Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 12:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte zář 28, 2010 10:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Jarda":ifnyq56y]...důkladné prohřátí v infrasauně, které vás je schopno zbavit velkého množství metabolických odpadů i těžkých kovů.[/quote:ifnyq56y]

Dnes se dá domácí infrasauna sehnat za podobné ceny jako kvalitní odšťavňovač...okolo 20t.
Infrasaunu jsme s úspěchem použili i pro ledvinovou kůru s melounem...je to mnohem účinnější než ve vaně, a lze i když není léto a slunce...Je to mnohem lepší investice než do drahých dovolených....

pane Jardo jak často by jste doporučoval se takto prohřát...?

1) Kvalitnější vypocení než v běžných saunách je myslím cca 30min. a teplota jak kdo snese, ale optimální je cca 50stupňů.

2) Udržovací a doporučované je častěji (min.1x týdně) se aspoň mírně zapotit...cca 10-20min. při teplotách nastavených okolo 45-60stupňů

Výborné je, že infrasaunu výborně snášejí i velmi nemocní a oslabení lidé, narozdíl od klasické sauny...

Více informací např. zde(googlovat snad umí každý...) :


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":3qlvqbpx]Dnes se dá domácí infrasauna sehnat za podobné ceny jako kvalitní odšťavňovač...okolo 20t.
Infrasaunu jsme s úspěchem použili i pro ledvinovou kůru s melounem...je to mnohem účinnější než ve vaně, a lze i když není léto a slunce...Je to mnohem lepší investice než do drahých dovolených....

pane Jardo jak často by jste doporučoval se takto prohřát...?

1) Kvalitnější vypocení než v běžných saunách je myslím cca 30min. a teplota jak kdo snese, ale optimální je cca 50stupňů.

2) Udržovací a doporučované je častěji (min.1x týdně) se aspoň mírně zapotit...cca 10-20min. při teplotách nastavených okolo 45-60stupňů

Výborné je, že infrasaunu výborně snášejí i velmi nemocní a oslabení lidé, narozdíl od klasické sauny...

Více informací např. zde(googlovat snad umí každý...) :


Naposledy upravil
Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 11:54 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Já používám 50 °C a dávám dvakrát po sobě 40 minut, jde to podle časových možností aplikovat i denně, ale většinou stačí dvakrát týdně. Infrasauna je vhodná téměř na všechno a snáší se obecně dobře, určitě mnohem lépe, než běžná sauna. Osobně jsem kdysi celou záležitost konzultoval i v lázních a všude s tím mají velice pozitivní výsledky, přičemž když uvážíte, že hodina provozu malé sauny přijde někde kolem 3-5,-Kč, tak pochybuji, že jde udělat vhodnější investici do vlastního zdraví.

Zajímavé že člena rodiny i po uzeninách které miluje nebolely klouby, a po ledvinové kůře kdy v sauně strávil cca také těch 2x40m., ho začaly bolet téměř všechny klouby...

Ale možná to není infrasaunou ale dáváme to spíš do souvislosti s započetím braní Enterosgelu(1-2x pol.lž.denně)...jak je toto možné, že by nějaká forma demineralizace a detoxikace?
Nejspíš se v kloubech něco uvolnilo...a usazené sole se daly do pohybu...Ale tak, že téměř nezvedne ruku nad hlavu, bolest ramen a všech velkých kloubů...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Zajímavé že člena rodiny i po uzeninách které miluje nebolely klouby, a po ledvinové kůře kdy v sauně strávil cca také těch 2x40m., ho začaly bolet téměř všechny klouby...

Ale možná to není infrasaunou ale dáváme to spíš do souvislosti s započetím braní Enterosgelu(1-2x pol.lž.denně)...jak je toto možné, že by nějaká forma demineralizace a detoxikace?
Nejspíš se v kloubech něco uvolnilo...a usazené sole se daly do pohybu...Ale tak, že téměř nezvedne ruku nad hlavu, bolest ramen a všech velkých kloubů...

Mě se to zdá naopak normální a pořádně bych to znovu ohřál, patrně si rozkarboval ty sajrajty ve tkáních a nyní se tělo chová jak po kůře s bobkovým listem. Je potřeba ty srajdy dostat ven a je jedno jak, pak to přejde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 9:49 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Někde se tu psalo, že klasická finská sauna, je návyková věc. Sám tuto zkušenost mám.
Chodím do finské sauny již několik let. Vždy od podzimu do jara, jednou týdně.
Pokud v této době vynechám, tělo se brzy připomene. Např. zimuvřivostí.
Finskou saunu chválím, ale po zkoušce infrasauny se více přikláním k infra.

Zájímá mě, jestli se návykovost může projevit i u infrasauny?
Napište prosím, jakou máte zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 10:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Jara píše:
Někde se tu psalo, že klasická finská sauna, je návyková věc. Sám tuto zkušenost mám.
Chodím do finské sauny již několik let. Vždy od podzimu do jara, jednou týdně.
Pokud v této době vynechám, tělo se brzy připomene. Např. zimuvřivostí.
Finskou saunu chválím, ale po zkoušce infrasauny se více přikláním k infra.

Zájímá mě, jestli se návykovost může projevit i u infrasauny?
Napište prosím, jakou máte zkušenost.

Infrasaunu máme doma dva roky a je to supr věc. Nevím, jestli to lze nazvat návykem, ale na podzim, v zimě a na jaře do ní chodím 2x týdně, vysloveně se na ni vždy těším. Přes léto tu potřebu nemám. A pokud ve zmíněném období vynechám, vyloženě absťák nepociťuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 6:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ja jsem vzdy chtel saunu doma, ale neni na to misto. Tak jsem si koupil http://www.barevnysvet.eu/www-eshop-rychle-cz-barevnysvet/eshop/12-1-Zdravi-a-detoxikace/92-2-Detoxikacni-prostredky/5/1140-Prenosna-infrasauna, nekde to meli i za 5000. Jo, trochu jsem mel obavy, jestli to na mne nevyzaruje neco z plastu na stenach, ale verim, ze uzitek predci to negativni a neresim to. vychazim z toho, ze pot leje ze mne ven...
V kazdem pripade z hlediska pouziti to je velmi prijemne, a bez vysoke teploty jak v normalni saune ze mne jen leje. Prekvapive hodne leje i z hlavy, prestoze je venku.
Jinak ta moje sauna je FAR infrared. nekde jsem cetl veliky clanek o infrasaunach a nejvic doporucovali NEAR infrared sauny http://www.drlwilson.com/articles/SAUNA ... AR%20I.htm.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Někde se tu psalo, že klasická finská sauna, je návyková věc. Sám tuto zkušenost mám.
Chodím do finské sauny již několik let. Vždy od podzimu do jara, jednou týdně.
Pokud v této době vynechám, tělo se brzy připomene. Např. zimuvřivostí.
Finskou saunu chválím, ale po zkoušce infrasauny se více přikláním k infra.

Zájímá mě, jestli se návykovost může projevit i u infrasauny?
Napište prosím, jakou máte zkušenost.

O tom ani nepřemýšlejte, to je jisté, mám to osobně odzkoušeno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Ja jsem vzdy chtel saunu doma, ale neni na to misto. Tak jsem si koupil http://www.barevnysvet.eu/www-eshop-rychle-cz-barevnysvet/eshop/12-1-Zdravi-a-detoxikace/92-2-Detoxikacni-prostredky/5/1140-Prenosna-infrasauna, nekde to meli i za 5000. Jo, trochu jsem mel obavy, jestli to na mne nevyzaruje neco z plastu na stenach, ale verim, ze uzitek predci to negativni a neresim to. vychazim z toho, ze pot leje ze mne ven...
V kazdem pripade z hlediska pouziti to je velmi prijemne, a bez vysoke teploty jak v normalni saune ze mne jen leje. Prekvapive hodne leje i z hlavy, prestoze je venku.
Jinak ta moje sauna je FAR infrared. nekde jsem cetl veliky clanek o infrasaunach a nejvic doporucovali NEAR infrared sauny http://www.drlwilson.com/articles/SAUNA ... AR%20I.htm.

Tak na sluníčku také vlastně není přímo vysoká teplota a člověk se potí jako kůň, což je vlastně stejný efekt, protože dochází k vnitřnímu prohřívání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 01, 2013 10:16 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Dobrý den, pane Jardo.

Prosím vás co říkate na tuto infrasaunu? Je zrovna ve slevě. Má 7ks karbonových celoplošných
panelů, ionizátor vzduchu, kanadský jedlovec (hemloc), ne cedr což není tak hrozné.
Nemá oboustraný ovládací panel, to se dá také zvládnout. Důležité jsou ty karbonové panely.
Také je možné tuto infrasaunu prohlédnout a odzkoušet u prodejce v Praze.

http://www.marimex.cz/infrasauna-classi ... opis-zbozi

Často je prodejci uváděno, že po saunování v infrasauně se má sprchovat vlažnou vodou. Myslím si, že
u zdravého člověka ledová voda nevadí. Znamená to tedy, že také infrasauna pokud se v ní pořádně rozpálíte
a potom lezete pod studenou sprchu,může mít krom detoxikačního účinku také to otužení, tedy vyšší
odolnost proti chladu a chladnému zimnímu počasí, jako u klasické sauny?

Ještě prosím vás jeden dotaz.
Jaká posloupnost důležitosti, pro zdraví, je podle vás odštavňovač Angel versus infrasauna.
Tato infra je zhruba v ceně Angelu. Na štávy mám pouze odstředivku. Jinak již skoro rok vlastním přístroj na
živou vodu, což mi připadalo jako úplný základ. Myslím, že se mi zlepšil stav ledvin, takže děkuji za užitečné
rady, které výborně fungují.

Děkuji a mějte se hezky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Dobrý den, pane Jardo.

Prosím vás co říkate na tuto infrasaunu? Je zrovna ve slevě. Má 7ks karbonových celoplošných
panelů, ionizátor vzduchu, kanadský jedlovec (hemloc), ne cedr což není tak hrozné.
Nemá oboustraný ovládací panel, to se dá také zvládnout. Důležité jsou ty karbonové panely.
Také je možné tuto infrasaunu prohlédnout a odzkoušet u prodejce v Praze.

http://www.marimex.cz/infrasauna-classi ... opis-zbozi

Často je prodejci uváděno, že po saunování v infrasauně se má sprchovat vlažnou vodou. Myslím si, že
u zdravého člověka ledová voda nevadí. Znamená to tedy, že také infrasauna pokud se v ní pořádně rozpálíte
a potom lezete pod studenou sprchu,může mít krom detoxikačního účinku také to otužení, tedy vyšší
odolnost proti chladu a chladnému zimnímu počasí, jako u klasické sauny?

Ještě prosím vás jeden dotaz.
Jaká posloupnost důležitosti, pro zdraví, je podle vás odštavňovač Angel versus infrasauna.
Tato infra je zhruba v ceně Angelu. Na štávy mám pouze odstředivku. Jinak již skoro rok vlastním přístroj na
živou vodu, což mi připadalo jako úplný základ. Myslím, že se mi zlepšil stav ledvin, takže děkuji za užitečné
rady, které výborně fungují.

Děkuji a mějte se hezky

Tak asi dobré, nicméně zepředu budete mít patrně zimu, vždy je výhodnější mít i přední topný panel. Jinak sprchování to je spíše otázka odolnosti jedince, já dávám vždy studenou vodu. Pokud bych neměl na oboje, tak bych volil ten odšťavňovač, hlavně na zelené kytky ty mají obrovskou sílu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 06, 2014 5:03 am 
Offline

Registrován: pon kvě 25, 2009 12:14 am
Příspěvky: 4
...a já si tu obří mikrovlnku málem koupil... \":shock:\"

http://www.youtube.com/watch?v=yhlLkZrVWQ0
http://www.youtube.com/watch?v=tgCyOvGfCJE
http://www.youtube.com/watch?v=4dmeEVoN6p8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 06, 2014 11:03 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
A čo tak vyrobiť si doma tzv, blízku infra saunu,ktorú odporúča dr.Wilson.
http://www.youtube.com/watch?v=znxsffR1Zys


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
demon píše:

Ono je vždy otázka jakou, ne vše lze brát jako mikrovlnku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 25, 2014 11:09 pm 
Offline

Registrován: úte bře 25, 2014 11:03 pm
Příspěvky: 1
Tuto infrasaunu máme doma a myslím, že investice se vyplatila. Je to návykové.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz