Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon črc 16, 2012 11:10 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ram":2a64xefl]Zajímal by mne Váš názor:
Viz. Odkazy
http://www.buteyko.sk/index.php?p=elmeletihatter
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... n-p86.html


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
702004b2819b24b9b5b72df0fcd4d1ce


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 1:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den, mám hned dva dotazy k tomuto tématu:
1. dostaly se mi do rukou tablety Oxy, zkusila jsem vzít nejprve 3x1 tab. denně, ale druhý den průjem, tak jsem dala 2 dny pauzu a včera zkusila jen 1 tab., ale opět skoro průjem, co se z toho dá odvodit, přečetla jsem, na této diskuzi, že se má navyšovat do stavu průjmu, ale jakto, že mi průjem způsobí i jen 1 tab. ?
2. začala jsem chodit na jógu a během cvičení mi při některých cvicích mravenčí v končetinách, někdy až tak nepříjemně, že musím cvik přerušit, prý se končetiny začínají prokrvovat, ale nějak se mi to nezdá, máte s jógou někdo podobnou zkušenost?
Předem díky za reakce Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 10:40 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den, mám hned dva dotazy k tomuto tématu:
1. dostaly se mi do rukou tablety Oxy, zkusila jsem vzít nejprve 3x1 tab. denně, ale druhý den průjem, tak jsem dala 2 dny pauzu a včera zkusila jen 1 tab., ale opět skoro průjem, co se z toho dá odvodit, přečetla jsem, na této diskuzi, že se má navyšovat do stavu průjmu, ale jakto, že mi průjem způsobí i jen 1 tab. ?
2. začala jsem chodit na jógu a během cvičení mi při některých cvicích mravenčí v končetinách, někdy až tak nepříjemně, že musím cvik přerušit, prý se končetiny začínají prokrvovat, ale nějak se mi to nezdá, máte s jógou někdo podobnou zkušenost?
Předem díky za reakce Pavluša

1)Jsou dvě možnosti, buď nadbytek hořčíku a to zjistíte za cca 25,-Kč v laborce, nebo Vymírání kvasinek, což by nebylo špatné.
2)Zase ten hořčík, nebo by to mohl dělat i draslík.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 2:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Jarda píše:
1)Jsou dvě možnosti, buď nadbytek hořčíku a to zjistíte za cca 25,-Kč v laborce, nebo Vymírání kvasinek, což by nebylo špatné.
2)Zase ten hořčík, nebo by to mohl dělat i draslík.

U té 2. odpovědi se ale pravděpodobně bude jednat o nedostatek hořčíku, nejsem si moc jistá, ale mravenčení jste někde uváděl jako nedostatek hořčíku, jestli se nemýlím. Hořčík beru celkem dlouho, cca 3 roky od těhotenství, kvůli křečím, ale dle vlasové analýzy mám nyní nadbytek +325 %, poměr k vápníku je +34% (takže by to hořčík ještě chtělo, aby vytlačil nadbytek vápníku), podle krevních testů hořčík v pořádku 0,87 (0,77- 1,07). Mravenčení jsem taky přikládala nadbytku draslíku, vlas. analýza ukázala +133%, ale krev naopak nedostatek 3,54 (3,80-5,20), stále nějak nejsem schopná zjistit, zda mám draslíku a hořčíku moc nebo málo. Znovu krevní rozbor? Poradí mi někdo, jak se v tom trochu zorientovat, myslela jsem, že testy mi to objasní, ale vlastně v tom mám hokej furt. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 10:36 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
U té 2. odpovědi se ale pravděpodobně bude jednat o nedostatek hořčíku, nejsem si moc jistá, ale mravenčení jste někde uváděl jako nedostatek hořčíku, jestli se nemýlím. Hořčík beru celkem dlouho, cca 3 roky od těhotenství, kvůli křečím, ale dle vlasové analýzy mám nyní nadbytek +325 %, poměr k vápníku je +34% (takže by to hořčík ještě chtělo, aby vytlačil nadbytek vápníku), podle krevních testů hořčík v pořádku 0,87 (0,77- 1,07). Mravenčení jsem taky přikládala nadbytku draslíku, vlas. analýza ukázala +133%, ale krev naopak nedostatek 3,54 (3,80-5,20), stále nějak nejsem schopná zjistit, zda mám draslíku a hořčíku moc nebo málo. Znovu krevní rozbor? Poradí mi někdo, jak se v tom trochu zorientovat, myslela jsem, že testy mi to objasní, ale vlastně v tom mám hokej furt. Díky

Tady trochu pozor, vlasová analýza zjišťuje stav minerálních rezerv a běžné vyšetření aktuální stav v krevním řečišti. Obě hodnoty tedy mají velký rozdíl, ale ona zde zase tak velká přesnost není potřeba. Pro momentální stav bych to bral dle vyšetření krve.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2012 4:02 pm 
Offline

Registrován: stř dub 25, 2012 11:50 am
Příspěvky: 35
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či uvedené peroxidy môžem použiť na:
a. čistenie zubov, výplachy ústnej dutiny
b. vnútorné užitie


http://centralchem.sk/?IDe=40792
http://centralchem.sk/?IDe=40794

z centralchemu mi napísali nasledovné:
"...ďakujeme za Váš dopyt, predkladám Vám cenovú ponuku

a) L-00343 peroxid vodíka, p.a. ... 3,95€/kg (identické s pharm kvalitou)
b) L-00922 peroxid vodíka 35%, p. a. ... 3,95€/kg

cena je uvedená bez DPH a dopravy k Vám (do 5kg 8,00€)
látka je v kvapalnom stave, bez stabilizátorov a ďalších aditív...."


ďakujem za odpoveď. \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 7:07 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či uvedené peroxidy môžem použiť na:
a. čistenie zubov, výplachy ústnej dutiny
b. vnútorné užitie


http://centralchem.sk/?IDe=40792
http://centralchem.sk/?IDe=40794

z centralchemu mi napísali nasledovné:
"...ďakujeme za Váš dopyt, predkladám Vám cenovú ponuku

a) L-00343 peroxid vodíka, p.a. ... 3,95€/kg (identické s pharm kvalitou)
b) L-00922 peroxid vodíka 35%, p. a. ... 3,95€/kg

cena je uvedená bez DPH a dopravy k Vám (do 5kg 8,00€)
látka je v kvapalnom stave, bez stabilizátorov a ďalších aditív...."


ďakujem za odpoveď. \":-)\"

Tak z hlediska čistoty určitě ano, ale dávkovat velice opatrně a ředěné, jde o dosti silné oxidační činidlo a při požití v neředěné formě by to mohlo skončit dost blbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 7:30 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Chtěl bych se zeptat pana Jardy jestli je možné používat Frolův trenažer venku nebo v místnosti doma. Ptám se z toho důvodu, protože letadla u nás pořád práškuji hliník a další svinstva a nechtěl bych to vdýchávat, dále by mě zajímalo jestli se dá používat najednou ráno oxy-oxc,kurungovity kutušova, chlorella plus kokosový olej - jestli se to nepere. Je možno oxy-oxc a chlorellu používat i v noci tráví??Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 7:35 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Chtěl bych se zeptat pana Jardy jestli je možné používat Frolův trenažer venku nebo v místnosti doma. Ptám se z toho důvodu, protože letadla u nás pořád práškuji hliník a další svinstva a nechtěl bych to vdýchávat, dále by mě zajímalo jestli se dá používat najednou ráno oxy-oxc,kurungovity kutušova, chlorella plus kokosový olej - jestli se to nepere. Je možno oxy-oxc a chlorellu používat i v noci tráví??Děkuji

Tak froláč asi jen doma, nedovedu si představit jak by se s tím pracovalo venku. Jinak ta kombinace je docela nesmysl, OXY-OXC uvolňuje kvanta kyslíku, což by patrně likvidovalo laktíky, ale jinak to je v pořádku. Patrně by to nevadilo ani v noci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 7:39 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dají se teda v tom případě s nějakým odstupem během dne používat kurungovity a oxy-oxc anebo měsíc brát samostatně kurungovity a následně další měsíc samostatně oxy-oxc,dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 7:44 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dají se teda v tom případě s nějakým odstupem během dne používat kurungovity a oxy-oxc anebo měsíc brát samostatně kurungovity a následně další měsíc samostatně oxy-oxc,dík

Měl by stačit odstup dvou hodin, ale delší nebude na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 10:49 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Všimla jsem si, že když na józe dýcháme střídavě jen jednou nosní dírkou, tak levou se nadechuji i vydechuji obtížněji. Jakoby průchod nebyl zcela volný. Je to však trvalý stav, není to zapříčiněno momentálním nachlazením. Průplach néti urinou praktikuji již cca 2 roky celkem často, ne denně, ale často. Dalo by se s tím něco dělat?
Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 11:23 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Pavluša píše:
Všimla jsem si, že když na józe dýcháme střídavě jen jednou nosní dírkou, tak levou se nadechuji i vydechuji obtížněji. Jakoby průchod nebyl zcela volný. Je to však trvalý stav, není to zapříčiněno momentálním nachlazením. Průplach néti urinou praktikuji již cca 2 roky celkem často, ne denně, ale často. Dalo by se s tím něco dělat?
Díky Pavluša

Myslim, že je to v pořádku,
Neuvědomujeme si, že nedýcháme oběma dirkami stejně, vždy jedna je aktivnější, aktivita se střídá se po dvou hodinách,
Jsou prokázány spoje z nosní sliznice do hypotalamu a mozkové kůry, souvislost střídání průchodnosti nosních dírek s aktivitou sympatiku atd… Nedýcháme totiž oběma dírkami současně stejně, vždy je dominantní jen jedna nosní dírka, právě tak, jako je vždy dominantní jedna mozková hemisféra. Tato dominace se mění díky tzv. skořepám nosním, což je speciální orgán, který mění svou velikost podle krevního tlaku a obsahu kysličníku uhličitého v krvi. (lze dohledat na internetu, odkazy si jiz nepamatuji)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 11:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Ram píše:
Myslim, že je to v pořádku,
Neuvědomujeme si, že nedýcháme oběma dirkami stejně, vždy jedna je aktivnější, aktivita se střídá se po dvou hodinách,
Jsou prokázány spoje z nosní sliznice do hypotalamu a mozkové kůry, souvislost střídání průchodnosti nosních dírek s aktivitou sympatiku atd… Nedýcháme totiž oběma dírkami současně stejně, vždy je dominantní jen jedna nosní dírka, právě tak, jako je vždy dominantní jedna mozková hemisféra. Tato dominace se mění díky tzv. skořepám nosním, což je speciální orgán, který mění svou velikost podle krevního tlaku a obsahu kysličníku uhličitého v krvi. (lze dohledat na internetu, odkazy si jiz nepamatuji)

Díky, to jsem ráda, ještě se tedy zeptám, jak je to s dýcháním ústy během spánku.
Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2013 12:12 am 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Pavluša píše:
Díky, to jsem ráda, ještě se tedy zeptám, jak je to s dýcháním ústy během spánku.
Pavluša

V noci se má dychat nosem, pokud někdo dýchá ústy, není asi v pořádku nosni mandle, před spaním je vhodné dobře vyčistit nos a nebo i použít před spaním někakou dýchací pomůcku (sifon od pana Nového) před spaním se pokusit soustředit na dýchání nosem, zařadit dýchací cviky, atd


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 226 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz