Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 5:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
v motaní hlavy mám celoživotnú prax, to môžem vyučovať na VŠ.
každá atmosferická zmena - to je skoro stále, a točilo ma ako na kolotoči, zatmenie pred očami, bolesti hlavy, celožviotne nízky tlak, bolesti chrbta a stuhnutý celý chrbát, musela som cvičiť minimálne 2x týždenne, aby som bola s chrbtom v pojazdnom stave.
všetko zmizlo po horčíku. kúzlo.
a to som ani nemala nejaký veľký deficit, som ho zrovnala ani nie za mesiac a teraz sa len naň pozriem a už mám hnačku. takže sa ním už iba mažem.
pri tom dorovnávaní horčíka ma ešte občas skoro hodilo k zemi, aj keď som iba sedela za PC a vôbec sa nehýbala, to bolo dosť stresujúce, ale iba pár krát, to sa dalo prežiť.
blbé na tom ale je, že teraz ma nebolí chrbát, ktorý ma nútil sa hýbať a tak som zlenivela a nechce sa mi pravidelne cvičiť. \":)\"
napíš si zoznam problémov, daj telu mraky horčíka a uvidíš, čo ti z toho zoznam ostane. ja ten horčík lejem do celej rodiny a po počiatočných neistotách si to každý len pochvaľuje.

Máte zajímavou zkušenost, která pouze potvrzuje moje závěry z pozorování a to, že člověk má k dispozici tři přehlížené všeléky, které jsou skoro zadarmo a hořčík je jeden z nich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 10:16 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
trampota

no ja do seba ladujem horcik vo forme laktatu uzivam melasu co ma tiez horcika habadej a aj po nejakom tom tyzdni dvoch nemam pocit zlepsenia, prave naopak, akoby sa mi motala hlava este viacej hlavne poobede k veceru ked je aj neprijemne teplo a pocitujem unavu. Sakra to kolko toho horcika si davat? Cele balenie sumiveho laktatu naraz?

mozno to je chrbtica alebo iny problem, horcik nie je na vsetko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
trampota

no ja do seba ladujem horcik vo forme laktatu uzivam melasu co ma tiez horcika habadej a aj po nejakom tom tyzdni dvoch nemam pocit zlepsenia, prave naopak, akoby sa mi motala hlava este viacej hlavne poobede k veceru ked je aj neprijemne teplo a pocitujem unavu. Sakra to kolko toho horcika si davat? Cele balenie sumiveho laktatu naraz?

mozno to je chrbtica alebo iny problem, horcik nie je na vsetko

Hořčík opravdu není na všechno, ale srovnat jeho deficit trvá tak 2-4 měsíce, což by jste se dočetl, pokud by jste četl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 9:34 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
topper1982 píše:
trampota

no ja do seba ladujem horcik vo forme laktatu uzivam melasu co ma tiez horcika habadej a aj po nejakom tom tyzdni dvoch nemam pocit zlepsenia, prave naopak, akoby sa mi motala hlava este viacej hlavne poobede k veceru ked je aj neprijemne teplo a pocitujem unavu. Sakra to kolko toho horcika si davat? Cele balenie sumiveho laktatu naraz?

mozno to je chrbtica alebo iny problem, horcik nie je na vsetko

v tom tvojom laktáte je horčíku skoro nič, to už som ti písala. preto výsledok bude aký ? no nič.
tak čo sa čuduješ ?
chalan, ty mi vôbec nedávaš zmysel. chýba mi u teba logika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 10:48 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
"člověk má k dispozici tři přehlížené všeléky, které jsou skoro zadarmo"

tá svätá trojka je horčík, céčko, jód ? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 11:40 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
ahoj trampota

a v melase tiez nie je nic? tam je horcika pozehnane. A aku form usi ty brala cisty prasok chlorid horecnaty?
A kolko toho prasku denne?

melasa ma vela mineralov a vitaminov a clovek ktory zije normalne a normalne sa stravuje ma nejaku moznost doplnit horcik aj prirodnou cestou alebo musi sypat kopec praskov?

logika je a prave logika mi hovori ze brat nejake prasky ktore su liek na vsetko je v rozpore s prirodou, to nie je ina forma prijatia horcika len cez nejaky farmaceuticky prasok ktory nikde nezozeniem okrem jardu?

okrem horcika jodu a cecka je kopec svatych trojic aj zelezo zinok selen a dalsie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 2:28 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
topper1982 píše:
ahoj trampota

a v melase tiez nie je nic? tam je horcika pozehnane. A aku form usi ty brala cisty prasok chlorid horecnaty?
A kolko toho prasku denne?

melasa ma vela mineralov a vitaminov a clovek ktory zije normalne a normalne sa stravuje ma nejaku moznost doplnit horcik aj prirodnou cestou alebo musi sypat kopec praskov?

logika je a prave logika mi hovori ze brat nejake prasky ktore su liek na vsetko je v rozpore s prirodou, to nie je ina forma prijatia horcika len cez nejaky farmaceuticky prasok ktory nikde nezozeniem okrem jardu?

okrem horcika jodu a cecka je kopec svatych trojic aj zelezo zinok selen a dalsie

môžeš si vybrať, akú formu doplnenia použiješ, aby si sa dostal z miesta A - kde teraz si, na miesto B, kde chceš byť.
môžeš ísť lietadlom - chlorid, bicyklom - laktát, pešo - melasa.
ale nečuduj sa, že keď ty sa vyberieš na bicykli, tak tým prídeš do vedľajšej dediny, ja som už obehla tým lietadlom celý svet. lebo jeden spôsob je rýchlejší než ten druhý.
a to ti tu tvrdia všetci dookola. lenže ty furt mudruješ, že TY pôjdeš na bicykli a za chvíľu sa čuduješ, že my sme už tam a ty nie. a vyskočí ti záver, že ten bicykel nefunguje, inak by si tam už bol tiež.
tu nie, že absentuje logika, to je úplný nezmysel. tie tvoje myšlienkové konštrukcie. a tebou vyvodené závery, to radšej ani nekomentujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 3:05 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
v poriadku trampota

a kde kupim chlorid horecnaty,

nebyvam sam som s rodicmi a nerad si nieco tajne objednavam vies, da sa to zakupit niekde v lekarni alebo niekde
kde maju nejake chemikalie prasky atd?

predpokladam ze jarda ten chlorid horecnaty tiez odniekal ma a nevyraba ho doma zo vzduchu
cize skor ma zaujima kde to kupit

este sa par veci spytam ak nevadi ak vadi nemusis odpovedat:

1.aky mas nazor na ovsene vlocky napr nejake musli a pod?
2.co ranajkujes obedujes vecerias tak vseobecne najbeznejssie strucne ak mozes napis mi, fakt neviem co jest lebo vsetko je nezdrave,
3.co odporucas jest sportovcovi ktory si chce udrzat nejaku tu hmotu a pokial sa da aj nabrat? je mozne brat napr proteinove kokteily dat si tam banany a pod. bez toho aby to bolo neskutocne nezdrave?
4.co je najmensie zlo? ryza cestoviny maso?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 4:31 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
topper1982 píše:
v poriadku trampota

a kde kupim chlorid horecnaty,

nebyvam sam som s rodicmi a nerad si nieco tajne objednavam vies, da sa to zakupit niekde v lekarni alebo niekde
kde maju nejake chemikalie prasky atd?

predpokladam ze jarda ten chlorid horecnaty tiez odniekal ma a nevyraba ho doma zo vzduchu
cize skor ma zaujima kde to kupit

este sa par veci spytam ak nevadi ak vadi nemusis odpovedat:

1.aky mas nazor na ovsene vlocky napr nejake musli a pod?
2.co ranajkujes obedujes vecerias tak vseobecne najbeznejssie strucne ak mozes napis mi, fakt neviem co jest lebo vsetko je nezdrave,
3.co odporucas jest sportovcovi ktory si chce udrzat nejaku tu hmotu a pokial sa da aj nabrat? je mozne brat napr proteinove kokteily dat si tam banany a pod. bez toho aby to bolo neskutocne nezdrave?
4.co je najmensie zlo? ryza cestoviny maso?

ten chlorid kúpiš úplne normálne tu:
http://centralchem.sk/?IDe=40419
síce neviem, prečo s tým robíš tajnosti, ale kľudne vysvetli rodičom, že to máš na uvoľnenie svalov, je to obdoba horečnatej soli, ktorá sa predáva v drogériách, len táto je viac účinná a podstatne lacnejšia.
bežne sa používa do vane na kúpanie, nasypeš 1 polievkovú lyžicu - to máš vlastne obdobu kúpeľov, kde sa ľudia chodia máčať v minerálnych prameňoch. lebo to výborne uvoľňuje. keď si to namiešaš s vodou a namažeš na svaly, tak po prehnanom cvičení nemáš druhý deň takú veľkú svalovicu - odskúšané. a popri tom ho budeš aj piť.
ty máš schopnosť vidieť 20 problémov aj tam, kde nijaký nie je. len aby ti niečo z toho kila ostalo, keď rodičia zistia, ako sa človek výborne cíti, keď vylezie z horčíkovej vane.

a na jedenie sa ma radšej nepýtaj. vločky nejem, mäso mi nikdy nechutilo, cestoviny tiež nie často, ti moc neporadím. v poslednej dobe mi najviac chutí - obyčajné uvarené fazule do toho paradajky a chren a chili. to kľudne budem jesť aj týždeň v kuse. bez problémov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
trampota píše:
"člověk má k dispozici tři přehlížené všeléky, které jsou skoro zadarmo"

tá svätá trojka je horčík, céčko, jód ? \":)\"

Hořčík, selen, jód, bez nich se buněčné motory prostě zadřou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 11:06 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
vdaka trampota

ta horecnata sol z drogerky ma nejaky secialny nazov pod akym ju v drogerke kupim? O cenu nejde neriesim to, nikdy som nepozeral na cenu ked som hladal nieco co potrebujem, a je mozne tu sol aj ako pises jest teda ze si ju dam do vody a vypijem ak ano tak fajn, uz len ta pprosim o nazov a je to \":)\"

mne zachutila v poslednom case brokolica a nejake tie redkvicky paradajky ale vzdy to kombinujem s omackami a cestoviny a tak, snad to nie je az taky horor pre creva pecen a zaludok.

zeny vseobecne malo jedia asi nie je dobry priklad pytat sa ta co jest, mam tiez kamosky ktore cely den nic nejedia a ked zjedia jeden rozok su plne , co uz s vami babami \":D\"

dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 8:57 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
topper1982 píše:
vdaka trampota

ta horecnata sol z drogerky ma nejaky secialny nazov pod akym ju v drogerke kupim? O cenu nejde neriesim to, nikdy som nepozeral na cenu ked som hladal nieco co potrebujem, a je mozne tu sol aj ako pises jest teda ze si ju dam do vody a vypijem ak ano tak fajn, uz len ta pprosim o nazov a je to \":)\"

mne zachutila v poslednom case brokolica a nejake tie redkvicky paradajky ale vzdy to kombinujem s omackami a cestoviny a tak, snad to nie je az taky horor pre creva pecen a zaludok.

zeny vseobecne malo jedia asi nie je dobry priklad pytat sa ta co jest, mam tiez kamosky ktore cely den nic nejedia a ked zjedia jeden rozok su plne , co uz s vami babami \":D\"

dik

nikde nepíšem, že tú horečnatú soľ z drogérie máš piť, ale že je to OBDOBA - teda niečo podobné, ako chlorid horečnatý. a podobné nerovná sa rovnaké. dala som ti DVA krát link na chlorid horečnatý a ten som odporúčala. nie soľ z drogérie. aby bolo jasno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 8:32 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
trampota dik
ok , dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pát čer 17, 2011 11:09 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p jarda

to motanie hlavy je u mna stale, a nemozu to mat za nasledok kvasinky? Povedzme ze ich mam ako teda to riesit?
Uz ma to nebavi jem aj melasu aj kadejake doplnky hybem sa sportujem ale pocity zavratov a akoby straty rovnovahy mam stale, horcik ma mtiez v strave aj doplnkoch aj melase, neverim ze mam nejaky extremny deficit mineralov a zeby to teda bolo tymto sposobene, fakt neviem ale mozn oto je z chrbtice lenze ako to zistit z coho sa mi mota hlava?

aj pri chodzi normalne akoby sa mi zatmievalo pred ocami a tahalo neiakm do strany ked zavriem oci, tieto stavy pocitujem posledny rok az dva odkedy sa detoxikujem a sledujem, ale ako sa z toho stavu dostat sa mi zatial nepodarilo.

sam neviem v com je problem - jod, zinok, horcik? ich deficit? ved jem niekedy ja za styroch, hm kde je problem?

ci to nemam z chrbtice ako sedim za PC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: sob čer 18, 2011 7:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p jarda

to motanie hlavy je u mna stale, a nemozu to mat za nasledok kvasinky? Povedzme ze ich mam ako teda to riesit?
Uz ma to nebavi jem aj melasu aj kadejake doplnky hybem sa sportujem ale pocity zavratov a akoby straty rovnovahy mam stale, horcik ma mtiez v strave aj doplnkoch aj melase, neverim ze mam nejaky extremny deficit mineralov a zeby to teda bolo tymto sposobene, fakt neviem ale mozn oto je z chrbtice lenze ako to zistit z coho sa mi mota hlava?

aj pri chodzi normalne akoby sa mi zatmievalo pred ocami a tahalo neiakm do strany ked zavriem oci, tieto stavy pocitujem posledny rok az dva odkedy sa detoxikujem a sledujem, ale ako sa z toho stavu dostat sa mi zatial nepodarilo.

sam neviem v com je problem - jod, zinok, horcik? ich deficit? ved jem niekedy ja za styroch, hm kde je problem?

ci to nemam z chrbtice ako sedim za PC

Tak kvasinky dovedou zajímavé věci a možné to je. Ta páteř to je také jedna z možností, ale pokud jíte kvanta jídla, tak spíše ty kvasinky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz