Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2016 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Dobrý den Jardo,

Jaká jsou rizika nízkého cholesterolu? Hodnota mého celkového cholesterolu je 2,7. Spodní referenční hodnota je údajně 3,5. Má to nějaký vliv například na tvorbu testosteronu? Sním denně okolo 300g tuku a jsem na paleo dietě. Četl jsem, že vysoké dávky a silový trénink ho mohou snižovat?

Děkuji za odpověď

Tak dobře vám odpovídá členka Polívková a je otázkou jak moc vám to nyní může škodit. Podle mého názoru by jste si měl udělat vyšetření na hormony tedy testosteron, estradiol a progesteron a teprve pokud bude něco blbě tak řešit. Každopádně strava jeho hladinu zase tak zásadně neovlivňuje, spíše ten pohyb a zátěž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 6:49 pm 
Offline

Registrován: úte črc 16, 2013 1:52 pm
Příspěvky: 8
Dobrý deň všetkým
Mám taký aktuálny poznatok k cholesterolu.
Mám (dúfam, že ešte mám) kolegu, lebo práve dnes absolvoval operáciou z dôvodu nejakého pretekania krvi cez cievy. Jeho príbeh sa začal asi tak. Pri ročnej kontrole mu pán doktor zistil vysoký cholesterol na ktorý mu naordinoval tabletky na jeho zníženie. Môj kolega ako dobrý pacient tabletky bral a bral. Po asi 3 mesiacoch bol na testoch a čuduj sa svet tabletky zabrali a cholesterol bol v poriadku, lenže niekde sa mu podeli červené krvinky (až tak ich mal málo, že doktor povedal, že je zázrak že vôbec žije), nikto nevedel kde sa krvinky podeli a až po veľa ďalších vyšetreniach prišli na to, že mu krv presakuje a musia ho operovať. Dúfam, že prácu cholesterolu teraz, dôkladne nahradia lekári pri operácii.
Toď vsjo a záver si spravte sami
S pozdravom Jaro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2016 4:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jarko26 píše:
Dobrý deň všetkým
Mám taký aktuálny poznatok k cholesterolu.
Mám (dúfam, že ešte mám) kolegu, lebo práve dnes absolvoval operáciou z dôvodu nejakého pretekania krvi cez cievy. Jeho príbeh sa začal asi tak. Pri ročnej kontrole mu pán doktor zistil vysoký cholesterol na ktorý mu naordinoval tabletky na jeho zníženie. Môj kolega ako dobrý pacient tabletky bral a bral. Po asi 3 mesiacoch bol na testoch a čuduj sa svet tabletky zabrali a cholesterol bol v poriadku, lenže niekde sa mu podeli červené krvinky (až tak ich mal málo, že doktor povedal, že je zázrak že vôbec žije), nikto nevedel kde sa krvinky podeli a až po veľa ďalších vyšetreniach prišli na to, že mu krv presakuje a musia ho operovať. Dúfam, že prácu cholesterolu teraz, dôkladne nahradia lekári pri operácii.
Toď vsjo a záver si spravte sami
S pozdravom Jaro

Obdivuhodně medicínsky zvládnutý pacient, to je neuvěřitelně stupidní přístup, když většina západních zemí již cholesterol takto nesmyslně dávno neřeší. Obecně se dá tvrdit, že odstraňovat cholesterol je kardinální blbost, je vždy potřeba odstranit příčinu proč se v těle tvoří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2020 10:42 am 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Zdravim,
chcem sa opytat v suvislosti s tym,ze snazim sa zvysit prijem energie s tukov (namiesto sladkosti).

Zivocisny tuk je iba jeden druh?Je ten isty typ tuku v masle aj v sadle?Myslim samotny tuk, laktoza a pod.tu teraz nemyslim.
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: úte říj 13, 2020 6:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Zdravim,
chcem sa opytat v suvislosti s tym,ze snazim sa zvysit prijem energie s tukov (namiesto sladkosti).

Zivocisny tuk je iba jeden druh?Je ten isty typ tuku v masle aj v sadle?Myslim samotny tuk, laktoza a pod.tu teraz nemyslim.
Dakujem

Předpokládám že spektrum jednotlivých omega mastných kyselin zcela stejné nebude, ale většinově půjde o nasycené tuky tedy bych v tom zase takový problém nehledal. Pokud si to chcete vysledovat přesně tak na nutriční kalkulačce cronometer.com si zadejte stejné množství každého tuku který vás zajímá a ta kalkulačka vám ho rozhodí do jednotlivých složek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2020 8:31 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Vdaka, je to podobne.
10-15 gramov sadla si dam v pohode, ale maslo my nerobi dobre. Ani ghee, takze laktozou to nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2020 10:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Vdaka, je to podobne.
10-15 gramov sadla si dam v pohode, ale maslo my nerobi dobre. Ani ghee, takze laktozou to nebude.

To je docela divné, většinou jsou tyto tuky snášeny celkem dobře a proč vám to nesedí mě tedy zrovna nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2020 9:24 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Dobrý den. Byl sem na krevních testech a vyšla mi zvýšená hladina cholesterolu. Hranice je 5, mám 6.4. Hdl cholesterol je v norme. 1.35. LDL je zvyšený na 4.7 zatimco hranice je 3. Mam dvě otázky: 1) má cenu to vůbec řešit, 2) pokud ano a je to problem, tak jak? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2020 10:13 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
bodhisutfa píše:
Dobrý den. Byl sem na krevních testech a vyšla mi zvýšená hladina cholesterolu. Hranice je 5, mám 6.4. Hdl cholesterol je v norme. 1.35. LDL je zvyšený na 4.7 zatimco hranice je 3. Mam dvě otázky: 1) má cenu to vůbec řešit, 2) pokud ano a je to problem, tak jak? Díky.

NERIES TO, zvysenym cholesterolom sa tvoje telo pred niecim chrani. NEZNIZUJ HO. A vzdy si spomenna tuto vec : Cim blizsie su pacienti v nemocniciach k smrti (monitorovany cholesterol denne ci obden), tym menej cholesterolu maju. Zijeme v brutalnom Matrixe, mnoho veci vo "vede" je ZAMERNY PODVOD.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2020 10:50 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Před čím se chrání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2020 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Dobrý den. Byl sem na krevních testech a vyšla mi zvýšená hladina cholesterolu. Hranice je 5, mám 6.4. Hdl cholesterol je v norme. 1.35. LDL je zvyšený na 4.7 zatimco hranice je 3. Mam dvě otázky: 1) má cenu to vůbec řešit, 2) pokud ano a je to problem, tak jak? Díky.

To zvýšení je malé a je otázkou zda by jste při dalším měření nenaměřil normální hodnoty tedy bych do toho nevrtal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned říj 25, 2020 12:05 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zjednodušeně: Ten "špatný" cholesterol tělo generuje v reakci na zánět, protože pomocí cholesterolu lepí rány způsobené zánětem. Dobrý cholesterol slouží k regeneraci míst zalátaných špatným cholesterolem.

Léky snižující cholesterol jsou proto exemplární příklad vyhánění čerta ďáblem, potřeba je když tak redukovat zánět a cholesterol se pak vyřeší sám (nebude potřeba, tak si ho tělo nebude tvořit).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2020 11:39 am 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Zdravim
chcem sa opytat vsade riesia rozne fitnesky a pod. jedinci sacharidy glykemie, indexy, tabulky,atd...
Nemozem sa nikde docitat o kolisani hladiny cholesterolu po jedle.
Alebo to nema taky rychly priebeh v krvi?Lebo napr. homogenizovany tuk z dnesnych miecnych vyrobkov sa dostava do krvi rychlo.

Riesim to koli prechodu zo sacharidoveho a tukovy metabolizmus (teda aspon ciastocne sa snazim zvysit spotrebu hlavne dobrych tukov a menej peciva). Druhy dovod je ze riesim aj candidu a ta ma rada resp. je potrebna na vychytavani zvyseneho cukru v krvi ked je zaroven aj s nim v krvi viac tuku.(tuk spomaluje cukor v krvi a preto je ta candida potrebna v tomto pripade)

Takze by ma zaujimalo ked si dam tukove jedlo a kolko hodin si mozem dat nieco sacharidove(samozrejme pomale sacharidy).
Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2020 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="vladdo":2hl0l4cy]Zdravim
chcem sa opytat vsade riesia rozne fitnesky a pod. jedinci sacharidy glykemie, indexy, tabulky,atd...
Nemozem sa nikde docitat o kolisani hladiny cholesterolu po jedle.
Alebo to nema taky rychly priebeh v krvi?Lebo napr. homogenizovany tuk z dnesnych miecnych vyrobkov sa dostava do krvi rychlo.

Riesim to koli prechodu zo sacharidoveho a tukovy metabolizmus (teda aspon ciastocne sa snazim zvysit spotrebu hlavne dobrych tukov a menej peciva). Druhy dovod je ze riesim aj candidu a ta ma rada resp. je potrebna na vychytavani zvyseneho cukru v krvi ked je zaroven aj s nim v krvi viac tuku.(tuk spomaluje cukor v krvi a preto je ta candida potrebna v tomto pripade)

Takze by ma zaujimalo ked si dam tukove jedlo a kolko hodin si mozem dat nieco sacharidove(samozrejme pomale sacharidy).
Diky[/quote:2hl0l4cy]
Nedovedu přesně odpovědět, ale předpokládám že strava bude mít na kolísání hladiny cholesterolu zcela minoritní vliv. U té stravy je rozhodující zda předchozí jídlo bylo již vytráveno a pokud ano neměl by být zásadní problém dát jídlo další. Každopádně je dobré jíst sacharidy spíše večer aby

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 4:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
"Cholesterol Boosts Your Immune Defenses: Infections Can Lower Cholesterol, Extra-Chol. Will Help You Battle Them"

https://suppversity.blogspot.com/2016/0 ... enses.html

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz