Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2018 2:26 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Podrobnosti k selenu:
http://ciselniky.dasta.mzcr.cz/cd/hypertext/JVAAI.htm

Vysvětlení toxického působení rtuti na bílé krvinky:
Mercury
https://www.youtube.com/watch?v=fOubJalwTN4
Mercury linked to cancer
https://www.youtube.com/watch?v=CRIUDUGG1k4
Mercury fillings aka Amalgum fillings aka Silver fillings
https://www.youtube.com/watch?v=jrtVmeQkOTw

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2018 5:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Podrobnosti k selenu:
http://ciselniky.dasta.mzcr.cz/cd/hypertext/JVAAI.htm

Vysvětlení toxického působení rtuti na bílé krvinky:
Mercury
https://www.youtube.com/watch?v=fOubJalwTN4
Mercury linked to cancer
https://www.youtube.com/watch?v=CRIUDUGG1k4
Mercury fillings aka Amalgum fillings aka Silver fillings
https://www.youtube.com/watch?v=jrtVmeQkOTw

Ta rtuť tedy nic moc, hlavně že se nesmí prodávat rtuťové teploměry, ale jinak může být naprosto všude i v jídle je podle EU bezpečnější než v tom skleněném teploměru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2018 6:07 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
Jarda píše:
Ta rtuť tedy nic moc, hlavně že se nesmí prodávat rtuťové teploměry, ale jinak může být naprosto všude i v jídle je podle EU bezpečnější než v tom skleněném teploměru.

Uhodil jste hřebíček na hlavičku, Jardo! \":D\" Taky mám pocit, že dle europoslanců jsou v jídle jsou všechny prvky od rtuti přes azbest až po olovo naprosto bezpečné, ale jakmile se vyskytnou někde mimo potrvainy, ihned podléhají přísným ekologickým normám a musejí být specielně za velmi drahé peníze ekoligicky likvidovány.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2018 6:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Goldman píše:
Uhodil jste hřebíček na hlavičku, Jardo! \":D\" Taky mám pocit, že dle europoslanců jsou v jídle jsou všechny prvky od rtuti přes azbest až po olovo naprosto bezpečné, ale jakmile se vyskytnou někde mimo potrvainy, ihned podléhají přísným ekologickým normám a musejí být specielně za velmi drahé peníze ekoligicky likvidovány.

Mnohdy mám dosti intenzivní pocit že pokud by blbost plodila růže bude každá EU instituce kvetoucí rajskou zahradou, Ekoterorizmus mě raději ani nepřipomínejte z toho je mě vždy těžko na duši, zlatej socializmus a vratné lahve ze skla, papírové pytlíky a normální obyčejnej hajzlpapír. Dnes ten chemickej parfémovanej šmejd na utření výfuku výfuk doslova zaživa žere, ale zase na záchodě není cítit že člověk hnije zevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 10:27 pm 
Offline

Registrován: pát lis 16, 2018 3:17 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den všem, moc vám děkuji za přínosné informace.

Pefi: Na základě vlasové analýzy jsem začala brát k2, selenomethionin, chrom a vanad, lugol, přesličku a enterosgel, tyrosin, více solím.

Z krve jsem si nechala zjistit měď 12,45 µmol (12,56 – 24,34 µmol) a zinek 16,2 µmol/l (7 – 23 µmol/l).

Máte pravdu, u těch poměrů jsem se přepsala (už jsem to opravila), jedná se o poměry Ce/Fu (-59%) a Ca/Fe (+537%).

S těmi játry, měla jsem asi před osmi lety mononukleózu, jaterní testy mi vychází v normě, nyní AST 0,32 ukat/l (0,06-0,60) ALT 0,46 ukat/l (0,06 – 0,70) GGT 0,34 ukat/l (0,14 – 0,68) ALP 0,94 ukat/l (0,66 – 2,20), ale cholinesteráza 98 ukat/l (88-190), laktátdehydrogenáza 2,55 ukat/l (0,00 – 4,10).

U ledvin mám ty hodnoty v krvi – urea 278 mmol/ (67-390), kreatinin 5,4 mmol/l (5,3-17,7), kyselina močová 1,5 mmol/l (2,0-5,0), glukóza 0 mmol/l (0-1), hustota 1020 kg/m3 (1010-1025). Byla jsem cca pře deseti lety v nemocnici se zánětem ledvin.

Elektrolyty v krvi mi vycházejí následovně: sodík 139 mmol/l (136-146), draslík 4,6 mmol/l (3,8-5,2), chloridy 100 mmol/l (95-107), vápník celkový 2,36 mmol/l (2-2,75), fosfor anorganický 1,49 mmol/l (0,65-1,61), hořčík 0,85 mmol/l (0,70-1,07).
S borem a molybdenem bohužel nevím, jak na tom jsem, nechávala jsem si analýzu dělat v jiné laboratoři, a nějak jsem si nevšimla toho, že tam tyto prvky nedělají. Až si budu nechávat dělat kontrolní u biomolu, tak zjistím i ten bor a molybden.

Jarda: menstruaci nemám asi rok a půl (nyní je mi 30 let). Nejdřív jsem si myslela, že to je kvůli tomu, jak jsem ztratila váhu (a přitom jím pořád stejně, ba i víc), ale teď už si tím tak jistá nejsem, díky tomu taurinu jsem se sice vrátila zpátky na svoji bývalou váhu (65 kg na 181 cm), ale menstruace pořád nikde ani náznakem. Džus si mohu udělat pouze zeleninový – po všem ovoci se mi dělá zle (mám porušenou glukozovou toleranci, zjištěnou někdy minulý rok tím OGGT testem.)

Alopat: Ta rtuť je bohužel i můj případ. Měla jsem několik amalgámových plomb, které jsem si nechala v minulých letech odstranit. Zubařka používá kofferdamovou blánu, která by měla odvrtaný amalgám zachytit, ale i tak jsem u toho posledního vrtání jeden kousek vyplivla při vyplachování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Simka píše:
...Jarda: menstruaci nemám asi rok a půl (nyní je mi 30 let). Nejdřív jsem si myslela, že to je kvůli tomu, jak jsem ztratila váhu (a přitom jím pořád stejně, ba i víc), ale teď už si tím tak jistá nejsem, díky tomu taurinu jsem se sice vrátila zpátky na svoji bývalou váhu (65 kg na 181 cm), ale menstruace pořád nikde ani náznakem. Džus si mohu udělat pouze zeleninový – po všem ovoci se mi dělá zle (mám porušenou glukozovou toleranci, zjištěnou někdy minulý rok tím OGGT testem.)

Pokud jde o ten džus zelenina podle mě vadit nebude, jde tam o zdroj draslíku a sodíku s tím že někdo přidává i hořčík, případně vitamín C. Pokud jde o tu menstruaci asi bych se podíval na hormony hlavně progesteron.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 1:43 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
simka: ejhle, potvrdilo se to:
[quote="pefi":29cwtapi]
Ca/K +2354% - tohle souvisí s projevy hypotyroidismu (hormon T3 se obtížně dostává do buněk) a v poznámkách mám, že tato disbalance může indikovat skryté problémy s mědí,
[/quote:29cwtapi]
Měď máte podle krve deficitní, jakmile se dostanete mimo lékaři uznávaný normální rozsah, tak to znamená, že deficit mědi vám způsobuje solidní problémy.
Ceruloplasminu máte méně, než by bylo ideální. Problém s mědí může způsobovat poměrně hodně problémů, včetně totálně rozházených hormonů a problémů s metabolismem železa,. což se nespraví, pokud se nespraví produkce ceruloplasminu.

K tomu, co berete, to chce ještě bór, vitamín A (živočišného původu - olej z tresčích jater nebo samotná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2018 1:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
zena, 36 let, aktualni vaha 64 kg, vyska 173 cm. leto 2018 - prodelala 5 tydnu kolujicich zanetu v tele (kasel, cevy, otekajici a bolave nohy) nasledne prechod na snizene sacharidy, vaha sla ze 71 na 64 kg.
prosim o nazor/radu k prilozenym vysledkum. nejedna se o vlasovku a dotycna resi cholesterol a zelezo. jaka doporuceni k uvedenym vysledkum? jeste neco dotestovat? souvislost zanetu a zeleza?


Přílohy:
2018_12_04 -krevni testy.jpeg
2018_12_04 -krevni testy.jpeg [ 183.69 KiB | Zobrazeno 8474 krát ]

_________________
https://www.petr-langr.cz/
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2018 6:00 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Cholesterol je obranná reakce těla na záněta a zvyšuje ho třeba chronický stres. Zkusil bych rybí olej - několik gramů denně, tím se jen těžko dá něco zkazit. Něco jako paleodieta (protizánětlivá dieta) by asi neškodilo - spousta lidí negativně reaguje na lepek a jednoduché sacharidy. Při zánětech si tělo vyrábí vitamín B3 z tryptofanu, který pak chybí jinde, takže bych zkusil dodávat B3.

Snížená hodnota Fe-VVk může být v reakci na zánět. Solubiní transferinový receptor je údajně nejlepší ukazatel zásoby železa v těle, protože na rozdíl od ferritinu a transferinu nereaguje na akutní stavy. Podle toho je železo O.K.

Trochu snížený zinek, zkusil bych dodávat zinek.

Ta hraniční B12 je podivná, zkusil bych se 14 dní vyhýbat všem doplňkům s B12 a otestovat znovu B12. Pokud vůbec nepříjmala doplňky s B12 tak, to může to znamenat, že nefunguje metabolismus B12. Někomu na to pomáhá dodávat B1, někomu B2, někomu B6.

Je potřeba znovu otestovat B12 alespoň se 14 denním odstupem od doplňků s B12 a následně když tak zkusit jednotlivá B-čka. Pokdu už záněty odezněly, tak znovu otestovat hodnoty, které se zdají býti mimo nebo hraniční (transferrin, FeVVK, cholesterol).

Diferenciální krevní obraz interpretovat neumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2018 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ash píše:
zena, 36 let, aktualni vaha 64 kg, vyska 173 cm. leto 2018 - prodelala 5 tydnu kolujicich zanetu v tele (kasel, cevy, otekajici a bolave nohy) nasledne prechod na snizene sacharidy, vaha sla ze 71 na 64 kg.
prosim o nazor/radu k prilozenym vysledkum. nejedna se o vlasovku a dotycna resi cholesterol a zelezo. jaka doporuceni k uvedenym vysledkum? jeste neco dotestovat? souvislost zanetu a zeleza?

Člen pefi vše popsal myslím bohatě dopodrobna, ale já tam nevidím ceruloplazmin, který může ukázat buď vysokou volnou měď, nebo případně ten důvod proč je hemoglobin tam kde je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2018 4:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
dekuji za rady a informace.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2018 6:19 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
pefi píše:
Cholesterol je obranná reakce těla na záněta a zvyšuje ho třeba chronický stres. Zkusil bych rybí olej - několik gramů denně, tím se jen těžko dá něco zkazit. Něco jako paleodieta (protizánětlivá dieta) by asi neškodilo - spousta lidí negativně reaguje na lepek a jednoduché sacharidy. Při zánětech si tělo vyrábí vitamín B3 z tryptofanu, který pak chybí jinde, takže bych zkusil dodávat B3.

Snížená hodnota Fe-VVk může být v reakci na zánět. Solubiní transferinový receptor je údajně nejlepší ukazatel zásoby železa v těle, protože na rozdíl od ferritinu a transferinu nereaguje na akutní stavy. Podle toho je železo O.K.

Trochu snížený zinek, zkusil bych dodávat zinek.

Ta hraniční B12 je podivná, zkusil bych se 14 dní vyhýbat všem doplňkům s B12 a otestovat znovu B12. Pokud vůbec nepříjmala doplňky s B12 tak, to může to znamenat, že nefunguje metabolismus B12. Někomu na to pomáhá dodávat B1, někomu B2, někomu B6.

Je potřeba znovu otestovat B12 alespoň se 14 denním odstupem od doplňků s B12 a následně když tak zkusit jednotlivá B-čka. Pokdu už záněty odezněly, tak znovu otestovat hodnoty, které se zdají býti mimo nebo hraniční (transferrin, FeVVK, cholesterol).

Diferenciální krevní obraz interpretovat neumím.

Coraz viac som presvedceny, ze za zlymi hodnotami testov z krvi ci vlasov (cize zle hodnoty prvkov v tele) moze nie len nedostatocna vyziva tela, ale aj nedostatocna vyziva duse, ktora narusa chod telesnych organov, a kto vie co rkbi s urcitymi prvkami (mozno ich meni na ine...atd...)... Uz sa skratka nepozeram na zdravotne problemy (mensie ci väcsie) len z hladiska vyzivy, pohybu a detoxu, ale aj z hladiska dusevneho... A to dusevne hladisko moze mat aj 50% podiel na zdravi cloveka...a KTO VIE, mozno aj vyssi...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2018 7:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Jednorazovy_Nick píše:
Coraz viac som presvedceny, ze za zlymi hodnotami testov z krvi ci vlasov (cize zle hodnoty prvkov v tele) moze nie len nedostatocna vyziva tela, ale aj nedostatocna vyziva duse, ktora narusa chod telesnych organov, a kto vie co rkbi s urcitymi prvkami (mozno ich meni na ine...atd...)... Uz sa skratka nepozeram na zdravotne problemy (mensie ci väcsie) len z hladiska vyzivy, pohybu a detoxu, ale aj z hladiska dusevneho... A to dusevne hladisko moze mat aj 50% podiel na zdravi cloveka...a KTO VIE, mozno aj vyssi...

pujdu jeste kousek dal a polozim si otazku jestli oddelovani tela a ducha neni cele chybny konstrukt... \":?:\"

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2018 7:21 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Psychika umí spolehlivě podlomit zdraví. Otázka je, kolik lidí si dokáže srovnat psychiku, když je zdravotně v háji. Navíc na sobě pozoruji, jak má okamžitý stav těla vliv na to, jak se cítí moje duše, i změny ze dne na den jsou někdy poměrně zásadní. Takže pokud pomůžu tělu, tak se pak i duše dává snáze dohromady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř pro 05, 2018 9:56 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
pefi píše:
Psychika umí spolehlivě podlomit zdraví. Otázka je, kolik lidí si dokáže srovnat psychiku, když je zdravotně v háji. Navíc na sobě pozoruji, jak má okamžitý stav těla vliv na to, jak se cítí moje duše, i změny ze dne na den jsou někdy poměrně zásadní. Takže pokud pomůžu tělu, tak se pak i duše dává snáze dohromady.

Malachov uvádí,že asi 20% lidí má velké problémy s uzdravením,i když si čistí tělo či dodržují životosprávu.Odůvodňuje to tkzv.psychocystami.Tkzv.přírodní národy s odstraňováním těchto problémů mají bohaté zkušenosti.Může to způsobovat i alkoholismus či braní drog rodičů.Spolehlivě tyto probl.odstraní 40denní hladovka.Adepti např. Pythagorovy školy museli tu hladovku podstoupit.I meditace jsou pak mnohem účinnější.
Je možno taky podstoupit kratší půst s užíváním uriny.Existují i metody s odváděním usedlíků apod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz