Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2022 10:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="krasnagadgetka":3dmw85bl]To mě taky. Já si ji nechala dělat a doplňuju podle ní vitamíny a minerály a řekla bych, že se cítím lépe, ale těžko říct, co je pravdy na té vlasové analýze. Protože podle ní jsem měla skoro vše v mínusu. Takže jsem začla doplňovat tak nějak vše, plus se snažím užívat různé bylinky, vlákninu, probiotika, čistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2022 10:21 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
krasnagadgetka píše:
Máte někdo prosím zkušenosti s fytominerály? Májí to být minerály z rostlin. Docela mě tenhle produkt zaujal, obsahuje všechny minerály, které jsem v normálních doplncích stravy nenašla

https://www.energieprirody.cz/energy-fy ... bmEALw_wcB

\":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2022 8:51 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
krasnagadgetka píše:
Máte někdo prosím zkušenosti s fytominerály? Májí to být minerály z rostlin. Docela mě tenhle produkt zaujal, obsahuje všechny minerály, které jsem v normálních doplncích stravy nenašla

https://www.energieprirody.cz/energy-fy ... bmEALw_wcB

Obávám se, že je to jen předražený šmejd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2022 9:07 am 
Offline

Registrován: ned čer 19, 2022 9:37 pm
Příspěvky: 8
Daryl píše:
Obávám se, že je to jen předražený šmejd.

Taky myslím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2022 11:29 pm 
Offline

Registrován: sob dub 21, 2012 3:52 am
Příspěvky: 6
pefi píše:
V souvislosti s analýzou vlasů je obecně dobrý zdroj D. Wilson, s mědí můžeš začít zde:
https://www.drlwilson.com/Articles/copp ... ndrome.htm

Autor je trochu tak trochu magor, ale současně je to studnice velmi zajímavých informací.

pefi, nebo kdokoliv z Vás.
prosím Vás, máte někdo zkušenosti tady s tou meditací od Dr. Wilson(a)? https://www.drlwilson.com/Articles/MEDITATION.htm
Vím že Jste na to už kdysi dávali odkazy a tak by mě zajímalo jestli to někdo zkouší. Já to zkouším, už pár (pět) let a zdá se mi že něco funguje. Potíž je v tom, že zkouším hodně věcí zaráz a tak nevím co to moje zlepšení způsobilo.

Podle Dr. Wilson(a) je tahle meditace jediný způsob co zná na zlepšení (zvýšení) Na/K poměru. Jak tomu rozumím, tak hospodaření se sodíkem mají na starosti ledviny, a pokud jsou ledviny oslabené, potom může člověk jíst soli kolik chce a ledviny všechno odplaví.
Já mám podle poslední (duben 2022) vlasovky Na/K = 1.0, což je hodně bída, a k tomu alergii na prach a pyly.

Posledí dobou se mi alergie nějak zmírnila, skoro až vymizela a tak by mě zajímalo jestli někdo z Vás může něco takovýho taky napsat (třebas je letos jen hodně vlhký rok a tak moc pylu není), a další vlasovku si nechám udělat až na podzim, to když budu mít peníze, takže do té doby nevím.

Tahle meditace (on tomu říká taky "silová modlitba") má údajně otáčet/usměrňovat tok energie od hlavy k nohám, což má být (zase údajně) život a vitalitu podporující směr a posilovat právě ledviny a tím i nadledvinky a tím i ovlivňovat alergické reakce.

Chronické otravy, jako třeba otravy těžkými kovy (zase údajně), tento tok energie otočí od nohou k hlavě a tím i sníží Na/K poměr pod 2.5 a to člověka pomalu zabije.

Znovu opakuju, tohle je moje pracovní teorie, odpovědi hledám.

Víte o tom někdo něco?
Dík za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2022 9:29 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Wanhorn píše:
Daryl píše:
Obávám se, že je to jen předražený šmejd.

Taky myslím.

Ale má to obsahovat úplně všechny minerály, což me zaujalo. A mají být přírodní. Nike jsem nenašla žádný doplněk, který by obsahoval tolik minerálů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv črc 14, 2022 9:39 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Vlasovka ukazuje trendy stavu v tkáni a krev stav v séru což jsou naprosto jiné hodnoty které nelze srovnávat. Hořčík je ideální zjistit laboratorně vyšetřením hořčík v erytrocytech to je zcela validní výsledek vše ostatní ukazuje něco jiného i když i z toho se dá postupovat při jeho rovnání. Bez testů se pohybujete v rovině dojmů a tím se opraví opravdu málo kdo a ještě musí mít mimořádný pozorovací talent a trpělivost. Testy ze slin ukazují spolehlivě stav hormonů tedy zda vám test k něčemu byl nebo nebyl musíte ověřit suplentováním deficitních položek a po třech měsících ověřit stejným testem. Spoléhat se na lékaře moc význam nemá, je tyto výsledky nezajímají většina z nich je ani nezná ani nedovede interpretovat tedy tam brečíte na špatném hrobě.

Téhle odpovědi nerozumím. Co to znamená trendy stavu v tkáni? Dá se tedy té vlasovce věřit? Zajímá mě, zdali mám podle vlasovky doplňovat třeba bór, mangan, selen pomocí doplňků stravy?
Co mi tedy říká poměr sodíku a draslíku ve vlasovce? Pokud mám v ní méně sodíku, měla bych začít více solit?
Hořčíku mám ve vlasovce velký deficit. Takže to mi říká co? Po telefonu jste mi říkal, že mám brát asi 6 tablet magnesia každý den a bylo to na základě testu z vlasovky. Krevní test na hořčík nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2022 3:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Téhle odpovědi nerozumím. Co to znamená trendy stavu v tkáni? Dá se tedy té vlasovce věřit? Zajímá mě, zdali mám podle vlasovky doplňovat třeba bór, mangan, selen pomocí doplňků stravy?
Co mi tedy říká poměr sodíku a draslíku ve vlasovce? Pokud mám v ní méně sodíku, měla bych začít více solit?
Hořčíku mám ve vlasovce velký deficit. Takže to mi říká co? Po telefonu jste mi říkal, že mám brát asi 6 tablet magnesia každý den a bylo to na základě testu z vlasovky. Krevní test na hořčík nemám.

To jste mojí odpověď četla asi dost povrchně protože je tam zmíněno že ty výsledky lze pochopitelně použít. Zmínil jsem hlavně hořčík u ostatních není důvod něco zkoumat ty ani jinak měřit v místních podmínkách bohužel nelze, nebo za nehorázné peníze. Sodík s draslíkem je možné rovnat jak na základě vlasovky tak na základě krevních testů a vždy by měl být stav zhruba srovnaný a tím držet poměr. Například u krve by měl člověk mít obě položky zhruba na středu rozpětí, nebo obě dole, nebo nahoře, ale ne jednu dole a druhou nahoře a to i v případě že se vejde do rozpětí a u vlasovky je to obdobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2022 5:01 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 20, 2019 10:25 am
Příspěvky: 18
Dobry den,
dnes mi prisly vysledky z me prvni vlasove analyzy a uprimne me docela negativne prekvapily.

Chtel bych se zeptat jestli je na nich predevsim neco alarmujiciho, a na co bych se mel v jakem poradi zamerit? Nerad bych totiz zacal napr. s napravou nejakeho prvku, abych na to tim rozhazel zasoby neceho dalsiho.

Predem dekuji za odpovedi.


Přílohy:
Screen Shot 2022-10-04 at 4.54.57 PM.png
Screen Shot 2022-10-04 at 4.54.57 PM.png [ 377.07 KiB | Zobrazeno 8077 krát ]
Screen Shot 2022-10-04 at 4.55.28 PM.png
Screen Shot 2022-10-04 at 4.55.28 PM.png [ 233.05 KiB | Zobrazeno 8077 krát ]
Screen Shot 2022-10-04 at 4.55.35 PM.png
Screen Shot 2022-10-04 at 4.55.35 PM.png [ 464.76 KiB | Zobrazeno 8077 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2022 1:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
adabo píše:
Dobry den,
dnes mi prisly vysledky z me prvni vlasove analyzy a uprimne me docela negativne prekvapily.

Chtel bych se zeptat jestli je na nich predevsim neco alarmujiciho, a na co bych se mel v jakem poradi zamerit? Nerad bych totiz zacal napr. s napravou nejakeho prvku, abych na to tim rozhazel zasoby neceho dalsiho.

Predem dekuji za odpovedi.

Tak běžně tento druh výsledků nekomentuji protože jsem analýzu od této firmy viděl pouze párkrát a nikdy jsem ji do hloubky nezkoumal, tedy jenom to co mě vyloženě praští do očí. Vždy musíte vycházet primárně ze srovnání poměrů nosné čtyřky tedy sodík, draslík, hořčík, vápník a vše ostatní se pak začne pohybovat tedy tím se nyní zabývat moc význam nemá. Máte celkem dobrý poměr sodík, hořčík ale oba nízko tedy ty oba je potřeba zvedat proti draslíku a vápníku. V zásadě bych valil hořčík minimálně 10 mg/kg váhy/den a citelně přidal sůl. Pak bych zvedal přesličkou křemík který máte hodně nízko proti vápníku a podíval se laboratorně na B12 z krve. Určitě by nebylo špatné se podívat i na parametry železa a mědi z krve protože i tam je poměr rozhozen a v reálu to může představovat celkem problém zvláště pokud trpíte na nějaké záněty. Jinak si nemyslím že ten výsledek je zásadně špatný v dnešní době v našem západním civilizačním okruhu trpí nutriční podvýživou naprostá většina populace tedy z pohledu stavu západní populace asi v zásadě dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2022 11:25 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 30, 2021 3:40 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

chtěla bych vás poprosit o pomoc, jak srovnat výsledky 21 měsíční dcery. Dcera má opožděnou řeč - na jaře začala s citoslovci, ale pak přestala, teď začala něco málo, ale je to jen mam nebo táta, ale jinak nic. Dále se jí kazí zoubky a má cysty na ledvinách. Dcera je stále kojená.

Křemík (dávám zhruba měsíc, protože i já ho měla nízký a je tu hodně doporučovaný) ji dávám prostřednictvím tkáňových solí adler phamra 10 tablet/den, ale nevím, jestli je to dostatečné. Křemík ve formě čaje dcera odmítá.

Myslíte, že bych mohla dělat dceři remineralizační koupele s jedlou sodou, epsomskou, himájskou solí nebo jak u ní doplnit hořčík dle analýzy ho má opravdu nedostatek. Nebo případně jí mazat roztokem chloridu hořečnatého?
Původně se mi podařilo, když jí byly zhruba 3 měsíce, doplněním hořčíku a b-komplexu u sebe, zastavit afektivní záchvaty u ní, ale zřejmě ten deficit jsem podcenila a kojením ani zdaleka nedoplnila.

Myslíte, že je vhodná gaps dieta? Zarazilo mě v poměrech to vysoké železo. Případně na co se ve stravě zaměřit. Jí dost ovoce, zeleniny, v létě ze zahrady a přes zimu se snažím bio. Dělám vývary, ryby, vejce jen z volného chovu, jogurty a máslo od krav pasených na louce. Dodržuju zásady dělené stravy. Původně jsem nedávala kromě másla žádné mléčné produkty, ale kvůli těm zoubkům a občasné zácpě jsem bílé jogurty zařadila a na zácpu to pomohlo.

Dostává probiotika s 5 kmeny 5 miliard CFU, ale stejně jí trápí nadýmaní a má nafouklé bříško. Jí denně kvašenou zeleninu.

Vedle toho jí dávám cca měsíc od ice blue fermentovaný tresčí olej 1/4 lžičky den a koncentrované máslo s K2 1/2 lžičky den.

U toho kobaltu, myslíte, že by bylo vhodné ji třeba měsíc dávat b-komplex a doplnit B12? Co jsem četla, tak B12 je hodně doporučovaná u dětí, co mají opožděnou řeč, ale bez výsledků jsem se jí to jen tak dávat bála.

A co se týče sodíku, myslíte, že by bylo vhodné odšťavňovat celer a kombinovat ho s ovocem? Jen nevím, jak často, abych to nepřehnala. Nebo jí dát pár kapek solanky do pití - má lahvičku, ze které upíjí celý den.

A ještě jsem se chtěla zeptat, má nižší stříbro. Vzhledem k cystám, které má a nejspíše by se mohlo jednat o nějaké malé šmejdy, myslíte, že by bylo vhodné a bezpečné jí dávat stříbro nebo jí potírat stříbrem.

Moc vám děkuji za rady


Přílohy:
Snímek obrazovky 2022-12-15 v 20.37.23.png
Snímek obrazovky 2022-12-15 v 20.37.23.png [ 65.96 KiB | Zobrazeno 7170 krát ]
Snímek obrazovky 2022-12-15 v 20.37.16.png
Snímek obrazovky 2022-12-15 v 20.37.16.png [ 54.53 KiB | Zobrazeno 7170 krát ]
Snímek obrazovky 2022-12-15 v 20.37.08.png
Snímek obrazovky 2022-12-15 v 20.37.08.png [ 79.59 KiB | Zobrazeno 7170 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2022 1:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nobie píše:
Dobrý den,

chtěla bych vás poprosit o pomoc, jak srovnat výsledky 21 měsíční dcery. Dcera má opožděnou řeč - na jaře začala s citoslovci, ale pak přestala, teď začala něco málo, ale je to jen mam nebo táta, ale jinak nic. Dále se jí kazí zoubky a má cysty na ledvinách. Dcera je stále kojená.

Křemík (dávám zhruba měsíc, protože i já ho měla nízký a je tu hodně doporučovaný) ji dávám prostřednictvím tkáňových solí adler phamra 10 tablet/den, ale nevím, jestli je to dostatečné. Křemík ve formě čaje dcera odmítá.

Myslíte, že bych mohla dělat dceři remineralizační koupele s jedlou sodou, epsomskou, himájskou solí nebo jak u ní doplnit hořčík dle analýzy ho má opravdu nedostatek. Nebo případně jí mazat roztokem chloridu hořečnatého?
Původně se mi podařilo, když jí byly zhruba 3 měsíce, doplněním hořčíku a b-komplexu u sebe, zastavit afektivní záchvaty u ní, ale zřejmě ten deficit jsem podcenila a kojením ani zdaleka nedoplnila.

Myslíte, že je vhodná gaps dieta? Zarazilo mě v poměrech to vysoké železo. Případně na co se ve stravě zaměřit. Jí dost ovoce, zeleniny, v létě ze zahrady a přes zimu se snažím bio. Dělám vývary, ryby, vejce jen z volného chovu, jogurty a máslo od krav pasených na louce. Dodržuju zásady dělené stravy. Původně jsem nedávala kromě másla žádné mléčné produkty, ale kvůli těm zoubkům a občasné zácpě jsem bílé jogurty zařadila a na zácpu to pomohlo.

Dostává probiotika s 5 kmeny 5 miliard CFU, ale stejně jí trápí nadýmaní a má nafouklé bříško. Jí denně kvašenou zeleninu.

Vedle toho jí dávám cca měsíc od ice blue fermentovaný tresčí olej 1/4 lžičky den a koncentrované máslo s K2 1/2 lžičky den.

U toho kobaltu, myslíte, že by bylo vhodné ji třeba měsíc dávat b-komplex a doplnit B12? Co jsem četla, tak B12 je hodně doporučovaná u dětí, co mají opožděnou řeč, ale bez výsledků jsem se jí to jen tak dávat bála.

A co se týče sodíku, myslíte, že by bylo vhodné odšťavňovat celer a kombinovat ho s ovocem? Jen nevím, jak často, abych to nepřehnala. Nebo jí dát pár kapek solanky do pití - má lahvičku, ze které upíjí celý den.

A ještě jsem se chtěla zeptat, má nižší stříbro. Vzhledem k cystám, které má a nejspíše by se mohlo jednat o nějaké malé šmejdy, myslíte, že by bylo vhodné a bezpečné jí dávat stříbro nebo jí potírat stříbrem.

Moc vám děkuji za rady

Na takto položený dotaz bych vám musel napsat pomalu knížku i telefonem by to dalo minimálně hodinu až dvě tedy pouze body. Je potřeba zvednout hořčík a sodík, oba minerály likviduje stres a to i vnitřní který způsobují šmejdi ve střevě. Zda lze ten stav porovnat kojením o tom bych v uvedeném věku docela pochyboval protože tam by bylo nutné srovnat deficity u vás což se zrovna moc rychle nedá. Prostě nyní hodně solit a hořčík v nějaké formě dodávat orálně, nebo použít koupele v hořčíku, případně potírání pokožky hořčíkovým olejem. Zajímavé je srovnané železu a propadlá měď a zinek tedy tyto prvky udělat z krve a stejně z krve B12 a z moče jód. Křemík dodávat jednoznačně jakoukoliv formou, ten je nutný pro navázání hořčíku. Jinak bych nechal udělat rozbor stolice u https://www.mybioma.com/de/ což by vám ukázalo jaké konkrétní bakterie máte snížené případně zvýšené a stav srovnat. Aplikovat třeba GAPS dietu sice lze ovšem nikde není napsáno že se trefíte do reálného zdroje potíží, tedy já bych za daných okolností nechal udělat genetické a intoleranční testy které mohou ukázat co opravdu problém způsobuje a můžete ho poměrně snadno odstranit. Jinak mě klidně zavolejte a probereme problém do hloubky, ale dobré je si ten hovor nahrát protože tolik informací určitě v hlavě neudržíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2023 5:59 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 12:43 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den,
dnes mi dorazily výsledky vlasové analýzy. Nechával jsem si ji dělat primárně kvůli těžkym kovům (mám amalgámové plomby) Těžké kovy vyšly dobře.
Mohl bych poprosit o názor na ostatní prvky?


Přílohy:
3.JPG
3.JPG [ 61.02 KiB | Zobrazeno 6438 krát ]
2.JPG
2.JPG [ 34.96 KiB | Zobrazeno 6438 krát ]
1.JPG
1.JPG [ 70.37 KiB | Zobrazeno 6438 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2023 10:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
masek píše:
Dobrý den,
dnes mi dorazily výsledky vlasové analýzy. Nechával jsem si ji dělat primárně kvůli těžkym kovům (mám amalgámové plomby) Těžké kovy vyšly dobře.
Mohl bych poprosit o názor na ostatní prvky?

V zásadě máte podstřelený sodík a trochu i draslík a přepálený hlavně vápník. Pokud bych na to šel nejjednodušeji jak to asi jde tak že budete pokračovat v tom co děláte s tím že začnete výrazně více solit pokud se vám tím nebude zvedat tlak, nebo nenaskočí otoky. Tím by jste měl docílit daleko lepšího tepelného komfortu a srovnání hladin kortizolu. Další opatření by mělo směřovat k potlačení vápníku tedy dodávat v přiměřeném množství prvky které jsou oponentní proti vápníku ve vašem případě máte nejhorší poměr na křemíku tedy doplňovat křemík, případně i ostatní oponenty. Vzhledem k poměrům vidím jako rozumné si nechat udělat z krve hladiny železa, mědi a zinku myslím tak aby se dalo rozklíčovat co máte špatně a pak porovnat i tyto položky. Jinak bych do toho asi nezasahoval protože i tato opatření přesypou prakticky veškeré hodnoty a teprve po dalším ověření pohybu hodnot rovnat zbytek. To že máte nyní těžké kovy dobré neznamená že to bude i po srovnání těch položek o kterých píšu protože může dojít k uvolňování z depozitů a hodnoty se možná zvednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Analýza prvků z vlasů
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2023 9:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 05, 2023 8:30 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Litomyšl
Dobrý den, mám jednoduchý dotaz - pokud jsem to správně pochopil, tak vlasovou analýzu objednat ze stránek firmy Biomol (žádná jiná adekvátní alternativa není) a teď ta hlavní část dotazu: na stránkách (https://www.biomol.pl/cz/obchod) mají několik variant testů, který si tedy nechat zpracovat? Zdravotní program za 90 Eur, Analytický program za 78 Eur, nebo něco úplně jiného?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 633 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz