Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolest v levém podžebří
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2019 12:02 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2019 11:01 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
asi rok mám bolesti v levém podžebří (tj.konec žeber a pod žebrem). Začalo to bolestí v podžebří, do toho pak zánět žaludku. Na gastru byl zánět žaludku přeléčen, ale bolest v podžebří zůstala. Paní doktorka řekla, že tam kde to bolí nic není, tam nemá co bolet. Krevní testy ok, utz taky - jen zvýšená plynatost, dle dr. dráždivý tračník, ještě jsem byla na rtg páteře - lehká skolioza - po rehabilitacích žádné zlepšení.
Po několika měsících jsem opět navštívila gastro s tím, že bolest přetrvává, nechala si udělat testy na nesnášenlivost potravin, vyšla lehce nesnášenlivost laktozy.
Začala jsem mít žlutou stolici, na to mi dr. nic neřekla. Pak jsem tam již nešla. Nechala jsem si pak udělat komplexní vyšetření zdravotního stavu na klinice v Brně, tam vše ok, jen zvýšené ASLO 400.
Bolesti v levém podžebří mám každý den, někdy lehce píchá v žaludku, pobolívá i v pravém podžebří. Začaly mně pobolívat klouby(kolena,lokty,články na prstech rukou, pravá pánev při delším sezení, a na nohou u palcových kloubů mívám ostré píchání). Myslíte, kdyby to byla slinivka, že by to nezjistili? Jakého lékaře bych ještě měla navštívit? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest v levém podžebří
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2019 3:12 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jaroslava78 píše:
Dobrý den,
asi rok mám bolesti v levém podžebří (tj.konec žeber a pod žebrem). Začalo to bolestí v podžebří, do toho pak zánět žaludku. Na gastru byl zánět žaludku přeléčen, ale bolest v podžebří zůstala. Paní doktorka řekla, že tam kde to bolí nic není, tam nemá co bolet. Krevní testy ok, utz taky - jen zvýšená plynatost, dle dr. dráždivý tračník, ještě jsem byla na rtg páteře - lehká skolioza - po rehabilitacích žádné zlepšení.
Po několika měsících jsem opět navštívila gastro s tím, že bolest přetrvává, nechala si udělat testy na nesnášenlivost potravin, vyšla lehce nesnášenlivost laktozy.
Začala jsem mít žlutou stolici, na to mi dr. nic neřekla. Pak jsem tam již nešla. Nechala jsem si pak udělat komplexní vyšetření zdravotního stavu na klinice v Brně, tam vše ok, jen zvýšené ASLO 400.
Bolesti v levém podžebří mám každý den, někdy lehce píchá v žaludku, pobolívá i v pravém podžebří. Začaly mně pobolívat klouby(kolena,lokty,články na prstech rukou, pravá pánev při delším sezení, a na nohou u palcových kloubů mívám ostré píchání). Myslíte, kdyby to byla slinivka, že by to nezjistili? Jakého lékaře bych ještě měla navštívit? Děkuji.

Na dotaz jakého lékaře máte navštívit se nabízí odpověď nějakého normálního. Ale bez ironie, obecně se dá tvrdit že slinivka prakticky nebolí a když už bolí je to většinou dost špatné a také nepředpokládám že by nešlo z krevních testů odhalit že je v nepořádku i když nevím zda je někdo dělal. Každopádně světlá stolice svědčí o špatném vylučování žluče, což slinivce také zrovna nepomáhá tedy bych asi dle výsledku krkacího testu začal pravděpodobně dodávat HCl případně souběžně podávat cholagol v kapkách před jídlem a také si před jídlem 3x denně vzít tak 6 tabletek Wobenzymu, což by mělo nastartovat trávení a patrně i tok žluče. Teprve pokud toto nezabere bych řešil dál a hlavně se snažil srovnat střeva tedy třeba si dělat kimchi a pak vyladit nervy tedy pohyb alespoň hodinu chůze denně a hodně spát. Každopádně to ASLO svědčí o zánětu tedy ten musíte tlumit každopádně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz