Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CHOLESTEROL - ziskuchtivý podvod
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 5:02 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Sybilla píše:
Zle si čítal článok a preto si ho aj nesprávne vyhodnotil.
O mňa sa neboj, ja som dieťa lesa, nielenže by som sa tam nestratila, ale v pohodlí by som prežila a ešte si to aj užila \":D\" . Nevieš aké mnohé možnosti obživy poskytuje les a aj priľahlá lúka \":D\" . Asi si nikdy nebol na klasickej poľovačke, nie tej pre papalášov, kde im zviera naženú rovno pre hlaveň. Pri klasickej poľovačke sa tak nabeháš po čerstvom vzduchu kým nájdeš a skolíš zviera, že o cholesterol a prekyslenie organizmu sa nemusíš vôbec starať. A keď náhodou netrafíš a zviera iba postrelíš, potom musíš zviera dlho prenasledovať, a tak po takom výkone budeš mať kyselosť organizmu na absolútnom minime. Potom si môžeš dať s chuťou aj zasslúžený kus pečienky a o ostatné sa postará správna hladina cholesterolu. Ja by som volila prioritne srnu, srnčie mám najradšej \":D\" . A k úlovku samozrejme všetko to, čo si vymenoval, huby, vajcia vtákov, oriešky, aj zeliny a všeeeetko ostatné, o čom ani nevieš. Jediné, čo by mi v lese chýbalo by bol splachovací záchod, ostatné by som zvládla vrátane teplej vody na kúpanie \":lol:\" .

Jasné, čiastočne vyhýbavá odpoveď to istí....
Stačí 1 hodinová rezkejšia prechádzka v lese denne (čo si môže dovoliť každý), a človek sa krásne odkyslí (pokiaľ nezje za deň 2 veľké čokolády). Z takej som sa práve vrátil. No ale neodpovedala si mi - čo by si jedla OKREM MäSA v lese, keď k vajíčkam sa tma dostať je EŠTE ŤAŽŠIE pre človeka, než zabiť zviera a skonzumovať ho ??? .... Navyše ako osm písal, vajíčka sú SEZÓNNA záležitosť, a "strednesacharidové" ovocie rastúce v lese ... JE HO MÁLO, a má malú energetickú hodnotu, neobsahuje žiadne bielkoviny a tuky... A huby ? Ale to som už spomínal - zo samotných húb sa nenasýtiš, ani keď sa poskladáš. Ak, tak pár hodín po výdatnejšom jedle. Ale keby si tie huby mala mať zase celý druhý deň (čo iné, keď nie mäso ?), to by si pocítila, čo je to "dráždenie žalúdka odrobinkami..."....
Takže jednoznačne - MäSO (kvalitné) JE SUPERPOTRAVINA ČISLO 1 PRE ČLOVEKA (nájdi lepšiu...)......A ABY TO BOLO ÚPLNE IDEÁLNE, TREBA SA HÝBAŤ NA ČERSTVOM VZDUCHU. A robiť viacero vecí prospešných pre zdravie, aby sme odolávali napr. nežiadúcim účinkom chemtrails, stresu, atď...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHOLESTEROL - ziskuchtivý podvod
PříspěvekNapsal: ned zář 28, 2014 2:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
NOWOCAYN_2 píše:
Takže jednoznačne - MäSO (kvalitné) JE SUPERPOTRAVINA ČISLO 1 PRE ČLOVEKA (nájdi lepšiu...).......

Prihlás sa keď budeš ma 40 rokov, aby si zreferoval, kam si sa s Tvojimi metódami dostal. Pre niektorých ľudí je väčším trestom ponechať ich v ich názoroch,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHOLESTEROL - ziskuchtivý podvod
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 12:10 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="Sybilla":2w1jltrh]Prihlás sa keď budeš ma 40 rokov, aby si zreferoval, kam si sa s Tvojimi metódami dostal. Pre niektorých ľudí je väčším trestom ponechať ich v ich názoroch,[/quote:2w1jltrh]
Vieš čo mi dáva 100% istotu ? PRÍRODA. V miernom a studenom podnebnom pásme sa prírodný človek NEMÔŽE ŽIVIŤ NIČÍM INÝM (ako hlavná potravina) NEŽ MÄSOM.
Obilniny a strukoviny (KTORÉ AJ TAK MUSÍ PESTOVAŤ KEĎ ICH CHCE, A VEĽMI PRACNE) človeku ŠKODIA, sú plné fytátov, lepku, inhibítoru trypsínu, atď.... SVOJIM TVAROM, VEĽKOSŤOU, POČIATOČNOU TVRDOSŤOU, A OBALENOSŤOU SÚ ABSOLÚTNE NEPRIRODZENÉ PRE ČLOVEKA.
Sybilla, nehanbíš sa za to, že ln neguješ môj názor, ale NEPODÁVAŠ RIEŠENIE ???
Tak čo v lesoch a na lúkach má konzumovať človek, aby na tom prežil dlhé desiatky rokov, aby na tom vynosil zdravé dieťa, nakojil ho, a bol zdravý ??... TU NÁM NERASTÚ BANÁNY PLNÉ SACHARIDOV, MILÁ MOJA.... \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHOLESTEROL - ziskuchtivý podvod
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 9:36 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Sybilla píše:
Ovocie som v lese videl menej často než srnky, zvieratá za to ale áno, a celkom veľké....Alebo si natrhaj 300g lesného ovocia ktoré budeš V SEZÓNE (!!!) HĽADAŤ CELÝ DEŇ....A POTOM ČAKAJ ROK, KÝM NARASTIE ZNOVA.... \":-)\"....
Sybilla, začni rozmýšľať, lebo tvoja slepá viera je proti prírode - a proti tvojmu životu v prírode. Škoda, že nechceš VIDIEŤ.

Ahoj Nowacayne,
celkem by mne zajímaly hodnoty tvého cholesterolu,může je zde uvést?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CHOLESTEROL - ziskuchtivý podvod
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 9:40 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
TomasV píše:
Ahoj Nowacayne,
celkem by mne zajímaly hodnoty tvého cholesterolu,může je zde uvést?

Cholesterol si nemeriam. Načo ???.... Ako vieš, ktoré hodnoty majú byť správne ???.... Lekárstvo, farmakopriemysel ná klamú jedna radosť, tak prečo by zdravé hodnoty cholesterolu nemuseli byť výnimkou ? Moje hodnoty neviem. A NERIEŠIM. Cítim sa perfeknte a mám super kondičku (ni kondičku maratónca o takú neusilujem).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned říj 19, 2014 9:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 18, 2014 6:39 pm
Příspěvky: 8
Extrakt z červené řepy alespoň jednou denně 2 dcl, hodnoty cholesterolu se srovnají. Zabralo u mne i mých známých.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: stř říj 22, 2014 11:09 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Ja mam velmi dobre skusenosti pri zvysenom cholesterole s uzivanim policosanolu/ vytazok z cukrovej repy/ za cca 3-4 mesiace z hodnoty 8,3 sa cholesterol znizil na 4,5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 2:17 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 2:06 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Cholesterol mame nekolikery, vicemene HDL a LDL...

HDL je hodny, toho bychom si meli vazit a snazit se ho udrzet na primerene urovni. On sbira cholesterol a tuky z periferie a odnasi je zpet do jater.

Naopak, LDL cholesterol nosi cholesterol a tuky z jater do periferie a zpusobuje aterosklerozu.

Dulezite je regulovat jidelnicek - prijem tuku, tucneho masa. Ze suplementace je vhodne resit omega mastne kyseliny - jist treba vic ryb. No a pak mame celou radu bylin, treba extrakt z pampelisky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob pro 13, 2014 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Zdravotnik píše:
Cholesterol mame nekolikery, vicemene HDL a LDL...

HDL je hodny, toho bychom si meli vazit a snazit se ho udrzet na primerene urovni. On sbira cholesterol a tuky z periferie a odnasi je zpet do jater.

Naopak, LDL cholesterol nosi cholesterol a tuky z jater do periferie a zpusobuje aterosklerozu.

Dulezite je regulovat jidelnicek - prijem tuku, tucneho masa. Ze suplementace je vhodne resit omega mastne kyseliny - jist treba vic ryb. No a pak mame celou radu bylin, treba extrakt z pampelisky.

Většinu toho píšete správně, až na tu stravu, ta se podílí na hladině cholesterolu minimálně, dovolím si tvrdit, že méně než 20%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pon úno 23, 2015 12:07 pm 
Offline

Registrován: pát lis 07, 2014 9:44 am
Příspěvky: 8
Dnes jsem si přinesla výsledky krevních testů a mám špatný cholesterol. Hodnota cholesterolu uvedena 5,72 (mez 3,50-5,00) HDL cholesterol 1,52 (mez 1,30-2,70) a bohužel LDL cholesterol 3,65 (má být nižší než 2,90) \":(\" nepatřím mezi tlouštíky. Měřím 164cm a vážím 55kg. Popravdě mě tato informace dost překvapila. Typla bych na cokoliv špatného, ale zrovna cholesterol?? Podle toho co píše p.Zajíček tak cholesterol nemám řešit a mám se snažit zlepšit štítnou žlázu a zbytek se srovná sám? Hodnotu hormonu štítné jsem vždy měla kolem 1,6.. ještě v létě byla tato hodnota naměřena, dnes po půl roce se zdá, že se zhoršuje, prý "v pořádku" ale mám 2,7. Je to hormon, který se houpe v křivce? Případně jak tedy pořešit štítnou žlázu?? V poslední době mám bolesti zad hlavně v noci, problém s močovým měchýřem krev v moči 1+. Bolesti podbřišku, třísel. V září nalezena v moči e coli, nyní se půl roku nenašla. Myslíte, že to vše by mohlo být od štítné žlázy?? Nebo možná souhra dvou věcí..? Páni doktoři mi naordinovali cotrimoxazol udržovací půl tabletu denně. Jakmile jsem to zkusila vysadit do dvou dnů se bolesti v podbřišku zhoršili. Hrozně bych si přála to vysadit a vykšlat se na to, ale potřebuju poradit jak se odpíchnout v začátcích, protože při těch bolestech po tom zpátky šáhnu \":?\" Jinak Sodík 139 (meze 136-146) draslík 4,5 (meze 3,5-5,1) Vůbec nevím, kde je zakopaný pes \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 3:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ruznoocko píše:
Dnes jsem si přinesla výsledky krevních testů a mám špatný cholesterol. Hodnota cholesterolu uvedena 5,72 (mez 3,50-5,00) HDL cholesterol 1,52 (mez 1,30-2,70) a bohužel LDL cholesterol 3,65 (má být nižší než 2,90) \":(\" nepatřím mezi tlouštíky. Měřím 164cm a vážím 55kg. Popravdě mě tato informace dost překvapila. Typla bych na cokoliv špatného, ale zrovna cholesterol?? Podle toho co píše p.Zajíček tak cholesterol nemám řešit a mám se snažit zlepšit štítnou žlázu a zbytek se srovná sám? Hodnotu hormonu štítné jsem vždy měla kolem 1,6.. ještě v létě byla tato hodnota naměřena, dnes po půl roce se zdá, že se zhoršuje, prý "v pořádku" ale mám 2,7. Je to hormon, který se houpe v křivce? Případně jak tedy pořešit štítnou žlázu?? V poslední době mám bolesti zad hlavně v noci, problém s močovým měchýřem krev v moči 1+. Bolesti podbřišku, třísel. V září nalezena v moči e coli, nyní se půl roku nenašla. Myslíte, že to vše by mohlo být od štítné žlázy?? Nebo možná souhra dvou věcí..? Páni doktoři mi naordinovali cotrimoxazol udržovací půl tabletu denně. Jakmile jsem to zkusila vysadit do dvou dnů se bolesti v podbřišku zhoršili. Hrozně bych si přála to vysadit a vykšlat se na to, ale potřebuju poradit jak se odpíchnout v začátcích, protože při těch bolestech po tom zpátky šáhnu \":?\" Jinak Sodík 139 (meze 136-146) draslík 4,5 (meze 3,5-5,1) Vůbec nevím, kde je zakopaný pes \":roll:\"

Tak štítná se dá zrychlit celkem snadno kokosovým olejem, většinou stačí 2 lžíce denně, nebo kafe, guarana a mnoho dalších látek, ale musíte dost přikládat pod kotel, nejde zrychlovat a nejíst. Cholesterol je prakticky nezávislý na stravě, tvoří si ho tělo samo i když žádný nejíte a pokud to nespraví štítná, tak ještě deficit hořčíku může být dalším důvodem. Bolesti způsobuje většinou zánět, tedy protizánětlivě působící strava, třeba SCD, dále kurkuma s piperinem a odlehčit nadledvinkám, tedy kvanta hořčíku a třeba ašvaganda pro zklidnění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 10:33 am 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Dobrý den Jardo,

Jaká jsou rizika nízkého cholesterolu? Hodnota mého celkového cholesterolu je 2,7. Spodní referenční hodnota je údajně 3,5. Má to nějaký vliv například na tvorbu testosteronu? Sním denně okolo 300g tuku a jsem na paleo dietě. Četl jsem, že vysoké dávky a silový trénink ho mohou snižovat?

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 10:40 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Michall89 píše:
Dobrý den Jardo,

Jaká jsou rizika nízkého cholesterolu? Hodnota mého celkového cholesterolu je 2,7. Spodní referenční hodnota je údajně 3,5. Má to nějaký vliv například na tvorbu testosteronu? Sním denně okolo 300g tuku a jsem na paleo dietě.

Děkuji za odpověď

Ano, nedostatečná hladina cholesterolu značí nedostatek testosteronu, protože tento hormon se z něj vytváří. Nejíte náodou jen rostlinné tuky? Je potřeba jíst dostatek živočišných tuků, jako máslo, sádlo, žloutky atd. Mýtus o škodlivosti cholesterolu z potravy je již dávno překonán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Paní Polívková,

Řekl jsem, že jedu Paleo tzn., že jím asi tak 100g sádla, 50g másla, 100g olivového oleje, 50g lněného semínka (pro omega 3) a 50g Kokosového + 6 vajec denně. Myslím, že skladba pro maximalizaci testosteronu a optimalizaci cholesterolu dobrá skladba tuků nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2016 9:13 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Michall89 píše:
Paní Polívková,

Řekl jsem, že jedu Paleo tzn., že jím asi tak 100g sádla, 50g másla, 100g olivového oleje, 50g lněného semínka (pro omega 3) a 50g Kokosového + 6 vajec denně. Myslím, že skladba pro maximalizaci testosteronu a optimalizaci cholesterolu dobrá skladba tuků nebo ne?

Cholesterol si lidský organismus tvoří ze sacharidů, takže pokud si chcete zvýšit jeho hladinu v krvi, zvyšte malinko příjem sacharidů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz