzv. makularni degenerace.
Na foru jsem k tomu nic nenasel.
Mate nekdo zkusenosti jak to uspesne lecit, pripadne vylecit?
Obecne se doporucuji karotenoidy, ale to je dost slabe.
Diky za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: pon bře 10, 2014 12:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
mhredev píše:
Dobry den vsem.
Mam problem s degenerativnimi zmenami na sitnici, tzv. makularni degenerace.
Na foru jsem k tomu nic nenasel.
Mate nekdo zkusenosti jak to uspesne lecit, pripadne vylecit?
Obecne se doporucuji karotenoidy, ale to je dost slabe.
Diky za odpovedi.

Vim, ze se nekolik lidi uplne vylecilo z makularni degenerace podle http://www.dobreoci.cz/cz/makularni-degenerace.html. Je to podobne jako zde, detox, zmena jidla, byliny, ... Zkus se na to podivat.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: pon bře 10, 2014 6:05 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Přes Google lze v angličtině zjistit, že pravá příčina makulární degenerace je inzulínové rezistenci, pomůže proto nízkosacharidová dieta. Druhý bod léčby je dodávání luteinu a karotenu a kvalitního omega 3.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 4:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mhredev píše:
Dobry den vsem.
Mam problem s degenerativnimi zmenami na sitnici, tzv. makularni degenerace.
Na foru jsem k tomu nic nenasel.
Mate nekdo zkusenosti jak to uspesne lecit, pripadne vylecit?
Obecne se doporucuji karotenoidy, ale to je dost slabe.
Diky za odpovedi.

Nějaké rady jste dostal a ještě přidám, že poměrně slušně může fungovat i konopí, pokuste se o tom něco najít na netu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: makulární degenerace
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 2:48 pm 
Offline

Registrován: ned úno 03, 2013 6:52 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Zajíček,obracím se na Vás s dotazem a zároveň prosbou o radu.Tento týden jsem byla na kontrole u oční lékařky - ke které chodívám pravidelně na kontroly vždy po půl roce,protože jsem před určitou dobou trpěla zvýšeným nitroočním tlakem a bylo podezření na "zelený zákal".Tto se nakonec nepotvrdilo, ale bylo mi doporučeno stav očí "hlídat".Před rokem mi oční lékařka zjistila u pravého oka počínající šedý zákal s tím, že operace není zatím "akutní".Jelikož jsem nyní v poslední době pozorovala větší tlak v obou očích, u pravého oka navíc takový pocit,jako by mi před okem "poletovaly tmavé mušky" a nyní ještě "tmavé nitky".V noci pak někdy mimo toho tlaku mám takové světelné "záblesky".Toto jsem již dříve říkala oční lékařce,ta na to moc nereagovala.Nyní, když se mi potíže zhoršily, tak jsem jí opět navštívila a vylíčila mé problémy.Provedla mi vyšetření obou očí a pak mi sdělila, že - i když si stěžují vbíce na pravé oko,tak že zjistila větší problém u oka levého, kde je už narušena oční sítnice.Dala mi pak ke kontrole "mřížku",která se používá pro zjištění makulární degenerace.Při této kontrole jsem viděla mřížku zatím "normálně", avšak lékařka řekla, že při vyšetření oka už "se to prý v sítnici trochu "vlnilo".Když jsem se jí zeptala, co se s tím dá dělat, tak mi odpověděla, abych si zakoupila v lékárně potravní doplněk PROTECKTUM OMEGA 3 +Gingo.Na to pravé oko,před kterým se mi míhají "ty poletující tmavé mušky" - tak pravila, že se mi odchlipuje sklivec od sítnice a na to mi předepsala nějaké kapky,které bohužel v lékarně neměli a tak mi je museli objednat.V pondělí si je mám vyzvednout.Byla jsem po tomto vyjádření-resp.sdělení stavu očí - docela překvapena,protože když jsem u ní byla před půl rokem, tak mi nic takového nebylo řečeno, ač jsem " o těch poletujících muškách" před pravým okem už dříve s ní mluvila.Docela mne překvapilo ještě to,když dodala,že v tomto věku /je mi 69 let/ to má už dosti lidí a s tím, že člověk stárne,tak stárne i jeho organismus - se musí člověk smířit.Další kontrolu mi doporučila "za rok",v případě potíží, abych si zavolala a objednala by mne dříve.Stále na tím jejím vyjádřením přemýšlím a vůbec se s tím nemohu nějak srovnat.Obracím se proto na Vás,co byste mi na mé - výše popsané problémy - doporučil a co je jejich příčinou.Děkuji Vám za pochopení a Vaše vyjádření.Majka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: makulární degenerace
PříspěvekNapsal: pon čer 02, 2014 1:15 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
andělka píše:
...Dala mi pak ke kontrole "mřížku",která se používá pro zjištění makulární degenerace.Při této kontrole jsem viděla mřížku zatím "normálně", avšak lékařka řekla, že při vyšetření oka už "se to prý v sítnici trochu "vlnilo".Když jsem se jí zeptala, co se s tím dá dělat, tak mi odpověděla, abych si zakoupila v lékárně potravní doplněk PROTECKTUM OMEGA 3 +Gingo.Na to pravé oko,před kterým se mi míhají "ty poletující tmavé mušky" - tak pravila, že se mi odchlipuje sklivec od sítnice a na to mi předepsala nějaké kapky,které bohužel v lékarně neměli a tak mi je museli objednat.V pondělí si je mám vyzvednout.Byla jsem po tomto vyjádření-resp.sdělení stavu očí - docela překvapena,protože když jsem u ní byla před půl rokem, tak mi nic takového nebylo řečeno, ač jsem " o těch poletujících muškách" před pravým okem už dříve s ní mluvila.Docela mne překvapilo ještě to,když dodala,že v tomto věku /je mi 69 let/ to má už dosti lidí a s tím, že člověk stárne,tak stárne i jeho organismus - se musí člověk smířit.Další kontrolu mi doporučila "za rok",v případě potíží, abych si zavolala a objednala by mne dříve.Stále na tím jejím vyjádřením přemýšlím a vůbec se s tím nemohu nějak srovnat.Obracím se proto na Vás,co byste mi na mé - výše popsané problémy - doporučil a co je jejich příčinou.Děkuji Vám za pochopení a Vaše vyjádření.Majka

Majko,
makularni degeneraci nemam, ale z jistych duvodu jsem se s ni dost zabyval. Gingko je na prokrveni urcite dobre, stejne jako Omega 3, a stejne jako vetsina dalsich doplnku, ktere budou nabizet jinde. Presto oficialni medicina bere tuto nemoc jako nevylecitelnou. Ale u jinych nevylecitelnych nemoci, na rozdil od makularni degenerace, aspon nabidnou fungujici berlicky, ktere castecne potlacuji priznaky. Samozrejme vas budou vsude ochotne lecit, ale slovo VYLECIT bude chybet, takze vam nakonec reknou to, o cem uz se zminili, ze se s tim musi clovek smirit. Ja bych nejvic doporucoval procist si web http://dobreoci.cz/makularni-degenerace.html a pokecat s nima, protoze tam jsem nasel prokazatelne uspechy vcetne plneho VYleceni potvrzeneho doktorem. A protoze u vas nemoc jeste opravdu nepropukla, tak by nemel byt problem se ji vyhnout a zrak si dat opet do poradku.
Drzim vam palce, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: makulární degenerace
PříspěvekNapsal: úte čer 03, 2014 1:03 pm 
Offline

Registrován: ned úno 03, 2013 6:52 pm
Příspěvky: 10
Pavle,zdravím a moc Vám děkuji za Vaše řádky a Váš odkaz na webové stránky "Dobré oči".Po návštěvě oční lékařky jsem se už dřívala na tento web,kde jsem procházela i vyjádření pacientů s očními problémy.Dnes jsem zakoupila v lékárně potravní doplněk "Lutein Complex Premium".Jde o balení 90 kapslí,doporučená denní dávka je 1 kaps.Tento přípravek obsahuje, resp. 1 kaps.: rybí tuk 300 mg,lutein 15 mg, zeaxantin 2,5mg, vitamin C 80 mg, vitamin E 30 mg,betakaroten 2 mg,zinek 11,2 mg, selen 20 mg,měd 1 mg.Myslím, že tento potravní doplněk obsahuje lepší složení než ten, co mi doporučila oční lékařka.Zkusím využívat 1 balení,snad mi to neuškodí.Ale zkusím se také obrátit na pana Broučka z webu "Dobré oči".Pokud mi pan Zajíček na můj problém odpoví, jsem zvědava na jeho vyjádření k mému problému. \":wink:\" Majka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: makulární degenerace
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="andělka":3ilpnguo]Dobrý den pane Zajíček,obracím se na Vás s dotazem a zároveň prosbou o radu.Tento týden jsem byla na kontrole u oční lékařky - ke které chodívám pravidelně na kontroly vždy po půl roce,protože jsem před určitou dobou trpěla zvýšeným nitroočním tlakem a bylo podezření na "zelený zákal".Tto se nakonec nepotvrdilo, ale bylo mi doporučeno stav očí "hlídat".Před rokem mi oční lékařka zjistila u pravého oka počínající šedý zákal s tím, že operace není zatím "akutní".Jelikož jsem nyní v poslední době pozorovala větší tlak v obou očích, u pravého oka navíc takový pocit,jako by mi před okem "poletovaly tmavé mušky" a nyní ještě "tmavé nitky".V noci pak někdy mimo toho tlaku mám takové světelné "záblesky".Toto jsem již dříve říkala oční lékařce,ta na to moc nereagovala.Nyní, když se mi potíže zhoršily, tak jsem jí opět navštívila a vylíčila mé problémy.Provedla mi vyšetření obou očí a pak mi sdělila, že - i když si stěžují vbíce na pravé oko,tak že zjistila větší problém u oka levého, kde je už narušena oční sítnice.Dala mi pak ke kontrole "mřížku",která se používá pro zjištění makulární degenerace.Při této kontrole jsem viděla mřížku zatím "normálně", avšak lékařka řekla, že při vyšetření oka už "se to prý v sítnici trochu "vlnilo".Když jsem se jí zeptala, co se s tím dá dělat, tak mi odpověděla, abych si zakoupila v lékárně potravní doplněk PROTECKTUM OMEGA 3 +Gingo.Na to pravé oko,před kterým se mi míhají "ty poletující tmavé mušky" - tak pravila, že se mi odchlipuje sklivec od sítnice a na to mi předepsala nějaké kapky,které bohužel v lékarně neměli a tak mi je museli objednat.V pondělí si je mám vyzvednout.Byla jsem po tomto vyjádření-resp.sdělení stavu očí - docela překvapena,protože když jsem u ní byla před půl rokem, tak mi nic takového nebylo řečeno, ač jsem " o těch poletujících muškách" před pravým okem už dříve s ní mluvila.Docela mne překvapilo ještě to,když dodala,že v tomto věku /je mi 69 let/ to má už dosti lidí a s tím, že člověk stárne,tak stárne i jeho organismus - se musí člověk smířit.Další kontrolu mi doporučila "za rok",v případě potíží, abych si zavolala a objednala by mne dříve.Stále na tím jejím vyjádřením přemýšlím a vůbec se s tím nemohu nějak srovnat.Obracím se proto na Vás,co byste mi na mé - výše popsané problémy - doporučil a co je jejich příčinou.Děkuji Vám za pochopení a Vaše vyjádření.Majka[/quote:3ilpnguo]
Tak vycházejme z toho, že oči jsou za normálních okolností na celý život a musí být plně funkční, tedy se člověk musí dost snažit, aby si je zničil. Základem k poškození je většinou špatná funkce jater, což se dá celkem snadno zjistit, nebo i preventivně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2016 6:50 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Dělají to chlamydie v očích (příznaky řezání, pálení, ačkoliv oko slzí), které se v případě špatného zásobování oka krví (výživa, kyslík) a lymfou (obranyschopnost, odvádění toxinů) pomnoží. Podezírám i synergický efekt s mikrofiláriemi vlasovců jakožto nositeli a přenašeči bakteriální a virové nálože v těle. Starší lidi to postihuje vícero, neboť u nich klesá kapilární tlak a imunita. Ohroženi tedy jsou i uživatelé léků na tlak způsobujících bradykardii, krátkozrací, nesportovci a jedinci nedodržující pitný režim, ale i strávníci hypermarketových potravin s konzervanty zabraňujícími buněčnému dýchání a přenosu kyslíku. Uměle snižovat vysoký tlak a tep (obranný mechanismus těla) bez zjištění a léčby příčiny se zoufale nevyplácí. Bylo vědecky zjištěno, že na místě kde jsou tyto bakterie zvyšují přítomnost vaskulárního endoteliálního růstového faktoru VEGF, proti kterému se dává ona anti-VEGF injekce do oka, v případě výhry v ruské ruletě a nepoškození zraku v jejím důsledku, potlačující symptomy. Tragédií je, že oční lékař neprovede stěr na přítomnost této bakteriální infekce (snad vyjma akutního zánětu spojivek), ani když je upozorněn, z čehož opět vyplývá pozoruhodná kombinace neznalosti, špatné detekce farmakomafií dodávaných testů či obtížné eradikace antibiotiky.

P.S.: Šíření infekce odpovídá i skutečnost, že u 80% pacientů je do 3 až 5 let postiženo i druhé oko. Hovořím z vlastní zkušenosti, na přístroji Salvia v očích naměřena chlamka, kandida a stafylokok. Chlamce přičítám vlhkou formu makulární degenerace, které se týká můj příspěvek a kandidě plovoucí smítka v oku.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 10:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Poslední informace od zkušeného operatéra - problémy se zrakem souvisí s vysycháním oka a pružností svalových úponů, kdy od 30. roku věku dochází k poklesu kyseliny hyalunorové a schopnosti vázat vodu. Kyselina hyalunorová pomáhá zvyšovat imunitní reakce na bakteriální infekce, zde tedy souvislost s výše uvedeným. Za sebe dodávám, že systémová kandida produkuje toxin, který při zpětném vychytávání v ledvinách soupeří s taurinem, přičemž jed vítězí (zůstává) a pro vidění důležitý taurin odchází z těla v moči. Hotové neštěstí je namáhat oči v noci u počítače a popíjet u toho kávu, která snižuje průtok krve do mozku a odvodňuje. Takže se opět dostáváme k základům - dodržovat biorytmy a pitný režim, vstávat a chodit spát se slepicemi a jíst pouze, když má člověk hlad.


_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2u1je8i7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2016 6:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Dělají to chlamydie v očích (příznaky řezání, pálení, ačkoliv oko slzí), které se v případě špatného zásobování oka krví (výživa, kyslík) a lymfou (obranyschopnost, odvádění toxinů) pomnoží. Podezírám i synergický efekt s mikrofiláriemi vlasovců jakožto nositeli a přenašeči bakteriální a virové nálože v těle. Starší lidi to postihuje vícero, neboť u nich klesá kapilární tlak a imunita. Ohroženi tedy jsou i uživatelé léků na tlak způsobujících bradykardii, krátkozrací, nesportovci a jedinci nedodržující pitný režim, ale i strávníci hypermarketových potravin s konzervanty zabraňujícími buněčnému dýchání a přenosu kyslíku. Uměle snižovat vysoký tlak a tep (obranný mechanismus těla) bez zjištění a léčby příčiny se zoufale nevyplácí. Bylo vědecky zjištěno, že na místě kde jsou tyto bakterie zvyšují přítomnost vaskulárního endoteliálního růstového faktoru VEGF, proti kterému se dává ona anti-VEGF injekce do oka, v případě výhry v ruské ruletě a nepoškození zraku v jejím důsledku, potlačující symptomy. Tragédií je, že oční lékař neprovede stěr na přítomnost této bakteriální infekce (snad vyjma akutního zánětu spojivek), ani když je upozorněn, z čehož opět vyplývá pozoruhodná kombinace neznalosti, špatné detekce farmakomafií dodávaných testů či obtížné eradikace antibiotiky.

P.S.: Šíření infekce odpovídá i skutečnost, že u 80% pacientů je do 3 až 5 let postiženo i druhé oko. Hovořím z vlastní zkušenosti, na přístroji Salvia v očích naměřena chlamka, kandida a stafylokok. Chlamce přičítám vlhkou formu makulární degenerace, které se týká můj příspěvek a kandidě plovoucí smítka v oku.

Tak bohužel je lékař placen za léčení a ne za vyléčení, to je dnes skoro stejné jako u jiných řemesel. Pokrývač je také placen za pokrytí střechy, ale už negarantuje že vám do baráku nepoteče, prostě logika se nám poslední dobou ze života vytrácí. Je otázkou zda je za tím neznalost, myslím že ani ne, spíše v tom hledal záměr, aby se poštovní holub stále vracel do holubníku a vždy snesl zlaté vejce. Jinak pochopitelně malí šmejdi dělají divy a dokáží člověka důkladně potrápit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: pon bře 28, 2016 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Alopat":7m206um1]Poslední informace od zkušeného operatéra - problémy se zrakem souvisí s vysycháním oka a pružností svalových úponů, kdy od 30. roku věku dochází k poklesu kyseliny hyalunorové a schopnosti vázat vodu. Kyselina hyalunorová pomáhá zvyšovat imunitní reakce na bakteriální infekce, zde tedy souvislost s výše uvedeným. Za sebe dodávám, že systémová kandida produkuje toxin, který při zpětném vychytávání v ledvinách soupeří s taurinem, přičemž jed vítězí (zůstává) a pro vidění důležitý taurin odchází z těla v moči. Hotové neštěstí je namáhat oči v noci u počítače a popíjet u toho kávu, která snižuje průtok krve do mozku a odvodňuje. Takže se opět dostáváme k základům - dodržovat biorytmy a pitný režim, vstávat a chodit spát se slepicemi a jíst pouze, když má člověk hlad.



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
7m206um1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 11:26 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Inhibition of corneal neovascularization with a nutrient mixture containing lysine, proline, ascorbic acid, and green tea extract
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17845900/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2022 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Inhibition of corneal neovascularization with a nutrient mixture containing lysine, proline, ascorbic acid, and green tea extract
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17845900/

Zajímavé je co vše ze zdánlivě medicínsky neléčitelných onemocnění se dá léčit úpravou stravy a suplementací konkrétních živin. Skoro by šlo tvrdit že téměř veškerá onemocnění mají nějaký základ v nutriční podvýživě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makulární degenerace
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2022 7:23 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Další z možných způsobů vyléčení z makulární degenerace je prý transplantace střevní mikroflóry od velmi mladého člověka, tak maximálně do 20 let věku. Četl jsem, že tím dojde k omlazení a starobní choroby typu makulární degenerace začnou ustupovat. Logiku to má, protože tahle nemoc se u mladách lidí vůbec nevyskytuje. Pochopil jsem to ale tak, že těch dávek mikroflóry musí být velmi mnoho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz