Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 9:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 10:29 am 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Zdravím Jardo
Měl bych na Vás jeden dotaz , mojí příbuzné diagnostikovali Crohnovu chorobu, jaký postup léčby by jste zvolil Vy??
Já bych to viděl na pravidelné výplachy střev a dietu, dá se tohoto onemocnění zbavit úplně, protože doktoři co si budem povídat jí řekli , že to má na dosmrti a lepší to nebude, ale jak oba víme doktoři jsou ve vetšině případů úplně mimo , díky za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
vendy píše:
Zdravím Jardo
Měl bych na Vás jeden dotaz , mojí příbuzné diagnostikovali Crohnovu chorobu, jaký postup léčby by jste zvolil Vy??
Já bych to viděl na pravidelné výplachy střev a dietu, dá se tohoto onemocnění zbavit úplně, protože doktoři co si budem povídat jí řekli , že to má na dosmrti a lepší to nebude, ale jak oba víme doktoři jsou ve vetšině případů úplně mimo , díky za odpověd

To jsou docela mimo, protože jde o zánětlivé onemocnění, které se celkem snadno dá pomocí správné životosprávy řešit. Musíte do těla dostat, pomocí sirné patlanice, co nejvíce omega 3 mastné kyseliny a dodat střevům nezahleňující stravu. Mechanická očista střev je v tomto případě, jak správně píšete, samozřejmostí a bez ní se to opravdu asi nevyřeší z čehož vycházejí doktoři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 11:06 pm 
Offline

Registrován: pon črc 20, 2009 11:41 am
Příspěvky: 20
Jardo, az nebudete nekdy vedet, co s volnym casem, tak doporucuju tuhle diskuzi, vsech 9 stran:
http://forum.crohnclub.sk/viewtopic.php?t=977
ti nemocni lidi tam si ani myslenkou nepripusti, ze by to mohlo jit jinak, nez leky a operacemi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 3:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
dgm píše:
Jardo, az nebudete nekdy vedet, co s volnym casem, tak doporucuju tuhle diskuzi, vsech 9 stran:
http://forum.crohnclub.sk/viewtopic.php?t=977
ti nemocni lidi tam si ani myslenkou nepripusti, ze by to mohlo jit jinak, nez leky a operacemi.

Tuto stránku sice neznám, ale předpokládám, že se nebude nijak lišit od podobné české stránky, kterou jsem si prošel a máte pravdu, že ti lidé jsou zcela mimo v logice uvažování, jak naše tělo vůbec vlastně funguje. Je to jejich hrubá chyba, za kterou platí vlastním utrpením a ti kteří to pochopí, trpět již dál rozhodně nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:43 am 
Offline

Registrován: čtv bře 11, 2010 1:52 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, Jardo,
ráda bych se Vás zeptala, co byste mi poradil. Můj desetiletý syn má Crohnovu nemoc, jeho stav ja zatím zvládnutý, užívá Pentasu a imunosupresiva. Je bez potíží, akorát se mu teď objevila krev ve stolici z důvodu anální fisury. Defekace je bolestivá, chodí jednou za tři dny. Užívá Factu mast, zatím bez efektu. Strava je přiměřená stavu nemoci, tedy bezezbytková, bez slupek a zrníček, málo vlákniny. Pomohl by nějaký výplach nebo bylinky?
Děkuji za radu, Kamila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Kamila píše:
Dobrý den, Jardo,
ráda bych se Vás zeptala, co byste mi poradil. Můj desetiletý syn má Crohnovu nemoc, jeho stav ja zatím zvládnutý, užívá Pentasu a imunosupresiva. Je bez potíží, akorát se mu teď objevila krev ve stolici z důvodu anální fisury. Defekace je bolestivá, chodí jednou za tři dny. Užívá Factu mast, zatím bez efektu. Strava je přiměřená stavu nemoci, tedy bezezbytková, bez slupek a zrníček, málo vlákniny. Pomohl by nějaký výplach nebo bylinky?
Děkuji za radu, Kamila

To, co popisujete, rozhodně není zvládnutý stav, pokud někdo defekuje jednou za tři dny, tak je to naprosto nezvládnuté a velice nebezpečné. Také se za těchto podmínek stav nemoci rozhodně zlepšit nemůže a na bezezbytkové potravě se stav bude naopak stále zhoršovat. Je naprosto nezbytné zajistit denní defekaci optimálně i dvakrát až třikrát denně. Pro první kroky, denně pít až 1 litr domácího kefíru, případně tibi a zařadit do stravy jemně strouhanou syrovou mrkev ve větším množství. Pomocí ovocných a zeleninových šťáv upravit pH moče na život podporující úroveň a zahájit denní aplikaci očistných klystýrů. Anální figura vyžaduje perfektní hygienu, kterou představuje po každé stolici perfektní vymytí análního kanálu ledovou vodou do hloubky cca 4 cm. Je to sice na dítě dost tvrdé, ale nutné, bez tohoto se nehnete z místa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zánět tenkého střeva
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 11:26 am 
Offline

Registrován: pon zář 26, 2011 9:31 pm
Příspěvky: 16
Dobrý den,

nevím jak se odstraní zánět v tenkém střevě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zánět tenkého střeva
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2011 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Jarka73 píše:
Dobrý den,

nevím jak se odstraní zánět v tenkém střevě.

Na takto položenou otázku vám neodpoví asi nikde nikdo, to se budete muset dost rozepsat o vašem momentálním stavu a také o tom, co mu předcházelo. Minimálně si nastudujte vše o pH a kvasinkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 5:27 pm 
Offline

Registrován: pát črc 15, 2011 8:55 am
Příspěvky: 5
Dobrý den pane Jardo,

obracím se na Vás s dotazem, jak se pokusit dát do pořádku svoje tělo a žít zas "normálně". Bude mi 25 let a před čtyřmi měsíci mi byla diagnostikována crohnova choroba a od té doby moje tělo funguje čím dál hůř. Půl roku (duben) zpět jsem natrefila na Vaše stránky, když jsem si nahmatala obrovskou bouli, která bolela i při ležení, bohužel jsem v té době neměla dost odvahy a odhodlání vyzkoušet s tím něco dělat sama, takže jsem skončila v nemocnici, kde jsem podstoupila operaci slepého střeva. Bohužel ani po operaci se mi neulevilo, stejná bolest, stejná boule, po asi dvou měsících jsem šla zpět k lékaři a v srpnu prodělala další operaci (resekce střev). Z nemocnice jsem odcházela o 8-10 kg chudší (už před tím jsem byla "samá ruka samá noha", teď 183 cm/53 kg), s oslabenou imunitou a špatnou psychikou. Od propuštění jsem prodělala střevní infekci, kvůli lékům mi začaly klesat bílé krvinky a já byla neustále nachlazené, psychika hodně špatná, skoro s nikým z mého blízkého okolí jsem nemohla vyjít a musela jsem pustit práci a přejít na dálkové studium VŠ. Kdyby aspoň ty bolesti, nadýmání a škrontání ve střevech přešlo, ale je to někdy stejné jako předtím, tak nevím co s tím. K tomu všemu jsem přišla před měsícem i o menstruaci...
Piji šťávy z odšťavňovače, jím denně hodně zeleniny v páře/dušené/polévky, pohanka/jáhly/trochu brambory/trochu rýže, maso i ryby, kefír, někdy trochu tvrdého sýra, rozmělněné ořechy, syrové ovoce, ale syrové zeleniny se bojím kvůli nadýmání. Pečivo tak jednou týdně. Snažím se omezit příjem lepku, laktozy i cukru, konzervy a věci s Ečkama vůbec nejím. Dopuju se probiotiky a zeleným ječmenem, vit C, ale ostatní jsem si zatím chtěla ujasnit s čím začít nejdříve, abych zbytečně neinvestovala, protože jak nemám práci, jsem "chudý student", který žije s rodiči a jehož živí. A je to dost (psychicky) náročné si cokoliv prosadit, protože neschvalují stravu na zelenině a ovoci (nedej bůh jen syrové!), dělání si šťáv a dopováním se takovým množstvím vitaminů a minerálů. Rodiče jsou rádi, že mi zas doktoři naordinovali léky, ale já tento postoj nesdílím!!!!
Test na kvasinky je pozitivní, test na HCl jsem si dělala pouze jednou a když jsem si jindy dala půl lžičky sody na snížení ph přivodila jsem si průjem. Jinak je stolice v pořádku, 2-3x denně ani tekutá ani příliš tuhá, zbarvení dle stravy s kousky potravy. Na průjem jsem nikdy netrpěla, jen ty bolesti, nadýmání a hmatatelnou bouli..

Děkuji za Váš čas a rady.
Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2011 8:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
LennyP píše:
Dobrý den pane Jardo,

obracím se na Vás s dotazem, jak se pokusit dát do pořádku svoje tělo a žít zas "normálně". Bude mi 25 let a před čtyřmi měsíci mi byla diagnostikována crohnova choroba a od té doby moje tělo funguje čím dál hůř. Půl roku (duben) zpět jsem natrefila na Vaše stránky, když jsem si nahmatala obrovskou bouli, která bolela i při ležení, bohužel jsem v té době neměla dost odvahy a odhodlání vyzkoušet s tím něco dělat sama, takže jsem skončila v nemocnici, kde jsem podstoupila operaci slepého střeva. Bohužel ani po operaci se mi neulevilo, stejná bolest, stejná boule, po asi dvou měsících jsem šla zpět k lékaři a v srpnu prodělala další operaci (resekce střev). Z nemocnice jsem odcházela o 8-10 kg chudší (už před tím jsem byla "samá ruka samá noha", teď 183 cm/53 kg), s oslabenou imunitou a špatnou psychikou. Od propuštění jsem prodělala střevní infekci, kvůli lékům mi začaly klesat bílé krvinky a já byla neustále nachlazené, psychika hodně špatná, skoro s nikým z mého blízkého okolí jsem nemohla vyjít a musela jsem pustit práci a přejít na dálkové studium VŠ. Kdyby aspoň ty bolesti, nadýmání a škrontání ve střevech přešlo, ale je to někdy stejné jako předtím, tak nevím co s tím. K tomu všemu jsem přišla před měsícem i o menstruaci...
Piji šťávy z odšťavňovače, jím denně hodně zeleniny v páře/dušené/polévky, pohanka/jáhly/trochu brambory/trochu rýže, maso i ryby, kefír, někdy trochu tvrdého sýra, rozmělněné ořechy, syrové ovoce, ale syrové zeleniny se bojím kvůli nadýmání. Pečivo tak jednou týdně. Snažím se omezit příjem lepku, laktozy i cukru, konzervy a věci s Ečkama vůbec nejím. Dopuju se probiotiky a zeleným ječmenem, vit C, ale ostatní jsem si zatím chtěla ujasnit s čím začít nejdříve, abych zbytečně neinvestovala, protože jak nemám práci, jsem "chudý student", který žije s rodiči a jehož živí. A je to dost (psychicky) náročné si cokoliv prosadit, protože neschvalují stravu na zelenině a ovoci (nedej bůh jen syrové!), dělání si šťáv a dopováním se takovým množstvím vitaminů a minerálů. Rodiče jsou rádi, že mi zas doktoři naordinovali léky, ale já tento postoj nesdílím!!!!
Test na kvasinky je pozitivní, test na HCl jsem si dělala pouze jednou a když jsem si jindy dala půl lžičky sody na snížení ph přivodila jsem si průjem. Jinak je stolice v pořádku, 2-3x denně ani tekutá ani příliš tuhá, zbarvení dle stravy s kousky potravy. Na průjem jsem nikdy netrpěla, jen ty bolesti, nadýmání a hmatatelnou bouli..

Děkuji za Váš čas a rady.
Lenka

Tak pokud jste zamořená kvasinkou, tak jednoznačně nasadit protikvasinkovou dietu, srovnat HCl v žaludku a nadledvinky, přičemž bych si zkontroloval i stav štítné žlázy. Jednoznačně dodat správné množství omega 3 mastných kyselin a utlumit tak zánětlivé procesy ve střevě. Vše je zde již mnohokrát popsáno, tedy začněte používat vyhledavač a studujte, určitě se to vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 6:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 15, 2011 8:55 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Tak pokud jste zamořená kvasinkou, tak jednoznačně nasadit protikvasinkovou dietu, srovnat HCl v žaludku a nadledvinky, přičemž bych si zkontroloval i stav štítné žlázy. Jednoznačně dodat správné množství omega 3 mastných kyselin a utlumit tak zánětlivé procesy ve střevě. Vše je zde již mnohokrát popsáno, tedy začněte používat vyhledavač a studujte, určitě se to vyplatí.

Děkuji za odpověď s návodem, jak začít.
HCl jsem si měřila a dopadlo to neurčitě, čtyři ze šesti měření skončily hlubokým déle trvajícím soustavným krkáním kolem 2:50-3:30, zbylé dvě měření jsem nekrkla vůbec. Ranní náměry dopadly 4x kolem 37°C a 2x 36,4.

Konečně jsem také sehnala nehořký nežluklý lněný olej a jím několikrát denně SP a rybí olej. Dopuji se vitamíny, stopovými prvky, přesně jak tu píšete (vit C, Zn, Mg, vit E, Se, B-komplex), dále ostropestřec, zelený ječmen, probiotika, kefír a ořechová mléka. Uvažuji o koupi vloček Nori a dýňového oleje.

Jinak bych zkusila klystýr, ale mám velké obavy. Operovali mi totiž zúžené střevo prorostlé píštělí. Jedná se prý o nejhorší typ Crohnovy choroby a mám v místech operace ještě někdy bolesti, tak se mi moc nechtějí nedávno sešitá střeva dráždit klystýry...

A ještě mám dotaz, zda máte zkušenost s léčbou jizev koloidním Ag. Moc se mi nezamlouvá obrovská jizva po operaci, ale četla jsem, že kol. Ag působí jen na čerstvé rány, tak je už asi stejně pozdě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
LennyP píše:
Děkuji za odpověď s návodem, jak začít.
HCl jsem si měřila a dopadlo to neurčitě, čtyři ze šesti měření skončily hlubokým déle trvajícím soustavným krkáním kolem 2:50-3:30, zbylé dvě měření jsem nekrkla vůbec. Ranní náměry dopadly 4x kolem 37°C a 2x 36,4.

Konečně jsem také sehnala nehořký nežluklý lněný olej a jím několikrát denně SP a rybí olej. Dopuji se vitamíny, stopovými prvky, přesně jak tu píšete (vit C, Zn, Mg, vit E, Se, B-komplex), dále ostropestřec, zelený ječmen, probiotika, kefír a ořechová mléka. Uvažuji o koupi vloček Nori a dýňového oleje.

Jinak bych zkusila klystýr, ale mám velké obavy. Operovali mi totiž zúžené střevo prorostlé píštělí. Jedná se prý o nejhorší typ Crohnovy choroby a mám v místech operace ještě někdy bolesti, tak se mi moc nechtějí nedávno sešitá střeva dráždit klystýry...

A ještě mám dotaz, zda máte zkušenost s léčbou jizev koloidním Ag. Moc se mi nezamlouvá obrovská jizva po operaci, ale četla jsem, že kol. Ag působí jen na čerstvé rány, tak je už asi stejně pozdě.

Střeva dráždí hnijící zbytky stravy a kandida, to oboje eliminují klystýry a nechápu tedy váš postoj k těmto metodám čištění. Dále je třeba vyzkoušet velké dávky domácího kefíru, nebo jogurtu a cca 60 ml kokosového oleje denně. Tak stříbro na jizvy asi nic moc, ale silně zásaditá strava s větším množstvím omega 3 mastných kyselin. to by fungovat mělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 12:00 am 
Offline

Registrován: pát črc 15, 2011 8:55 am
Příspěvky: 5
Děkuji opět za rychlou odpověď. Od zítřka se pustím do klystýrů, jen bych uvítala radu, jak se dají dělat tajně v malém bytě. Stále neumím čelit divným dotazům a urážkám ze strany rodinných příslušníků, se kterými bydlím... Uznávají totiž jen všeobecně uznávanou medicínu a její "léčebné" metody. Navíc všude se píše, že na Crohna jsou klystýry přímo nebezpečné.

Kefíru vypiju denně navečer kolem 1 litru, moc mi chutná. Jen mi po něm trochu kručí v břiše. Kokosový olej jsem brala v menším množství, zvýším tedy dávky. A celkové množství 150 g tuků na 54 Kg váhy je moc nebo v pořádku? Dnes jsem totiž asi přehnala množství tuků a pak jsem měla průjem.

Kromě toho mám zase problém s klesajícími bílými krvinkami, opět mi totiž nasadili imuran po tří týdenní pauze. Minule jsem jim pomohla vysokými dávkami vit. C, tak to asi zas zkusím. Nebo má ještě něco jiného tak rychlý účinek? Za týden jdu zase na pozorování, tak bych nerada, aby mudrci přišli s nějakým "zajímavým" řešením před Vánocemi..

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
LennyP píše:
Děkuji opět za rychlou odpověď. Od zítřka se pustím do klystýrů, jen bych uvítala radu, jak se dají dělat tajně v malém bytě. Stále neumím čelit divným dotazům a urážkám ze strany rodinných příslušníků, se kterými bydlím... Uznávají totiž jen všeobecně uznávanou medicínu a její "léčebné" metody. Navíc všude se píše, že na Crohna jsou klystýry přímo nebezpečné.

Kefíru vypiju denně navečer kolem 1 litru, moc mi chutná. Jen mi po něm trochu kručí v břiše. Kokosový olej jsem brala v menším množství, zvýším tedy dávky. A celkové množství 150 g tuků na 54 Kg váhy je moc nebo v pořádku? Dnes jsem totiž asi přehnala množství tuků a pak jsem měla průjem.

Kromě toho mám zase problém s klesajícími bílými krvinkami, opět mi totiž nasadili imuran po tří týdenní pauze. Minule jsem jim pomohla vysokými dávkami vit. C, tak to asi zas zkusím. Nebo má ještě něco jiného tak rychlý účinek? Za týden jdu zase na pozorování, tak bych nerada, aby mudrci přišli s nějakým "zajímavým" řešením před Vánocemi..

Děkuji.

Tak tajně, to nechápu, pokud jste zavřená na záchodě, nebo v koupelně, tak to snad neprovádíte veřejně. Navíc ohlížet se stále na něčí názory je blbost, je nutné přijmout, nebo si vytvořit názory svoje a okolím se nezabývat. Na crohna je nebezpečné pokud vám ve střevě cokoliv hnije a to se vám u klystýrů asi nestane. To množství tuku zhruba vyhovuje, po tom by člověk hubnout neměl. Na bílé krvinky má naprosto excelentní účinky nitrožilní aplikace zředěné kyseliny chlorovodíkové, ovšem to vám žádný doktor nepíchne, tak pokud máte odvahu, klidně mě zavolejte a já vám to vysvětlím. Používá to celkem dost mých pacientů a výsledky jsou mnohdy neuvěřitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Crohnova choroba
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 10:52 am 
Offline

Registrován: pát črc 15, 2011 8:55 am
Příspěvky: 5
Tak rodiče mě pořád kontrolují, jak jsem v koupelně nebo na záchodě dýl jak 15 minut a ke všemu zamčená, tak hned chtějí vědět, zda jsem náhodou nezkolabovala nebo se mi nepřitížilo. Mají o mě od diagnostikování nemoci hrozný strach a to mi je 24 let. Hned taky kontrolují, co jsem si kde koupila, pokud to nestihnu rychle schovat.. Odstěhovat se teď bohužel nemohu, nemám finanční zdroje, protože jsem musela kvůli nemoci pustit práci.

Tak jsem vyzkoušela klystýr, ale moc tekutiny sem nezvládla, po půl litru na víckrát mi začalo bolet místo operace, tak jsem to utla a budu pokračovat zítra, ale splasklo mi břicho a střeva se cítí taková prázdnější. Takže z toho mám dobrý pocit.

No a HCl se bojím dost, ale třeba po novém roce najdu odvahu, že bych do toho zapojila svoji kamarádku chemičku, pokud se mi ty krvinky na testu nezlepší po vit. C. Já se experimentování s HCl nebo lugolem zatím vyhýbám, na lugola se přítel zeptal přes moje svolení jedné známé - lékárnice a ta mi vzkázala, že nemám vymýšlet kraviny, že bych si mohla ublížit a od té doby mě taky hlídají, co zas vymyslím.

Tak snad už chápete, proč vše musím dělat tajně, ignorovat moje okolí nejde totiž úplně, protože bych neměla pak kde bydlet a z čeho žít \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz