Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2010 12:09 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Možem sa spýtat prečo mi lekár, doporučuje jest 3 dni pred kolonoskopiou bezvláknitú stravu?
Nespýtal som sa na to, lebo sa som to dostal písomne a prečítal až doma, no volat mu nechcem.
Píše sa v 1. den vynechat ovocie a zeleninu
2 . den to isté
3. den od obeda myslím len Epsomskú sol 3x

Neviem si predstavit den bez ovocia alebo zeleniny,proste bez vlákniny.
Z vášho pohladu resp. skúsenosti vadí ked budem jest ako obvykle+klystír ráno?
Pripravit sa na vyšetrenie, tak že si pred tým zaseriem črevo mi pripadá zcestné.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2010 1:53 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mně před hydrokolonem také doporučovali nejíst ovoce a zeleninu. Prý proto, aby to nebolelo.
Řešila jsem to kompromisem - ovocnými a zeleninovými šťávami a ovocným pyré.

Ovšem jaké jsou důvody u kolonoskopie netuším a možná si tam raději zavolej.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2010 7:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Možem sa spýtat prečo mi lekár, doporučuje jest 3 dni pred kolonoskopiou bezvláknitú stravu?
Nespýtal som sa na to, lebo sa som to dostal písomne a prečítal až doma, no volat mu nechcem.
Píše sa v 1. den vynechat ovocie a zeleninu
2 . den to isté
3. den od obeda myslím len Epsomskú sol 3x

Neviem si predstavit den bez ovocia alebo zeleniny,proste bez vlákniny.
Z vášho pohladu resp. skúsenosti vadí ked budem jest ako obvykle+klystír ráno?
Pripravit sa na vyšetrenie, tak že si pred tým zaseriem črevo mi pripadá zcestné.
Ďakujem

Tak přesně to nevím, ale domnívám se, že jak má většina lidí střeva plná kvasinkových hlenů, tak se jim ty kousky zeleniny do toho nalepí. Vzhledem k tomu, že při vyšetření si doktor střevo nafukuje a vymývá proudem vody z vyšetřovací sondy, což pak musí i odsávat, je možné, že by mu tato drť mohla sondu ucpávat a vyšetření by bylo problematické, ale je to pouze můj laický dohad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 7:40 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Tak přesně to nevím, ale domnívám se, že jak má většina lidí střeva plná kvasinkových hlenů, tak se jim ty kousky zeleniny do toho nalepí. Vzhledem k tomu, že při vyšetření si doktor střevo nafukuje a vymývá proudem vody z vyšetřovací sondy, což pak musí i odsávat, je možné, že by mu tato drť mohla sondu ucpávat a vyšetření by bylo problematické, ale je to pouze můj laický dohad.

Dnes sa pripravujem na zajtrajšiu kolonskopiu a už mi "horí" spodok od toho prehánanaia.
Celý den nejem iba pijem pomarančovú štavu a zobral som 3 dávky eps. soli.
Už mám toho po krk a zujíma ma či možem to prehánanaie zastavit sanogelom?
Nebude to prekážat tomu vyšeteniu? Mimochodom ide zo mna iba tá štava ktorú som vypil.
Zajtra po vyšetrení plánujem spravit klystír.
Ďakujem
Nebude o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Dnes sa pripravujem na zajtrajšiu kolonskopiu a už mi "horí" spodok od toho prehánanaia.
Celý den nejem iba pijem pomarančovú štavu a zobral som 3 dávky eps. soli.
Už mám toho po krk a zujíma ma či možem to prehánanaie zastavit sanogelom?
Nebude to prekážat tomu vyšeteniu? Mimochodom ide zo mna iba tá štava ktorú som vypil.
Zajtra po vyšetrení plánujem spravit klystír.
Ďakujem
Nebude o

Tak na ten Sanogel nedovedu odpovědět , co by to udělalo, nemám tušení a asi bych to raději nebral. To pálení konečníku vyřeší zásadité pití, nejlépe voda s trochou šťávy z citrónu, nebo ještě přidat trošku jedlé sody. Klystýr asi nebude třeba, protože oni si střevo při vyšetření vyplachují, ale škodit nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 9:05 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Tak na ten Sanogel nedovedu odpovědět , co by to udělalo, nemám tušení a asi bych to raději nebral. To pálení konečníku vyřeší zásadité pití, nejlépe voda s trochou šťávy z citrónu, nebo ještě přidat trošku jedlé sody. Klystýr asi nebude třeba, protože oni si střevo při vyšetření vyplachují, ale škodit nemůže.

Presne to som už spravil.
Ja som bol presvedčený, že aj tá pomarančová je zásaditá.
Ale na druhej strane asi aj bola, pretože celý den som sa cítil velmi dobre, no je pravda, že som tam dal ráno aj lyžičku jedlej sody. Jednoducho som nebol otrávený žrádlom a bolo to cítit, značne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 9:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Mat1 píše:
Dnes sa pripravujem na zajtrajšiu kolonskopiu a už mi "horí" spodok od toho prehánanaia.
Celý den nejem iba pijem pomarančovú štavu a zobral som 3 dávky eps. soli.
Už mám toho po krk a zujíma ma či možem to prehánanaie zastavit sanogelom?
Nebude to prekážat tomu vyšeteniu? Mimochodom ide zo mna iba tá štava ktorú som vypil.
Zajtra po vyšetrení plánujem spravit klystír.
Ďakujem

Kam to ideš na tú kolono? Ja idem o dva týždne a mne dali návod, v ktorom sa píše 5 dní pred jesť iba bezzvyškovú stravu. Ja osobne mám jesť najmä necelozrnné cestoviny z bielej múky (hrozná predstava!) Deň pred o 14,00 vypiť magnéziový prášok zapiť 2l vody a o 16,00 zopakovať. Potom už nič nejesť a piť iba čistú vodu až do druhého dňa. Nič viac, žiadne šťavy. Ten magnéziový prášok, ako to volajú, si dávajú pripravovať špeciálne v nemocničnej lekárni a na recepte bolo napísané síran horečnatý, na sáčku už je iba magnéziový prášok-koľká odbornosť!. Pýtala som sa lekárničky, prečo nedávajú radšej epsomskú soľ, pozerala na mňa veľmi podozrievavo a odbila ma s tým, že gastroMUDrci to tak objednali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 9:13 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ono je to střevo zajímavé. V sobotu ráno při jaterní očistě, kdy ze mě šla jen špinavá voda a "kamínky" ze mě vyšlo i pár zrníček nerozkousané pohanky, kterou jsem jedla naposledy ve čtvrtek v poledne. Kde se tam celou dobu schovávala netuším. Ale začínám trochu věřit na to lepení se na hleny ve střevech.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ono je to střevo zajímavé. V sobotu ráno při jaterní očistě, kdy ze mě šla jen špinavá voda a "kamínky" ze mě vyšlo i pár zrníček nerozkousané pohanky, kterou jsem jedla naposledy ve čtvrtek v poledne. Kde se tam celou dobu schovávala netuším. Ale začínám trochu věřit na to lepení se na hleny ve střevech.

Tak tomu nemusíte věřit trochu, ale klidně můžete věřit naplno, je to prostě tak, že někdo je schopen vyloučit i 30 let starý bordel po 3 měsících denního provádění klystýrů, což je i pro mě špatně pochopitelné, ale prostě se to stává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 10:39 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Sybilla píše:
Kam to ideš na tú kolono? Ja idem o dva týždne a mne dali návod, v ktorom sa píše 5 dní pred jesť iba bezzvyškovú stravu. Ja osobne mám jesť najmä necelozrnné cestoviny z bielej múky (hrozná predstava!) Deň pred o 14,00 vypiť magnéziový prášok zapiť 2l vody a o 16,00 zopakovať. Potom už nič nejesť a piť iba čistú vodu až do druhého dňa. Nič viac, žiadne šťavy. Ten magnéziový prášok, ako to volajú, si dávajú pripravovať špeciálne v nemocničnej lekárni a na recepte bolo napísané síran horečnatý, na sáčku už je iba magnéziový prášok-koľká odbornosť!. Pýtala som sa lekárničky, prečo nedávajú radšej epsomskú soľ, pozerala na mňa veľmi podozrievavo a odbila ma s tým, že gastroMUDrci to tak objednali.

Na Kramáre.
A vy?(Možeme potom porovnat komfort)
Aj pre mna je to nepredstavitelné a informoval som sa ohladom toho a bolo mi povedané, že tie odborúčania sa týkajú starších ludí a že možem jest ako obvykle. Ten návod je koncipovaný hlavne pre ludí ktorý jedia "normálne" s prihliadnutím k veku(obvykle sa toto vyšetrenie robí ludom v 50- tom roku života v rámci prevencie, ale neplatí to absolútne).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 11:07 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
Tak tomu nemusíte věřit trochu, ale klidně můžete věřit naplno, je to prostě tak, že někdo je schopen vyloučit i 30 let starý bordel po 3 měsících denního provádění klystýrů, což je i pro mě špatně pochopitelné, ale prostě se to stává.

Promiňte že se ptám, ale jak se pozná, jak starej bordel vyloučil?

Jinak si říkám, že u té pohanky je docela štěstí, že sice jí nerozkousnutou tělo nestráví, ale asi jí trávicí šťávy zabijí, takže neklíčí, jinak by z toho mohl být docela nehezký průšvih \":o\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Promiňte že se ptám, ale jak se pozná, jak starej bordel vyloučil?

Jinak si říkám, že u té pohanky je docela štěstí, že sice jí nerozkousnutou tělo nestráví, ale asi jí trávicí šťávy zabijí, takže neklíčí, jinak by z toho mohl být docela nehezký průšvih \":o\"

Celkem snadno, pokud v zatvrdlé černé a ohavně páchnoucí hmotě, která z vás vyšla, objevíte třeba knoflíček od dětského pyžamka a to se vám povede ve 35 letech, tak pochybuji, že takové zboží běžně dospělý člověk jí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 10:39 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Tak na ten Sanogel nedovedu odpovědět , co by to udělalo, nemám tušení a asi bych to raději nebral. To pálení konečníku vyřeší zásadité pití, nejlépe voda s trochou šťávy z citrónu, nebo ještě přidat trošku jedlé sody. Klystýr asi nebude třeba, protože oni si střevo při vyšetření vyplachují, ale škodit nemůže.

No tak to dopadlo úplne opačne ako som čakal.
Hrozne som sa toho bál(mám tendenciu byt predposratý),počítal som si toho pred tým dost a tie reakcie ma dost vydesily.
Tak samotné vyšetrenie bolo nepríjemné akurát v tom, že mi to črevo nafukovali vzduchom a to bolo nepríjemné ale inak ok.
Výsledok bol ten, že mám čisté črevo, nič tam nebolo, videl som ho na monitore takže to tak bolo, čo som bol velmi prekvapený, čakal som totiž poriadne "zahnojenie", parazity, deformity apod. Nerozumiem ako je to možné že bolo tak vyčistené, pretože som dlhé roky trpel obžerstvom a ešte stále mám čo robit, aby som to krotil.
Ale predsa sa tam čosi našlo a to boli hemoroidy 1. stupna.

Dnes som mal ráno hnačku tak neviem či je to tým vyšetrením.
Moholo to vyšetenie nejak rozhádzat mikroflóru alebo je to len zhoda okolností?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 2:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
No tak to dopadlo úplne opačne ako som čakal.
Hrozne som sa toho bál(mám tendenciu byt predposratý),počítal som si toho pred tým dost a tie reakcie ma dost vydesily.
Tak samotné vyšetrenie bolo nepríjemné akurát v tom, že mi to črevo nafukovali vzduchom a to bolo nepríjemné ale inak ok.
Výsledok bol ten, že mám čisté črevo, nič tam nebolo, videl som ho na monitore takže to tak bolo, čo som bol velmi prekvapený, čakal som totiž poriadne "zahnojenie", parazity, deformity apod. Nerozumiem ako je to možné že bolo tak vyčistené, pretože som dlhé roky trpel obžerstvom a ešte stále mám čo robit, aby som to krotil.
Ale predsa sa tam čosi našlo a to boli hemoroidy 1. stupna.

Dnes som mal ráno hnačku tak neviem či je to tým vyšetrením.
Moholo to vyšetenie nejak rozhádzat mikroflóru alebo je to len zhoda okolností?

U vás, při tak dlouhodobém čištění, je prakticky nemožné mít ve střevech ještě bordel, ale takto máte jistotu. Ty hemeroidy svědčí o stále nízkém hořčíku a je potřeba ho tedy doplnit. Průjem je po takové akci celkem normální a chce to nechat chvilku srovnat, případně pít nějakou dobu čerstvý domácí kefír.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyšetrenia
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 11:53 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
U vás, při tak dlouhodobém čištění, je prakticky nemožné mít ve střevech ještě bordel, ale takto máte jistotu. Ty hemeroidy svědčí o stále nízkém hořčíku a je potřeba ho tedy doplnit. Průjem je po takové akci celkem normální a chce to nechat chvilku srovnat, případně pít nějakou dobu čerstvý domácí kefír.

Ten horčík samozrejeme navýšim.
Celozrnná ryža v tomto prípade zrejeme vhodná nebude alebo áno?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz