Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 12:51 am 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2012 12:45 am
Příspěvky: 2
Již dlouho se mi v ústech tvoří nadměrné množství slin.Netušíte čím to může být a jak tomu předejít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sladek píše:
Již dlouho se mi v ústech tvoří nadměrné množství slin.Netušíte čím to může být a jak tomu předejít?

To může mít tak širokou škálu příčin, že se jen velice těžko odhadne zdroj takto na dálku, bez znalostí užších souvislostí. Jako vůbec první bych zkoumal psychiku a pak stav kyselosti moče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 6:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sladek píše:
Již dlouho se mi v ústech tvoří nadměrné množství slin.Netušíte čím to může být a jak tomu předejít?

Bývá to jeden z mnoha průvodních jevů roztroušené sklerózy. Jiné obtíže nemáte?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 12:12 am 
Offline

Registrován: úte lis 27, 2012 12:45 am
Příspěvky: 2
Jiné příznaky nemám.Není nejaký způsob jak snížit tvorbu slin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2013 11:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
sladek píše:
Jiné příznaky nemám.Není nejaký způsob jak snížit tvorbu slin?

http://curezone.com/foods/saltpage.asp
zkus si precist vyse uvedeny odkaz, cast Vital Functions of Salt in the Body. Je to clanek o vyznamu nerafinovane morske soli, musi byt sediva a vlhka. Pokud chybi slovicko nerafinovana, tak je to vyborny na chodniky, aby se clovek neprerazil.
Takze jeden z bodu proc je sul uzitecna:

11. Sůl je životně důležitá, aby se zabránilo nadměrné produkci slin do té míry, že teče z úst v průběhu spánku. Neustálé nadbytečné sliny indikují nedostatek soli

Uz jsem kdysi hledal nejakou nerafinovanou morskou sul a nic moc. Tentokrat jsem nasel napriklad
http://eshop.provita.cz/sul-stredomorsk ... o/d-71738/ , prodavaji to i na dalsich mistech.
Samozrejme klasika vsude doporucovana je Keltska sul, ale kdysi byla podstatne drazsi.

Mimo vyse uvedeneho clanku doporucuje nerafinovanou sul i andreas Moritz.
Pise rovnez, ze to je prevence nadbytecne produkce slin, tedy asi je to puvodem ze stejneho zdroje.
Doporucuje rozpustit spetku soli v malem mnozstvi vody a brat spolecne s ovocem nebo jinymi nevarenymi potravinami.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 11:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
http://curezone.com/foods/saltpage.asp
zkus si precist vyse uvedeny odkaz, cast Vital Functions of Salt in the Body. Je to clanek o vyznamu nerafinovane morske soli, musi byt sediva a vlhka. Pokud chybi slovicko nerafinovana, tak je to vyborny na chodniky, aby se clovek neprerazil.
Takze jeden z bodu proc je sul uzitecna:

11. Sůl je životně důležitá, aby se zabránilo nadměrné produkci slin do té míry, že teče z úst v průběhu spánku. Neustálé nadbytečné sliny indikují nedostatek soli

Uz jsem kdysi hledal nejakou nerafinovanou morskou sul a nic moc. Tentokrat jsem nasel napriklad
http://eshop.provita.cz/sul-stredomorsk ... o/d-71738/ , prodavaji to i na dalsich mistech.
Samozrejme klasika vsude doporucovana je Keltska sul, ale kdysi byla podstatne drazsi.

Mimo vyse uvedeneho clanku doporucuje nerafinovanou sul i andreas Moritz.
Pise rovnez, ze to je prevence nadbytecne produkce slin, tedy asi je to puvodem ze stejneho zdroje.
Doporucuje rozpustit spetku soli v malem mnozstvi vody a brat spolecne s ovocem nebo jinymi nevarenymi potravinami.

Tak toto mě nenapadlo, ale i to může být důvodem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 11:02 am 
Offline

Registrován: pon úno 18, 2013 9:40 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,mám podobný problém,stále se mně tvoří velké množství slin ale i neustále mně stéká hlen kdesi do krku nebo kořenu jazyka.S tím to by se dalo žít,ale problém je v tom že musím polykat snad každou minutu a při polknutí je cítit obrovský zápach jak někdě ze střev.Byl jsem na orl dutiny jsou prý v pořádku,tak nevím kde se mně ten hlen pořád bere.Prosím o nějakou radu,já se každému vyhýbám nikam nechodím potože jak polknu nebo promluvím tak je to něco hrozného.Poslední dobou i nějak méně cítím jak kdyby ty hleny nějak omezovali muj čich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 2:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
karel73 píše:
Dobrý den,mám podobný problém,stále se mně tvoří velké množství slin ale i neustále mně stéká hlen kdesi do krku nebo kořenu jazyka.S tím to by se dalo žít,ale problém je v tom že musím polykat snad každou minutu a při polknutí je cítit obrovský zápach jak někdě ze střev.Byl jsem na orl dutiny jsou prý v pořádku,tak nevím kde se mně ten hlen pořád bere.Prosím o nějakou radu,já se každému vyhýbám nikam nechodím potože jak polknu nebo promluvím tak je to něco hrozného.Poslední dobou i nějak méně cítím jak kdyby ty hleny nějak omezovali muj čich.

Začněte od čištění střeva, většinou je problém tam a v hlenotvorné a kyselinotvorné stravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadměrná tvorba slin
PříspěvekNapsal: pon bře 13, 2023 7:53 pm 
Offline

Registrován: pon bře 13, 2023 7:49 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, to může mít hodně příčin a bez dalších příznaků to neurčíme. Ale zkusím nasítnit pár nejčastějších (podle vlastní zkušenosti a pomáhám si článkem https://medicspark.cz/priznaky/zvysena-tvorba-slin/)
1) Těhotenství
2) Neurologické onemocnění (epilepsie, mrtvice, v krajním případě ALS)
3) Otrava chemikáliemi a alkoholem
4) Alergie
5) Poranění v ústní dutině
6) psychiatrické poruchy některé.
Pokud nic z toho nesedí, koukněte ještě na ten článek a pak vyrazte k doktroce, když to nebude přecházet


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz