Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 5:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 6:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Všimla jsem si, že spoustu lidí zde včerně mě má problém se zimomřivostí. Obecně se říká, že bývá způsobena špatnou činností štítné žlázy, ale pokud beru hormony a krevní testy mám v normě, tak by to mělo být v pořádku. Jím spousty zahřívacích potravin jako např. zázvor, chilli... Krevní oběh mám v pořádku, pravidelně sportuju. Dříve jsem bývala docela otužilá. Jeden příspěvek zde na fóru mě inspiroval k nápadu, jestli to může být způsobené kvasinkou. Co myslíte Jardo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: pon led 17, 2011 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Všimla jsem si, že spoustu lidí zde včerně mě má problém se zimomřivostí. Obecně se říká, že bývá způsobena špatnou činností štítné žlázy, ale pokud beru hormony a krevní testy mám v normě, tak by to mělo být v pořádku. Jím spousty zahřívacích potravin jako např. zázvor, chilli... Krevní oběh mám v pořádku, pravidelně sportuju. Dříve jsem bývala docela otužilá. Jeden příspěvek zde na fóru mě inspiroval k nápadu, jestli to může být způsobené kvasinkou. Co myslíte Jardo?

Jedna z variant to také může být, ale ono půjde spíše o kombinaci vícero faktorů. Jednak kvasinka, která vyžere minerální látky a stopové prvky, čímž se poškodí dobrá funkce žláz a pak vysadí trojitý ohřívač. Čili kvasinka asi jako příčina a ostatní jako důsledek, ale je to pouze teorie, nikdy jsem tento problém detailně nezkoumal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 9:47 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Jedna z variant to také může být, ale ono půjde spíše o kombinaci vícero faktorů. Jednak kvasinka, která vyžere minerální látky a stopové prvky, čímž se poškodí dobrá funkce žláz a pak vysadí trojitý ohřívač. Čili kvasinka asi jako příčina a ostatní jako důsledek, ale je to pouze teorie, nikdy jsem tento problém detailně nezkoumal.

Souvislost s prerustanim kvasinek sem na sobe nejakou tez vysledoval. POkud neco zpomaluje metabolismus a zpusobuje unavu je dost mozne ze to oslabuje i termoregulaci. navic z mych osobnich zkusenosti vim ze dost hraje roli vic nez tuny zazvoru a chilli vyvazeny prijem zivocisnych tuku a bilkovin, teple obedy a vecere. nejvetsi zimomrivosti sem trpel kdyz sem prijel aklimatizovany z teplych kraju do zimnich kraju, vysvetluji si to pomalym metabolismem a malou vrstvou podkozniho tuku, jako tez podvyzivenosti, tehda sem mel 5 kg pod normal. takze moje rada zni pridat mineraly a postupnym rannim otuzovanim se dopracovat k pravidelnemu otuzovani alespon krku a zatylku (nejlepe celeho tela) ledovou vodou, nechodit vsude v rolaku s salou a nabalenej jak pumpa. otuzovanim se zrychli metabolismus a zvysi chut k jidlu. mam vyzkouseno, ze chut k jidlu stimuluje i sluneni, v zime pouzivam domaci horske slunce.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 2:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Petr 2 píše:
Souvislost s prerustanim kvasinek sem na sobe nejakou tez vysledoval. POkud neco zpomaluje metabolismus a zpusobuje unavu je dost mozne ze to oslabuje i termoregulaci. navic z mych osobnich zkusenosti vim ze dost hraje roli vic nez tuny zazvoru a chilli vyvazeny prijem zivocisnych tuku a bilkovin, teple obedy a vecere. nejvetsi zimomrivosti sem trpel kdyz sem prijel aklimatizovany z teplych kraju do zimnich kraju, vysvetluji si to pomalym metabolismem a malou vrstvou podkozniho tuku, jako tez podvyzivenosti, tehda sem mel 5 kg pod normal. takze moje rada zni pridat mineraly a postupnym rannim otuzovanim se dopracovat k pravidelnemu otuzovani alespon krku a zatylku (nejlepe celeho tela) ledovou vodou, nechodit vsude v rolaku s salou a nabalenej jak pumpa. otuzovanim se zrychli metabolismus a zvysi chut k jidlu. mam vyzkouseno, ze chut k jidlu stimuluje i sluneni, v zime pouzivam domaci horske slunce.

Chuť k jídlu mám víc než dobrou \":)\" ať už jsem jedla dříve pizzu nebo teď zeleninu. Celý život mám váhu v normálu. Ráno se myju obličej ledovou vodou, večer se sprchuju studenou (kromě zimy).
Nejhůř snáším taky ty změny teplot. Když se ochladí, jak v létě, tak v zimě, tak je mi z toho skoro špatně, ale za pár dnů se srovnám. Nicméně celou zimu protrpím a jak je pod nulou, tak mi tělo celkově špatně funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Chuť k jídlu mám víc než dobrou \":)\" ať už jsem jedla dříve pizzu nebo teď zeleninu. Celý život mám váhu v normálu. Ráno se myju obličej ledovou vodou, večer se sprchuju studenou (kromě zimy).
Nejhůř snáším taky ty změny teplot. Když se ochladí, jak v létě, tak v zimě, tak je mi z toho skoro špatně, ale za pár dnů se srovnám. Nicméně celou zimu protrpím a jak je pod nulou, tak mi tělo celkově špatně funguje.

Pokud nahodíte trojitý ohřívač, tak zase bude vše, jak má být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 4:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Jarda píše:
Pokud nahodíte trojitý ohřívač, tak zase bude vše, jak má být.

Je prosím kromě zde popisovaných postupů pro správnou funkci žláž ještě něco dalšího, co bych pro to mohla udělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Je prosím kromě zde popisovaných postupů pro správnou funkci žláž ještě něco dalšího, co bych pro to mohla udělat?

Netuším, co všechno jste četla, ale začíná se od štítné žlázy, jde se přes nadledvinky a postupně se musí rozchodit vše, co je v těle. Hlavní je správné pH, dostatečná mineralizace a celková pohoda, bez toho nikdy žlázy správně fungovat nemohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 7:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Pokud to správně chápu tak pro nahození ohřívače je primární štítná žláza...?
Snažím se poprat s jódem a po cca 3 měsících jsem na dávce 55+55 kapek (ráno/večer). Skrvna na zápěstí už drží i >8h ale teploty jsou pořád kolem 36,3 a nejvyšší tak 37 max což v průměru těch 36,6 nedá ani omylem. Pořád je mi kosa ikdyž už ne taková a evidentně je to "rodinné dědictví". Je bezpečné dávkovat pořád dál dokud se nestabilizuje i ta teplota anebo je zrada ještě v něčem jiném? Každý týden přidávám +5 kapek a beru pak celý týden tuto dávku. Příští budu brát 60 ráno a 60 večer. K tomu samozřejmě 6+6 tablet selenu. Pak mám po 3 týdnech jednotýdenní pauzu, tak mě zajímá jestli nepořešit i něco dalšího? Doufám, že to mezitím se mnou nesekne \":-)\" Jsou tyto dávky ještě normální nebo už je to i dost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 9:06 pm 
Offline

Registrován: sob dub 10, 2010 11:31 am
Příspěvky: 16
Dobrý večer, mohl by mi někdo prosím objasnit co je trojitý ohřívač? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Pokud to správně chápu tak pro nahození ohřívače je primární štítná žláza...?
Snažím se poprat s jódem a po cca 3 měsících jsem na dávce 55+55 kapek (ráno/večer). Skrvna na zápěstí už drží i >8h ale teploty jsou pořád kolem 36,3 a nejvyšší tak 37 max což v průměru těch 36,6 nedá ani omylem. Pořád je mi kosa ikdyž už ne taková a evidentně je to "rodinné dědictví". Je bezpečné dávkovat pořád dál dokud se nestabilizuje i ta teplota anebo je zrada ještě v něčem jiném? Každý týden přidávám +5 kapek a beru pak celý týden tuto dávku. Příští budu brát 60 ráno a 60 večer. K tomu samozřejmě 6+6 tablet selenu. Pak mám po 3 týdnech jednotýdenní pauzu, tak mě zajímá jestli nepořešit i něco dalšího? Doufám, že to mezitím se mnou nesekne \":-)\" Jsou tyto dávky ještě normální nebo už je to i dost?

Ta řídí všechny žlázy, čili ano. Pokud vám skvrna drží přes 8 hodin a teplota v ústech těsně po probuzení je 36,6 a vyšší, tak již není vhodné jód suplementovat. Ještě by to tělo patrně chvilku bralo, ale jak začnete mít třeba řidší stolici, nebo nějaké arytmie, tak ihned přestat dodávat. Větší blbost děláte u toho selenu a tam se přes 600 mcg nechodí při jakékoliv dávce jódu, protože ten je pak velice toxický a určitě to snižte maximálně na těch 600 mcg. Nastudujte si i nadledvinky a vyzkoušejte je trochu podpořit, ty dávky jsou již dost vysoké, ale asi se dají vydržet, slyšel jsem i o větších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: ned úno 13, 2011 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Inna píše:
Dobrý večer, mohl by mi někdo prosím objasnit co je trojitý ohřívač? Díky

Zde jsem vám zkopíroval, co to je trojitý ohřívač, ale na netu je těch informací docela dost. Co je trojitý zářič?
Pod pojmeme trojitý zářič si tradiční čínská medicína představuje trojité řídící centrum organismu, které je zodpovědné za správné a volné proudění životodárné energie čchi. Je to spíše abstraktní označení, nežli nějaký konkrétní orgán. Přesto se však dá říci, že pod pojmem „horní zářič“ se rozumí funkce orgánů umístěných v hrudi (tj. plíce a srdce), pod pojmeme „střední zářič“ se chápe funkce orgánů v dutině břišní (tj. slezina-slinivka a žaludek) a pod pojmem „spodní,dolní zářič“ se rozumí funkce orgánů umístěných v břiše a podbřišku (tj. ledviny a močový měchýř). Jak vidíme, trojitý zářič tedy ovlivňuje svým způsobem funkce všech orgánů v těle. Moderní medicínské vysvětlení trojitého zářiče někdy přirovnává jeho funkci k jakémusi „hormonálnímu regulátoru“ organismu. Poruchy v oblasti trojitého zářiče mají různé projevy, protože, jak vidíme, trojitý zářič ovlivňuje mnoho orgánových funkcí. Nejčastěji se poruchy v okruhu trojitého zářiče projeví jako „zahrazení,blok“ energie čchi, kdy vznikají bolesti, křeče břicha a hrudi, poruchy trávení a močení, psychické potíže a mnoho dalších příznaků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 8:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
...teplota v ústech těsně po probuzení je 36,6 a vyšší... Větší blbost děláte u toho selenu a tam se přes 600 mcg nechodí při jakékoliv dávce jódu, protože ten je pak velice toxický a určitě to snižte maximálně na těch 600 mcg. Nastudujte si i nadledvinky a vyzkoušejte je trochu podpořit, ty dávky jsou již dost vysoké, ale asi se dají vydržet, slyšel jsem i o větších.
Měl jsem za to, že u 36,6 jde o průměrnou denní a nikoliv hned ráno po probuzení. Tu mívám nejčastěji 36,3. S tím selenem jsem to asi zazdil nebo přehlédl takže to stahnu na 3+3 tablety max. a 30+30 kapek. Budu pozorovat co a jak. Pokud už nemizí skvrna tak jsem minimálně v půli cesty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 8:52 pm 
Offline

Registrován: sob dub 10, 2010 11:31 am
Příspěvky: 16
Díky za objasnění Jardo, zajímám se teď nově o ajurvédu a čínskou medicínu, je tam hodně podobného co doporučujete i Vy. Ohřívač mi tedy evidentně nefunguje. \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Měl jsem za to, že u 36,6 jde o průměrnou denní a nikoliv hned ráno po probuzení. Tu mívám nejčastěji 36,3. S tím selenem jsem to asi zazdil nebo přehlédl takže to stahnu na 3+3 tablety max. a 30+30 kapek. Budu pozorovat co a jak. Pokud už nemizí skvrna tak jsem minimálně v půli cesty...

To tomu stále nerozumíte, teplota pouze ranní ihned po probuzení dříve, než vylezete z postele, čili ještě v leže. Dále se bere deset kapek jódu na 100 mcg selenu, ale pouze do 600 mcg selenu, pak se zvyšuje pouze jód, klidně i na 100 kapek, ale selen zůstává na těch 600 mcg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zimomřivost
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 7:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To tomu stále nerozumíte, teplota pouze ranní ihned po probuzení dříve, než vylezete z postele, čili ještě v leže. Dále se bere deset kapek jódu na 100 mcg selenu, ale pouze do 600 mcg selenu, pak se zvyšuje pouze jód, klidně i na 100 kapek, ale selen zůstává na těch 600 mcg.
Selen chápu, jen jsem ten limit toxicity zazdil. Ještě že jsem to do sebe necpal furt. I tak jsem bral nadlimit asi měsíc \":roll:\"
U teploty jsem myslel, že je lepší dělat ten denní průměr, ale pokud je (jak je tu i někde psáno) dostatečně vypovídající už ta ranní teplota >36,6 tak to budu měřit jen ráno a šmitec. Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz