Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 11:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2021 1:26 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 46
Zdravím - nemá někdo tady dostupný článek Velká cholesterolová lež , původně z WM-Magazínu nebo tak nějak ? Starý odkaz se mi brání...... \":-(\"(((
Máám Ai-zánět štítné žlázy ( Hashi-thyr. ) a terazky jsem tlačen kvůlivá zvýšenému cholesterolu ( 6,4 ) do statinů 10mg obden......
Stravu mám běžnou, občas "keto" - bůček, škvarky, koleno jen se zeleninou a pohybu spíš dost ..... 3-4x týdně terénní běh 6-10 km aj.
Ale stresu asi celkem taky dost, zejména v rodině...... \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2021 3:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Zdravím - nemá někdo tady dostupný článek Velká cholesterolová lež , původně z WM-Magazínu nebo tak nějak ? Starý odkaz se mi brání...... \":-(\"(((
Máám Ai-zánět štítné žlázy ( Hashi-thyr. ) a terazky jsem tlačen kvůlivá zvýšenému cholesterolu ( 6,4 ) do statinů 10mg obden......
Stravu mám běžnou, občas "keto" - bůček, škvarky, koleno jen se zeleninou a pohybu spíš dost ..... 3-4x týdně terénní běh 6-10 km aj.
Ale stresu asi celkem taky dost, zejména v rodině...... \":shock:\"

Ten článek vyšel na různých místech v několika verzích tedy nevím kterou myslíte, ale jednu máte v příloze.


Přílohy:
Velka_cholesterolova_lez.pdf [135.21 KiB]
489 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2021 7:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
jojoba píše:
terazky jsem tlačen kvůlivá zvýšenému cholesterolu ( 6,4 ) do statinů

Ad cholesterol: nemyslím si, že sa jedná o Veľké klamstvo - podobné vyhlásenia majú jediný účel, kliknúť na článok (clickbait). Mám empirickú skúsenosť, že keď dva tábory sa hádajú o svoju pravdu, tak ju majú často obidve strany. Preto si myslím, že pre veľkú časť populácie je cholesterol problém (viď. výsledky mnohých štúdií) a veľká časť populácie s cholesterolom nemá problém.

Veľmi totiž záleží od typu stravovania a genetiky. Naozaj platí neprežierať sa (človek je viac adaptovaný na deficit ako mierny prebytok), zistiť, čo vám robí dobre (aj keby to mali byť len 4 potraviny) a obmedziť sachre (hlavne trans tuky aka keksíky, čokolády); tonu ovocia (ovocné stromy sú dnes prakticky všetky GMO); alkohol.

Ad statíny: Nenechajte sa nikam zatlačiť lekárom. Mne chcela gastroenterologička amputovať žlčník, celý čas papagájovala, na čo mi je nefunkčný žlčník. Strašila ma opakovane s rakovinou, že včera umriem, ak si ho nenechám operovať. Možno má pravdu a pani doktorka je veštec, ale nakoniec bol na 2/3 funkčný a môj selský rozum mi hovorí, že prvý krok je pokúsiť sa ho vyliečiť. Akokoľvek. A okay, ak sa nedá, tak sa nedá. Doktori môžu nabehnúť so skalpelom. To isté platí pre vás: najprv sa pokúste zmeniť životosprávu (radikálne!), povedzme rok, dva a keď sa nič nezmení, tak lieky vám neutečú - môj názor.

(všetci dr. sú fanúšikovia keto - nepodstatné, dôležité je info o statínoch)

Dr. Eric Berg - Statins: Side Effects & Alternative Ways to Lower Cholesterol:
https://www.youtube.com/watch?v=ynpqxnxtLi8
https://www.youtube.com/watch?v=Db9rkEzKeJE
https://www.youtube.com/watch?v=qsD_t4AKDWM

Dr. Ken Berry - 10 Worrisome Things STATIN Drugs do you Your Body:
https://www.youtube.com/watch?v=HgEv-tOAY8M

Dr. Rob Cywes - Understanding Cholesterol and Statins:
https://www.youtube.com/watch?v=4leOaX-w89s

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 1:08 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 46
Díky za odkaz na článek a další prameny ke studiu...... AJ není moje silná stránka ( zvládám jiné J ) ale nějak to zvládnu.

K stravě - už tak 10 let se vyhýbám řepnému cukru, vyjímečně třtinový, sladím pouze medem či sladkým ovocem - jabka, sušené meruňky, fíky, datle.
Zrušil jsem pšenici, max. špalda, žádné brambory - max. batáty, dtto těstoviny,....
Žádný alkohol - jenom omezeně / příležitostně pivo.
Pohyb taky je, takže problém bude stres. Sem spíše introvert cholerik. Dost věcí mě nastartuje a dusím to v sobě. Ničím si zdraví pro věci, které nezměním = zbytečně, a vo tom to asi u mě je. Ale sem už asi taky starej pes, takže to nedám jinak.... \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 2:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Díky za odkaz na článek a další prameny ke studiu...... AJ není moje silná stránka ( zvládám jiné J ) ale nějak to zvládnu.

K stravě - už tak 10 let se vyhýbám řepnému cukru, vyjímečně třtinový, sladím pouze medem či sladkým ovocem - jabka, sušené meruňky, fíky, datle.
Zrušil jsem pšenici, max. špalda, žádné brambory - max. batáty, dtto těstoviny,....
Žádný alkohol - jenom omezeně / příležitostně pivo.
Pohyb taky je, takže problém bude stres. Sem spíše introvert cholerik. Dost věcí mě nastartuje a dusím to v sobě. Ničím si zdraví pro věci, které nezměním = zbytečně, a vo tom to asi u mě je. Ale sem už asi taky starej pes, takže to nedám jinak.... \":cry:\"

Pak je potřeba si vzpomenout na éru Hippies a vrátit se k přírodě. Myslím tím kytičky, akorát bych je nehulil to má moc rychlý náběh a ničí do určité míry mozek, ale dávat si dle potřeby Fénixovy slzy, nebo Posvátné máslo ghí. Jednak se dá i volit zda chcete psychotropní efekt nebo ne podle toho zda bude mít rostlina pouze CBD nebo CBG nebo si zvolíte rostlinu ostřejší s obsahem THC. U té ostré je potřeba se raději vzdát řízení motorových vozidel protože test na THC užívání registruje i mnoho dní po použití. U rostlin bez THC tento problém odpadá a klid v duši lze navodit tak silný že při větších dávkách lze docílit stavu že vám bude i jedno zda vám hoří barák. Přitom je ale schopnost uvažování a rozhodování velice dobrá a jako bonus který sice není "vědecky" dokázaný, ale prakticky dlouhodobě odzkoušený že pravidelní uživatelé prakticky nikdy neonemocní rakovinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 7:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
[quote="jojoba":35r1t9ne]vyjímečně třtinový, sladím pouze medem či sladkým ovocem - jabka, sušené meruňky, fíky, datle[/quote:35r1t9ne]
Fruktóza je horšia v tom, že ju dokáže metabolizovať iba pečeň (

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 7:45 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 46
[quote="Jarda":9hfqyzjm]...... pravidelní uživatelé prakticky nikdy neonemocní rakovinou.[/quote:9hfqyzjm]
To je sice fajn bonus, ale když vidím některé politické aktivisty ( a další ), tak mám docela vítr z brzké demence..... \":-)\"))
Kytičky v slzách jsou dobrá věc, ale jsem pesimista - jak ověřit výsledné složení/účinek neškodné odrůdy ? I tytok krasotinky umějí mutovat nebo evoluce ?
Kafe a čaj ( zelený ) samo bez cukru, fruktóza jen v ovoci, což by v komplexu a koncentraci ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 9:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
jojoba píše:
čaj ( zelený ) samo bez cukru

Som si vydýchol \":D\", aj keď Pu-erh ľudia bežne pijú s medom, lebo má takú zemitú chuť. Ktoré enzýmy máte vyskúšané a s akým výsledkom? (o serrapeptáze som už čítal, ale nemám skúsenosti). A skúste kokosový olej - je rádovo lepší ako olivový a cena plus mínus podobná.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
[quote="jojoba":2cyfdcb6]To je sice fajn bonus, ale když vidím některé politické aktivisty ( a další ), tak mám docela vítr z brzké demence..... \":-)\"))
Kytičky v slzách jsou dobrá věc, ale jsem pesimista - jak ověřit výsledné složení/účinek neškodné odrůdy ? I tytok krasotinky umějí mutovat nebo evoluce ?
Kafe a čaj ( zelený ) samo bez cukru, fruktóza jen v ovoci, což by v komplexu a koncentraci ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 8:47 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 46
neti píše:
Ktoré enzýmy máte vyskúšané a s akým výsledkom? (o serrapeptáze som už čítal, ale nemám skúsenosti). A skúste kokosový olej - je rádovo lepší ako olivový a cena plus mínus podobná.

Enzymy jsem zkoušel dle info u sousedů U pramene, před vánocema jsem dal měsíc základní ( broadband ), pak měsíc bromelain a terazky tu s-peptázu. Očekávám zlepšení zanedbaných střev a souvisejícího. Zatím zaznamenáno snad něco jako čištění, zlepšení konzistence defekace a nějaké snad i změny v psychice (+). Další možná překryto prodělaným stresem v lednu. Vzhledem k letitosti zanedbávání jsem spíše pro změny pozvolné, zázraky nečekám. Zkouším teď i muškát s mlíkem na noc. Účinek první zaujal, se uvidí dál. \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2021 12:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Okay, držím palce... Inak mi včera dr. poslala výsledky a tiež mám vyšší cholesterol a LDL. Podľa informácií, ktoré som našiel na internete, príčinou môže byť prechodný stav po zmene životosprávy - znížil som sachre na 100 g / den, zvýśil príjem tukov - ktoré sa najčastejšie manifestuje chudnutím (v mojom prípade viscerálny tuk). A chudnutie = vyplavovanie obsahu tukových buniek, vrátane zásob cholesterolu (a inak aj odpadné látky, ktoré sa v tukoch ukladajú, preto niektorým ľuďom býva nevoľno). Preto môže byť v krvi vyšší obsah cholesterolu. Okrem toho vysoký cholesterol a LDL nie je príčinou onemocnení, ale skôr vyšší a chronický obsah glukózy (malé množstvo jedla každé 2 hodiny) a nezdravá pečeň (stukovatená ap).

Intermittent Fasting and Ketosis May Spike Your Cholesterol...at Least:
https://www.youtube.com/watch?v=0OJltvn0mVM

Video hovorí o tom, že treba brať do úvahy zostatkový cholesterol, čiže celkový mínus HDL mínus LDL a ten porovnať (pozor, hodnoty sú na americkú normu mg/dL, ktorú treba prepočítať na mmol/l): 18 mg/dL = 0,999 mmol/l; 24 mg/dL = 1,332 mmol/l; 30 mg/dL = 1,665 mmol/l). Neviem, či som zdelenie pochopil správne, pretože mi hodnota vyšla < 0 (-0,024 mmol/l).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2021 6:13 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 46
Tak ten vztah chl a hubnutí je zajímavý....... když jsem vypnul pšenici + cukr a šel do masa ( vč. bůčku ) bez příloh jen se zeleninou, tak jsem zhubnul bez dalšího skoro o 10 kg. Něco jsem pak postupně zase nabral, ale od listopadu jsem ke dnešku ubral ca. 6 kg. Takže ty hodnoty cholesterolu by mohly hrát, cukr v krvi byl taky okolo 6. Takže to vidím jako proces čištění. To by bylo dobře. \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz