Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Může jít o kandidózu?
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2021 5:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Martin98 píše:
Mám k tomuto tématu ještě jeden poznatek. Poměrně často se stává, že v průběhu jídla nebo těsně po něm se jednorázově zahlením a musím jit odplivnout do umyvadla. Může tento problém mit něco společného s atopickym ekzémem?

Tak ono hodně záleží na tom co jíte, nebo vám ten problém naskočí po jakémkoliv jídle. Souvislost tam být pochopitelně může protože zanesení těla hlenem kterého mohou být i litry určitě nic nezlepšuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Může jít o kandidózu?
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2022 11:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Martin98 píše:
Dobrý den, potřeboval bych poradit.
Trápí mě atopický ekzém. Objevil se v mírné formě v novorozeneckém věku, poté vymyzel a vrátil se opět v mírné formě v pubertě (pouze loketní jamky). Jsem alergik po otci. Konkrétně na pyly břízy, jisté druhy ovoce a zeleniny (tvoří se otok v krku). Poslední 2 roky se mi ekzém zhoršil opravdu moc a mám ho na 50% těla. Mám podezření, že za to může kvasinka v krvi. Protože poslední roky jsem hodně posiloval a jedl hodně masa i tvarohu.
Ekzém se mi výrazně mění podle ročního období. Od září do Vánoc jen na dlaních, na jaro brutální zhoršení na 50% těla a v květnu jako kdyby utne a z týdne na týden zlepšení o 70%. V létě naprostý klid, po ekzemu téměř ani známka.
Může v mem případě jít o kvasinku, když v létě a do půle podzimu je ekzem zklidněný?
Byl jsem na EAV a doktor říkal, že s tím nic neudělám, že to zhoršení je vlivem alergie na pyly a mám to prostě vrozené. Myslíte si, ze by případné odstranění kvasinky zmírnilo reakci na jarní pyly?
Děkuji za odpověď.

Míval jsem atop od mala v kombinaci se silnou sennou rýmou a prošel si podobnými stavy. Doktoři ti jen píšou nesmyslné mastičky a prášky, ale není to problém kůže, jak si oni myslí.
Při posilování a prolévání sirovátkovýma proteinama mě z ekzému chcala krev a ruce jsem měl fialové imrvére. Hnus. Rozhodl jsem se to porychtovat bez doktorů, kteří to jen léčí ale nevyléčí.
Všeho jsem se trvale zbavil během pár měsíců a pokud bych měl doporučit na co se zaměřit tak je to podle priorit:

1) Očista jater jak je tady popsána na fóru (ono to zároveň propláchne i pajšl takže je to 2v1 a nemusíš možná ani klystýrovat protože pokud jsou játra zabordelené, tak se to moc nezlepší). Ze začátku klidně min. 2x/měsíc po dobu cca půl roku. Dělám tak, že začnu v pátek, kdy v práci piju jen jabka, v sobotu odpoledne už funguju zase normálně. Senná rýma zmizela ruku v ruce s ekzémy, ale myslím pomohlo i MSM (síra).
2) Změna jídelníčku a jeho odlehčení. Dřív jsem kvůli posilce žral maso 3x/den a dneska ho nedám do huby, protože mě prostě přestalo lákat a nemám na něho vůbec chuť. Ty potraviny co mě dřív rozhazovaly ekzém mě dneska nedělají nic, takže bych pravděpodobně dokázal zase fungovat i na masu, ale už jsem si našel jiný směr a vyhovuje mě. Proteiny po posilce/sportu beru rostlinné a ty problémy nedělají.
3) Odšťavňováni - pití ovocných a zeleninových šťáv které zhruba obden doplní minerály, vitamíny a propláchne pajšl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned kvě 28, 2023 7:06 pm 
Offline

Registrován: pát říj 28, 2022 3:35 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den, při podezření na ekzém je potřeba se poradit s kožním lékařem https://doctorpro.pl/lodz/services/dermatology/treatment-of-eczema
Lékař identifikuje problém a vybere optimální řešení. Tento lékař dokázal pomoci našemu synovi, který měl také kožní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát čer 02, 2023 4:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tomáš_77 píše:
Dobrý den, při podezření na ekzém je potřeba se poradit s kožním lékařem https://doctorpro.pl/lodz/services/dermatology/treatment-of-eczema
Lékař identifikuje problém a vybere optimální řešení. Tento lékař dokázal pomoci našemu synovi, který měl také kožní problém.

Myslíte si že kožní lékař identifikuje problém, to by mě opravdu zajímalo jak to udělá když ten celej obor je v zásadě mimo a léčení kožařů většinou spočívá v potlačování důsledků a ne v řešení příčin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Může jít o kandidózu?
PříspěvekNapsal: úte čer 06, 2023 2:41 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Host píše:
Míval jsem atop od mala v kombinaci se silnou sennou rýmou a prošel si podobnými stavy. Doktoři ti jen píšou nesmyslné mastičky a prášky, ale není to problém kůže, jak si oni myslí.
Při posilování a prolévání sirovátkovýma proteinama mě z ekzému chcala krev a ruce jsem měl fialové imrvére. Hnus. Rozhodl jsem se to porychtovat bez doktorů, kteří to jen léčí ale nevyléčí.
Všeho jsem se trvale zbavil během pár měsíců a pokud bych měl doporučit na co se zaměřit tak je to podle priorit:

1) Očista jater jak je tady popsána na fóru (ono to zároveň propláchne i pajšl takže je to 2v1 a nemusíš možná ani klystýrovat protože pokud jsou játra zabordelené, tak se to moc nezlepší). Ze začátku klidně min. 2x/měsíc po dobu cca půl roku. Dělám tak, že začnu v pátek, kdy v práci piju jen jabka, v sobotu odpoledne už funguju zase normálně. Senná rýma zmizela ruku v ruce s ekzémy, ale myslím pomohlo i MSM (síra).
2) Změna jídelníčku a jeho odlehčení. Dřív jsem kvůli posilce žral maso 3x/den a dneska ho nedám do huby, protože mě prostě přestalo lákat a nemám na něho vůbec chuť. Ty potraviny co mě dřív rozhazovaly ekzém mě dneska nedělají nic, takže bych pravděpodobně dokázal zase fungovat i na masu, ale už jsem si našel jiný směr a vyhovuje mě. Proteiny po posilce/sportu beru rostlinné a ty problémy nedělají.
3) Odšťavňováni - pití ovocných a zeleninových šťáv které zhruba obden doplní minerály, vitamíny a propláchne pajšl.

Ďalší pomýlenec.... Zbavil si sa lacného antibiotikového kurčaťa a "bulking" kulturistickej stravy (množstvo sacharidov, spracované potraviny - napr. biela ryža), nasadil očisty, pomohlo ti to, A MYSLÍŠ SI, ŽE TVOJ STAV TI SPôSOBOVALO MäSO AKO TAKÉ A SRVÁTKOVÝ PROTEÍN (pochybujem, že si konzumoval neochutený, bez rôzneho typu chémie)...............
Pripomínaš človeka, ktorý tvrdí že jedlo ako také je jed preto, pretože je mu po každom jedle (bez ohľadu na to čo zje) zle... z dôvodu zdravotných problémov jeho tela.
Ovocné a zeleninové šťavy obsahujú pramálo minerálov.... ak si odmyslíme draslík (z ktorého nemôžeš robiť "svätý grál", také sušené marhule zjedené vo veľkom dokážu človeka zabiť).... Ovocné množstvo cukru ktorý brutálne zvyšuje inzulín, a ako ovocné tak zeleninové obsahujú praticky NULA bielkovín.... Ale WHO odporúča prevažne rastlinnú nízkotučnú stravu (ideálne vegánstvo)...prečo asi? NO ABY SA ĽUDIA HORŠIE ROZMNOŽOVALI a aby sa zastavil rast populácie...To ti nedošlo? :D

Keby si si dal kvalitné hovädzie mäso (svalovinu) a hovädziu pečeň (býk), tvoje telo by sa po dlhej dobe zhlboka nadýchlo...

Aj hladovka rieši očistu organizmu, dokáže vyriešiť často krát aj kožné problémy, atď...... Ale ostane na nej človek dlhodobo? Nie. Lebo ho zabije. A ten, kto pôstuje až príliš často, na staré kolená (ak dožije) bude kosť a koža, bez svaloviny (pretože mu odíde kvôli dlhodobého kalorickému deficitu). Keby si štíhly človek s kožnými problémami dal nejakú 21 dňovú hladovku, ktorá by mu s nimi pomohla (ZÁRUKA JE NULOVÁ), tak bude aj niekoľko mesiacov naberať na svoju pôvodnú váhu. Mne stačilo schudnúť 6kg počas 10 dňovej hladovky, a nabrať ich naspäť (nikdy som nemal prebytok tuku) mi trvalo vyše mesiaca.
Očistu pečeňe a žlčníka (epsomská soľ, zmes grepovej šťavy + olivového oleja) som si dal 13x....a žiaden extra zázrak sa nestal (týmto od toho nikoho neodhováram, vôbec neľutujem, že som si ju 13x dal)

Pozri na Dušeka, ten si dával celé roky pravidelne pôsty.... Vyzerá na menej rokov než má? Sotva. VŠETKO JE OJEB......Všetky knihy o zdraví (strava, detox, dychové cvičenia, atď) X NÁSOBNE zveličujú účinky tej a tej procedúry, tej a tej potraviny, toho a toho systému.
V knihe od Malachova o hladovke som čítal (nenapíšem to presne, nechce sa mi to teraz v knhe hľadať), že sliepka vďaka mesačnej hladovke žila približne 2x toľko, než iné sliepky (ktoré tiež boli ponechané žiť až kým samé zdochnú, no hladovku nepodstúpili)..... TOMU NEVERÍM, už len z dôvodu, že vták tak dlho žiť bez stravy nemôže. Papagáje údajne umierajú po 3-5 dňoch bez jedla. A taká sliepka je ešte zobavejšia, než papagáj.

Zďaleka najväčší vplyv na zdravie človeka má psychika. Zlá psychika dokáže rozhádzať črevný mikrobióm, uhasiť tráviace šťavy v žalúdku. A to na dlhodobej báze.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz