Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Takze mam pokracovat vo zvysovani davky podla Vas?

Diiik

Člen muflon vám to píše správně a určitě bych v dodávání hořčíku v jakékoliv formě pokračoval. Kyslík můžete opravdu řešit i levněji i když uvedená kombinace v peroxidu hořčíku je asi uživatelsky jednodušší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 8:41 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
[quote="muflon":3bgwisri]Jistě hořčík je nezbytný vystoupat až do horní hranice průjmu a pak jít trochu pod tuto úroveň...jak všude píše pan Jarda...

OXY je dost drahý tak pokud berete i chlorid hořčíku (k objednání u pana Jardy), tak dost ušetříte za OXY..., které je kromě kyslíku i zdrojem hořčíku...

Co se týká kyslíku, co takhle se poohlédnout po levnějších variantách...jako je Sifon, Frolův trenažer, svižná chůze či jogging, nebo dechová cvičení...? \":wink:\"

Pro začátek možná denně pár minut u otevřeného okna zkoušet nácvik dechu do plné kapacity plic jak jsem jej popsal příspěvek před Vámi, nebo
[b:3bgwisri][i:3bgwisri]
nácvik dlouhého dýchání do břicha, třeba :[/i:3bgwisri][/b:3bgwisri]
1. dlouhý úplný výdech (cca 7-10s.)
2. 1-2s. ppočkat (nezadržovat násilně, jen vyčkat...než tělo pocítí nutnost samovolného nádechu!)
3. vdech - nádech (cca 6-10s., nejprve do břicha a až nakonec do plic...s tím že časem se Vám podaří možná i dýchání do dolní části zad -beder, a do třísel, resp. pánve, resp. kostče.. \":mrgreen:\" )

PS: pokud by vás po pár minutách cvičení dýchání začlo nudit, pár vychytávek - lze zkusit zaměřovat pozornost na špičku nosu (ale nešilhat), nebo vydávat při výdechu nějaké doprovodné hučivé zvuky.... \":idea:\"

Hodně štěstí a trpělivosti přeju...! (pokud jste milionář tak předchozí ignorujte \":wink:\" )[/quote:3bgwisri]
Jop, chlorid od p. Jardu beriem..pokial ide o kyslik uz asi 2 mesiace takmer kazdy den chodim do lesa na "turu" , minimalne hodinu vzdy a aj ked nie vzdy ale snazim sa to hlboke cvicenie praktikovat ,je to celkom "namahave" ale je to mozne iba na rovinke, v kopci tam sa zadycham a myslim ze je hlboke dost \":)\" ,,coskoro zacnem bicyklovat a tam uz vymena kyslika bude na vyssiom levely,,inak aj v praci sa snazim "jastery" dych ale non stop to nejde no :> .....vsetky tieto veci robim kvoli rozbehaniu travenia, tak uvidime ako a ci oxy zabere \":)\"

diky za rady \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 1:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
laco píše:
...takmer kazdy den chodim do lesa na "turu" , minimalne hodinu vzdy a aj ked nie vzdy ale snazim sa to hlboke cvicenie praktikovat ,je to celkom "namahave" ale je to mozne iba na rovinke, v kopci tam sa zadycham a myslim ze je hlboke dost \":)\" ,,coskoro zacnem bicyklovat a tam uz vymena kyslika bude na vyssiom levely,,inak aj v praci sa snazim "jastery" dych ale non stop to nejde no :> .....vsetky tieto veci robim kvoli rozbehaniu travenia, tak uvidime ako a ci oxy zabere \":)\"
...

To bylo míněno jako nácvik dýchání v klidu, v pohybu to nejspíš nebude až tak možné... \":mrgreen:\"
(ještěrčí dech dědka kořenáře je pokud vím taky v klidu, nikoli pohybu...ale možná se mýlím, ověřte si)

pan Jarda psal o dýchání při svižné chůzi v prvních podvláknech vlákna "Chůze,cviky...." tak pohledejte...

PS: na trávení???, hořčík trávení brzdí (neutralizuje trávicí šťávy), a kyslík nevím...jak to myslíte? (leda že jako rozpohybujete střeva, to bych ještě chápal... \":wink:\" )


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 3:27 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
muflon píše:
To bylo míněno jako nácvik dýchání v klidu, v pohybu to nejspíš nebude až tak možné... \":mrgreen:\"
(ještěrčí dech dědka kořenáře je pokud vím taky v klidu, nikoli pohybu...ale možná se mýlím, ověřte si)

pan Jarda psal o dýchání při svižné chůzi v prvních podvláknech vlákna "Chůze,cviky...." tak pohledejte...

PS: na trávení???, hořčík trávení brzdí (neutralizuje trávicí šťávy), a kyslík nevím...jak to myslíte? (leda že jako rozpohybujete střeva, to bych ještě chápal... \":wink:\" )

tiez som si myslel ze to je skor ked je clovek vklude \":)\")) ,kazdopadne v lese sa snazim hlboke dychanie...

ten kyslik(oxy) som myslel to co sa pise o oxy ,ze precisti crevo a potom zacne pracovat ako ma... :>


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 11:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Z knihy Kurt Tepperwein: Pryč s kyselostí
Citace:
Jednoduchou zdravotní prevencí může být tento trénink – denně běhat několik minut až sotva popadnete dech, potom 3 až 4 minuty počkat, než se dech zklidní, a ještě jednou si krátce zaběhat, až znovu budete téměř bez dechu.

Na základě tohoto cvičení s krácením dechu dochází v organismu k produkci dosud neprozkoumaných látek, tzv. biogenních stimulátorů. Navíc se také zlepšuje kyslíková ionizace a buňky zvyšují svoji schopnost vstřebávat kyslík.
Citace:
Položte se na záda a dýchejte klidně a stejnoměrně. Obě nohy zvedněte asi 30 cm nad podložku a držte je v této poloze. Zvedněte trup ve stejném úhlu a ruce podržte nad koleny.

Zůstaňte tak aspoň minutu a klidně při tom dýchejte. Bránice zůstane naprosto uvolněná, přestože svaly břicha jsou napjaté.

Nohy, trup a paže vraťte zpátky na podložku a nejméně minutu zůstaňte klidně a uvolněně ležet.
Citace:
Čínské cvičení Dech Lao-tse neboli druhý dech

Toto cvičení sestává pouze ze dvou vdechnutí a vydechnutí. Jako při každém jiném dechovém cvičení začínáme výdechem. Když jste vydechli veškerý vzduch, pomalu a zhluboka se nadechněte a poté vydechujte s téměř zavřenými rty, a to přerušovaně alespoň ve 30 krátkých nárazech. Ještě jednou se zhluboka nadechněte. Tím je cvičení ukončeno, jeho opakování by nepřineslo žádnou výhodu, spíš naopak – zrušilo by zcela jeho účinek. Cvičení můžete s úspěchem opakovat teprve po jedné, nejlépe po dvou hodinách.

Zpočátku vám nebude stačit vzduch na 30 nárazů, ale s přibývajícími zkušenostmi se váš dech prohloubí, takže s ním vystačíte na 40 nebo dokonce 50 nárazů. Můžete si u toho představit, jak malé děti napodobují vláček a dělají š-š-š-š-š. Stejným způsobem vydechujte i vy, místo souhlásky š však vyslovujte f.
Dech Lao-tse s sebou brzy přinese jasnou mysl a myšlenky, soustředění a odolnost vůči únavě. Cvičení se dá praktikovat kdekoliv aniž by si toho někdo všimnul.
Citace:
Přirozený hluboký dech

Nejdříve dýchejte několikrát pouze do levého plicního laloku. Zakrátko poznáte, že to jde docela snadno. Po chvíli dýchejte několikrát jen do pravé plíce, potom několikrát do obou plicních laloků zároveň. Možná vám připadá, že takhle jste dýchali odjakživa, ale přesto pocítíte po cvičení výrazný rozdíl.

Nyní několikrát svůj dech kolmo dolů, tak hluboko, kam jen můžete, až nakonec budete mít pocit, že nakonec dýcháte až do sedadla. Samozřejmě, že anatomicky to není možné, avšak energeticky ano, což také pocítíte.

Poté několikrát dýchejte naopak kolmo zdola nahoru a následujte dech až nad hlavu. Přitom v hlavě ucítíte jakoby lehoučký proud vzduchu.

Teď dýchejte současně kolmo dolů a zároveň nahoru až nad hlavu a v obou směrech tak daleko, jak je to jen možné. Takže až na sedadlo a nahoru až nad hlavu. Uvědomte si přitom zvláštní energetickou kvalitu svého dechu.

Dýchejte teď několikrát dopředu a dozadu, nejdříve separátně a potom opět na obě strany zároveň – a znovu až tak daleko, jak jen to půjde.

Nyní začněte s dechem z prostředku plic na všechny strany zároveň.Dýchejte přitom podle citu daleko přes své tělo do společného energetického pole. Dýchejte, jako byste byli součástí tohoto pole, a uvědomujte si přitom neobvyklou energetickou kvalitu svého dechu. Tento způsob dýchání mění vaše vědomí. Pokud můžete, měli byste tak dýchat vždy.

Toto přirozené plné dýchání přináší vašemu tělu spoustu výhod. Nejen optimální zásobování kyslíkem, nýbrž i zlepšení energetické kvality dechu. Avšak především optimálně odkyseluje tělo, a to při každém nádechu či výdechu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Z knihy Kurt Tepperwein: Pryč s kyselostí
Citace:
Jednoduchou zdravotní prevencí může být tento trénink – denně běhat několik minut až sotva popadnete dech, potom 3 až 4 minuty počkat, než se dech zklidní, a ještě jednou si krátce zaběhat, až znovu budete téměř bez dechu.

Na základě tohoto cvičení s krácením dechu dochází v organismu k produkci dosud neprozkoumaných látek, tzv. biogenních stimulátorů. Navíc se také zlepšuje kyslíková ionizace a buňky zvyšují svoji schopnost vstřebávat kyslík.
Citace:
Položte se na záda a dýchejte klidně a stejnoměrně. Obě nohy zvedněte asi 30 cm nad podložku a držte je v této poloze. Zvedněte trup ve stejném úhlu a ruce podržte nad koleny.

Zůstaňte tak aspoň minutu a klidně při tom dýchejte. Bránice zůstane naprosto uvolněná, přestože svaly břicha jsou napjaté.

Nohy, trup a paže vraťte zpátky na podložku a nejméně minutu zůstaňte klidně a uvolněně ležet.
Citace:
Čínské cvičení Dech Lao-tse neboli druhý dech

Toto cvičení sestává pouze ze dvou vdechnutí a vydechnutí. Jako při každém jiném dechovém cvičení začínáme výdechem. Když jste vydechli veškerý vzduch, pomalu a zhluboka se nadechněte a poté vydechujte s téměř zavřenými rty, a to přerušovaně alespoň ve 30 krátkých nárazech. Ještě jednou se zhluboka nadechněte. Tím je cvičení ukončeno, jeho opakování by nepřineslo žádnou výhodu, spíš naopak – zrušilo by zcela jeho účinek. Cvičení můžete s úspěchem opakovat teprve po jedné, nejlépe po dvou hodinách.

Zpočátku vám nebude stačit vzduch na 30 nárazů, ale s přibývajícími zkušenostmi se váš dech prohloubí, takže s ním vystačíte na 40 nebo dokonce 50 nárazů. Můžete si u toho představit, jak malé děti napodobují vláček a dělají š-š-š-š-š. Stejným způsobem vydechujte i vy, místo souhlásky š však vyslovujte f.
Dech Lao-tse s sebou brzy přinese jasnou mysl a myšlenky, soustředění a odolnost vůči únavě. Cvičení se dá praktikovat kdekoliv aniž by si toho někdo všimnul.
Citace:
Přirozený hluboký dech

Nejdříve dýchejte několikrát pouze do levého plicního laloku. Zakrátko poznáte, že to jde docela snadno. Po chvíli dýchejte několikrát jen do pravé plíce, potom několikrát do obou plicních laloků zároveň. Možná vám připadá, že takhle jste dýchali odjakživa, ale přesto pocítíte po cvičení výrazný rozdíl.

Nyní několikrát svůj dech kolmo dolů, tak hluboko, kam jen můžete, až nakonec budete mít pocit, že nakonec dýcháte až do sedadla. Samozřejmě, že anatomicky to není možné, avšak energeticky ano, což také pocítíte.

Poté několikrát dýchejte naopak kolmo zdola nahoru a následujte dech až nad hlavu. Přitom v hlavě ucítíte jakoby lehoučký proud vzduchu.

Teď dýchejte současně kolmo dolů a zároveň nahoru až nad hlavu a v obou směrech tak daleko, jak je to jen možné. Takže až na sedadlo a nahoru až nad hlavu. Uvědomte si přitom zvláštní energetickou kvalitu svého dechu.

Dýchejte teď několikrát dopředu a dozadu, nejdříve separátně a potom opět na obě strany zároveň – a znovu až tak daleko, jak jen to půjde.

Nyní začněte s dechem z prostředku plic na všechny strany zároveň.Dýchejte přitom podle citu daleko přes své tělo do společného energetického pole. Dýchejte, jako byste byli součástí tohoto pole, a uvědomujte si přitom neobvyklou energetickou kvalitu svého dechu. Tento způsob dýchání mění vaše vědomí. Pokud můžete, měli byste tak dýchat vždy.

Toto přirozené plné dýchání přináší vašemu tělu spoustu výhod. Nejen optimální zásobování kyslíkem, nýbrž i zlepšení energetické kvality dechu. Avšak především optimálně odkyseluje tělo, a to při každém nádechu či výdechu.

Jakékoliv hluboké dýchání velice pomáhá, čili nejde ani tak o to jak, ale hlavně pravidelně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 2:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Xeelee":ln4tpymg]Z knihy [b:ln4tpymg]Kurt Tepperwein: Pryč s kyselostí[/b:ln4tpymg]....[quote:ln4tpymg]Položte se na záda a dýchejte klidně a stejnoměrně. Obě nohy zvedněte asi 30 cm nad podložku a držte je v této poloze. Zvedněte trup ve stejném úhlu a ruce podržte nad koleny.

Zůstaňte tak aspoň minutu a klidně při tom dýchejte. Bránice zůstane naprosto uvolněná, přestože svaly břicha jsou napjaté.

Nohy, trup a paže vraťte zpátky na podložku a nejméně minutu zůstaňte klidně a uvolněně ležet.[/quote:ln4tpymg][/quote:ln4tpymg]

Podobně pomáhá také učit se dýchat v leže tak, že si lehnete na koberec a nohy dáte na židli, ohnuté v kolenech..., a posílat dech dolů do pánve, do boků a dolní části zad...(kontrolně občas tam dát ruku, cítíte jak se tyto části plní vzduchem - cílem je vyplňovat ten PROSTOR... \":wink:\" , uvědomovat si jej, vědomě tam posílat dech), občas si zabodnout prst pod pupík a nesmí se zabořit do břicha jako do pudinku, ani při výdechu...! \":mrgreen:\"

Bez zpevněného břicha a bráničního svalstva je každý pohyb přílišnou zátěží na dolní- bederní část páteře.
- zvláště jakékoli cviky (Pilates,Bosu ap.), běhání nebo zvedání jakýchkoli věcí, včetně sebe z postele nebo z Fitballu (velkého míče)...

PS: dobrý Xeelee, jak to zadejchání se...[b:ln4tpymg]občas kratší sprint je prospěšný[/b:ln4tpymg] (na vlak či MHD... \":-)\" ), tak i to - při sezení posílání dechu až do sedadla...mám McKenzie váleček na židli, a krásně už ta představa že dech jde až do sedačky, pomáhá...cítím jak mi to dýchání nafukuje dolní páteř a mírně jakoby nadzvedává ze židle... \":mrgreen:\"

[b:ln4tpymg]Velmi dobré je cvičit dobré dýchání postupně: v klidu, pak s pohyby rukou nebo nohou (jednou či oběma), a to nejprve vleže, pak vsedě, ve stoje (nejlépe ve statickém postoji Wu Ji ), dynamické chůzi a nakonec popoběhnutím : [/b:ln4tpymg]

Statický postoj Wu Ji (wuti,wuči) je dobrý jak na zklidnění od stresů, tak na "dobití baterek", soustředění na dech a mnoho dalšího:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 7:08 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
V Qigong se můžete někde u pokročilejších setkat také s obráceným dýcháním (při nádechu vtahovat břicho a při výdech naopak...). To už je ale pro většinu vyšší dívčí..., zatímco
CÍLEM je podle mne u každého člověka: Naučit se dýchat PŘIROZENĚ...
(TOHO LZE DOCÍLIT JEDINĚ VHODNÝM UVOLNĚNÍM TĚLA...a o tom mimo jiné je i čchi-kung a taiči..., máte-li sevřený hrudník a nepoužíváním zablokované brániční svalstvo, neočekávejte že bude dýchání hluboké....spíš jako u většiny lidí mělké...proto jsme bez dostatku kyslíku pro buňky a mozek pořád naštvaní, přidušení, vystresovaní... \":mrgreen:\" ).

Další fází by mohlo být naučit se posílet dech do tan-tienu, kvůli maximálnímu energetickému zisku (nejde jen o ten Kyslík... \":!:\" ) :

Dan Tian (tan-tien) Dýchací metoda z taiči a čchi-kung
http://marta-l3.wbs.cz/Tao-dechu.html


Naposledy upravil muflon dne čtv bře 08, 2012 3:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 11:47 am 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
Ráda bych se zeptala ohledně ožívání oxy-oxc: na obalu je 1-2 kapsle 3x denně, na stránkách dr. Veselého je 1-6 kapslí dvě hodiny po jídle před spaním. Která verze se zdá vám, kteří máte už zkušenosti osvědčila nejlépe? Nestalo se třeba, že po takové zásobě kyslíku bych pak měla problém se spaním a celou noc bych byla vzhůru? Zatím mám zkušenost, že po řízeném dýchání se mi spí lépe, ale přeci jen, člověk do sebe dostane toho kyslíku ne tolik, jako při těch kapslích.

Druhý dotaz - na večer před spaním jsem zvyklá brávat triphalu pro detox, střídám to se sanogelem, mohu vzít spolu oxy s triphalou? Triphalu mám na zácpu. http://www.eccevita.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&category_id=1&product_id=508&Itemid=26


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 9:36 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Abundantia píše:
Ráda bych se zeptala ohledně ožívání oxy-oxc: na obalu je 1-2 kapsle 3x denně, na stránkách dr. Veselého je 1-6 kapslí dvě hodiny po jídle před spaním. Která verze se zdá vám, kteří máte už zkušenosti osvědčila nejlépe? Nestalo se třeba, že po takové zásobě kyslíku bych pak měla problém se spaním a celou noc bych byla vzhůru? Zatím mám zkušenost, že po řízeném dýchání se mi spí lépe, ale přeci jen, člověk do sebe dostane toho kyslíku ne tolik, jako při těch kapslích.

Druhý dotaz - na večer před spaním jsem zvyklá brávat triphalu pro detox, střídám to se sanogelem, mohu vzít spolu oxy s triphalou? Triphalu mám na zácpu. http://www.eccevita.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&category_id=1&product_id=508&Itemid=26

Já jsem užívala oxy-oxc nejdříve jednu večer, pak po pár dnech jsem přidala jednu ráno a zase po pár dnech jednu v poledne,potom jsem přidávala zase od večera a dostala jsem se celkem na 5 kapslí denně a přišel průjem a tak jsem snížila o jednu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abundantia píše:
Ráda bych se zeptala ohledně ožívání oxy-oxc: na obalu je 1-2 kapsle 3x denně, na stránkách dr. Veselého je 1-6 kapslí dvě hodiny po jídle před spaním. Která verze se zdá vám, kteří máte už zkušenosti osvědčila nejlépe? Nestalo se třeba, že po takové zásobě kyslíku bych pak měla problém se spaním a celou noc bych byla vzhůru? Zatím mám zkušenost, že po řízeném dýchání se mi spí lépe, ale přeci jen, člověk do sebe dostane toho kyslíku ne tolik, jako při těch kapslích.

Druhý dotaz - na večer před spaním jsem zvyklá brávat triphalu pro detox, střídám to se sanogelem, mohu vzít spolu oxy s triphalou? Triphalu mám na zácpu. http://www.eccevita.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&category_id=1&product_id=508&Itemid=26

Členka Dagmara vám to píše správně, musíte se postupným navyšováním dostat do stavu průjmu a potom klesnout na dávku trochu nižší, která průjem nevyvolává. U té triphaly nevím, ale asi by to vadit nemělo, nicméně sanogel bych s tím neužíval, to by se mohlo tlouct.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 09, 2012 10:59 am 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
Děkuji Dagmaře i Jardovi za odpověď.

Sanogel a triphalu nekombinuji, měsíc mám jedno, druhý měsíc druhé. Teď bych tam akorát přidala ten kyslík. Ještě mě napadl takový asi hloupý dotaz: píšete tady, že není dobré kombinovat to s hodně vitaminem C. Tím se myslí kys. askorbová výhradně? Ta triphala se totiž skládá z amalaki, což je prý velmi silný zdoj C vitaminu a antioxidant. Jasně, nebudu do sebe ládovat klasické Cečko ani během dne, ale nerozumím tomu, jak je to s dodáváním cečka případně bioflavonoidů spolu s oxy.

Muflon ještě výše psal, že hořčík neutralizuje kys. v žaludku, tím zpomaluje trávení...znamená to, že když mám krkací test bez říhnutí, tak hořčík dodávat nemám? Podle vlasové analýzy ho mám 5% - , ale beru ho samozřejmě, protože mám vápníku zoufale hodně 170% +. Tak nevím. Je nějaký způsob jak vápník, ten nepřisvojitelný v nadbytku dostat ven z těla? Dodávám ještě draslík - sušeným ovocem a ovocem a zeleninou vůbec, semínky..., protože toho mám 83% -, takže pomalý metabolismus. Omlouvám se, pokud to patří do jiného vlákna.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 7:35 pm 
Offline

Registrován: pon srp 08, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 11
Zkusila jsem před spaním dát dvě kapsle Oxy, bez triphaly. Asi půl hodiny jsem měla zvláštně uvolňující příliv energie, bála jsem se, že neusnu, usla jsem. Ráno jsem vstala dříve než obykle, spát se mi nechtělo. Ale po snídani, jsem se začala cítít hodně unaveně, nějak jsem to přešla, nicméně odpoledne jsem začala zoufale zívat a zívat a zívat, byla jsem nějak vláčná. Po hodině to asi přešlo. Teď před večeři jsem si dala zase dvě. Zatím nezívám. Na noc dám dvě, ale s triphalou, evidentně ji moje tělo potřebuje...

Co s tím zíváním, je to obyklé, máte to tak někdo taky? Hodně zvláštní je, že normálně moc nezívám. Teď to vydržím i hodinu v kuse, přičemž ta fáze "nasávání" vzduchu je taková, že se nemůžu pořádně nadechnout, skoro dvě minuty pak chodím s otevřenou pusou, než dojde jakože k tomu efektu nadechnutí se při zívání, ale jakoby ty plíce neměly pořád kyslíku dost. Při výdechu teď pozoruji, že je kratší, bez ohledu na oxy, pozoruju to vědomě asi měsíc. Když se snažím dýchat na počítání, tak nádech dám na 4, zadržím na docela dlouho /to jsem zkoušela pro obraz, normálně zadržím taky na čtyři doby/, ale nevydechnu ani na tři, hned je prázdno a vědomě se snažím dostat vzduch z plic i břichem skoro silou, pak zadržím v pohodě zase na déle. Nevíte, čím to je?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abundantia píše:
Děkuji Dagmaře i Jardovi za odpověď.

Sanogel a triphalu nekombinuji, měsíc mám jedno, druhý měsíc druhé. Teď bych tam akorát přidala ten kyslík. Ještě mě napadl takový asi hloupý dotaz: píšete tady, že není dobré kombinovat to s hodně vitaminem C. Tím se myslí kys. askorbová výhradně? Ta triphala se totiž skládá z amalaki, což je prý velmi silný zdoj C vitaminu a antioxidant. Jasně, nebudu do sebe ládovat klasické Cečko ani během dne, ale nerozumím tomu, jak je to s dodáváním cečka případně bioflavonoidů spolu s oxy.

Muflon ještě výše psal, že hořčík neutralizuje kys. v žaludku, tím zpomaluje trávení...znamená to, že když mám krkací test bez říhnutí, tak hořčík dodávat nemám? Podle vlasové analýzy ho mám 5% - , ale beru ho samozřejmě, protože mám vápníku zoufale hodně 170% +. Tak nevím. Je nějaký způsob jak vápník, ten nepřisvojitelný v nadbytku dostat ven z těla? Dodávám ještě draslík - sušeným ovocem a ovocem a zeleninou vůbec, semínky..., protože toho mám 83% -, takže pomalý metabolismus. Omlouvám se, pokud to patří do jiného vlákna.

Tak céčko je antioxidant a OXY vlastně oxidant, čili dohromady patrně ne. Nedodávat deficitní hořčík je blbost, to raději dodejte více kyseliny chlorovodíkové. Draslík, při tak velkém deficitu asi stravou nesrovnáte doporučuji chlorid draselný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 10, 2012 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abundantia píše:
Zkusila jsem před spaním dát dvě kapsle Oxy, bez triphaly. Asi půl hodiny jsem měla zvláštně uvolňující příliv energie, bála jsem se, že neusnu, usla jsem. Ráno jsem vstala dříve než obykle, spát se mi nechtělo. Ale po snídani, jsem se začala cítít hodně unaveně, nějak jsem to přešla, nicméně odpoledne jsem začala zoufale zívat a zívat a zívat, byla jsem nějak vláčná. Po hodině to asi přešlo. Teď před večeři jsem si dala zase dvě. Zatím nezívám. Na noc dám dvě, ale s triphalou, evidentně ji moje tělo potřebuje...

Co s tím zíváním, je to obyklé, máte to tak někdo taky? Hodně zvláštní je, že normálně moc nezívám. Teď to vydržím i hodinu v kuse, přičemž ta fáze "nasávání" vzduchu je taková, že se nemůžu pořádně nadechnout, skoro dvě minuty pak chodím s otevřenou pusou, než dojde jakože k tomu efektu nadechnutí se při zívání, ale jakoby ty plíce neměly pořád kyslíku dost. Při výdechu teď pozoruji, že je kratší, bez ohledu na oxy, pozoruju to vědomě asi měsíc. Když se snažím dýchat na počítání, tak nádech dám na 4, zadržím na docela dlouho /to jsem zkoušela pro obraz, normálně zadržím taky na čtyři doby/, ale nevydechnu ani na tři, hned je prázdno a vědomě se snažím dostat vzduch z plic i břichem skoro silou, pak zadržím v pohodě zase na déle. Nevíte, čím to je?

To neposoudím, patrně podvědomá reakce těla.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz