Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Začala jsem chodit do sauny, tak doufám, že má tak zázračný vliv na imunitu, jak se o ni říká. A i kdyby ne, je to úžasný relax.
Jen mě trošku zarazilo, že jsem četla, že není vhodná pro lidi s záněty. Týká se to jen klasických zánětů nebo by mohla vadit i na můj autoimunitní zánět štítné žlázy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 7:48 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Beladona píše:
Začala jsem chodit do sauny, tak doufám, že má tak zázračný vliv na imunitu, jak se o ni říká. A i kdyby ne, je to úžasný relax.
Jen mě trošku zarazilo, že jsem četla, že není vhodná pro lidi s záněty. Týká se to jen klasických zánětů nebo by mohla vadit i na můj autoimunitní zánět štítné žlázy?

Chodím do sauny třetím rokem 1-2x týdně včetně letního období a její účinky rozhodně nejsou pouhé povídačky. Dříve jsem býval nemocný cca 5x do roka včetně antibiotik, nyní mám max. jednu chřipku s průběhem že večer mě chytne horečka, v noci se potím a ráno jsem naprosto fit. Imunita v oblasti nachlazení a chřipek šla rapidně nahoru.

Kromě toho je to přesně jak píšete - sauna je neuvěřitelný balzám na duši, ale má jednu nevýhodu. Vzniká na ní silná závislost, což člověk kromě na sobě si ověří i popovídáním se saunaři, kteří si tuto kratochvíli dopřávají desítky let s neuvěřitelnou pravidelností a není téměř nic, co by je v jejich čas zastavilo od návštěvy potící místnosti a ledového bazénu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 7:52 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Co se týče zdravotních kontraindikací, zkuste zpočátku lehčí formy sauny - infra, tropickou nebo parní, zde je minimum rizik. Já se potím v sauně o 105 stupních celsia a takové prostředí již vyžaduje průpravu a dobrou kondici


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Začala jsem chodit do sauny, tak doufám, že má tak zázračný vliv na imunitu, jak se o ni říká. A i kdyby ne, je to úžasný relax.
Jen mě trošku zarazilo, že jsem četla, že není vhodná pro lidi s záněty. Týká se to jen klasických zánětů nebo by mohla vadit i na můj autoimunitní zánět štítné žlázy?

To záleží o jakou saunu jde, ideální je z hlediska léčby zánětů infrasauna s karbonovými panely, která prohřívá hodně do hloubky a záněty paradoxně velice dobře likviduje. Totéž se jiných typech sauny tvrdit nedá, tam bych asi postupoval velice opatrně a při sebemenším zhoršení asi přestat. Jinak platí vše, co píše sakul, včetně té závislosti, já mám doporučovaný typ infrasauny s karbonovými panely doma a pokud je špatné počasí a nemohu ven, ihned lezu do bedny a prohřívám kosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 8:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Koukla jsem na net a bohužel není moc veřejných infrasaun. V té klasické mi dělalo dobře být úplně dole, ale zase delší dobu. Zajímavé bylo, že večer jsem cítila kořen zubu, kde jsem měla před 8 (!) lety zánět, ale ráno to bylo v pohodě.
Slibuju si od toho, že bych se mohla taky zbavit zimomřivosti a věčně ledových dlaní.
Tu závislost si dovedu živě představit. Mám stejnou závislost na běhání, protože mi to dělá dobře. Taky se u toho krásně prohřeju a edorfíny mi zvednou náladu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Koukla jsem na net a bohužel není moc veřejných infrasaun. V té klasické mi dělalo dobře být úplně dole, ale zase delší dobu. Zajímavé bylo, že večer jsem cítila kořen zubu, kde jsem měla před 8 (!) lety zánět, ale ráno to bylo v pohodě.
Slibuju si od toho, že bych se mohla taky zbavit zimomřivosti a věčně ledových dlaní.
Tu závislost si dovedu živě představit. Mám stejnou závislost na běhání, protože mi to dělá dobře. Taky se u toho krásně prohřeju a edorfíny mi zvednou náladu.

Tak jakákoliv terapie teplem je určitě vhodná na naprostou většinu zdravotních potíží a pokud se podíváte do historie, tak například Římané, jak někam došla jejich vojska, tak první co se stavělo byly lázně. V nich potom namočili chromajzla do vany, otrok ho stále zaléval horkou vodou a pařil jako prase mnoho hodin, což mělo za následek uzdravení. Dnes to tak složitě naštěstí dělat nemusíme, on totiž otroků je také nedostatek, čili infrasauna mě připadá jako ideální a relativně velmi levné řešení. Pokud pominu nákupní cenu, tak údržba žádná a jedno slunění vyjde za hodinu provozu na krásných 5,-Kč, což je zatím skoro nejlevnější terapie, kterou znám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 4:07 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Ja som tiež nedávno začal chodiť do sauny. Je to pre mňa relax a cítim sa výborne ale je dosť čudné, že sa tam veľmi málo potím aj keď som úplne hore a až po dlhšej dobe sa trocha zo mňa lejú kvapky a to dodržiavam pitný režim. Zato môj otec vypije denne max 1,5 litra a sedí úplne dolu a sa toľko vody z neho leje, že sa až divím kde sa toľko vody v ňom bere. Samozrejme aj ja sa trocha spotím najviac na tvári a na nohách ale hruď a chrbát je len vlhký, čím to je???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Ja som tiež nedávno začal chodiť do sauny. Je to pre mňa relax a cítim sa výborne ale je dosť čudné, že sa tam veľmi málo potím aj keď som úplne hore a až po dlhšej dobe sa trocha zo mňa lejú kvapky a to dodržiavam pitný režim. Zato môj otec vypije denne max 1,5 litra a sedí úplne dolu a sa toľko vody z neho leje, že sa až divím kde sa toľko vody v ňom bere. Samozrejme aj ja sa trocha spotím najviac na tvári a na nohách ale hruď a chrbát je len vlhký, čím to je???

Každý má jinou termoregulaci, také jde o stav minerálních látek v těle a kyselost tkání, při velkém překyselení se tělo snaží dostat ven, co se dá a potíte se tedy jako kůň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 8:51 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Každý má jinou termoregulaci, také jde o stav minerálních látek v těle a kyselost tkání, při velkém překyselení se tělo snaží dostat ven, co se dá a potíte se tedy jako kůň.

Podle mne je to normalni stav ani nemusi jit o individualni rozdilnost porovnavansch jedincu co se odolnosti vuci teplu v saune tyce. Ono totiz dost zalezi z fyzikalne-chemickeho pohledu na lokalnich hodnotach teploty povrchu tela, jeho ochlupeni, prokrveni, teploty a rychlosti proudeni vzduchu ktery muze mit ruznou relativni vlhkost pri te kere teplote coz je dost zasadni pro nejen prestup tepla ze vzduchu ale i pro kondenzaci pripadne parou presyceneho vzduchu, zkratka receno zkuste si nekdy sednout na jeho misto nebo se prohodit a vubec delat vse nachlup stejen jako on tzn. i prijit do sauny ve stejnem fykalnechemickem stavu. Navic problem muze byt daleko slozitejsi kdyz se zacnem zajimat o anatomii, mnozstvim a velikosti potnich zlaz to muze jen zacinat, hormonalni rovnovahou a urovni stresovych hormonu konce, ...

Jo este sem opomnel ze svoji zasadni roli pri hraje intenzita tepelneho zareni v tom kterem miste, tzn ze muze sedet na zemi kdyz sedi v radiacnim ohnisku kamen, je to krasny priklad o kterem by se dalo dlouze diskutovat a mozna by se v dnesni dobe dal i na pocitaci nasimulovat vypocet. Ale je pravda co mam osobni zkusenosti ze dole by mel clovek vydrzet dele, ale pokud si nahore lehnu a hlavu tim padem nemam v nejteplejsi vrstve kde je kolem100-105stC tak mnohdy vydrzim 20 min, tedy vic nez lide dole. Ale spocenej sem slusne.

Mym snem je jednou mit saunu s UV sluncem kde budu sam, pak vybehnu do snehu a pak skocim do cerstve vysekaneho jezirka, pak zbytek vecera spanek spravedlivych.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Podle mne je to normalni stav ani nemusi jit o individualni rozdilnost porovnavansch jedincu co se odolnosti vuci teplu v saune tyce. Ono totiz dost zalezi z fyzikalne-chemickeho pohledu na lokalnich hodnotach teploty povrchu tela, jeho ochlupeni, prokrveni, teploty a rychlosti proudeni vzduchu ktery muze mit ruznou relativni vlhkost pri te kere teplote coz je dost zasadni pro nejen prestup tepla ze vzduchu ale i pro kondenzaci pripadne parou presyceneho vzduchu, zkratka receno zkuste si nekdy sednout na jeho misto nebo se prohodit a vubec delat vse nachlup stejen jako on tzn. i prijit do sauny ve stejnem fykalnechemickem stavu. Navic problem muze byt daleko slozitejsi kdyz se zacnem zajimat o anatomii, mnozstvim a velikosti potnich zlaz to muze jen zacinat, hormonalni rovnovahou a urovni stresovych hormonu konce, ...

Jo este sem opomnel ze svoji zasadni roli pri hraje intenzita tepelneho zareni v tom kterem miste, tzn ze muze sedet na zemi kdyz sedi v radiacnim ohnisku kamen, je to krasny priklad o kterem by se dalo dlouze diskutovat a mozna by se v dnesni dobe dal i na pocitaci nasimulovat vypocet. Ale je pravda co mam osobni zkusenosti ze dole by mel clovek vydrzet dele, ale pokud si nahore lehnu a hlavu tim padem nemam v nejteplejsi vrstve kde je kolem100-105stC tak mnohdy vydrzim 20 min, tedy vic nez lide dole. Ale spocenej sem slusne.

Mym snem je jednou mit saunu s UV sluncem kde budu sam, pak vybehnu do snehu a pak skocim do cerstve vysekaneho jezirka, pak zbytek vecera spanek spravedlivych.

Vše co uvádíte opravdu zásadní vliv na pocení má a ten váš ideál mám doma a je to opravdu výborná hračka, akorát nemám to jezírko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 7:30 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den

prosím nemáte někdo tip od jakého solidního výrobce koupit infrasaunu s karbonovými topidli. V současné době vracím ifrasaunu firmě Artec kterou absolutně nezajímají moje problémy s jejich výrobkem a nerada bych podruhé dopadla stejně. Přeci to nestojí pár korun.
Předem moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Dobrý den

prosím nemáte někdo tip od jakého solidního výrobce koupit infrasaunu s karbonovými topidli. V současné době vracím ifrasaunu firmě Artec kterou absolutně nezajímají moje problémy s jejich výrobkem a nerada bych podruhé dopadla stejně. Přeci to nestojí pár korun.
Předem moc děkuji

S tím je vždy problém, ona totiž absolutní většina tohoto zboží vzniká v Číně a kvalita se liší kus od kusu, čili pokud mohu doporučit, tak si ten váš kousek pokud možno přímo prohlédněte a pak je šance na to, mít dobrý výrobek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 10:53 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
K tomuto tematu bych jen rad dodal ze spise zalezi na tele a co se deje uvnitr nej,mame doma infra saunu a obcas do ni chodim,ne pravidelne,ale i tak.Vloni kdyz sem zil jeste nezdrave potil sem se jiz po 2 minutach v 60 stupnich a vypotil opravdu tolik ze ze me uplne lilo.Jiz 5 mesicem se snazim zit ale vitariansky,a ikdyz porusim snazim se 2/3 syroveho jidla a 1/3 vareneho a poceni prichazi po nejakych 20 minutach pobytu v saune a to zdaleka ne tolik jako driv,spise jen takove oroseni.Za zminku asi stoji i to ze si vetsinou udelam pred saunou caj ze salveje,ktera srazi teplotu a telo se mene poti,tod vse,jen sem se chtel podelit,jinak opravdu gut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
K tomuto tematu bych jen rad dodal ze spise zalezi na tele a co se deje uvnitr nej,mame doma infra saunu a obcas do ni chodim,ne pravidelne,ale i tak.Vloni kdyz sem zil jeste nezdrave potil sem se jiz po 2 minutach v 60 stupnich a vypotil opravdu tolik ze ze me uplne lilo.Jiz 5 mesicem se snazim zit ale vitariansky,a ikdyz porusim snazim se 2/3 syroveho jidla a 1/3 vareneho a poceni prichazi po nejakych 20 minutach pobytu v saune a to zdaleka ne tolik jako driv,spise jen takove oroseni.Za zminku asi stoji i to ze si vetsinou udelam pred saunou caj ze salveje,ktera srazi teplotu a telo se mene poti,tod vse,jen sem se chtel podelit,jinak opravdu gut.

Tak určitě ze zabuřtěného jedince teče bordel jak z vodovodu, ale čisté tělo nemá takovou potřebu zbavit se bordelu, což se promítá i do nižšího pocení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sauna
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 11:03 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Jarda píše:
Tak určitě ze zabuřtěného jedince teče bordel jak z vodovodu, ale čisté tělo nemá takovou potřebu zbavit se bordelu, což se promítá i do nižšího pocení.

Je možné natriet si celé telo pred vstupom do sauny kokosovým olejom?
Mám na mysli konkrétne to, že v teple sa otvárajú póry a mohol by sa tak lepšie vstrebat a pozitívne ovplyvnit vizuál pokožky.
Na druhej strane mám obavu práve z toho potenia,kedže aj to je prínosom lebo odchádzajú škodliviny a nie som si istý ako by na to reagovalo telo natreté tukom.

Ešte ma zaujíma kúpel.
Uričte poznáte rozne kúpelové soli a v tejto súvislosti ma napadlo, či by sa nedala použit nejaká zmes z himalajskej,koskosového tuku, prípadne niečoho iného.
Bolo by možné to takto použit? Alebo iba horúci kúpel s kokosovým tukom alebo iba so solou?
Poznáte nejakú prírodnú kúpelovú zmes ktorá by sa dala použit na revitalizovanie pokožky(hlavne po slnení) a celkové zrelaxovanie?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz