Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 11:20 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Dobrý den,
už asi rok sleduji zhoršenou snášenlivost na mastná, zvláště smažená jídla, projevující se tlakem v žaludku. Zároveň mám asi po stejnou dobu potíže s páteří, nejvíce s bederní.
Po vánocích jsem začal cítit při polknutí na prázdno jakési svědění v jícnu, trochu s pocitem dávení. Lékařka pojala podezření na GER, a odeslal mě na gastro. Objednací doba byla dlouhá a já mezitím nastoupil rehabilitaci se zády.
Masáže a diadynamik. Na to mi v noci začalo být velmi špatně, jako od žlučníku. Napřed jsem si to s rehabilitací nedával do souvislosti docházel dál.
Po nočních nevolnostech nastoupila slabost v bederní páteři, šířící se přes stehna do kolen.
Začal jsem držet asi týdení půst, během nějž jsem zhodil cca3kg. Lékařkou jsem byl odeslán na sono břicha, které odhalilo ledvinové kamínky a rozdrážděné žlučovody.
Až poté mě napadla souvislost s rehabilitacemi, ale to už mi stejně končily.
Později jsem odhalil jako největšího škůdce diadynamik.
Gastro ukázalo poleptaný jícen, dostal jsem užívat controloc 40 2x denně.
Tlak v žaludku trochu ustoupil, pocit v krku stále nepříjemný.
V té době ledvinová kolika, vyšel kamínek 3mm.
Současně mě trápí zápach v nose (asi jako po tvarůžcích, nebo po kostním klihu), který cítím jen já. Na ORL po rentgenu mi bylo řečeno, že je to špatně odvětraná dutina a doporučili operaci. Často mám zacpaný nos a do krku odtékající hlen.
Nyní mám dojem, že medikace Controlocem postupně ztrácí účinost. Během diety shozená 3 kila se mi nedaří doplnit.
Spíš se mi zdá, že je tam drobný úbytek. (původně 77kg, nyní 73-74kg) cca od letošního února.
Může to být ale tím, že jím menší porce a poslední jídlo 3hod. před spaním.

Vyšetření krve negativní, až na o 1 jednotku zvýšenou kyselinu močovou (215).
Ph v ústech mívám po ránu 6,5.
Osobně se domnívám, že uvedené potíže budou mít společnou příčinu. Už jen proto, že se objevily ve zhruba stejnou dobu.
Nepomohl by mi někdo při pátrání po příčině?
Byl bych velmi vděčný!

Rad se vám dostalo opravdu hodně a dobrých, ale osobně bych se snažil léky postupně vyřadit a zařadit očisty žaludku, střeva a další. Tím se tělo trochu detoxikuje a stav by se vám měl zlepšit. Pochopitelně je potřeba zajistit co nejkvalitnější spánek a dlouhý ideálně 8-9 hodin a celkově se dostat do klidu, tím problémy žaludku rychle odeznívají. Pochopitelně můžete vyzkoušet dodávat HCl, nebo potraviny a doplňky které tvorbu HCl v žaludku zvyšují, což je potřeba a ne již tak sníženou tvorbu dále snižovat. Příčinou bude podle všeho zanesení organizmu bordelem a nejreálnější příčinou je snížené buněčné dýchání a oslabená štítná žláza. Pak se tělo velice problematicky čistí, musí bordel ukládat a po určité době vzniká problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 2:07 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Chtěl bych k mým problémům s GERD jen doplnit, že mě v podstatě žáha nepálí tak jak se to většinou uvádí. Mě pálívá jen v oblasti solaru po sladkém nebo po kávě. Výš v jícnu mám divný pocit při polykání, ale není to pálení, spíš dráždění jako lehce na zvracení. Hlavně ráno. Mnoho lidí popisuje i pálení v krku a na jazyku, ale to není můj problém.
Děkuji za rady!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 6:29 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Chtěl bych zkusit dodávat HCL, ale v lékárně mi řekli, že se žádný přípravek ke zvýšení hcl neprodává, že nic takového lékaři vůbec nepředepisují a Acipepsol už se nedělá. Takže si objednám Betain HCL, ale prosil bych kontakt na seriozní obchod.
Případně, jestli v Brně nejde tento přípravek koupit v kamenném obchodě.
Jakým způsobem bych ho měl užívat, abych refluxní chorobu nezhoršil?
Nyní užívám tři lžíce švédských kapek denně a kopřivový a třezalkový čaj na noc.
Controloc jsem doužíval, tak si od něj dám pohov.
Prosím o nastínění mechanismu, jak dodávání HCL vyřeší překyselení.
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2015 9:36 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Chtěl bych zkusit dodávat HCL, ale v lékárně mi řekli, že se žádný přípravek ke zvýšení hcl neprodává, že nic takového lékaři vůbec nepředepisují a Acipepsol už se nedělá. Takže si objednám Betain HCL, ale prosil bych kontakt na seriozní obchod.
Případně, jestli v Brně nejde tento přípravek koupit v kamenném obchodě.
Jakým způsobem bych ho měl užívat, abych refluxní chorobu nezhoršil?
Nyní užívám tři lžíce švédských kapek denně a kopřivový a třezalkový čaj na noc.
Controloc jsem doužíval, tak si od něj dám pohov.
Prosím o nastínění mechanismu, jak dodávání HCL vyřeší překyselení.
Děkuji!

Tak HCl má skoro každá lékárna, protože se používá na mnoho postupů, ale musel by se vám s tím někdo patlat a to za pár korun dnes nikdo dělat nebude. Pokud vyhledáte lékárníka nad 50 let a ochotného, tak vám pepsinku pochopitelně namíchá v tom není problém. Jinak betain HCl je asi lepší i když dražší a dá se dost často koupit i v lékárně, ale většinou docela draho na můj vkus. Dávkování je čirá empírie, to si musíte postupně vyzkoušet od malých dávek a také je to různé po různých jídlech, je třeba to dávat hlavně na bílkovinná jídla. Překyselení je trochu zavádějící pojem, to se zde již probíralo mnohokrát a jde o to jakou kyselinu momentálně obsahuje žaludek. Pokud je tam HCl v dostatečném množství a s ní i další organické kyseliny, svěrač se uzavře a nic se nevrací. Pokud jsou tam organické kyseliny a není tam HCl, svěrač zůstává otevřený a nastává vracení kyselin, což odstraní dodání HCl, která v naprosté většině případů svěrač zavře. Neřeší se tedy překyselení, ale uzavírání svěrače, což je něco zcela jiného.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 10, 2015 10:26 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 22, 2015 7:10 pm
Příspěvky: 18
Tak jsem si namíchal HCL, 5 kapek do 0,25l vody z kohoutku nebylo chuťově nijak rozeznatelné, přidal jsem ještě 3 a chuť začala být jemně nakyslá. Hned po vypití (před jídlem) jsem 2x silně říhnul, je to známka něčeho?
Pojedl jsem jen dva rohlíky a sýr, tedy malé jídlo. Trochu mě z toho teď pálí žáha.
Při pití žádné poleptání zubů nebylo poznat, to při užívání Acipepsolu před lety vždycky drhly zuby a pálil krk...
Zítra si vezmu před malými jídly jen hlt a před velkým dvě deci.
Zkusím na uklidnění jícnu výluh ze slézu za studena podle M. Treben.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 27, 2015 1:45 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
rokony píše:
Tak jsem si namíchal HCL, 5 kapek do 0,25l vody z kohoutku nebylo chuťově nijak rozeznatelné, přidal jsem ještě 3 a chuť začala být jemně nakyslá. Hned po vypití (před jídlem) jsem 2x silně říhnul, je to známka něčeho?
Pojedl jsem jen dva rohlíky a sýr, tedy malé jídlo. Trochu mě z toho teď pálí žáha.
Při pití žádné poleptání zubů nebylo poznat, to při užívání Acipepsolu před lety vždycky drhly zuby a pálil krk...
Zítra si vezmu před malými jídly jen hlt a před velkým dvě deci.
Zkusím na uklidnění jícnu výluh ze slézu za studena podle M. Treben.

Tak krknutí patrně neznamená nic jiného než že máte zaplynovaný žaludek a po vypití vody odejde bublina. Sice jsem takové jídlo jak píšete již desítky let nejedl, ale předpokládám že bych to měl také problém strávit, tedy se ani nedivím že vám po tom naskočí problém. Vyzkoušejte třeba spařenou brokolici s vajíčkem a trochou kokosového oleje. Pokud vás po takovémto jídle nic pálit nebude, musíte se rozhodnout co vlastně chcete, zda jíst obilí a mít problém, nebo nemít problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2016 9:02 pm 
Offline

Registrován: pát čer 17, 2016 8:50 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
Měla by jsem na Vás otázku. Tvrdíte, že reflux je způsoben spíše než přebytkem kyseliny, jejím nedostatkem. Mám ale dojem, že dlouhodobý reflux je často způsoben spíše poruchou mobility a nefunkčností svěrače. Léky na překyselení se podávají pouze k zamezení důsledků této poruchy.
Nicméně, nejde mi do hlavy, proč když jsou inhibitory protonové pumpy na toto onemocnní škodlivé, proč mi v prvních letech při refluxu zásadně pomáhaly. Vlastně mi bylo pět let docela dobře, bez příznaků. Bohužel letos se mi v důsledku stresu razantně reflux zhoršil a byla mi nalezena i brániční kýla. Pokud vysadím léky je mi ještě hůř. Pokud by jsem ale měla nedostatek kyseliny, jak vysvětlit, co mi tedy poleptává každodenně krk? Pokud vysadím léky, budu mít této kyseliny naopak ještě více a příznaky budou horší. Pokud je příčina ta kýla a já nebudu brát léky, co zabrání tomu, aby skrz tu kýlu pronikala kyselina do jícnu a dále mi leptala krk ještě ve větší míře? Moje otázka je, zda máte nějakou zpětnou vazbu od klientů, kteří začali užívat něco na podporu HCL, ulevilo se někomu dlouhodobě? Zatím jsem tu jen četla, že to zkoušeli, ale moc jsem nenašla, že by se někomu problém vyléčil. Pokud by byla toto příčina, copak by to lékaři nevěděli? Nevěřím tomu, že by všichni byly skutečně tak zkorumpovaní.
Moc děkuji za odpověď, opravdu již nevím, čemu vlastně věřit.
Pěkný den
E.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 18, 2016 1:09 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Krkací test
http://www.receptyprimanapadu.cz/zdravi/185-lecitel-jaroslav-zajicek-jak-ulehcit-traveni.htm

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2016 2:33 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Evelínina píše:
Dobrý den,
Měla by jsem na Vás otázku. Tvrdíte, že reflux je způsoben spíše než přebytkem kyseliny, jejím nedostatkem. Mám ale dojem, že dlouhodobý reflux je často způsoben spíše poruchou mobility a nefunkčností svěrače. Léky na překyselení se podávají pouze k zamezení důsledků této poruchy.
Nicméně, nejde mi do hlavy, proč když jsou inhibitory protonové pumpy na toto onemocnní škodlivé, proč mi v prvních letech při refluxu zásadně pomáhaly. Vlastně mi bylo pět let docela dobře, bez příznaků. Bohužel letos se mi v důsledku stresu razantně reflux zhoršil a byla mi nalezena i brániční kýla. Pokud vysadím léky je mi ještě hůř. Pokud by jsem ale měla nedostatek kyseliny, jak vysvětlit, co mi tedy poleptává každodenně krk? Pokud vysadím léky, budu mít této kyseliny naopak ještě více a příznaky budou horší. Pokud je příčina ta kýla a já nebudu brát léky, co zabrání tomu, aby skrz tu kýlu pronikala kyselina do jícnu a dále mi leptala krk ještě ve větší míře? Moje otázka je, zda máte nějakou zpětnou vazbu od klientů, kteří začali užívat něco na podporu HCL, ulevilo se někomu dlouhodobě? Zatím jsem tu jen četla, že to zkoušeli, ale moc jsem nenašla, že by se někomu problém vyléčil. Pokud by byla toto příčina, copak by to lékaři nevěděli? Nevěřím tomu, že by všichni byly skutečně tak zkorumpovaní.
Moc děkuji za odpověď, opravdu již nevím, čemu vlastně věřit.
Pěkný den
E.

Vezmu to odzadu, tedy lékaři to určitě vědí, nebo minimálně někteří, ale tam je trochu problém v tom co dělal a co si mohl dovolit lékař před padesáti lety a co nyní. Nyní je svázán vyhláškou do té míry, že prostě má i daný postup na daný problém a jinak ho řešit nesmí a ani nemůže, protože pokud se mu to nepovede a bude problém, tak má vážnou potíž jak se z toho vysekat, tedy si to ani nedovolí i když by to třeba chtěl dělat jinak. Jinak kyselin se v žaludku vyskytuje více, například organické kyseliny z ovoce a mnohé jiné, ale jen HCl dokáže zavřít ten svěrač, pochopitelně pokud není mechanicky poškozen. Inhibitor ale snižuje veškerou kyselost, tedy dále sníží již nedostatkovou HCl. To může sice krátkodobě lidem vyhovovat, ale z dlouhodobého pohledu se tím problém neřeší spíše prohlubuje a následné obnovení funkce celého systému je o dost obtížnější. Stres žene nahoru kortizol, který právě tvorbu HCl vypíná, tedy i tato vaše zkušenost pouze potvrzuje to co zde tvrdím. Jak jste si dobře všimla že lidé chodí na fóra hlavně pro rady a bohužel již většinou nepíší zkušenosti, takových je opravdu málo, prostě problém zmizel a není důvod se tím dále zabývat, tedy statistiku z toho asi vytvořit nedokážete, ale z osobních rozhovorů vím že to většině lidí funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Duodenogastrický Reflux
PříspěvekNapsal: úte črc 18, 2017 8:36 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
megalord píše:
Dobrý deň , rozhodol som sa napísať na toto fórum z toho dôvodu , že lekári ma považujú za zdravého človeka a ako inak ako príčinu mojich tráviacích ťažkostí udávaju psychický pôvod a stres .Jedine čo sa u mňa našlo bolo duodenogastrický reflux (jazierko s prímesou žlče v žalúdku)...takže v podstate neviem čo mi je , takže niečo o mne a o mojej "chorobe" :

Vek : 17 r.
výška : 175 cm
váha : 56 kg (odkedy mam problemy , schudol som 6 kg , - z 62 kg )
Stres: Stresujem sa málokedy , školu ,i keď gymnázium beriem s nadhľadom
Trvanie : približne 9 mesiacov (zač.jún 2012) až dodnes
Príznaky (chornické) : pálenie žalúdka,nafúknutosť , pocit plnosti , zápcha (max 5 dni bez stolice) , slabý pocit hladu- asi o 6 hodín po poslednom jedle začne občas škvrkať v bruchu ;; málokedy pocit smädu - a aj keby som bol smädný tak nevypijem pretože som plný,teplé až horúce brucho s červenými fľakmi
Príznaky (občasné) : pískanie v ušiach ; slabosť ; točenie hlavy ; nevoľnosti po prebudení (preto nejem večer - maximalne do 18:00) ;prelievanie v žalúdku/črevách ; ak sa prejem , alebo niečo sladké : tak mi pride veľmi zle = obrovské nevoľnosti,sucho v ústach,triaška nôh,podlamujú sa mi kolena
Liečba (farmaceuticke sra*ky) : Ganaton , Maalox ,Helicid - samozrejme nepomohli ani náhodou
Liečba (alternativne) : MMS - bral som to nepravidelne, kvôli škole (nemal som na to čas) a jednak to chuti hrozne (čo som neskôr vyrešil jedlou sodou)-nedostal som sa nad 3 kvapky = prišli hnačky
-bral som aj riedenú HCl 3,5% (od toho bude aj moja otázka na záver)
-enzýmy : Kreón - nepomohlo to , žiadna zmena (mal som po tom zápchu akurát)
Stolica : objemná,hnedá, niekedy aj sivo-hnedá
Čo mi robí dobre: ak sa cítim zle,alebo som plný,nafúknutý , alebo mam pocit že mi jedlo v bruchu jednoducho stojí , tak si ľahnem a je mi o niečo lepšie
Nálezy (lekárske) : helikobakter - protilatky v stolici + tkanivo zo žaludka = Negativne ; Celiakia(myslím že to diagnostikovali z moču alebo zo stolice) - negatívne , + mierny deficit Fe ; Odber stolice na plesne : negatívne
Vývin choroby :(ešte pred vyvrcholenim choroby v juni 2012) postupne sa začali objavovať nevoľnosti po jedlách,pocity plnosti,ráno som neraňajkoval pretože mi bolo dosť zle - akorát som vypil pohár teplého mlieka s Grankom a cukrom a raňajky v podstate až v škole (desiata) , pocity plnosti , v tom období som bol aktívny , hrával som futbal , až postuplne som nevládal bežať a šprintovať... po pár rýchlych krokoch som bol zadychčaný a prichádzalo mi aj trochu nevoľno od žaludka; taktiež mi začalo byť oveľa viac zle v aute , nemohol som vydržať ani 20 minút v aute , nie to ešte na zadnom sedadle... samozrejme každa jazda = kinedryl
Počas choroby som si všímal že veľmi málo pijem (niekedy nevypijem ani 1 liter denne) , a že v podstate som plný aj z vody
Zlepšenie : celkovo sa cítim určite lepšie ako pred 8 mesiacmi , ale trápi ma stále nafukovanie, pocit plnosti , pálenie žaludka (reflux z dvanastnika do žaludka) ; +stále jedávam maximálne do 18:00

Otázky :
1. Môže to byť celiakia ? (aj napriek negatívnemu výsledku z vyšetrenia)
2. Môže to byť nedostatok HCl v žalúdku ?
3. Ak áno , je normálne aby mal 17 ročný chlapec nedostatok HCl ?
4. Ak je to nedostatok HCl , mali by príznaky zmiznúť hneď pri jej doplňovaní pred a po jedle ?
5. Ak by nemali zmiznúť hneď , kedy by som mohol očakávať zlepšenie ?

Čo si myslíte? Čo mi poradíte ? Len prosím nevravte že je to psychického pôvodu \":|\"

Prý až 50% populace má brániční kýlu, která může způsobit většinu problémů, které popisujete. Tohle Vám ale lékař asi nevyřeší (léky nebo operace mají hodně rizik a výhody skoro žádné), spíš to chce nechat se vyšetřit od fyzioterapeuta.

Brániční kýla může hodně dráždit bloudivý nerv, který je součástí parasympatetického systému, což vyvolá problémy jako když jste ve stresu. Můžete ale být ve fyzickém stresu a ne v psychickém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 18, 2017 8:42 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
HAKmet píše:
P.S: Neznáte náhodou někoho(fyzioterapeut, chiropraktik, léčitel), kdo by se vyznal v problematice brániční kýly a mohl by jí opravit? Vzhledem k tomu, že to je mechanický problém, jsem slyšel, že se určitými masážemi a jinými technikami dá stáhnout žaludek zpět pod bránici do břišní dutiny, kde má být.

Bohužel neznám, ale aktuálně hledám. Nějaké postupy jsou tady: http://www.townsendletter.com/FebMarch2 ... ia0209.htm

A v této knize: http://www.wellatlast.com/books.html#hiatal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 12:49 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 19, 2017 9:00 am
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeň
Dobrý den, prosím o radu a nasměrování ohledně mých zdravotních obtíží.

Žena, 25 let, 170 cm, 45 kg – před potížemi cca 56 kg. Potíže trvají 5 měsíců.

Před projevem potíží cca měsíc extrémní únava, čep na mandlích, v dětství laktózová intolerance; ve 3 měsících užívání ATB - 4 druhy; od té doby žádné ATB až do současnosti; žádné zdravotní problémy; trávení dobré; skolióza, kyfóza; před rokem asi 1/4 roku trvající extrémní stres. Od dětství mám jícnový reflux potravy, ale problémy s pálením žáhy jsem nikdy neměla. Stolice před potížemi bez problémů, pravidelná 1-2x denně.

Vývoj potíži:
1. gastroskopie (říjen 2017) - z důvodu velké bolesti, nevolnosti a zvýšených teplot => erozivnní gastropatie v antru, zarudlá sliznice v dalších částech žaludku a dvanácterníku; vzorky na Helikobakter - nepotvrzen
- nasazen: Helicid 20 mg (užíván 3 měsíce) - pomohl zpočátku asi týden, pak jídlo v žaludku spíše stagnovalo
Fromilid uno a Entizol - zčernal jazyk, po ATB bylo ještě hůře
Algifen kapky - kvůli bolestem; později vůbec nezabíraly,
proto hospitalizace v nemocnici z důvodu bolesti vystřelující až do zad + zvýšená teplota
2. gastroskopie (listopad 2017) - erozivní zánět žaludku a dvanácterníku; duodenogastrický reflux; vzorky na celiakii a helikobakter - negativní
Kolonoskopie (listopad 2017) - zánětlivé místo mezi tenkým a tlustým střevem; lékař tvrdil, že je to na 99% Crohn - z biopsie však vyšel negativní, přesto léčeno jako Crohn Salofalkem (cca 2 měsíce) – při užívání Salofalku trochu zlepšení střeva
CT enteroklýza - střevo beze změn, 5mm cysta na slezině, Schmorlovy uzly mezi některými hrudními obratly
Po vysazení Helicidu (již téměř 2 měsíce) jsem začala užívat doplňky stravy na odkyselení (Antacid, Acidovital) - nevím však zda pomáhají, žaludek se mi roztahuje/rozpíná někdy i z malého množství tekutin; jídlo někdy stagnuje v žaludku.
Nyní již téměř měsíc a půl bez zvýšené teploty (před tím 3 měsíce v kuse zvýšené teploty přes den do 37,6 C).
Již téměř dva měsíce dodržuji přísnou protizánětlivou dietu (bez lepku, laktózy, cukru, vajec, ryb, celozrnných výrobků). Strava nyní z 90% vařená.
Od začátku trávicích problémů (cca 5 měsíců) jím hodně dietně, v opačném případě mi jídlo v žaludku stagnuje, žaludek se roztahuje, bolí, netráví mi.

Užívala jsem:
L-glutamin (2 týdny, postupné zvyšování dávek) - myslím si, že mi dost pomohl hlavně na střeva; žaludek však dráždil (užívala jsem v prášku)
Sangre de drago - když na prázdný žaludek nebo delší dobu po jídle - hodně rozbolel žaludek
Probiotika - užívala jsem Biopron po celou dobu brání atb (2 denně), po dobrání ATB 1x denně, ale pak zase černý jazyk, raději jsem vysadila (propustné střevo?)

Nyní užívám:
- DGL lékořice před každým jídlem na tvorbu hlenů v žaludku.
- Vitestin - na podporu střeva.
- Hořké byliny po jídle - macerát (hořeč, šalvěj, fenykl).
- Fenykl + koriandr - 3 x v týdnu piju celý den tento nálev (cca 1 l nálevu).
- Rostlinné komplexní trávicí enzymy (https://www.vitalvibe.eu/cs/traveni-a-z ... aveni.html) - asi 2 týdny užívám 1 až 2 tablety s každým jídlem.
- Několik dnů znovu užívám Kinito, ale žaludek ho nesnese na lačno, proto s jídlem.

Mám v plánu vyzkoušet:
Jilm plavý (kůra v tobolkách)
Zinek ve formě pikolinátu
L-glutamin – vrátit se zpět k jeho užívání

Současné potíže:
Bolest žaludku (hlavně jeho spodní části) někdy vystřelující až do zad, jindy bolí v boku, štípání žaludku, jeho roztahování se.
Jídlo mi často dlouho stagnuje v žaludku, někdy se žaludek roztahuje, jsem plná, přejezená, nemám chuť k jídlu, ale jím pravidelně 3 x denně abych víc nehubla (častěji nedokážu, protože cítím nestrávené jídlo). Někdy po ránu pocit nevolnosti, nezvracím však. Někdy pocit nevolnosti i mezi jídly, po najezení většinou ustoupí. Občas pocit jakoby mě pálila žáha, ale jícnový reflux při bráni enzymů již téměř není.
Při trávení se mi dělají pod kůži v břiše nejspíš "vzduchové bubliny", které se různě stěhují a jsou tvrdé - za pár sekund však zmizí.
Bolest dvanácterníku, pocit přelévání ve střevech.
I když již nemívám teplotu, cítím se přes den horečkově.
Nyní stolice spíše tužší, nepravidelná, poslední 3 týdny pravidelnější, cca 1 x denně, ze začátku tuhá, poté méně.
Střeva jsou lepší, již tak nebolí, dokážu déle sedět. Dřívější zvýšenou teplotu přisuzuji tedy zánětu střev, který již z většiny nejspíš ustoupil.
Největší problém nyní: zánět v antru v žaludku, štípání žaludku (přisuzuji duodenogastrickému refluxu).
Od začátku trávicích problémů (již 5 měsíců) jsem zhubla cca 12 kg a nejsem schopná se zařadit do běžných činností. Z důvodu slabosti a bolesti nejčastěji ležím.
Poslední 3 menstruace jsou velmi silné, více při nich bolí střeva i žaludek.

Nyní bych se chtěla poradit ohledně dalšího postupu. Nevím, zda podporovat trávicí šťávy, žluč a kyselinu nebo to může zánětlivý žaludek ještě více dráždit, takže je lepší spíše tyto věci tlumit?
Jak vyléčit zánět ve dvanácterníku a antru žaludku, který je způsobený nejspíše duodenogastrickým refluxem?
Jakým způsobem přibrat na váze? (Nyní netráví dobře, nemůžu jíst normálně, proto je těžké váhu si udržet a více nehubnout).

Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2018 4:12 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Ssiess píše:
Dobrý den, prosím o radu a nasměrování ohledně mých zdravotních obtíží.

Žena, 25 let, 170 cm, 45 kg – před potížemi cca 56 kg. Potíže trvají 5 měsíců.

Před projevem potíží cca měsíc extrémní únava, čep na mandlích, v dětství laktózová intolerance; ve 3 měsících užívání ATB - 4 druhy; od té doby žádné ATB až do současnosti; žádné zdravotní problémy; trávení dobré; skolióza, kyfóza; před rokem asi 1/4 roku trvající extrémní stres. Od dětství mám jícnový reflux potravy, ale problémy s pálením žáhy jsem nikdy neměla. Stolice před potížemi bez problémů, pravidelná 1-2x denně.

Vývoj potíži:
1. gastroskopie (říjen 2017) - z důvodu velké bolesti, nevolnosti a zvýšených teplot => erozivnní gastropatie v antru, zarudlá sliznice v dalších částech žaludku a dvanácterníku; vzorky na Helikobakter - nepotvrzen
- nasazen: Helicid 20 mg (užíván 3 měsíce) - pomohl zpočátku asi týden, pak jídlo v žaludku spíše stagnovalo
Fromilid uno a Entizol - zčernal jazyk, po ATB bylo ještě hůře
Algifen kapky - kvůli bolestem; později vůbec nezabíraly,
proto hospitalizace v nemocnici z důvodu bolesti vystřelující až do zad + zvýšená teplota
2. gastroskopie (listopad 2017) - erozivní zánět žaludku a dvanácterníku; duodenogastrický reflux; vzorky na celiakii a helikobakter - negativní
Kolonoskopie (listopad 2017) - zánětlivé místo mezi tenkým a tlustým střevem; lékař tvrdil, že je to na 99% Crohn - z biopsie však vyšel negativní, přesto léčeno jako Crohn Salofalkem (cca 2 měsíce) – při užívání Salofalku trochu zlepšení střeva
CT enteroklýza - střevo beze změn, 5mm cysta na slezině, Schmorlovy uzly mezi některými hrudními obratly
Po vysazení Helicidu (již téměř 2 měsíce) jsem začala užívat doplňky stravy na odkyselení (Antacid, Acidovital) - nevím však zda pomáhají, žaludek se mi roztahuje/rozpíná někdy i z malého množství tekutin; jídlo někdy stagnuje v žaludku.
Nyní již téměř měsíc a půl bez zvýšené teploty (před tím 3 měsíce v kuse zvýšené teploty přes den do 37,6 C).
Již téměř dva měsíce dodržuji přísnou protizánětlivou dietu (bez lepku, laktózy, cukru, vajec, ryb, celozrnných výrobků). Strava nyní z 90% vařená.
Od začátku trávicích problémů (cca 5 měsíců) jím hodně dietně, v opačném případě mi jídlo v žaludku stagnuje, žaludek se roztahuje, bolí, netráví mi.

Užívala jsem:
L-glutamin (2 týdny, postupné zvyšování dávek) - myslím si, že mi dost pomohl hlavně na střeva; žaludek však dráždil (užívala jsem v prášku)
Sangre de drago - když na prázdný žaludek nebo delší dobu po jídle - hodně rozbolel žaludek
Probiotika - užívala jsem Biopron po celou dobu brání atb (2 denně), po dobrání ATB 1x denně, ale pak zase černý jazyk, raději jsem vysadila (propustné střevo?)

Nyní užívám:
- DGL lékořice před každým jídlem na tvorbu hlenů v žaludku.
- Vitestin - na podporu střeva.
- Hořké byliny po jídle - macerát (hořeč, šalvěj, fenykl).
- Fenykl + koriandr - 3 x v týdnu piju celý den tento nálev (cca 1 l nálevu).
- Rostlinné komplexní trávicí enzymy (https://www.vitalvibe.eu/cs/traveni-a-z ... aveni.html) - asi 2 týdny užívám 1 až 2 tablety s každým jídlem.
- Několik dnů znovu užívám Kinito, ale žaludek ho nesnese na lačno, proto s jídlem.

Mám v plánu vyzkoušet:
Jilm plavý (kůra v tobolkách)
Zinek ve formě pikolinátu
L-glutamin – vrátit se zpět k jeho užívání

Současné potíže:
Bolest žaludku (hlavně jeho spodní části) někdy vystřelující až do zad, jindy bolí v boku, štípání žaludku, jeho roztahování se.
Jídlo mi často dlouho stagnuje v žaludku, někdy se žaludek roztahuje, jsem plná, přejezená, nemám chuť k jídlu, ale jím pravidelně 3 x denně abych víc nehubla (častěji nedokážu, protože cítím nestrávené jídlo). Někdy po ránu pocit nevolnosti, nezvracím však. Někdy pocit nevolnosti i mezi jídly, po najezení většinou ustoupí. Občas pocit jakoby mě pálila žáha, ale jícnový reflux při bráni enzymů již téměř není.
Při trávení se mi dělají pod kůži v břiše nejspíš "vzduchové bubliny", které se různě stěhují a jsou tvrdé - za pár sekund však zmizí.
Bolest dvanácterníku, pocit přelévání ve střevech.
I když již nemívám teplotu, cítím se přes den horečkově.
Nyní stolice spíše tužší, nepravidelná, poslední 3 týdny pravidelnější, cca 1 x denně, ze začátku tuhá, poté méně.
Střeva jsou lepší, již tak nebolí, dokážu déle sedět. Dřívější zvýšenou teplotu přisuzuji tedy zánětu střev, který již z většiny nejspíš ustoupil.
Největší problém nyní: zánět v antru v žaludku, štípání žaludku (přisuzuji duodenogastrickému refluxu).
Od začátku trávicích problémů (již 5 měsíců) jsem zhubla cca 12 kg a nejsem schopná se zařadit do běžných činností. Z důvodu slabosti a bolesti nejčastěji ležím.
Poslední 3 menstruace jsou velmi silné, více při nich bolí střeva i žaludek.

Nyní bych se chtěla poradit ohledně dalšího postupu. Nevím, zda podporovat trávicí šťávy, žluč a kyselinu nebo to může zánětlivý žaludek ještě více dráždit, takže je lepší spíše tyto věci tlumit?
Jak vyléčit zánět ve dvanácterníku a antru žaludku, který je způsobený nejspíše duodenogastrickým refluxem?
Jakým způsobem přibrat na váze? (Nyní netráví dobře, nemůžu jíst normálně, proto je těžké váhu si udržet a více nehubnout).

Předem děkuji.

To jste se sice rozepsala dlouze, ale v zásadě o ničem, tedy zhruba jako projev většiny našich ochránců demokracie a přitom už stejně dávno žádnou nemáme. Zásadní pro trávení je mimo uvedené doplňky fyzický, psychický a psychologický klid. Pokud toto vše sice děláte, ale blbě spíte, prakticky se nepohybujete a navíc jste ve stresu je to tak horko těžko na udržení stavu, ale ne na vyřešení problému. Trochu napovím, viděla jste někdy hubenou sochu Budhy, navíc v pohybu a bez blaženého výrazu ve tváři. Klidně mě zavolejte a probereme jak dále postupovat, na to potřebuji mnohem přesnější informace než píšete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2018 7:16 pm 
Offline

Registrován: pát čer 29, 2018 12:47 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, pane Jardo, přes 2 mes. mně škrabalo/bolelo v krku (žádné jiné obtíže). Na Orl mi skrze zavedenou sondu skrz nos do krku byl diagnostikovan reflux-i když údajně jiná než běžná forma, kdy člověka pálí žáha atd.) Byl mi předepsan opremazol, během jeho užívání mi zacaly asi typické příznaky, jako právě pálení jícnu). Po týdnu jsem lék přestala brát, nicméně pálení přetrvávalo.Zjistila jsem, že mi dělá dobře ráno před jídlem horká voda s citronem a v průběhu dne šťáva z grepu. Dále piju matovy čaj. Stav lepší, nikoli dokonalý. Nečekám vyléčení hned. Nicméně, když se podívám na potraviny, které by se měly vynechat, jsou to právě citrusy, matovy čaj, česnek. Tak jsem z toho jelen. Díky predem za Vas nazor. Klara


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2018 7:59 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Klarisa píše:
Dobrý den, pane Jardo, přes 2 mes. mně škrabalo/bolelo v krku (žádné jiné obtíže). Na Orl mi skrze zavedenou sondu skrz nos do krku byl diagnostikovan reflux-i když údajně jiná než běžná forma, kdy člověka pálí žáha atd.) Byl mi předepsan opremazol, během jeho užívání mi zacaly asi typické příznaky, jako právě pálení jícnu). Po týdnu jsem lék přestala brát, nicméně pálení přetrvávalo.Zjistila jsem, že mi dělá dobře ráno před jídlem horká voda s citronem a v průběhu dne šťáva z grepu. Dále piju matovy čaj. Stav lepší, nikoli dokonalý. Nečekám vyléčení hned. Nicméně, když se podívám na potraviny, které by se měly vynechat, jsou to právě citrusy, matovy čaj, česnek. Tak jsem z toho jelen. Díky predem za Vas nazor. Klara

Ono to léčení moderní medicíny je takové podivné, nedostatek HCl v žaludku se léčí dalším snížením HCl, což by asi normálního člověka bez medicínského vzdělání patrně nikdy nenapadlo. Je otázkou co se tím vlastně sleduje, zda udržení klienta, nebo je to opravdu jenom notoricky opakovaný a zažitý omyl. Uvedené potraviny určitou kyselost mají tedy mohou teoreticky trochu zlepšit stav, ale zde jednoznačně udělat krkací test a pokud vyjde blbě což je skoro jisté tak dodávat HCl. Také by mohlo pomoci aplikovat prášek z jilmu ten funguje na uvedené problémy i krční potíže velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz