Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2022 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Daryl píše:
Jeden můj známý si odstranil tinnitus bezlepkovou dietou. Nevím, jak přesně to funguje, ale údajně to pomohlo už za 3 měsíce.

Tak pokud jde o problém způsobený špatnou tvorbou vitamínu K a jeho ukládání v měkkých tkáních pak tuto tvorbu ovlivňuje střevní mikrobiom tedy on si upravil poměr bakterií ve střevě a tím si patrně pomohl. Měl by to poznat na změnách trávení a defekace a odpovídá i ta doba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinitus.
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2022 7:50 pm 
Offline

Registrován: sob dub 21, 2012 3:52 am
Příspěvky: 6
Asak píše:
Hezký den,
poprosil bych vás o radu, věk 40, asi pred rokem a půl se v levém uchu objevil šum, který se občas zintenzivňuje ve vysokofrekvenční pískot, přes den při aktivitě když jsem soustředěný na jiné věci to příliš neobtéžuje, večer nebo ráno je to mnohem intenzivnější a znatelné, už bych zase rád slyšel ticho, četl jsem že by to mohlo být způsobeno také nedostatkem hořčiku připadně oslabením ledvin, mohl byste prosím ješte shrnout postup jak toto řešit také jestli by se s tím dalo dělat ještě něco dalšího? Díky.

Co se pískání v uších týče, z vlastní zkušenosti vím že si musím dávat pozor na dehydrataci (co a kolik piju). jako nutný minimum se doporučuje pít tři litry vody denně a tohle platí v chladných měsících, teď za tepla to bude víc. musí to být čistá pramenitá voda, nejde to ošidit ovocným čajem a už vůbec ne kávou.
i když se to nezdá, ale i ovocný čaj odvodňuje.
jestli můžu radit, tak první si ohlídejte abyste nebyl "vysušený" a to několik dní v kuse. Pozná se to tak že chodíte na malou a moč je jen slabounce nažloutlá a pije se doopravdy jen voda!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: stř čer 07, 2023 9:15 am 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
neti píše:
Je tu niekto, kto aj odstránil tinitus? Je zvláštne, že často sa začína prejavovať okolo 40-tky.
Nahromadená kalcifikácia alebo dôsledky začínajúcej inzulínovej rezistencie?

Citace:
Po vypití šťávy z červené řepy nastává přechodné zhoršení tinnitu, které se ale zmírňovalo.

Červená repa obsahuje oxaláty.

Skúsim nejaký čas dopĺňať Mg, B, Si podľa hore-uvedených odporúčaní, tým určite nič nestratím.

U mě způsobuje tinnitus jak hyperinsulinemie tak hyperkalcémie, mám lehkou IR a po snědění většího množství sacharidů se rozjede tinnitus. To samé pokud suplementuju vitamín D bez dostatečného množství Mg a vit. K2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: stř čer 07, 2023 12:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
@masek, mám to podobne.. kto vám diagnostikoval IR??

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: sob zář 02, 2023 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon lis 22, 2021 9:55 pm
Příspěvky: 9
Zdravím, je tu prosím niekto, komu sa podarilo zbaviť sa tých zvukov? Otravuje ma to asi týždeň, v noci. Preštudovala som vlákno, mám magnézium malát, tak rozmiešam 1 čl vo vode a popíjam cez deň. Zaujímavé, v návode je rozpustiť v nápoji, môj sa veľmi nerozpúšťa. Pokúsim sa získať Ivermectin. Vedel by mi niekto ešte niečo poradiť? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: úte zář 05, 2023 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
očkovaná píše:
Zdravím, je tu prosím niekto, komu sa podarilo zbaviť sa tých zvukov? Otravuje ma to asi týždeň, v noci. Preštudovala som vlákno, mám magnézium malát, tak rozmiešam 1 čl vo vode a popíjam cez deň. Zaujímavé, v návode je rozpustiť v nápoji, môj sa veľmi nerozpúšťa. Pokúsim sa získať Ivermectin. Vedel by mi niekto ešte niečo poradiť? Ďakujem.

Sám u sebe jsem neměl tu čest tento problém řešit, ale u jiných lidí ho řeším dost často a úspěšnost je poměrně dobrá. Toho hořčíku musíte brát opravdu hodně, minimum je 10 mg/kg váhy/den a to se bavím o čistém hořčíku, což ta uvedená dávka podle všeho stačit nebude. Také nelze předpokládat že něco co se poškozovalo roky spravíte za dva dny, doplnění deficitu hořčíku trvá docela dlouho u někoho třeba půl roku až rok. Každopádně by se po zahájení dodávání hořčíku měl stav stabilizovat a postupně odeznívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: pon zář 18, 2023 11:26 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
očkovaná píše:
Zdravím, je tu prosím niekto, komu sa podarilo zbaviť sa tých zvukov? Otravuje ma to asi týždeň, v noci. Preštudovala som vlákno, mám magnézium malát, tak rozmiešam 1 čl vo vode a popíjam cez deň. Zaujímavé, v návode je rozpustiť v nápoji, môj sa veľmi nerozpúšťa. Pokúsim sa získať Ivermectin. Vedel by mi niekto ešte niečo poradiť? Ďakujem.

Když sekám latinu a žiju zdravě, tak se mi to téměř ztratí. Není to ale úplně lehké, takže zase sklouznu zpátky k běžné české životosprávě.
https://www.youtube.com/watch?v=jauoxA5 ... vadloKampa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zalehlé uši
PříspěvekNapsal: stř pro 06, 2023 6:04 pm 
Offline

Registrován: pon lis 27, 2023 2:11 pm
Příspěvky: 2
Před měsícem mi zalehlo v uších. Jak je možné řešit takový problém? Na orl mi dali léky na rýmu o které ani nevím a říkali, že ucho je čisté. Nosím na večer špunty, ale jen trochu a vždy vypadnou. Jedno ucho se uvolňuje v leže. Píská. Bez bolesti. Dlouhotrvající kašel před týdnem skončil. Udělám cokoliv abych se toho zbavil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zalehlé uši
PříspěvekNapsal: čtv pro 07, 2023 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Adam T píše:
Před měsícem mi zalehlo v uších. Jak je možné řešit takový problém? Na orl mi dali léky na rýmu o které ani nevím a říkali, že ucho je čisté. Nosím na večer špunty, ale jen trochu a vždy vypadnou. Jedno ucho se uvolňuje v leže. Píská. Bez bolesti. Dlouhotrvající kašel před týdnem skončil. Udělám cokoliv abych se toho zbavil.

Takto jak stav popisujete bych si dovolil tvrdit že by mohlo jít o začínající tinitus, což se zde celkem podrobně probíralo tak se na rady podívejte, ale pro první nástřel můžete vyzkoušet do ucha kapat tyto kapky https://www.benu.cz/phyteneo-otic-solut ... XkQAvD_BwE. Jsou běžně dostupné v lékárně a dovedou spravit opravdu hodně potíží spojených s uchem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2024 10:48 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den. Pred takmer mesiacom som mala covid s miernymi priznakmi, po 24h som sa citila takmer ok. Par dni na to som dostala zapal stredneho ucha, praskol mi bubienok a zacal vytekat krvavy hnis. Dostala som atb a kvapky. Po vylieceni zapalu stale poriadne nepocujem, sem tam mam pocit zavratu, nevolnosti od zaludka, sumi mi v uchu a citim v nom tlak (priznaky podobne tinitusu). Mam pocit hlienov v pravej casti, ale maloco vysmrkam. Na ORL pri merani sluchu zistili, ze mam nieco s vnutornym uchom a predpisali mi kortikoidy na 2 tyzdne vo vysokych davkach. Nechcem ich brat. Zatial robim preplachy morskou vodou, striekam morsku vodu do nosa, zacala som skusat aj kolidne striebro do nosa. Mate s tym niekto skusenost? Pomohlo by horcik? Je chlorid horecnaty to iste ako Chlorid hořečnatý hexahydrát MgCl2• 6H2O? Lebo hexahydrat vsade pisu len do kupela a na vyrobu horcikoveho oleja. Chlorid horecnaty som kedysi brala az do 8g, ale nie pravidelne, takze nedostatok urcite bude. Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2024 4:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobry den. Pred takmer mesiacom som mala covid s miernymi priznakmi, po 24h som sa citila takmer ok. Par dni na to som dostala zapal stredneho ucha, praskol mi bubienok a zacal vytekat krvavy hnis. Dostala som atb a kvapky. Po vylieceni zapalu stale poriadne nepocujem, sem tam mam pocit zavratu, nevolnosti od zaludka, sumi mi v uchu a citim v nom tlak (priznaky podobne tinitusu). Mam pocit hlienov v pravej casti, ale maloco vysmrkam. Na ORL pri merani sluchu zistili, ze mam nieco s vnutornym uchom a predpisali mi kortikoidy na 2 tyzdne vo vysokych davkach. Nechcem ich brat. Zatial robim preplachy morskou vodou, striekam morsku vodu do nosa, zacala som skusat aj kolidne striebro do nosa. Mate s tym niekto skusenost? Pomohlo by horcik? Je chlorid horecnaty to iste ako Chlorid hořečnatý hexahydrát MgCl2• 6H2O? Lebo hexahydrat vsade pisu len do kupela a na vyrobu horcikoveho oleja. Chlorid horecnaty som kedysi brala az do 8g, ale nie pravidelne, takze nedostatok urcite bude. Dakujem.

Tak hořčík teoreticky může pomoci a rozhodně bych se uvedeného hořčíku nebál dá se konzumovat naprosto normálně. Osobně bych za dané situace vyzkoušel tymián formou čaje a pokud to dáte pak se dá i pipetou stříknout do nosu i když začínejte opatrně je to silný zážitek. Do ucha bych pravidelně kapal tyto kapky https://www.benu.cz/phyteneo-otic-solut ... XkQAvD_BwE ty dovedou také docela zázraky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2024 9:23 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Jarda píše:
Tak hořčík teoreticky může pomoci a rozhodně bych se uvedeného hořčíku nebál dá se konzumovat naprosto normálně. Osobně bych za dané situace vyzkoušel tymián formou čaje a pokud to dáte pak se dá i pipetou stříknout do nosu i když začínejte opatrně je to silný zážitek. Do ucha bych pravidelně kapal tyto kapky https://www.benu.cz/phyteneo-otic-solut ... XkQAvD_BwE ty dovedou také docela zázraky.

Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: úte led 16, 2024 2:15 pm 
Offline

Registrován: pon zář 28, 2020 12:42 pm
Příspěvky: 12
Durch vlákno lze vyčíst že propagujete velké dávky hořčíku pro odstranění usazenin .
Na základě selského rozumu a informací které snad nejsou aź tak komerčně zmanipulovány se lze dozvědět že
Usazeniny minerálů vápníku, vápencové usazeniny, a usazeniny minerálů mohou vznikat v nádobách(těle), které přicházejí do styku s tvrdou vodou obsahující především vápník a hořčík.( Optimální obsah vápníku a hořčíku je v pitné vodě 2:1 až 3:1 ve prospěch vápníku)
Z této selské logiky by pro odstranění bylo zapotřebí jak někdo píše používat spíše kyseliny citron, jablečný ocet , než hořčík
o dlouhodobě se vyhýbat tvrdé vodě.

Tím se ale dostávám k teorii překyselení kdy se dá změřit kyselost odpadů ==moč/ stolice a to čichově nebo pomocí proužků .
Logicky když "vyrábím" kyselé odpady rozpouštím a opačně . Což zase je proti teorii kterou někdo vyznává že kyselé odpady jsou špatně.

Proti tinitus by bylo tedy věřit spíše těm kteří tvrdí že pití jablečného octu jim pomohlo.

Hořčík (zásada) by mohl sloužit jako ucpání /obalení a tím snížení utlumení nervových vzruchů a bolestí
u těch kterým "trochu" píská násilné pokusné řešení pomocí kyselin to může způsobit víc problémů třeba(odvápnění kostí) než užitku

Udržovat stabilní sem tam kyselé sem tam zasaditý stav těla podle potřeb je asi nejlepší.

Neberte to ani jako návod ani jako hejtování
děkuji.

Zajímavé by bylo zjistit procenta tinitusu podle
https://www.cistavoda.cz/blog/mapa-tvrdosti-vody-v-cr/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: úte led 16, 2024 5:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
j.ozzy píše:
Durch vlákno lze vyčíst že propagujete velké dávky hořčíku pro odstranění usazenin .
Na základě selského rozumu a informací které snad nejsou aź tak komerčně zmanipulovány se lze dozvědět že
Usazeniny minerálů vápníku, vápencové usazeniny, a usazeniny minerálů mohou vznikat v nádobách(těle), které přicházejí do styku s tvrdou vodou obsahující především vápník a hořčík.( Optimální obsah vápníku a hořčíku je v pitné vodě 2:1 až 3:1 ve prospěch vápníku)
Z této selské logiky by pro odstranění bylo zapotřebí jak někdo píše používat spíše kyseliny citron, jablečný ocet , než hořčík
o dlouhodobě se vyhýbat tvrdé vodě.

Tím se ale dostávám k teorii překyselení kdy se dá změřit kyselost odpadů ==moč/ stolice a to čichově nebo pomocí proužků .
Logicky když "vyrábím" kyselé odpady rozpouštím a opačně . Což zase je proti teorii kterou někdo vyznává že kyselé odpady jsou špatně.

Proti tinitus by bylo tedy věřit spíše těm kteří tvrdí že pití jablečného octu jim pomohlo.

Hořčík (zásada) by mohl sloužit jako ucpání /obalení a tím snížení utlumení nervových vzruchů a bolestí
u těch kterým "trochu" píská násilné pokusné řešení pomocí kyselin to může způsobit víc problémů třeba(odvápnění kostí) než užitku

Udržovat stabilní sem tam kyselé sem tam zasaditý stav těla podle potřeb je asi nejlepší.

Neberte to ani jako návod ani jako hejtování
děkuji.

Zajímavé by bylo zjistit procenta tinitusu podle
https://www.cistavoda.cz/blog/mapa-tvrdosti-vody-v-cr/

Pokud jde o hořčík netuším kolik je ho v úsadách v rychlovarných konvicích to jsem nikdy nezkoumal a předpokládám že se procento bude značně lišit podle složení místní vody. Každopádně člověk není rychlovarná konvice a úsady nevznikají varem, ale vznikají jako důsledek zánětu který tělo hasí mimo jiné také vápníkem a tím usazuje vápník v tkáni. Hořčík je nutný k udržení vápníku v rozpustné formě tedy vápník paradoxně drží v krevním řečišti a hořčík je nezbytně nutný podle různých pramenů pro více než 300 reakcí, které v našem těle neustále probíhají. Jedná se o enzymatické reakce, kde hořčík funguje jako kofaktor působících enzymů. To znamená, že bez hořčíku by tyto enzymy nemohly správně fungovat. Na základě těchto reakcí probíhá v našem těle například tvorba energie, syntéza proteinů, opravy genetické informace, svalová a nervová činnost nebo metabolismus základních živin. S tím tedy přímo souvisí i stav zánětů což blokuje logicky i důvod k hašení zánětu a tedy sedimentaci vápníku do měkké tkáně. Také zde opakovaně píšu že celá sestava pro rozpuštění úsad a jejich natlačení do kostí a zubů mimo hořčíku zahrnuje dále křemík, bór, vitamín B6, vitamín D3 a vitamín K2MK4, nebo MK7 případně nejlépe oba najednou. Pokud jde o citrón, jablečný ocet nebo grepy o nich jsem zde určitě v souvislosti s vápníkem také psal, ovšem šlo spíše o reálnou likvidaci zubů protože tam dochází k aktivnímu odvápňování všech tkání, tedy i tvrdých, což má nepochybně své mouchy. I o té kyselosti jsem zde mnohokrát psal že citrón je sice kyselý, ale zásadotvorný a toto platí pro mnoho dalších kyselých potravin nebo doplňků dokonce i pro kyselinu chlorovodíkovou což je opravdu tvrdá kyselina. Také jsem zde mnohokrát zmiňoval nutné kolísání pH v průběhu dne tedy právě stav který zmiňujete že je potřeba stav kyselosti a zásaditosti střídat, ale nechodit do jednostranných extrémů. Těch podstatných informací jsem sem dal dost tedy si myslím že nejde o jednostranné informování o svatém grálu hořčíku, ten sice vyřeší mnoho ale určitě ne všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tinnitus - Piskanie v uchu
PříspěvekNapsal: stř led 17, 2024 12:19 pm 
Offline

Registrován: pon zář 28, 2020 12:42 pm
Příspěvky: 12
Teorie usazování
podle mě aby se mohlo někde něco ukládat/usazovat musí 1. buď vzniknout chemickou reakcí z několika prvků, nebo 2. už být .

Taky by se dalo očekávat že hasiči nebudou neutralizovat kyselinu kyselinou ale zásadou
taky tam kde se v řečištích tekutina nepohybuje jsou nánosy vyšší a opačně a proto
vodní kámen nevzniká = ale usazuje při všech teplotách.
Pomiňme rychlovarku tam je to pouze více viditelné a vyšší teplota, tím je tvorba vodního kamene rychlejší.V konvici navíc působí kolem spirál magnetické pole

Že se hořčík podílí na mnoha funkcích v těle se dá věřit , ale bylo by dobré tam kde platí fyzikální zákony spíše měřit koncentraci živých/neživých "nádob" v které té nadobě se ho nachází víc a proč a pak se podle toho zařídit
Měření by pak mohlo dát informace
jestli třeba není nadbytek usazenin u neživé pokažené nádoby zrovna důvod
proč "pračka" přestala prát
a že příliš zásad přehořčíkvání převápníkování rozbilo (nádobu)pračku,

pojem
že citrón je kyselý, ale zásadotvorný je protimluv se vymyká všem přírodním zákonům a mě třeba zmate
Existuje prý naměření zásady(Ph) v moči po požití kyseliny např. vit C
a lze v tomto smyslu přírodních zákonů vysvětlit že spustí v těle reakci sypání zásad ze zásob těla
aby neutralizovalo tělo krev do acidobazické homeostázy a tím se začne vyhánět přes ledviny více rozpuštěných zásad.
a pokud by byl "zasadotvorný" kyselý Céčkový stav trvalý
pak by se dalo očekávat že po čase už nebude čím hasit kyselost
lidská konvice se vyčistí tak až se stane Mrtvou "konvicí"

proto by bylo asi lépe psát že kyselina citron spustí reakci alkalózu == vylučování zásad ze zásob //pokud je to pravda

což by se logicky mohlo blížit více k ZÁSADNÍ pravdě u zatím ne-příliš zásadní ani kyselé žijící "nádoby".

Pokud by existovalo neustálé měření Ph v těle pak by bylo možné řídit hlídat výkyvy acidobazické homeostázy a pokusit se bezpečně
zbavit tinitusu pokud jej způsobuje "zanesení" řečiště
a taky vyvrátit /potvrdit protimluv kyseliny tvoří zásady .

Neberte to ani jako návod ani jako hejtování
je to jen úvaha v období pískání
děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz